Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 67 of 74 FirstFirst ... 17 57 65 66 67 68 69 ... LastLast
Results 1,321 to 1,340 of 1469

Thread: Un TV nou pentru consola mea!

  1. #1321 SP
    Senior Member LucKos's Avatar
    https://www.rtings.com/tv/tools/comp...threshold=0.10

    Sent from my KB2005 using Tapatalk

  2. #1322 SP
    Member flaviud's Avatar
    E acelasi model de tv difera doar culoarea, unul e gri inchis iar celalalt e alb, poti vedea chestia asta pe Emag. Mai sus e comparatia intre C1 si C2, dar astea sunt ambele C2

  3. #1323 SP
    Senior Member LucKos's Avatar
    Quote Originally Posted by flaviud View Post
    E acelasi model de tv difera doar culoarea, unul e gri inchis iar celalalt e alb, poti vedea chestia asta pe Emag. Mai sus e comparatia intre C1 si C2, dar astea sunt ambele C2
    Corect. Acum am văzut că el compara același model. Într-adevăr culoarea e diferită între cele 2.

    Sent from my KB2005 using Tapatalk

  4. #1324 SP
    Senior Member 077danyel's Avatar
    Mulțumesc, pentru ps5 e ceva peste c2 modelele de mai sus ?

    ---------- Post added 31-12-2022 at 17:44 ----------

    Și pentru online ce setare e mai buna "gaming sau pc" la iconița aceea

    ---------- Post added 01-01-2023 at 11:04 ----------

    La mulți ani !
    Eu am un lg oled c8,o sa îl vând, mai pun diferenta și iau c2.Cat sa cer pe el sa fie un pret corect ,e în stare perfecta luat în 2020 ?

    ---------- Post added 01-01-2023 at 11:05 ----------

    Tot 139 diagonala

  5. #1325 SP
    Member smits's Avatar
    Am luat un c2 de 121 de cm (pentru mine enough) si e wow. Am facut trecerea de la un samsung qled.

    ---------- Post added 01-01-2023 at 12:58 ----------

    Vezi eventual pe olx pe la cat se invarte.

  6. #1326 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    Sa-l folosesti sanatos! Eu si-acum ma minunez de cum poate arata uneori. Dupa mai bine de 4 ani.

    La ce preturi am vazut (si in plus cu VRR fata de B8 al meu) mai mai ca ma batea gandul sa schimb si eu TV-ul.
    Joc COD destul de mult in ultima vreme si parca as fi incercat un 120 FPS mode..

    LE: on topic.. da.. sunt culori diferite. Mi-am batut si eu creierii acum ceva timp.

  7. #1327 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    Quote Originally Posted by Srachi View Post
    Pai nu-i ciudat ca pe B9 la mine imaginea este OK ca asa trebuie sa fie, doar nu ai vrea sa am si eu probleme doar fiindca am un B9!

    Brightness la 50 este ok si nu ai ce te juca cu el, poate un procentaj sau doi in plus daca ai black crush dar in rest cam la 50 trebuie sa stea, Din cate stiu pe toate aplicatiile native ale televizorului gen Netflix/Amazon nu ai ce sa te joci cu Black Level fiindca optiune este greyed out si lasata pe Auto.

    La console cum sta treaba, daca ai pe consola RGB Level pe limited atunci pe TV iti pui black levbel pe low, daca ai pe consola RGB pe full atunci pui pe TV black level pe high, cel mai bine ii sa lasi si pe consola si pe TV pe Auto, daca nu ai optiunea pe CX de auot pt consola schimba label-ul consolei in PC si iti apare Auto.
    Daca nu vrei sa le pui pe auto recomand sa pui consola pe limites si tv pe low, daca consola este pe rgb full este ca iti scoate semnal limited daca activezi prin jocuri 120hz mode, vrr.....
    Chiar si daca te uiti la filme blu ray de pe consola va transmite semnal limited si daca tv e pus pe high nu e bine, daca functile astea nu se pusca ba ai black crush ba ai imagine lipsita de contrast si spalacita dar nu cred ca e cazul pt aplicatia Netflix din televizor unde se pune ea cum trebuie automat dar cine stie cum e la CX.
    Cum sa intrebi ca vreau sa ai probleme fiindca ai B9? no way

    Situatia mi se pare bizara fiindca este o neconcordanta intre felul in care este afisata imaginea pe modele care sunt similare, al meu fiind cu o clasa si un an mai sus. Daca tu ai Logan 2019 si eu am Logan 2020 iar tu o ai o chestiune care functioneaza mai bine, ma pot intreba ce este in neregula cu al meu fara a incerca sa iti iau tie chestiunea despre care-i vorba.

    Acele chestiuni cu Black Level nu se pot schimba insa o diferenta sesizabila este daca modific Brightness pe 48. In aceasta situatie negrul este perfect insa sigur se pierd anumite detalii din umbra.

    Am schimbat toate setarile pe rand, degeaba.

    In caz ca mai este cineva cu LG CX si poate sa faca acel test cu Cabinet of Curiosities, ar fi perfect. Daca la voi negrul este perfect cu Brightness pe 50, inseamna ca este o problema pe care nu o detectez eu cu LG CX.

  8. #1328 SP
    Senior Member 077danyel's Avatar
    A venit intre timp si oledul c2 de 120 cm
    La început mi sa părut micuț eu folosind doar c8 de 140 dar ușor ușor ma obișnuiesc ( sau sa ii dau retur și sa îl iau pe cel de 140 !?)
    Adevărul e ca se vede mai clar putin și mai are câteva setari in plus mai ales cele ptr gaming care te ajuta dar mai mult de un 10 % nu cred ca e diferenta deci puteți sa nai țineți de modelele vechi cât mai mult

  9. #1329 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Nu am mai auzit pe nimeni sa treaca la diagonala mai mica!

  10. #1330 SP
    Senior Member 077danyel's Avatar
    Salutari
    Are cineva idee in ce luna se lanseaza noile oleduri de la lg?
    Lg oled g2 are și stand sau e doar pe suport în perete ?

    ---------- Post added 21-01-2023 at 01:22 ----------

    Am văzut acum ca e separat la 150 $

  11. #1331 SP
    Member justamodel's Avatar
    Prin aprilie se lanseaza lgurile pe la 180mil, standul il gasesti doar prin strainatate, dar e foarte prost facut. Tocmai am comandat si eu un G2. Il gasesti la altex, emag la 95 mil diagonala 164.

  12. #1332 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    @justamodel salut, nu cred ca poti sa-i zici cat va costa, nu cred ca va ajunge la 180 milioane dar cu tehnologia noua MLA pe G3 s-ar putea sa aibe preturi mai mari decat a avut G2 la lansare. Preturile vor fi afectate si de concurenta adica Samsung cu panourile QD OLED care au pus pe piata anul trecut S95B la pret destul de bun, daca LG vrea sa vanda va trebui sa aibe un pret competent.
    Felicitari pt G2, sa-l folosesti sanatos si sa te bucuri de el! Tu esti din Oradea nu? Parca ne-am mai vazut noi in trecut pt jocuri! Vreau sa vad G2-ul de 65"

    @007danyel, standul se poate comanda de la service-ul LG, ei iti aduc la comanda dar in Romania fiindca suntem mai bogati si mai dezvoltati ca si tari gen USA nu-l vei gasii la 150 USD, este mult mai scump aici! Alternativa ai avea un stand de masa/comoda universal cu prindere de tip VESA, le gasesti pe Amazon Germania la 30-50 euro. Sunt zeci de firme si modele, un exemplu:

    https://www.amazon.de/-/en/gp/produc...PC5IFLDF&psc=1

  13. #1333 SP
    Member justamodel's Avatar
    G2 a venit la 1750, g1 1500, am zis un pret moderat.
    Stai sa vina sa`l instalez

  14. #1334 SP
    Senior Member 077danyel's Avatar
    Cum ar fi mai bine sa iau acum un g2 de 140 cm care e cca 6500 lei sau sa aștept pana în aprilie și sa iau c3 dacă are un preț decent pana în 8000 lei !?

  15. #1335 SP
    Member justamodel's Avatar
    C3 nu are racire. Pe seria G iti da 5 ani garantie pe ecran. G2 probabil o sa mearga la 8000 prin iulie. Iar C3 la 8000 doar prin toamna. Cam asa au mers preturile in ultima vreme. Reducerea la altex e pana joi, la emag nu mai este. Tot la altex acum G1 7.858

  16. #1336 SP
    Senior Member 077danyel's Avatar
    Tot nu mam hotărât ce tv ar fi mai bun între un lg oled g2 si un Sony a95k
    Ar fi super bune câteva sfaturi

    ---------- Post added 24-01-2023 at 04:29 ----------

    Sa luați în considerare cât dau pe un Sony de 140 cm îmi iau g2 de 164cm la care o sa trebuiască stand pentru masa ,nu imi place pe,perete,sau iau direct c2 !?)

  17. #1337 SP
    Member GoroMare's Avatar
    Sunt foarte apropiate ca performanță cele doua televizoare G2 și a95k, dar dacă le vrei mai mult pt gaming, atunci mergi pe LG G2, are un input lag mai mic decât Sony.

  18. #1338 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    QD OLED au si ele problemele lor, nu-i foarte matura tehnologia find introdus panoul pe piata doar anul trecut, anul asta vor iesii televizoare cu panou QD OLED imbunatatit.

    Precum zice si Goro sunt foarte aproapiate televizoarele, luminanta maxima peste 900 de niti la ambele. LG se stie ca este mai bun pt gaming si nu doar din cauza lag-ului. Pretul este mare la A95K si eu cu siguranta as merge pe o diagonala mai mare tot in banii aia. Ti-am zis de stand, poti lua unul de tip VESA de pe Amazon, cel original te costa in RO mult.

    Sa sti ca nici C2 nu-i de aruncat, televizor fain!! Decizia tu trebuie sa o iei!

  19. #1339 SP
    Member justamodel's Avatar
    Lg la jocuri e rege, Sony la filme e rege insa are procesor vechi si 2 hdmi 2.1 din care 1 e pt audio, Samsung qdoled dai bani sa fi beta tester, pe parcursul anului tot au bagat patchuri sa`l nerfuiasca..

    Sarchi vezi ca este expus un lg G la altex langa Emanuel

  20. #1340 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    @justamodel, la Altex-ul ala de la Lotus Retai Park unde ii si KFC/Kaufland pe Decebal? Am fost acolo de vre-o cinci zile, aveau doar B2 si C2. Cand l-ai vazut?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 67 of 74 FirstFirst ... 17 57 65 66 67 68 69 ... LastLast

Similar Threads

  1. Jocuri bune pentru configuratia mea By verde in forum Software
    Replies: 2 Last Post: 30-08-2010, 19:23

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts