Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 280 of 312 FirstFirst ... 180 230 270 278 279 280 281 282 290 ... LastLast
Results 5,581 to 5,600 of 6237

Thread: Mturk (Amazon)

  1. #5581 SP
    Junior Member Hiperjet's Avatar
    De azi dimineata (4:30) sunt in continuu. Au fost 15 centi si 14 intrebari, insa trecute tot la Premium, asa cum s-a mai zis. Poate or tine 24 de ore, legendary stuff. Sa vedem cat mai rezist.

    ps: Voi care nu ati primit Premium, ati luat vreodata reject de la ei (sau mai rau, cont inchis)?

  2. #5582 SP
    Member Florin27's Avatar
    Poate vom vedea si normale pentru noi...
    @Hiperjet Cati bani ai facut in saptamana asta cu product listings?3-4 sute de $?

  3. #5583 SP
    Junior Member Hiperjet's Avatar
    Vreo 200 usd, aprox. Primele 2 zile nu am apucat sa le fac pe toate pt ca eram mahmur si nu mai vedeam bine de oboseala. Intre timp m-am culcat mai devreme seara, mi-am pus ceasul sa sune in fiecare zi si am facut hiturile pana s-au terminat.

    Pt hiturile cu 14 intrebari imi ia 40 de sec in cel mai bun caz, si 1 minut si ceva in cel mai rau caz, atunci cand intampin dificultati la compararea anumitor produse. Iar daca baga multe hituri, timp de cateva ore, cum a fost cazul acestor zile, at mai fac si pauze scurte din cand in cand, pt mancat, baut, etc.

    Nu le pot face mai rapid de atat, decat doar daca as apasa orbeste, insa nu vreau sa risc un reject masiv sau banarea contului. Deci sincer nu stiu cum faceati voi sute de dolari asa de usor si rapid, fara sa riscati sa gresiti foarte multe. Poate de asta nici nu v-au dat calificarea Premium...


    later edit: gata, vad ca s-au terminat, in sfarsit...Sunt curios daca or mai baga si maine.

  4. #5584 SP
    Junior Member mmplanet's Avatar
    no, e vreunul master din voi? eu nu-s cica...n-am nici 1000 de HITuri

  5. #5585 SP
    Junior Member Hiperjet's Avatar
    Ce iti trebuie pt master?

    later edit:
    Description: Categorization Masters are an elite group of Workers, who have demonstrated superior performance while completing thousands of categorization HITs across the Marketplace. Masters must maintain this high level of performance or they may lose this distinction.
    Cam vag....Oricum, imi place cum suna.

    ps: inca mai sunt PL, astia au turbat. Si tocmai azi am avut treaba, nu prea am avut timp. Pffff, this sucks.

  6. #5586 SP
    Junior Member stavix's Avatar
    5000 de hit-uri acceptate , 25 respinse , nu am primit nici calificarea Product Listings Premium Tasks , nici master.

  7. #5587 SP
    Member antifacat's Avatar
    e vrajeala asta cu elita care primeste grad mai mare...am facut la hituri de la el de mi-au iesit ochii...maxim 20 respinse...si el umbla cu magarii..inca din noiembrie...inainte ca vreunu din voi sa auda de el...si acum imi baga mie "elita"..

  8. #5588 SP
    Junior Member Hiperjet's Avatar
    Ummm...la care "el" te referi? Mturk? Product Listings? Nu prea inteleg.

    FYI, pt PL Premium nu ai nevoie de calificare Master. Calificarea Master e o chestie separata si recent introdusa pe Mturk (de cateva zile, daca nu ma insel) si nu are legatura cu un anume requester (ex PL).

    Si despre care noiembrie spui? Noiembrie 2010? Eu sunt mai nou, "doar" din ianuarie, anu' curent. Probabil inca nu fac parte din The CG Mturk Master Race... I'm not worthy!!!

  9. #5589 SP
    Member yyomax's Avatar
    cum stau hiturile de la Product Listing ....dimineata erau aprox 450....acum is 438....wtf

  10. #5590 SP
    Member Szergiu's Avatar
    Coletele trimise prin ems express ajung tot la vama nu?

  11. #5591 SP
    Junior Member johnny69kata's Avatar
    salut tuturor! sunt nou pe mturk si as avea si eu o intrebare: cat dureaza pana statusul hitului se schimba din "approved-pending payment" in "paid"(sau mai bine zis cat dureaza pana primesc banii) pentru ca deja astept de cateva zile.

  12. #5592 SP
    Junior Member Hiperjet's Avatar
    Quote Originally Posted by yyomax View Post
    dimineata erau aprox 450....acum is 438....wtf
    Nu conteaza nr-ul ala (variaza intre 42x si 44x), nu este reprezentativ (ei baga de fapt mii de hituri). Scade spre 0 doar atunci cand se termina, noaptea tarziu. Mai nou tin vreo 20 de ore, mai mult sau mai putin.

    Quote Originally Posted by johnny69kata View Post
    cat dureaza pana statusul hitului se schimba din "approved-pending payment" in "paid"(sau mai bine zis cat dureaza pana primesc banii)
    Variaza in functie de requester. De la cateva ore si pana la cateva zile (chiar saptamani, in cazuri rare).

  13. #5593 SP
    Junior Member johnny69kata's Avatar
    Quote Originally Posted by Hiperjet View Post
    Nu conteaza nr-ul ala (variaza intre 42x si 44x), nu este reprezentativ (ei baga de fapt mii de hituri). Scade spre 0 doar atunci cand se termina, noaptea tarziu. Mai nou tin vreo 20 de ore, mai mult sau mai putin.


    Variaza in functie de requester. De la cateva ore si pana la cateva zile (chiar saptamani, in cazuri rare).
    multumesc pentru raspuns @Hiperjet

  14. #5594 SP
    Junior Member Oanna23's Avatar
    buna. am o intrebare. de ce am nevoie pt a obtine calificarea la compare product listings? ca am trimis request dar nu am primit nimic

  15. #5595 SP
    You're PARROTS Dudel's Avatar
    Tre sa fi făcut listings clasice �nainte.
    Chiar si asa unii nu au primit.

  16. #5596 SP
    Junior Member Oanna23's Avatar
    mersi. dar listings clasice mai sunt? ca nu gasesc

    ---------- Post added 26-06-2011 at 02:39 PM ----------

    cine stie cum sunt astia de la zCrowd? cu Image Filtering Adult Content. accepta hiturile sau nu?

  17. #5597 SP
    Junior Member Target84's Avatar
    Un seller care vinde routere si care sa fie din U.E., stie cineva?

    Multumesc

  18. #5598 SP
    Member yyomax's Avatar
    cum pot lua carti digitale de pe amazon????...sau cum se numesc alea care le downloadez fara sa mi le trimita acasa...unde le gasesc

    kinddle cumva???

  19. #5599 SP
    Junior Member Hiperjet's Avatar
    Kindle ebooks, da. Amazon.com: Kindle Books: Kindle Store

    Insa, din cate stiu, nu merge sa cumperi cu gift cards. Lucru valabil si pt alte lucruri digital only.

  20. #5600 SP
    Member yyomax's Avatar
    tocmai am luat cu gift card

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 280 of 312 FirstFirst ... 180 230 270 278 279 280 281 282 290 ... LastLast

Similar Threads

  1. Plata Amazon.co.uk By SkeedzGamesHD in forum Offtopic
    Replies: 1 Last Post: 24-11-2013, 23:14
  2. Amazon hyperlink By RonanN1 in forum Help Desk
    Replies: 1 Last Post: 24-02-2009, 06:48

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts