Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 47 of 158 FirstFirst ... 37 45 46 47 48 49 57 97 147 ... LastLast
Results 921 to 940 of 3157

Thread: Ce fel de tara este Romania?

  1. #921 SP
    Senior Member Strike105X's Avatar
    Daca punem in calcul si costul suntem undeva pe primele 3 locuri cel putin, avem si unul din cele mai ieftine servicii de internet din lume.

    Cat despre stadion avand in vedere viteza si profesionismul cu care se lucreaza in Romania personal sunt multumit, au facut o treaba decenta, cu exceptia gazonului chiar ce nu inteleg este cum au pututo da in bara exact cu gazonul... dupa asa o treaba buna in rest... eh Romania... ce sa-i faci... pana si capitanul francez sa minunat spunand ca este unul din cele mai frumoase stadioane pe care a jucat dar gazonul este deplorabil...

  2. #922 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    O emisiune umoristică din Franţa �i prezintă pe rom�ni ca păduchioşi, nespălaţi şi cerşetori

    Francezii �i ridiculizează din nou pe rom�ni, despre care spun că sunt nespălaţi şi cerşetori. Concret, �n timpul emisiunii televizate "Les Guignols de l'Info", difuzate �n data de 6 septembrie pe canalul Canal +, �naintea meciului Rom�nia-Franţa, cele două marionete din platou au afirmat că rom�nii sunt cerşetori şi că au păduchi.

    "Nu sunt sigur că meciul va �ncepe pentru că atunci c�nd arbitrul va arunca moneda �n aer pentru a stabili �mpărţirea terenului, nu e sigur că o să cadă pe păm�nt, cu toţi rom�nii ăia acolo", a spus una dintre marionete, atunci c�nd moderatorul a �ntrebat-o dacă francezii vor c�ştiga partida.

    "Se ştie că sportul naţional �n Rom�nia nu este fotbalul, ci cerşitul", a mai spus aceasta �n cadrul aceleiaşi intervenţii. După acest răspuns, moderatorul a continuat seria �ntrebărilor cu privire la meciul de pe Arena Naţională. "Trebuie să ne temem de contactul direct cu rom�nii pentru că au păduchi", a adăugat marioneta, atunci c�nd i s-a cerut să dezvăluie strategia de joc a echipei lui Laurent Blanc.

    "Am o gluma savuroasă... Ştii cum se zice la coş de gunoi �n rom�ni? ... Bucureşti" e altă replică la adresa rom�nilor, rostită �n cadrul aceleiaşi emisiuni.

    SURSA SI VIDEO: VIDEO: O emisiune umoristic? din Fran?a �i prezint? pe rom�ni ca p?duchio?i, nesp?la?i ?i cer?etori - Gandul

    PS. Imi place enorm de mult comentariul unui cititor al articolului:
    @#1red
    "imi pare rau ca nu v-a anexat Hitler la Germania ca nu mai existati"
    Attached Images Attached Images untitled.jpg

  3. #923 SP
    Senior Member Strike105X's Avatar
    Cine sa trezit sa ii faca pe romani paduchiosi... una din cele mai mizerii natiuni...

  4. #924 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Francezii au inventat termenul de Blitzkrieg. Au fost cuceriti de nemti in 30 de zile. O invazie record. Numai gura e de ei. O sa li se taie si lor craca cat de curand.

  5. #925 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by Strike105X View Post
    Cine sa trezit sa ii faca pe romani paduchiosi... una din cele mai mizerii natiuni...
    Exact rade ciob de oala sparta. Cartiere sarace din Paris arata jalnic, nici nu ai curaj sa calci in ele dupa ora 8 seara. Si tiganii lor creeaza probleme autoritatilor cateodata, asa ca sa ne lase cu glumele lor de tot rahatul. EI vorbesc de hotii, cand firme mari ex. Carrfour, dau niste salarii de mizerie aici in Romania propriilor angajati, in timp ce ei cara afara sute si sute de milioane de Euro. Sa taca dracu din gura, sa isi vada jegul din propria tara si apoi sa rada de altii.

  6. #926 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Politicienii nu stiu nici macar sa isi scrie averile corect

    Politicienii au probleme si cand incearca sa isi scrie corect marcile bunurilor pe care le detin, dar si limba romana i-au pus in dificultate.
    Politicienii nu stiu nici macar sa isi scrie averile corect

    Presedintele CEC, Traian Radu Ghetea, a scris la rubrica bunurilor pe care le detine: bijuterii, cu un singur "i", iar primarul din Satu Mare, Ilyes Iuliu, foloseste cuvantul salar, in loc de salariu.

    Si numele unor marci de autoturisme ridica ceva probleme. Ministrul Transporturilor, Anca Boagiu, s-a incurcat putin cand a trebuit sa declare ce fel de masina detine. A declarat ca are un Seat Leone, in loc de Leon.

    Daca vorbim despre marca Volkswagen, lucrurile se complica si mai mult. Para Lorant, secretar general adjunct la Ministerul Mediului si Rodica Anca Brad, asistenta la cabinetul Ministrului Sanatatii, au scris dupa ureche numele.

    Un functionar din Ministerul Administratiei si Internelor, Bogdan Daniel Oltean, nu a stiut numele bancii de unde si-a luat creditul.

    Sursa si VIDEO : Politicienii nu stiu nici macar sa isi scrie averile corect
    Attached Images Attached Images showthumb_resize.php.jpg

  7. #927 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Premierul Emil Boc l-a revocat pe Sebastian Lăzăroiu din funcţia de ministru al Muncii, �naint�nd deja preşedintelui propunerea de numire a Sulfinei Barbu. Fostul consilier prezidenţial plăteşte pentru declaraţiile considerate "iresponsabile" la adresa PDL.

    Prim-vicepreşedintele PDL, Sorin Frunzăverde, �i cere lui Emil Boc să-l schimbe pe Sebastian Lăzăroiu din funcţia de ministru al Muncii, din cauza ultimelor declaraţii considerate "jignitoare" la adresa partidului. Şi alţi "talibani" ai partidului, printre care Ioan Oltean sunt deranjaţi de ieşirile publice ale fostului sfetnic al preşedintelui şi �i atrag acestuia atenţia că scaunul pe care �l ocupă se datorează doar PDL, scrie REALITATEA.NET.

    "O să-i cer premierului să-l demită pe Sebastian Lăzăroiu pentru că nu e normal să iasă cu asemenea declaraţii referitoare la partid. Lăzăroiu nu a făcut nimic relevant p�nă acum ca să ocupe postul de ministru al Muncii şi ar trebui să ştie că se află acolo doar prin voinţa PDL", a declarat Sorin Frunzăverde pentru REALITATEA.NET.

    Frunzăverde spune că va face această solicitare săptăm�na viitoare, c�nd va reveni de la Bruxelles, unde are loc şedinţa Partidului Popular European. El crede că mai mulţi colegi �l vor susţine �n acest demers, afirm�nd că părerea sa vizavi de prestaţia lui Lăzăroiu este "cvasiunanimă".

    �ntrebat de ce a fost totuşi numit ministru dacă partidul nu l-a vrut, Frunzăverde a �ncheiat conversaţia brusc: "Mulţumesc pentru telefon".

    SURSA: http://www.money.ro/boc-l-a-dat-afar...i_1094851.html

  8. #928 SP
    Banned cryyo's Avatar
    Inca esti pe baricade domn Donely ?
    Cat mai ai nervi cu astia ?!:applause:

  9. #929 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by cryyo View Post
    Inca esti pe baricade domn Donely ?
    Cat mai ai nervi cu astia ?!:applause:
    Asta este Romania !!

  10. #930 SP
    Member miami's Avatar

  11. #931 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by miami View Post
    Din pacate in Romania problema cainilor fara stapan, va fi greu de rezolvat si aici ma refer din punct de vedere moral. Nu ii poti strange si sa ii omori numai ca vrei sa scapi de ei. Un popor isi arata gradul de civilizatie dupa felul cum isi trateaza animalele. La noi statul, nu raspunde nici macar de persoana ta decat atunci cand ai sa ii dai bani in rest poti sa si mori, dar sa mai rezolve si problema acestor suflete uneori inraite de un popor nascut din ura......


    Sa ne mai destidem un pic cu Romanica
    Viata e dura - Imnul repetentului la Bac


  12. #932 SP
    Senior Member Strike105X's Avatar
    Corectie, poporul roman nu a fost nascut in ura... a fost doar "imbalsamat" in ea, cand a ajuns sub influenta comunista...

  13. #933 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by Strike105X View Post
    Corectie, poporul roman nu a fost nascut in ura... a fost doar "imbalsamat" in ea, cand a ajuns sub influenta comunista...
    Comandante, daca ma uit mai bine in urma, istoria acestui popor este presarata cu ura din cele mai vechi timpuri. De aceea, sustin ca este un popor nascut din "ura" si nu in ura.

  14. #934 SP
    Senior Member Strike105X's Avatar
    Sincer nu mi se pare ca a fost asa, Romania a luat nastere prin combinarea unei parti romane cu dacii, in ciuda razboiului de ocupatie dacii nu au prea purtat pica romaniilor dimpotriva iau primit in cele din urma, iar romaniilor le-a placut zona asa ca personal nu vad ura. Si daca este sa privim dincolo de perioada aceea nici dacii nu au fost un popor ce sa se nasca in ura. Romania a fost un stat inconjurat de ura inca din vremuri strabune asa da (ex: imperiul otoman, austro-ungar).

  15. #935 SP
    Senior Member boga's Avatar
    Din seria sad but true

    Profesorii rom�ni şi bulgari, cel mai prost plătiţi din UE - link

  16. #936 SP
    Senior Member Strike105X's Avatar
    Tocmai imi trecuse prin cap... ma enerveaza umpic de fiecare data cand imi amintesc, am avut si noi o masina cu potential si am lasat sa se duca totul de rapa... (ma refer la ARO)...

  17. #937 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by Strike105X View Post
    Tocmai imi trecuse prin cap... ma enerveaza umpic de fiecare data cand imi amintesc, am avut si noi o masina cu potential si am lasat sa se duca totul de rapa... (ma refer la ARO)...
    Pai s-a falimentat special sa nu mai fie concurenta pentru brand-urile din afara. Asa se distruge tara asta. Vezi aurul care se da altora sa il exploateze, agricultura care a fost distrusa ca sa devii un consumator si nu producator etc etc. Imi este asa sila de jegosii astia care conduc tara de 20 de ani. Tine minte de la mine mare comandant, NU AVEM NICI O SANSA !!!!!

  18. #938 SP
    Senior Member Strike105X's Avatar
    Nu-mi aminti de aur ca ma enervez si mai rau... mai ales cand aud atata ipocrizie precum este si-n reclama aceea de la TV, cum ca ar face-o spre binele nostru. Probabil dupa cum spui concurenta cu brand-urile de afara au dus ARO la pierzanie... inca mai tin minte ca facea fata binisor in competitii...

  19. #939 SP
    Teraflops Graft's Avatar

  20. #940 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by Graft View Post
    Caut job �n străinătate. Oriunde, civilizaţie să fie
    M-am uitat, �n seara asta, la “Rom�nia, te iubesc” şi m-a cuprins depresia. �mi doresc, sincer, să plec din Rom�nia şi o să �ncep să-mi caut un job �n altă parte. �n orice ţară civilizată. Noul sezon al emisiunii de la ProTV s-a reluat cu unul dintre eternele subiecte ale presei noastre, doar că tratat ca la carte: autostrăzile rom�neşti. Săptăm�na viitoare, tot subiectul acesta va fi tratat. Alex Dima a reuşit să mă umple de spume. Şi nu din vina lui, dimpotrivă. Omul este, probabil, unul dintre cei mai buni reporteri din presa rom�nească, �n momentul de faţă.

    O să vedeţi, c�nd vor fi clipurile pe site-ul ProTV, despre ce e vorba. Nu de banii cheltuiţi p�nă acum. Că trebuia să avem, �n 2011, 800 de kilometri de autostradă, iar noi �ncă n-am depăşit 400, deşi, �n cifre, cheltuielile au depăşit planul de 800. Nu de Bechtel, care n-a mişcat nimic la noi, deşi au realizat, mai ieftin, o autostradă săpată �n munte, pe-aici, prin zonă, pe la nişte vecini care vorbesc ceva limbă slavă. Nici măcar de calitatea – sau, mai bine spus, lipsa calităţii – asfaltului.

    E vorba despre durerea �n cot a celor care iau decizii �n Rom�nia, indiferent de partidul din care fac parte. E vorba că Alex Dima a fost genial. A găsit un melc pe autostradă, i-a calculat viteza de deplasare şi a tras o concluzie nu tristă, nu amară, ci deprimantă: a dat un nou sens expresiei “se mişcă cu viteza melcului”. Pentru că, �n 22 de ani, dacă nu s-ar opri nici ziua, nici noaptea, un melc ar parcurge 578 de kilometri. Dacă ar merge doar ziua, ar face 289 de kilometri. �n 22 de ani, Rom�nia n-a construit nici măcar pe-aproape numărul de kilometri pe care i-ar fi parcurs un melc doar ziua.

    Nu deprimant, ci tragic

    �n Rom�nia, firmele de construcţii de autostrăzi nu se mişcă nici măcar cu viteza melcului. Şi nu e doar deprimant, ci e tragic. �n ultimii ani, �n Ungaria s-au construit aproape 1.000 de kilometri de autostradă din bani europeni. Noi am inaugurat c�te un sens de 20 de kilometri, am tăiat panglici şi am cheltuit mai puţin de 3% din cele 2 miliarde de euro pe care trebuia să-i �ncasăm, din 2007 şi p�nă �n prezent, de la UE. Din cauză că pe noi ne doare-n cot.

    Următoarea pe listă, la Ştirile ProTV, a fost ştirea cu puştiul rom�n omor�t cu o macetă �n Torino. Poliţiştii italieni l-au prins pe făptaş: un alt puştan. Tot rom�n. Alta ştire, şi mai tare, tot de acolo: c�teva sute de rom�ni s-au călcat �n picioare, la Biserica Zlătari, să pupe moaştele unui sf�nt care, chipurile, i-ar scăpa de blesteme, că ar fi fost un vrăjitor care s-a convertit la creştinism.

    Idioţenia merge p�nă acolo �nc�t o mamaie spune că a venit să se roage la sf�nt s-o scape de farmece pe fiică-sa, care vrea să se mărite, iar ea nu vrea, că nu crede că-i bărbatul potrivit. Iar dacă fiică-sa nu vrea s-audă de ea, sigur i-au făcut farmece. O alta vine să se roage la sf�ntul vrăjitor s-o scape de alte farmece, că altfel nu-şi explică de ce e tot timpul bolnavă, dar doctorii nu-i găsesc nimic.

    M-am săturat

    Vorbesc c�t se poate de serios. Caut job �n străinătate, �n orice ţară, civilizaţie să fie (mai puţin Italia). Orice are legătură cu domeniul meu de activitate şi cu limba engleză (copywriting, comunicare, online etc.) sau nu, că s�nt dispus să �nvăţ să fac şi altceva. Dacă există companie rom�nească ce-şi deschide birouri pe-afară şi are nevoie de om, mă ofer. Dacă există rom�n care lucrează prin vreo companie străină şi ştie că se fac angajări, să-mi dea de veste şi trimit un CV. Aş pleca şi m�ine.

    Nu e normal ca eu să fiu cel ce se enervează că lucrurile nu merg �n ţara asta şi că pe oamenii responsabili de mersul lucrurilor nu-i interesează. �mi pare rău, am ajuns la capătul răbdării.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 47 of 158 FirstFirst ... 37 45 46 47 48 49 57 97 147 ... LastLast

Similar Threads

  1. Intrebare legata despre 2 jocuri la fel By andreiaka in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 3 Last Post: 10-03-2014, 13:37
  2. Ce fel de sfarsit preferi intr-un joc video? By Dant3 in forum Console Club
    Replies: 20 Last Post: 29-10-2012, 22:46
  3. Ce fel de clasa dintr-un RPG sunteti ? By Strike105X in forum Offtopic
    Replies: 18 Last Post: 29-05-2011, 11:43

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts