Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 68 of 68 FirstFirst ... 18 58 66 67 68
Results 1,341 to 1,352 of 1352

Thread: Un TV nou pentru consola mea!

1. #1341 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    QD OLED au si ele problemele lor, nu-i foarte matura tehnologia find introdus panoul pe piata doar anul trecut, anul asta vor iesii televizoare cu panou QD OLED imbunatatit.

Precum zice si Goro sunt foarte aproapiate televizoarele, luminanta maxima peste 900 de niti la ambele. LG se stie ca este mai bun pt gaming si nu doar din cauza lag-ului. Pretul este mare la A95K si eu cu siguranta as merge pe o diagonala mai mare tot in banii aia. Ti-am zis de stand, poti lua unul de tip VESA de pe Amazon, cel original te costa in RO mult.

Sa sti ca nici C2 nu-i de aruncat, televizor fain!! Decizia tu trebuie sa o iei!

2. #1342 SP
    Member justamodel's Avatar
    Lg la jocuri e rege, Sony la filme e rege insa are procesor vechi si 2 hdmi 2.1 din care 1 e pt audio, Samsung qdoled dai bani sa fi beta tester, pe parcursul anului tot au bagat patchuri sa`l nerfuiasca..

Sarchi vezi ca este expus un lg G la altex langa Emanuel

3. #1343 SP
    @justamodel, la Altex-ul ala de la Lotus Retai Park unde ii si KFC/Kaufland pe Decebal? Am fost acolo de vre-o cinci zile, aveau doar B2 si C2. Cand l-ai vazut?

4. #1344 SP
    Da acolo. Doar ca ii pus pe culoarul central, nu pe peretele cu tvuri.

5. #1345 SP
    Mai pe culoar am vazut un S95B, o sa mai merg sa vad!

6. #1346 SP
    @justamodel am fost acolo la Altex, ala nu este G2, e un G1, ultima bucata ce o mai au si este 7500 de lei ala expus. A zis omul de pe raion ca acolo ar fi trebuit sa puna un G2 doar ca trebuie sa-l vanda pe astalalt prima oara ca nu are unde sa puna G2, suport de perete doar acolo au pt seria G.

In schimb am cerut sa ma lase sa butonez S95B si l-am bagat putin pe youtube, este misto da dar inca nici al meu B9 nu a expirat total : )) Poate la anu sau in 2024 iau si eu un seria G, vin panourile OLED cu MLA la anu, mult mai luminoase!
    Tie ti-a venit televizorul? De 65" ti-ai luat? Impresii?

7. #1347 SP
    E belea sa`l instalezi 65` singur, dar am reusit, mai astept un cablu hdmi de 10 m sa`l pun la loc. Ma uitam la el la un serial ce il aveam downloadat 720p si eram WTF!!?! HOW?!!? Stateam si ma uitam cu gura cascata la diverente dintre un monitor LG de 2 ani si tv... De 4 k nu mai vorbim. E zic ca merita. (tv precedent e un samsung de vreo 23 ani, cand aparuse 1080p, deci e upgrade serios)

Si cu MLA asta e doar upgrade cu standardul 20% ~ 30% mai bright decat anul precedent, standard upgrade. Daca il prinzi prin iulie la 7000~, vezi si revieurile la asta nou, zic sa sari pe el.

8. #1348 SP
    Pai cica panourile cu MLA vor fi semnificativ mai luminoase, pe youtube Vincent de la HDTVTest a masurat pe MLA 2100 de niti in fereastra de 10% pe alba la temperatura de 9000 kelvin, zicea ca la culori mai calde si mai realiste ar trebui sa fie undeva la 1600. Pe Panasonic MZ2000 (ce va iesii anul asta si va avea MLA) a masurat exact 1600 niti dupa calibrare.

Eu ma uit la o groaza de material in Dolby Vision si HDR10 asa ca ma intereseaza sa am in highlight-uri cat de multa lumina se poate. Inbteresant ca iti place cum se vad si materialele 720p, da la tine upgrade-ul e mare daca vi de pe un TV full hd non HDR pe un avion ca si G2.
    Oricum nu ma grabesc cu achizitia, trebuie sa-mi schimb si mobila sa pot acomoda un TV de 65". Da, la 7000 ar fi un pret f bun, cine stie daca coboara G2-ul atata. Vedem si recenziile pe noile modele si ne decidem.

Sa-l folosesti sanatos si sa te bucuri de el!

9. #1349 SP
    Pai a zis 70 % mai mult decat B. G2 banuiesc ca are 40% peste B. Nu au cum sa scoata mai mult de 30% doar din MLA. Tre sa scoata si peste 2 ani tv, nu fac tot upgradeul acum

10. #1350 SP
    Senior Member 077danyel's Avatar
    Diferenta o sa fie 20% între g2 si g3
    O sa reducă consumul de energie și mai baga câteva îmbunătățiri

11. #1351 SP
    @justamodel, Panasonic cu panou MLA 1500 niti calibrat: https://youtu.be/MbmQ98my5bE?t=110
    Aici si de la LG ceva in pre productie, 2100 de niti in 9000 kelvin care binenteles ca va mai scadea cand va fi masurat pe un alb de culoare mai calda si mai normala: https://youtu.be/y2z5YWsir10?t=26

Nu uita ca acum LG are concurenta, a doua generatie de panouri OLED de la Samsung vine si el cu luminanta crescuta considerabil asa ca au trebuit sa faca si LG ceva sa nu ramane in urma, om vedea cat de bune is micro lentilele.

12. #1352 SP
    Member Antiohh's Avatar
    Stie careva cam care a fost cel mai mic pret pentru un OLED C2 de 42 inch? vreau sa imi fac o idee ce inseamna ,,pret bun,,. Bine, eu nu am nicio problema nici cu resigilatele, sunt dispus sa iau si din acelea (la un discount suficient de bun). Ma intereseaza sa il folosesc mai mult pe post de monitor pentru un viitor desktop PC.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 68 of 68 FirstFirst ... 18 58 66 67 68