Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast
Results 21 to 40 of 66

Thread: Recomandare Boxe / Sistem

  1. #21 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    le postasem si eu mai sus lumea le lauda, dar eu am vrut ceva sa se incadreze in peisaj cu intrare optica DIGITALA nu ANALOGICA. Adica pierdere 0 de semnal. Se aud foarte bine si soundbar-urile DAR sunt peste bugetul tau de 200-300 de lei.

  2. #22 SP
    Senior Member DeathOfArt's Avatar
    de asta zic. mi-e ca o sa dau multi bani in plus pe putere si feature-uri pe care nu le folosesc.
    aaaaaaaa
    decizii decizii

  3. #23 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Pai eu nu le-am luat cu Bluetooth ci le-am luat ca sa stea sub TV, sa se auda bine si sa:
    - intre in TV pe HDMI sunetul din PC Digital
    - intre in TV pe HDMI sunetul din consola Digital
    - iasa din TV sunetul pe optic Digital

  4. #24 SP
    Senior Member DeathOfArt's Avatar
    si soundbar-urile au cablu optic ala de conectare in pachet?

  5. #25 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Nu le au, costa 20 de lei, asa l-am luat eu din Altex.

  6. #26 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Daca ai banii pregatiti urmeaza la Altex reduceri
    Attached Images Attached Images altex.jpg

  7. #27 SP
    Member Hansel31's Avatar
    2.1 va recomand Harman Kardon Soundsticks III

  8. #28 SP
    Senior Member DeathOfArt's Avatar
    mi-am luat Boxe IT LOGITECH Z 523, 2.1, 40W, PC, negru | ALTEX dar nu sunt multumit de cum se aud la tv.
    sunt bagate in jack-ul de casti iar cand dau volum, la volum apare icoana de casti
    sunt curios, dac iau adaptorul asta https://www.avstore.ro/dac-uri/fiio-taishan-d03k/ si il leg prin digital de la tv la el si apoi sistemul prin jack de 3.5 se vor auzi mai bine si vor fi recunoscute ca boxe?

  9. #29 SP
    Senior Member Florin85's Avatar
    Sa nu mai deschid alt thread , pun aici intrebarea , Sistem Home Cinema SONY DAV-TZ14 | ALTEX ce ziceti de sistemu asta?.
    Initial am vrut sa merg pe un receiver package all de la Onkyo da m-ar costa undeva la 2200 leihttp://www.amazon.com/Onkyo-HT-S3500-5-1-Channel-Theater-Receiver/dp/B0077V88V8/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1413121584&sr=8-1&keywords=receiver+package+all. Camera e una destul de mica .

  10. #30 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    pai eu de ce crezi ca am trecut pe ceva cu iesire optica? Aveam si eu boxe conectate pe jack-ul de 3.5 dar nu eram multumit deloc. Acum sunt super-multumit (de 400 de lei, ca daca cautam ceva mai scump eram si mai multumit) de cum se aude, plus confortul reglarii volumului si ca un plus sondbarul a invatat dupa cateva zile o smecherie: cand inched Tv-ul se inchide si el, automat

  11. #31 SP
    Member AzFaust's Avatar
    @Florin85, daca il vrei pentru consola eu zic ca il cumperi degeaba pentru ca nu am gasit pe nici un site daca are intrare audio optica. Daca nu il vrei pentru consola, este mai ieftin la Flanco (500 lei).

  12. #32 SP
    Member legokid220's Avatar
    Boxe 2.1 Philips SPA5300 spa5300/10
    Ce parere aveti despre asta? il detine cineva? sau a avut in trecut?
    Nu sunt genu "muzica tare" da' cate o data imi mai vine
    Pareri ?

  13. #33 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Un mare DA! Le am de 5 ani vreo 4 ani si se aud extrem de bine. Le-am mai recomandat cuiva la un moment dat. Sunt putin bass heavy, dar poti da subwoofer-ul pe bass mai mic. Daca ai nevoie de 2.1 sari pe ele, merita din plin!

  14. #34 SP
    Member legokid220's Avatar
    Bad luck ,nu mai e pe stoc! Sti unde il mai pot gasi?

  15. #35 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Sorry, n-am idee.

  16. #36 SP
    Member eNHajeL's Avatar
    Salutari baieti, sunt in cautarea unu sistem 5.1 si nu prea am tangenta cu aceste sisteme. Recent mi-am cumparat un sistem de boxe Akai 5.1 Boxe 5.1 AKAI SS006A-305C | ALTEX si un amplificator submediocru care facea parte din set Receiver AKAI AS030RA-780B | ALTEX. Dupa cum era de asteptat amplificatorul e dezastru, la trei dintre cei cinci canale scoate un bazait enervant si il trimit inapoi. Boxele arata bine, sunt din lemn si suna bestial, impedanta 4 ohmi.
    Caut un amplificator de la care am pretentia sa ma pot conecta atat cu PS4(optic sau HDMI), laptop(HDMI) cat si tv(optic si HDMI) si sa aud 5.1. Am vauzt multe amplificatoare care au intrari si iesiri HDMI dar nu inteleg cum functioneaza, nu am avut vreodata de a face cu iesiti digitale. Am posibilitatea sa gasesc un amplificator care indeplineste conditiile de mai sus si sa-l pot folosi cu boxele noi cumparate? Sau renunt la amandoua? As dori sfaturi detaliate daca se poate. (Bugetul e undeva la 1500 lei maxim pentru amplificator).

  17. #37 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    eNHajeL daca nu esti prea mofturos Receiverul (Receiver = amplificator) asta https://www.avstore.ro/receivere/yamaha-htr-2866/ va face treaba buna. Este Yamaha, are 4 HDMI In si 1 HDMI Out suficient sa legi consola, dvd player, decodor HD, etc pe intrarile HDMI si sa scoti semnalul video spre TV pe iesirea HDMI. De asemenea Yamaha este un nume mare pe segmentul audio HiFi, sigura probleme vor fi boxele care usor-usor vor incepe sa te nemultumeasca (Akai yach ).

  18. #38 SP
    Member eNHajeL's Avatar
    Ok, atunci exista solutia sa folosesc porturile HDMI pentru video si 5.1, e bine de stiut.
    Mai am doua nelamuriri:
    - vad ca are 4 porturi hdmi in si 1 hdmi out, asta inseamna ca o sa conectez PS4, PS3 si Laptopul la receiver in iar televizorul la out si o sa redea atat audio 5.1 cat si video? Sau televizorul leg la optical out? Scuze de intrebarile noob dar e prima oara cand am de a face cu receiver de orice fel.
    - Boxele suna foarte bine, sunt mari, au circumferinta mare la difuzor si sunt din lemn. Sungurul defect e ca au impedanta aprox. 4 ohmi iar amplificatorul yamaha are 6 si din cele citite pe internet nu este indicat aceasta diferenta deloc. As avea posibilitatea sa schimb atat boxele Akai cat si amplificatorul pentru un Set receiver 5.1 + boxe 5.0 + subwoofer PIONEER HTP-073 | ALTEX fara sa dau nici un ban in plus dar difuzoarele mici nu au cum sa scoata sunetul si bassul mare ca si Akai, chiar daca sunt facute de Pioneer. Ce parere ai?

    L.E. Ar fi mai bine daca as putea gasi un amplificator pe site-ul Altex fiindca acolo o sa returnez mizeria de Akai si un schimb ar fi benefic si mai rapid decat restituirea banilor. Am gasit un receiver care seamana cu cel recomandat de tine: Receiver 5.1 PIONEER VSX-329-K, 525W, 3D Ready, USB, Negru | ALTEX

  19. #39 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Yamaha e peste Pioneer Receiver 3D YAMAHA HTR-2866 | ALTEX, exista si la Altex. Receiverul imparte semnalul de pe HDMI in video si audio, astfel la TV merge semnal video prin HDMI, iar audio spre boxe.
    Nu cred ca Altexul accepta sa primeasca doar amplificatorul Akai, probabil vor vrea sistemul complet, acum depinde daca e luat ca pachet (boxe+amplificator) sau separat.

  20. #40 SP
    Member eNHajeL's Avatar
    Cand le-am cumparat erau produse separate cu pret separat, Altex nu cred ca ar avea ceva de comentat. Sunt interesat daca acest amplificator are impedanta ca si boxele Akai (4 ohmi), uitandu-ma pe site nu este specificat in descriere. Daca s-ar potrivi as fi cel mai fericit om!
    Totusi mai am o intrebare
    Vad la intrarea de subwoofer un alt fel de conexiune decat cel normal cu negru si rosu. Acolo ce anume trebuie sa fac?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast

Similar Threads

  1. Recomandare sistem 2.0 By pooaul in forum HiFi
    Replies: 8 Last Post: 31-10-2015, 18:50
  2. Recomandare sistem 2.1 By tudomih in forum HiFi
    Replies: 15 Last Post: 08-10-2013, 21:42
  3. Sistem de boxe Logitech Z906 By Florix09 in forum HiFi
    Replies: 0 Last Post: 07-06-2013, 17:12
  4. Replies: 7 Last Post: 11-01-2013, 21:33

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts