Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

View Poll Results: Cu cine votati?

Voters
107. You may not vote on this poll
  • Traian Basescu

    14 13.08%
  • Mircea Geoana

    14 13.08%
  • Crin Antonescu

    26 24.30%
  • Sorin Oprescu

    3 2.80%
  • George Becali

    5 4.67%
  • Vadim Tudor

    4 3.74%
  • Remus Cernea

    5 4.67%
  • Altul

    1 0.93%
  • Nu votez

    14 13.08%
  • Nu am drept de vot

    21 19.63%
Page 2 of 7 FirstFirst 1 2 3 4 ... LastLast
Results 21 to 40 of 122

Thread: ...eu cu cine votez?

  1. #21 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    Nici nu ma chinui sa imi misc curu la vot...ce imi este ca il votez pe base ...oprescu ..antonescu...tara asta tot deam^^ se duce.

  2. #22 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    votez cu basescu pentru ca prefer un rahat pe care l-am mincat deja si stiu ce gust are decit unul nou, surpriza. in plus, daca vine basescu atunci mai mult ca sigur vine berceanu la transporturi si cum eu activez in industria asta am nevoie de berceanu ca sa termin ce am inceput in compania mea. traiesc cu speranta ca pot scula din somn o companie de stat (si ca poate deveni competitiva pe piata), iar ca sa terminam proiectele incepute avem nevoie de continuitate (si asta inseamna berceanu la transporturi pentru ca el ne numeste directorul general). m-am saturat sa se tot schimbe macazul o data la patru ani si sa o luam intotdeauna de la zero cu alti oameni in posturi "cheie", oameni care anuleaza ce au facut cei dinainte si care schimba total strategia si obiectivele.

    (sa nu se inteleaga ca sunt de acord cu votul, insa nu am incotro). pe oprescu nu il votez nici mort pentru ca nu a facut absolut nimic nici la primarie, e numai vorba de el, pe antonescu nu il votez ca nu are finetea si subtilitatea lui basescu/nastase si nici nu vreau sa ne spuna americanii ca am pus sosia lu butt-head la cotroceni, iar geoana imi da greturi (e ceva fizic). aaaa....il votez pe becali daca imi promite ca ii da una dupa ceafa lu EBA in fiecare dimineata....cu o cruce de citeva kile.

  3. #23 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Dar macar daca ramane Basescu va fi un echilibru. Ca nu e ca Geoana & co sa aiba cativa ani la putere de recuperat.

    Eu cred ca s-a cam ajuns la fundul sacului. Daca e sa mai fure, nu prea mai au de unde. Ca de privatizat s-a privatizat cam tot si UE s-a saturat sa dea bani si sa vada ca nu s-a schimbat nimic.
    Cu Basescu n-am vazut nici macar asfaltarile sau actiunile alea tipice de dinainte de alegeri, doar vorbaraie multa si actiuni 0.

    Nastase o avea pe Matusa Tamara.

    Basescu are 2 fete si un frate. Avantaj Basescu. Dar nu in sensul bun.

    @h0stile - Un proiect poate avea continuitate si fara initiatorul lui. E ca si cum i-am acorda lui Basescu credit pt ca Romania a intrat in UE sau PSD-ului pentru ca Romania a primit dreptul la circulatie libera in spatiul comunitar. (cu acei 500EUR pe luna)

  4. #24 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    Participantii de la presedentie vor sa stie daca esti invelit bine, cand dormi ghemuit in parc cu 3 geci pe tine. Asa tara frumoasa, halal de oameni.. Pentru cei care cred ca tara asta apartine inca locuitorilor din Romania, succes la vot!

  5. #25 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    Quote Originally Posted by Khan View Post
    @h0stile - Un proiect poate avea continuitate si fara initiatorul lui. E ca si cum i-am acorda lui Basescu credit pt ca Romania a intrat in UE sau PSD-ului pentru ca Romania a primit dreptul la circulatie libera in spatiul comunitar. (cu acei 500EUR pe luna)
    la privat/multinationala da, insa intr-o companie de stat lucrurile nu stau deloc asa...ci chiar pe dos, mai ales cind vine vorba de proiecte la nivel strategic.

    ce nu inteleg eu in tot rahatul care e la tv, de ce nu se iau ceilalti candidati si sustinatorii lor de cel mai obvious lucru facut de base, propulsarea ebei pentru euro-parlamentare, mai ales ca probabil s-ar putea verifica destul de usor activitatea ei pina acum precum si dedesubturile candidaturii ei. s-ar gasi destui oameni care sa vorbeasca in cunostinta de cauza iar asta cred ca l-ar afecta mai tare decit o confruntare directa si l-ar scoate din cool-ul sau. ori poate asta e cireasa de pe tort si va fi folosita inainte de turul doi?

  6. #26 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Cred ca un om de afaceri anume a sponsorizat lansarea EBA in politica. Unul atat de puternic incat in momentul de fata este de neatins astfel incat cazul Haissam e ceea ce pot oferi mai bun in momentul de fata contracandidatii.
    Unul care pe langa imensa casa oferita prin vanzari anterioare Ioanei Basescu, a mai donat si ceva teren consistent pentru o viitoare ambasada a SUA.
    Cand Becali i-a spus numele a ajuns la puscarie.
    Ta-na-na.. e vorba despre unicul Puiu Popoviciu.


    Quote Originally Posted by Laurentiu View Post
    Participantii de la presedentie vor sa stie daca esti invelit bine, cand dormi ghemuit in parc cu 3 geci pe tine. Asa tara frumoasa, halal de oameni.. Pentru cei care cred ca tara asta apartine inca locuitorilor din Romania, succes la vot!
    Tu votai acum 5 post-uri si acum te-ai facut negativist? Ce s-a intamplat intre timp?

  7. #27 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    Nu am zis ca nu votez. Am votat si voi vota mereu. Am zis doar ca votez degeaba de atatia ani. Macar daca tot l-am votat pe Basescu acum 5 ani voi continua cu el. Nu cred ca poate face mai mult rau decat ceilalti candidati.

  8. #28 SP
    Senior Member nops66's Avatar
    Quote Originally Posted by Laurentiu View Post
    Participantii de la presedentie vor sa stie daca esti invelit bine, cand dormi ghemuit in parc cu 3 geci pe tine. Asa tara frumoasa, halal de oameni.. Pentru cei care cred ca tara asta apartine inca locuitorilor din Romania, succes la vot!
    Dar cui apartine?

  9. #29 SP
    Senior Member ffocus's Avatar
    @hostile: serios, chiar nu poti spune ca Oprescu nu a facut nimic. Ai aici un bilant, nu promisiuni

    Sorin Oprescu ?i-a f?cut bilan?ul la �mplinirea unui an de mandat :: Amos News :: Agentie de presa

    Anyway, vom vedea...sper sa nu dam iar briciul, pe mana maimutei.

  10. #30 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    Khan, cred ca numele asta nu e spus pentru ca mr. puiu are legaturi si cu PSD. nimeni nu are intentia sa puna paie pe un foc care s-ar putea sa-l arda si pe el.

  11. #31 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Este posibil. Oricum, cert e ca daca dispare Basel din scena o sa revina pe piata alt monstru sacru prin postura lui Nicu Gheara.

  12. #32 SP
    Senior Member zinodaur's Avatar
    Eu nu as vota cu Basescu in veci. Cum Dumnezeu sa ii spui lu' Bill Gates ca pirateria ne-a ajutat tara ?

  13. #33 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar
    Pai nu am drept de vot dar am o prefernta :

    1)Sa nu mai fie cu "-escu" pentru ca a fost rau cand au fost (Ceausescu, Basescu, Constantinescu , Iliescu )





  14. #34 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Va-dim!

  15. #35 SP
    Member Wargasm's Avatar
    In primul rand, nu votez cu geoana prostanacul. Greva provocata de sovieticii psd la metrou reprezinta cel mai bun exemplu de manipulare. ilici crede ca prin haosul creat, bucurestenii se vor intoarce impotriva pd-l-ului. Eu mai degraba cred ca si-u dat foc la valiza.
    Voi vota cu Remusica, pt. ca e roacker, dar in primul rand vreau sa aiba mai multe procente decat fecali.

  16. #36 SP
    Senior Member nightprowler's Avatar
    orice ..numai basescu nu... e o persoana care iti provoaca greata. cum sa fii atat de nesimtit incat sa faci orice si sa nu iti pese de absolut nimeni si nimic. el nu face si nici nu va face nimic pentru ca el nu a fost niciodata presedinte..a ramas candidat de cand a castigat alegerile in 2004. cum sa votezi o astfel de persoana..mi-e frica de ce s-ar alege daca iese iar basescu. e pur si simplu groaznic.. cred ca o sa ajungem cu adevarat inapoi in comunism. si zic cu adevarat pentru ca noi deja suntem intr-o oarecare masura, dar in 5 ani pun pariu ca nu o sa mai fie nicio indoiala.

  17. #37 SP
    Member Vami's Avatar
    Nu am drept de vot, dar daca ar fi sa votez l-as vota pe Crin Antonescu.

  18. #38 SP
    Senior Member mentorica's Avatar
    Eu personal am facut campania lui Basescu acum 5 ani (Pozele mai exact + afisele ) dar sincer nu a-si mai vota cu el este cel mai hot dintre hoti .........

  19. #39 SP
    Member Wargasm's Avatar
    Dar nici cu geoana si sobolanii rosii. Hai s-o punem de greva, chiar inainte de alegeri. Exact in stilul grivita rosie, in perioada interbelica. Nu-l halesc pe base, dar daca in turul 2 pica cu geoana, votez cu el.
    Hopa, s-au prins cam tarziu:
    http://www.gandul.info/news/exclusiv...va-psd-5111566

  20. #40 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Sincer... as vota cu oricine capabil sa nu mai tina tara intr-un scandal continuu. Din pacate, la ce optiuni sunt, ma tem ca scandalul va ramane la loc de frunte. Fost votant al lui Basescu, pun stampila pe Geoana (vesnicul candidat)... iar in turul 2, pur si simplu votez anti-Basescu... M-am saturat de scandal si dezordine. Si sa nu ne ascundem dupa ciresi. Toti fura si au furat, si vor mai fura in continuare. Insa acum am realizat si eu ca macar cu unii se fura organizat, se mai arunca un ochi si la "opinca". Oricum in curand nu vor mai avea ce sa fure...

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 7 FirstFirst 1 2 3 4 ... LastLast

Similar Threads

  1. Cine a cumparat de la allromedia? By paulone in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 38 Last Post: 24-03-2022, 23:40
  2. Cine invinge? By MonkY in forum Polls
    Replies: 41 Last Post: 11-09-2012, 08:29
  3. Cine ma poate ajuta? By razvan2701 in forum Hardware
    Replies: 1 Last Post: 05-02-2009, 01:46

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts