Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 11 of 14 FirstFirst ... 9 10 11 12 13 ... LastLast
Results 201 to 220 of 265

Thread: Google Stadia

  1. #201 SP
    Manager paul's Avatar
    Nici mie nu imi merge. O sa incerc mai tarziu:
    Access to Stadia in all these countries rolls out over the next 24 hours.

  2. #202 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Probabil dau drumu gradual, d-aia au zis si ei de maxim 24h. Eu am family sharing cu fratele meu care are abonament de la inceput si merge fara probleme la amandoi.

  3. #203 SP
    Manager paul's Avatar
    Gata, imi merge acum.
    Am jucat putin Super Bomberman R Online si Destiny 2. S-a miscat perfect pe wireless pe un laptop.
    E tentanta luna de Pro trial, dar mai am destule jocuri in Game Pass de terminat.

  4. #204 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Am incercat si eu Stadia. Laptop, wireless, abonament de 1Gbs. Desi am jucat la numai 1080p, am observat artefacte de compresie video, sau cum se numeste atunci cand parca imaginea e putin blurata si se imbina culorile, in special in detalii fine, umbre, nuante asemanatoare. Nu am masurat timpul de raspuns, dar ochiometric se sime input lag. Daca e sa imi dau cu presupusul as zice in jur de 100-150ms. Cu unele jocuri nu e problema mare, cu altele precum Celeste nici nu are rost sa incerci pentru ca nu sunt jucabile.


    Per total o experienta okay pentru cine vrea sa se joace de pe drum sau doar ocazional si foarte rar, insa nu o vad sa aiba succes cu modelul de business actual. Daca Google viseaza ca Stadia va ajunge un Netflix al jocurilor, cred ca vor fi nevoiti sa ofere acelasi lucru: platesti abonamentul si ai acces la toate jocurile, punct. Cat timp se asteapta ca lumea sa plateasca abonament pentru a avea sansa de a cumpara Immortals Fenyx Rising cu 340 (!!!) de lei, nu ii vad ajungand departe.

  5. #205 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Preturile sunt mari (vezi Ac Odyssey care costa la fel ca Valhalla) dar personal nu am intampinat problemele de care zici decat pe wi-fi pe laptop cand aveam probleme cu netu.
    Si chiar am jucat Immortals demo si se misca excelent cu cablu pus.

    Aseara am testat rapid Gylt si Division 2 si la fel, se misca perfect, dar da, cand rotesti rapid camera se vad artefacte - e absolut normal.

  6. #206 SP
    Manager paul's Avatar
    Nu trebuie sa platesti abonament ca sa cumperi un joc.
    Pro vine cu free games, discounts si beneficiile de 4K/HDR/5.1.

  7. #207 SP
    Member awaytokill's Avatar
    Eu mi-am luat Borderlands 3 Ultimate edition la 11 dolari de pe Stadia. Joc prin cablu, net de 1 Gbps, pe laptop(de fapt, pe TV prin cablu HDMI intre laptop si TV). Mie mi se pare ca merge destul de ok. Are putin lag uneori cand intri in meniu, in rest merge destul de fluid. La banii astia, nu imi pare rau ca l-am luat. Am un laptop multimedia si un PS4 si nu aveam cum sa joc Borderlands 3 din cauza problemelor legate de fps. O sa mai incerc si Destiny si Bomberman si revin cu un raspuns. In schimb, abonamentul nu mi se pare ca merita. E destul de scump si ofera mai mult indies si multe jocuri ce deja le am de la PS Plus. Daca ar face abonamentul in stilul Netflix, cum a explicat si Espiritus mai sus, atunci clar m-as abona. Per total, sunt multumit de Stadia. Daca nu ai hardware puternic si prinzi jocuri la reducere, e chiar o alternativa ok. A da, si joc cu Dualshock 4, prin Bluetooth.

  8. #208 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Abonamentul nu ofera doar indies. Au oferit destule jocuri bune si mari, gen Destiny 2, PUBG, Hitman 1, Serious Sam, Dead by Deadlight, Grid sau Metro Exodus (de fapt toata seria Metro), printre altele.

    Dar nah, abonamentul este necesar doar daca vrei 4k cu HDR. Personal mi se pare ca 1080p este super ok. Heck si consolele next gen inca ruleaza in 1080p unele jocuri.

  9. #209 SP
    Junior Member madd0x2u's Avatar
    Stadia Premiere Edition nu poate fi cumparat din Romania deoarece Google Store nu este disponibil la noi. Am tot cautat de unde l-as putea lua dar nu prea am gasit nimic. Pe pagina de support confirma ca daca il achizitionam din alta tara, putem sa il folosim in Romania. Aveti idee de unde l-as putea comanda ?

  10. #210 SP
    Senior Member Csander's Avatar
    Odata cu aparitia CP2077 ma gandeam sa incerc si un astfel de sistem - GF Now sau Stadia - insa am o intrebare: daca voi alege GF Now il voi putea cumpara pe Steam/GOG/Epic si il voi putea juca atat stand-alone cat si prin GF Now, dar daca il voi cumpara pe Stadia nu il voi putea juca decat prin intermediul lui, nu?

  11. #211 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Exact. Un alt avantaj la GF Now este ca jocul ruleaza cu RTX. Deci pune si tu in balanta si vezi care e mai ok pentru tine.

  12. #212 SP
    Manager paul's Avatar
    Google Stadia has finally made its way to iOS over a year after launch. The company’s mobile web beta for the iPhone and iPad, first announced last month, is launching today. That means any Stadia user on either its free tier or its paid Stadia Pro subscription will be able to access their library of Stadia games on Apple devices.
    Stadia comes to the iPhone and iPad with new iOS beta - The Verge

  13. #213 SP
    Admin MonkY's Avatar

  14. #214 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    Ce soc Cine s-ar fi asteptat la asa ceva? Stadia o porcarie.

  15. #215 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Eeeh, stai ca nu renunta (inca) la Stadia. Doar la developmentul de jocuri pt. platforma... Probabil scot mai multi bani din simplu streaming "de la altii".

  16. #216 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    E o decizie foarte ciudata. Nu face sens in niciun fel. Au tot fost speculatii de cateva luni, pt ca nu au aratat nimic din ce au lucrat, ba ca tipa care venise (Jade) a venit doar sa dea o noua teapa pt ca in ultimii ani ea n-a lansat niciun proiect pe unde a lucrat, ba ca au intervenit publisherii si au cerut un deal, sa intre cu toate jocurile din portofoliu dar sa nu se mearga inspre "only possible in the cloud" games care nu ar putea rula pe un device.
    Unde e dubios e ca inca nici nu au lansat jocurile in curs, sa vada daca au succes financiar sau nu, deci nu face sens deloc, asta in conditiile in care au tot facut angajari in ultimele luni.

    Also, Stadia nu este o porcarie, oricat vor unii si altii sa o tina pe a lor. E un serviciu care nu le este adresat, corect. Dar nu este o porcarie.

    Am tot jucat pe Stadia, atat pe Mac cat si pe iPad sau iPhone cu gamepad. Este fenomenal sa joci asa ceva cu o asa mare usurinta, pe hardware mult inferior, dar totusi sa mearga perfect si sa arate bine.

  17. #217 SP
    Junior Member whisker's Avatar
    Stadia e kinda awesome. Eu am jucat de pe Mac (wired ethernet) si merge ok, dar daca vrei sa fie almost native-console experience, trebuie sa mergi pe Chromecast ultra + Stadia controller (wifi). Din ce-mi dau seama, cred ca vor sa o 'inchirieze' tehnologia din spate, si sa nu-si mai bata ei capul cu libraria de jocuri. Am incercat si GFN si nu e as smooth as Stadia (inca), plus ca e misto si abordarea asta - just play, fara sa-ti bati capul cu alte chestii.

  18. #218 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Eu m-am jucat mostly pe wireless, pe Mac + mobile si am fost impresionat.
    Desi recunosc, au fost momente cand am avut delay destul de mare, inclusiv pe cablu la un moment dat, de facuse jocul nejucabil.
    Probabil ceva probleme cu internetul sau cu routerul atunci.

  19. #219 SP
    Senior Member dronology's Avatar
    Andrew Spinks, the co-creator of Terraria, announced that his studio would no longer be working on a Google Stadia port of the game, he announced on Twitter earlier today. The reason: his studio, Re-Logic, has been locked out of its associated Google and YouTube accounts for “over three weeks” without any explanation and with little recourse from the company.

    https://www.theverge.com/2021/2/8/22...per-locked-out

  20. #220 SP
    Senior Member dronology's Avatar
    The Rise And Fall Of Stadia Games And Entertainment


    https://www.gamespot.com/videos/the-.../2300-6454615/

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 11 of 14 FirstFirst ... 9 10 11 12 13 ... LastLast

Similar Threads

  1. Vand Google Stadia (controller, chromecast 4k) By whisker in forum Bazar Diverse Console
    Replies: 2 Last Post: 30-03-2021, 19:28
  2. Vand Consola Google Stadia - Sigilata By whisker in forum Bazar Diverse Console
    Replies: 7 Last Post: 19-01-2021, 20:26
  3. Google stadia By Giogio in forum Console Club
    Replies: 1 Last Post: 24-03-2019, 09:44
  4. Google Nexus 7 By calin_kalf in forum Android
    Replies: 37 Last Post: 08-02-2014, 17:18
  5. Google+ By Alexandru in forum Offtopic
    Replies: 11 Last Post: 08-09-2011, 07:48

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts