Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

View Poll Results: Cu cine votati?

Voters
107. You may not vote on this poll
  • Traian Basescu

    14 13.08%
  • Mircea Geoana

    14 13.08%
  • Crin Antonescu

    26 24.30%
  • Sorin Oprescu

    3 2.80%
  • George Becali

    5 4.67%
  • Vadim Tudor

    4 3.74%
  • Remus Cernea

    5 4.67%
  • Altul

    1 0.93%
  • Nu votez

    14 13.08%
  • Nu am drept de vot

    21 19.63%
Page 1 of 7 1 2 3 ... LastLast
Results 1 to 20 of 122

Thread: ...eu cu cine votez?

  1. #1 SP
    Senior Member Khan's Avatar

    ...eu cu cine votez?

    Nu e cazul sa facem o sectiune de politica si asta ma bucura. Totusi se apropie alegerile si eram curios cata lume va participa la alegeri.

    In turul 2 votez anti-Basescu clar, insa in turul 1 pun stampila pe Gigi Becali ca sa creada ca sa prinda curaj ca are sustinatori si sa faca din Steaua echipa crestina care si-o doreste

    Voi cu cine votati?

  2. #2 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    si sunt total anti-basescu, as vrea pe oricine numai basescu nu. ma gandeam sa-l votez ori pe oprescu ori pe antonescu in primul tur. cred ca basescu intra in turul doi dar va pierde extrem de urat alegerile

  3. #3 SP
    Senior Member nightprowler's Avatar
    daca alegerile erau peste 2 ani, antonescu era primu pe lista mea..base.. la fundul ei.. (base la fund.. )
    am pus antonescu...ziceti si voi ca e tata pe forum

  4. #4 SP
    Senior Member Pastilutza's Avatar
    Basescu presedinte

  5. #5 SP
    Member Solozaur's Avatar
    Nu mai bine cotezi un candidat serios si in turul 1 si poate fac asta si altii si nu mai iese nici un turu 2?

    Si eu sunt anti-base iar ca optiuni tot pe Crin si pe Oprescu ii am, dar Oprescu din ce aparitii a avut pe la TV imi pare ca nu e genul de om sa aiba rabdare, pare ca daca nu ii iese cv din prima isi ia foc si-si baga piciorul si nu stiu cat de bine s-ar descurca in functia de Presedinte al Romaninei.

  6. #6 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Quote Originally Posted by Solozaur View Post
    Nu mai bine cotezi un candidat serios si in turul 1 si poate fac asta si altii si nu mai iese nici un turu 2?

    Si eu sunt anti-base iar ca optiuni tot pe Crin si pe Oprescu ii am, dar Oprescu din ce aparitii a avut pe la TV imi pare ca nu e genul de om sa aiba rabdare, pare ca daca nu ii iese cv din prima isi ia foc si-si baga piciorul si nu stiu cat de bine s-ar descurca in functia de Presedinte al Romaninei.
    You have a point. Ideea e ca intre cei doi oscilez si eu, dar "the trickster in me" parca ar pune stampila pe Becali.

    Oprescu e smecher. Stie cum sa-si demonstreze competentele. L-am vazut de multe ori implicandu-se activ in actiuni care bateau pasul pe loc prin Bucuresti (gen pasajul de la Universitate, pasajul Basarab, etc.). Si lucrurile chiar se intampla de obicei. Imi place ca-si face un nume din asta.

    Antonescu mi s-ar parea potrivit, si din punct de vedere fizic. Mi se pare singurul candidat care are PREZENTA de Presedinte. Marinarul betiv sau strumf-ul de Geoana, no thanks. Din pacate insa nu prea prinde discursul sau. Vinde promisiuni care mergeau vandute CEL MULT in 1996 ca dupa aia lumea si-a pierdut speranta. A trecut un megafon din ala pe langa mine in statia de autobuz, cand a inceput sa turuie cu "Pentru prima data dupa 20 de ani de la revolutie o sa facem si o sa dregem..." lumea pe strada mai mai sa huiduie. Pacat.

    Sunt curios daca directorul lui de campanie doarme bine noaptea cu gandul ca a facut o treaba buna.

  7. #7 SP
    I Unlimited Bitza's Avatar
    Eu nu votez ca nu am cu cine.
    Personal cred ca ar fi cazut de inca o revolutie in care poporul sa-ti sustina punctul de vedere si sa se faca ceva in tara asta in care toti parlamentarii sunt pe furat si toate cele.Tara de ***** cu oameni care vor sa faca ceva si nu au cum.
    Tot basesc o sa iasa,chit ca votati sau nu,alta optiune eu nu vad.

  8. #8 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Revolutia aia a fost a oricui numai a poporului nu. Ai impresia ca in 89 poporul sau niste smecheri si-au spus punctul de vedere?
    Populatia a incercat la mineriada din 91 sa zica ceva.. si s-a ales cu bastoane pe spate.

  9. #9 SP
    Senior Member nops66's Avatar
    Duminica asta i'll go for Vadim, dar in turul doi voi vota cu contracandidatul lui Base, asta in cazul in care ajunge pana acolo.

  10. #10 SP
    Senior Member zinodaur's Avatar
    Eu ( care nu am inca drept de vot ) o pun pe mama sa voteze cu Remus Cernea ! Chiar as fi curios sa vad cum s-ar schimba tara cu un hippie pe post de presedinte.

  11. #11 SP
    Senior Member nops66's Avatar
    Quote Originally Posted by Khan View Post
    Revolutia aia a fost a oricui numai a poporului nu. Ai impresia ca in 89 poporul sau niste smecheri si-au spus punctul de vedere?
    Populatia a incercat la mineriada din 91 sa zica ceva.. si s-a ales cu bastoane pe spate.

    "Revolutia" aia a fost cacealmaua lui Iliescu sa ia el puterea, sub pretextul ca ne scapa de comunism, desi el era comunist pan'la cer si o palma mai sus.


    Quote Originally Posted by Luigi View Post
    Eu ( care nu am inca drept de vot ) o pun pe mama sa voteze cu Remus Cernea ! Chiar as fi curios sa vad cum s-ar schimba tara cu un hippie pe post de presedinte.
    Daca ala scoate mai mult de cinci procente e un zeu...

  12. #12 SP
    I Unlimited Bitza's Avatar
    Si eu cred ca as alege tot un non-parlamentar care nu-si face publicitate asa mare.
    Dar sincer nu cred ca daca ar iesi ar avea prea multa viata,intr-o tara de hoti.l-ar ingropa astia imediat.
    Oricum ceva trebuie schimbat imediat ca sa mergem si noi cat de cat bine.Dar nu are cine ... degeaba a luptat taicamiu in 89.

  13. #13 SP
    Senior Member nops66's Avatar
    Quote Originally Posted by Bitza View Post
    ... degeaba a luptat taicamiu in 89.
    Respect, dar din pacate s'a ajuns de la rau la mai rau

    Polonezii si'au revenit fantastic in 20 de ani, nici nu ai impresia ca a fost vreodata tara comunista...noi in schimb...

  14. #14 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    Basescu FTW! Mai bine el decat oricare altii din lista aia de hoti si manipulatori.

  15. #15 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Adica sa ne tragem cel mai hot dintre hoti, daca tot se fura macar sa o faca cel mai evident.

    Problema cu Basescu e ca ne insulta inteligenta. Una e sa te fure Nastase de exemplu. Sublim, iti aduce un zambet in coltul gurii cand te prinzi cum te-a invartit ca la alba neagra si oricum n-aveai ce sa faci ca sa te opui.
    Basescu se uita fix in ochii tai cand te lasa in fundul gol, si dupa aia cand il intrebi de ce a facut asta te scuipa in ochi si iti spune ca de fapt ai inteles tu gresit.

    Prea ne-a luat de prosti si acu nu are cum sa dea inapoi.

  16. #16 SP
    Member Solozaur's Avatar
    Eu sincer asi fi deacord sa ne fure DAR sa faca si treaba! Asa cum e in America: si aia fura destul(la banii lor chiar mai mult ca la noi) dar fac si treaba si nu ii doare capu pe cetatenii americani de ce mismasuri politice face fiecare. Dar la noi toata lumea moare de foame si astora de la putere nu le este nici macar umpic de rusine, ne fura pe fata!

    Fara suparare celor care vor vota cu Basescu, dar la cat rahat a mancat si a facut omul asta in ultimii 4 ani trebuie sa fii ori prost ori ignorant sa votezi cu el, unii chiar au pus botul la minciuna aia ca base saracul a incercat sa faca ptr tara dar n-a putut ca nu l-au lasat mogulii, si acuma sa-l votam ca in mandatul 2 chiar o sa faca treaba! Right...

  17. #17 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    Asa e Basescu fura! Votati Crin Antonescu sau Mircea Geoana si totul va fi bine. Revolutia bunului simt este pe drum. Vor scoate Romania din criza si Romanii din Romania!

  18. #18 SP
    I Unlimited Bitza's Avatar
    right ...

  19. #19 SP
    Senior Member ffocus's Avatar
    Quote Originally Posted by Khan View Post
    Adica sa ne tragem cel mai hot dintre hoti, daca tot se fura macar sa o faca cel mai evident.

    Problema cu Basescu e ca ne insulta inteligenta. Una e sa te fure Nastase de exemplu. Sublim, iti aduce un zambet in coltul gurii cand te prinzi cum te-a invartit ca la alba neagra si oricum n-aveai ce sa faci ca sa te opui.
    Basescu se uita fix in ochii tai cand te lasa in fundul gol, si dupa aia cand il intrebi de ce a facut asta te scuipa in ochi si iti spune ca de fapt ai inteles tu gresit.

    Prea ne-a luat de prosti si acu nu are cum sa dea inapoi.
    Nici ca se putea spune mai bine. Eu va propun sa ii indeplinim dorinta de a pleca pe mare. One-way trip, ar fi excelent.

    Eu am avut placerea sa il cunosc pe dl. Oprescu si pot spune ca este un om bun, integru si inteligent.

  20. #20 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    ffocus toti sunt oameni buni, integri si inteligenti. Sunt asa de 20 de ani si la fel vor fi si peste 20 de ani atata timp cat au CI de romania. Suntem o specie greu de schimbat ca mentalitate.. mai ales in masa. Garantez ca oricine ar iesi in tara asta nu se schimba nimic in bine, poate doar in rau.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 7 1 2 3 ... LastLast

Similar Threads

  1. Cine a cumparat de la allromedia? By paulone in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 38 Last Post: 24-03-2022, 23:40
  2. Cine invinge? By MonkY in forum Polls
    Replies: 41 Last Post: 11-09-2012, 08:29
  3. Cine ma poate ajuta? By razvan2701 in forum Hardware
    Replies: 1 Last Post: 05-02-2009, 01:46

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts