Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 4 of 4 FirstFirst ... 2 3 4
Results 61 to 76 of 76

Thread: GoPro Hero - Be a hero!

  1. #61 SP
    Member esop's Avatar
    Tocmai ce am gasit si eu acest topic.

    tudyniuz, pot sa te intreb de ce nu ai mai folosit gopro-urile? si cam cu cat le-ai dat.

    GreyhounD, dupa 6 luni de cand ai Evolio, mai esti multumit de camera?

    Eu de cateva luni ma tot uit si ma documentez de camere sport. Am urmarit foarte multe comparatii intre toate modelele de gopro.
    Am fost tentat sa-mi cumpar Hero 4 Silver sau macar Session. Dar inca le consider peste bugetul meu.
    Am urmarit si Evolio de cand s-au lansat.
    La fel si celelalte alternative Gitup Git 2, Eken H8R, SJCam, etc.
    Dupa multa gandire, pana la urma mi-am comandat un SJ5000X Elite.
    Dar nu mai pot povesti despre asta ca deja sunt offtopic si titlul este GoPro.

  2. #62 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Multumit, filmeaza bine atat in conditii de lumina naturala ziua cat si noaptea.
    Am folosit-o in masina, pe bicicleta, pe motocicleta si la snorkeling cu succes.

    Problemele ei sunt urmatoarele:
    1. Desincronizarea sunetului dupa o perioada de timp.
    2. Filmarea in 720p la 60fps.

    Prima o poti rezolva la editare. Pentru a doua filmezi cu increde in 1080p la 30fps
    Toate problemele astea sunt rezolvate de pretul imbatabil.

  3. #63 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Eu l-am dat pentru ca nu il mai foloseam, iar atunci cand o faceam, eram mai mereu nemultumit de calitate si am zis ca nici nu mai incerc. Ideea produsului, sau a altor clone, e foarte buna. Am avut pana acum GoPro 3 Black, 4 Silver, 4 Black si Session, si le-am vandut pe toate mai repede sau mai tarziu. Iar diferentele intre generatii au fost minime, doar 4 Black ce a adus 4K la un framrate decent, ca in rest diferente reale nu au fost intre ele.

    Also, eu unul nu pot si nici nu as putea urmari prea mult un clip de GoPro, acel fisheye e ok pentru anumite situatii, dar sa te uiti la ceva de 1min jumatate sau 2min cu fisheye, e obositor si deranjant. Motiv pentru care nu am folosit mereu decat fragmente din filmarile cu GoPro's, iar atunci cand am facut-o au fost diferente prea mari de calitate a imaginii intre GoPro si celelalte camere folosite.

    Luand toate astea in calcul, am ales sa ma despart de ultimul avut (Session) pentru ca a stat 2 luni degeaba eu nevrand sa il mai folosesc. Astfel a plecat. I l-am vandut unui fost coleg cu 250EUR.

  4. #64 SP
    Member Baracuda's Avatar
    Ciudat, eu nu am nici o problema cu desicronizarea. Am 3+ silver si 4 black si sunt foarte multumit de ambele, le folosesc extensiv la plecari, 3+ avand 6 acumulatori si 4 black 4.

    La session ce nu ti-a placut ? Ma tenteaza pentru motocicleta, sa-l pun pe casca, fiind foarte mic. Am tot citit despre el dar sunt interesat si de parerea unui coleg forumist.

  5. #65 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Grey zicea de altceva, nu gopro. Cat despre mine, am spus mai sus.

  6. #66 SP
    Member Baracuda's Avatar
    Scuze, nu am fost atent, era tot cu rosu username-u

  7. #67 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    In sfarsit noile GoPro 5: Black & Session

    The HERO 5 Black is GoPro's new flagship model and is waterproof down to 33 feet (10 meters) without a housing. Its 1/2.3" sensor is capable of shooting video up to 4K resolution at 30 frames per second or 12MP still images in JPEG or Raw format.


    The camera features and parameters can be controlled via a 2" touch display or a range of voice controls. There is also a button to start and stop recording. Stereo sound is recorded via three built-in microphones that feature GoPro's advanced wind noise reduction. The electronic video stabilization has been further improved and the camera comes with a built-in GPS module. The new model is compatible with all existing GoPro mounts and will be available October 2 for $399.
    The HERO 5 Session comes in the same ultra-compact display-less form factor as the original Session but has been upgraded all around and offers many of the same features as the HERO 5 Black. Like its top-end sibling, the HERO 5 Session is waterproof without a housing to 33 Feet (10 meters) and features voice control. It can record 4K video at 30 frames per second but still images are, compared to the HERO 5 Black, captured at a slightly lower 10MP resolution and the Raw format is not supported. The HERO5 Session will be available October 2 for an MSRP of $299.99.
    Attached Images Attached Images hero5_black_1.jpeg hero5_black_3.jpeg hero5_session_5.jpeg hero5_session_9.jpeg

  8. #68 SP
    Member esop's Avatar
    Damn...Mi-ai luat-o inainte. Exact asta vroiam sa postez acum
    Macar sa las linkurile daca tot sunt aici






  9. #69 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Eh, acum macar o sa poti sa iti iei un model mai nou, chiar si Session arata bine cu 4K @30fps si IS (software ce-i drept). Mai sunt si camerele de la Sony, la care nu cunosc preturile, insa cele mai noi au OIS, cea ce e peste IS-ul software de la noile GoPro's.

  10. #70 SP
    Member esop's Avatar
    Ma uit in acest moment pe http://shop.gopro.com/EMEA/cameras/ si se pare ca preturile nu sunt tocmai cele din articolul de mai sus.

    HERO5 Black
    anuntat la $399.99, in shop €429.99 / $480.34

    HERO5 Session
    anuntat la $299.99, in shop €329.99 / 368.63

  11. #71 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Da, alea sunt preturile din US, in Europa rata de conversie e 1:1 la care se mai adauga si taxe de import si alte alea. E exact ca la toate produsele electronice.

  12. #72 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Sincer, nu prea ma impresioneaza ce vad. Pentru o companie care a inceput sa cocheteze cu falimentul, ma asteptam sa vad un produs mai puternic, ceva care sa le consolideze imaginea pe nisa aceasta conceputa chiar de ei... Practic, au prezentat o clona oficiala a clonelor chinezesti, care deja ofereau mai multe functii.

  13. #73 SP
    Member Baracuda's Avatar
    Raw photos ! Shut up and take my money !
    Waterproof fara carcarsa + active noise reduction
    Ecran integrat
    Voice control care o sa fie bun pe motocicleta cu camera lipita de casca, daca o sa si functioneze ok.

  14. #74 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Asta da test extrem:


  15. #75 SP
    Member Baracuda's Avatar
    Aveti grija sa nu faceti ultimul update la Hero 5, adica de la 1.50 la 1.55. Au introdus pe ascuns o limitare pentru bateriile aftermarket, astfel ca odata ce ati facut update-ul camera nu mai functioneaza cu ele.

  16. #76 SP
    Member DiablQ's Avatar
    Hai sa mai incalzesc putin Thread-ul.Ce parere aveti despre pachetul asta https://www.olx.ro/oferta/gopro-hero...tml#0b31448a20 sau conteaza sa fie cu garantie? Din cate am inteles Go pro 3+Black Edition e mai bun decat Go pro 3 Black Edition.

    P.S Ma scuzati daca am incercat sa fac reclama..

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 4 of 4 FirstFirst ... 2 3 4

Similar Threads

  1. GoPro a lansat Hero 3 By iUser in forum Tech News
    Replies: 12 Last Post: 12-05-2013, 10:55
  2. Guitar Hero 5, Band Hero si DJ Hero By erik95 in forum Console News
    Replies: 10 Last Post: 07-05-2009, 23:33

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts