Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 11 of 17 FirstFirst ... 9 10 11 12 13 ... LastLast
Results 201 to 220 of 337

Thread: Exista extraterestrii?

  1. #201 SP
    Senior Member RACHyyy's Avatar
    OZN-uri deasupra Bucurestiului !?


  2. #202 SP
    Member rulzmaker's Avatar
    eu zic ca exista.. parerea mea.

  3. #203 SP
    Member klausn's Avatar
    Exista,si sper ca odata sa-i intalnim

  4. #204 SP
    Member playgame's Avatar
    Normal ca exista. Din imensitatea de galaxii, fiecare cu sute de mii sau milioane de planete...
    Intrebarea e alta. Cand o sa se anunte oficial? Chiar si Vatican, care ascunde multe chestii, nu numai in domeniu asta, au declarat ca extraterestrii sint fratii nostri. In ultima vreme au fost din ce in ce mai multe informatii in acest domeniu.

  5. #205 SP
    Member Bogdan's Avatar
    Eu sunt sceptic �n ceea ce priveşte materialul video

  6. #206 SP
    Member playgame's Avatar
    Quote Originally Posted by genoCid View Post
    Eu sunt sceptic �n ceea ce priveşte materialul video
    Pai sint destule fake-uri. Dar asta nu inseamna ca trebuie sa intervina ignoranta pt domeniu asta.

  7. #207 SP
    Member Bogdan's Avatar
    "Emil este pasionat de fenomene paranormale" - De obicei oamenii "pasionaţi" de fenomene paranormale �n lipsă de neobişnuit modelează materialele video şi ceea ce a făcut el acolo nu are complexitate, evident omul voia să apară pe sticlă... sau poate extratereştrii chiar urmăriseră finala mică şi turmentaţi fiind au �nt�rziat manevra de �ntoarcere �n galaxia "Omuleţul Verde" aşa se explică şi mişcările dezordonate ale luminiţelor.

  8. #208 SP
    Senior Member Enthroll's Avatar
    e devarat ca in ultimul deceniu a fost o abundenta de info despre subiectul asta dar se poate ca asta sa fie o consecinta a faptului ca informatia calatoreste mai rapid ca niciodata in istoria noastra, nu neaparat ca se pregateste o dezvaluire oficiala.
    sigur, oameni ca Donald Keyhoe - Major in US Marine (foate important de citit) sau Steven Greer (The Disclosure Project) au adunat dovezi si marturii si au incercat sa dezvazlue publicului si liderilor faptul ca OZN-urile sunt reale (si tot ce implica asta: contact vizual si fizic). dar au fost luati in serios de catre o comisie oficiala? nu. au fost ridiculizati si amenintati? da.

    deci nu cred ca ni se pregateste vreo dezvaluire oficiala prea curand. oamenii care s-au straduit sa tina asta in secret pana acum nu vor ceda usor pozitia de putere pe care o detin.
    pubicul stia la vremea respectiva despre Manhattan Project ? abia dupa Hiroshima si Nagasaki a aflat si publicul, prea tarziu imo.

    qute from Major Donald Keyhoe:
    It�s incredible that they (the military) have gotten away with this for 30 years.[...] I can�t explain all this but I have been working on something which could put this thing into the open.[...]It�s a plan that I have been told by my insiders at the Pentagon, that headquarters would consider seriously.
    (There are) three things that would keep them doing all the denials, and one of them is they�re sure they�re going to catch holy hell if they come out and admit they�ve been misleading the public and being really harsh in some of their attacks on some of the witnesses for 30 years.
    The next one is they are afraid they will scare a lot of people if they admit that these things are interplanetary and that some of the accidents on record were caused by UFOs, not proof of hostility but they were caused by it. And mainly because we�ve been chasing and shooting at them.
    And the third one is � and this one I can�t accept it � is that there is a very terrible answer to all this, and the CIA and the Air Force and the national defense security council are agreed that they must fight to the last inch to keep this from coming out because it would cause panic all over the world. (Some) of these things are Above Top Secret.

  9. #209 SP
    Senior Member RACHyyy's Avatar
    Vaticanul admite existenta extraterestrilor





    Teologul astronom de la Vatican Gabriele Funes este de parere ca e posibil ca oamenii sa creada in Dumnezeu si in existenta extraterestrilor, in acelasi timp, relateaza Corriere de la Serra.

    "E posibil sa crezi si in Dumnezeu si in extraterestri. Se poate admite existenta unor alte forme de viata din alte lumi, mai evoluate decat a noastra, fara sa punem la indoiala credinta in creatie si in reincarnare", a afirmat seful departamentului de Astronomie de la Vatican.

    Declaratia vine dupa efectuarea unui studiu. Cotidianul italian sustine ca nu este prima declaratie facuta de conducatorii catolici pe teme "delicate". In 2006, Ratzinger nu nega prezenta unor forme diferite de existenta.

    "Dupa cum exista mai multe rase de oameni tot asa cred ca pot exista si alte forme de viata, mai inteligente, create tot de Dumnezeu. Asta nu ne limiteaza credinta pentru ca noi nu putem contesta libertatea de creatie a lui Dumnezeu", spunea acesta.

    Funes este de parere ca teoria Big Bangului este una dintre cele mai credibile explicatii despre cum a aparut lumea, explicatie care nu trebuie negata de credinta.

    "Biblia in sine nu este o carte de stiinta. De aceea nu ne putem astepta ca ea sa ne ofere raspunsuri stiintifice la probleme noastre", a mai adaugat Funes.

    Cotidianul italian noteaza ca afirmatiile astronomului de la Vatican nu sunt primele de acest gen. Mai multi oameni dedicati biserici catolice au incercat sa raspunda la intrebari de acest gen.
    Attached Images Attached Images vatican.jpg

  10. #210 SP
    Senior Member Danny's Avatar
    Pana nu vad unul, nu cred....

  11. #211 SP
    Senior Member Daniel's Avatar
    Si ai mai facut un post....

  12. #212 SP
    Senior Member Razvan's Avatar
    Quote Originally Posted by Daniel View Post
    Si ai mai facut un post....
    Off: Si tu la fel....macar el a fost ontopic
    On: Cum ne vad extraterestrii

  13. #213 SP
    Senior Member Danny's Avatar
    Si tu la fel.
    Extraterestrii apar cu navele lor in campii, nu? Am sa pun o camera de filmat intr-un camp. Poate am noroc.

  14. #214 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    Quote Originally Posted by djdanny View Post
    Si tu la fel.
    Extraterestrii apar cu navele lor in campii, nu? Am sa pun o camera de filmat intr-un camp. Poate am noroc.
    Sa crezi ca esti singur in Universul asta pierdut in timp si spatiu e o minune dupa mine. Oricum mai bine crezi in Doamne/Doamne ca este mult mai real.

    Ontopic:


  15. #215 SP
    Senior Member Enthroll's Avatar
    haha try this out:
    - deschideti Google Maps
    - cautati adresa Mona St, Oxbow, SK
    - puneti omuletul (viewing man deasupra zoom-ului) chiar pe strada ca sa aveti fotografii cu strada respectiva
    - uitati-va spre soare

    awesome, huh?

  16. #216 SP
    Member Imouthes's Avatar
    Quote Originally Posted by playgame View Post
    Normal ca exista. Din imensitatea de galaxii, fiecare cu sute de mii sau milioane de planete...
    mii ? milioane ??

    Există mai mult de 10 ^ 11 galaxii �n universul vizibil, o galaxie poate contine pana la 10 ^ 12 stele sau sisteme solare, nu exista pe toata terra atatea fire de nisip cate planete exista in univers ...

  17. #217 SP
    Member playgame's Avatar
    Quote Originally Posted by Imouthes View Post
    mii ? milioane ??

    Există mai mult de 10 ^ 11 galaxii �n universul vizibil, o galaxie poate contine pana la 10 ^ 12 stele sau sisteme solare, nu exista pe toata terra atatea fire de nisip cate planete exista in univers ...
    Am zis in cel mai rau caz. In felul asta exista numere si distante pe care nu ni le imaginam.

    Quote Originally Posted by djdanny View Post
    Extraterestrii apar cu navele lor in campii, nu? Am sa pun o camera de filmat intr-un camp. Poate am noroc.
    Nici avioanele nu exista. Cum sa zburam noi oamenii? Nici masinile nu exista, decat cai ...putere, nici tehnologie laser nu exista, nici electricitate, nici cunostinte in domeniul atomic ...nici nimic! Elicoptere, submarine, nucleare etc...doar va imaginati ca exista...noi suntem unici...buricul universului...smecheri de smecheri...etc. Nici butoanele pe care apasati la computere nu exista! E pura imaginatie ..nu-i asa? De ar evolua oamenii odata...

    Sa-ti spun ceva. Doar un om naiv crede povestea oficiala care se transmite prin mass media.

  18. #218 SP
    Senior Member Danny's Avatar
    Quote Originally Posted by playgame View Post
    Nici avioanele nu exista. Cum sa zburam noi oamenii? Nici masinile nu exista, decat cai ...putere, nici tehnologie laser nu exista, nici electricitate, nici cunostinte in domeniul atomic ...nici nimic! Elicoptere, submarine, nucleare etc...doar va imaginati ca exista...noi suntem unici...buricul universului...smecheri de smecheri...etc. Nici butoanele pe care apasati la computere nu exista! E pura imaginatie ..nu-i asa? De ar evolua oamenii odata...

    Sa-ti spun ceva. Doar un om naiv crede povestea oficiala care se transmite prin mass media.

    Ce am spus asa rau? Prea repede te enervezi. In video-uri nu apar in nave? Sau erau pe bicicleta?

    Nu am spus ca suntem singuri. Nu crezi ca deja "oamenii" is prea evoluati? Nu stii ca in 2785 o sa explodeze planeta, si ca o sa zburam cu 78.410 km/h spre alta planeta?
    Apropo, acuma scriu din gand, asta da pura imaginatie.

  19. #219 SP
    Member playgame's Avatar
    Quote Originally Posted by djdanny View Post
    Ce am spus asa rau? Prea repede te enervezi.
    Chiar deloc. Mesajul se adresa si multor alte persoane de pe lumea asta.

  20. #220 SP
    Member playgame's Avatar
    Imagini spectaculoase ale unei pete solare...




    Potrivit celor de la NASA, activitatea Soarelui si frecventa petelor solare vor creste in 2012 si 2013.

    O imagine spectaculoasă a Soarelui, de rezoluţie mare, a fost surprinsă de Solar Dynamics Observatory de la NASA, imediat după ce pata solară 1087 ieşea din cadru. Deşi va dispărea �n spatele Soarelui, această regiune nu va pleca liniştită.



    Pata se poate observa la marginea discului solar (�n partea dreaptă), iar liniile magenetice pline de plasmă sunt foarte bine conturate. Aceste linii magnetice �şi au originea �n interiorul Soarelui şi pătrund prin suprafaţa suprafeţei solare, sau fotosferă, ajung�nd �n atmosferă, cre�nd o pată solară.



    Potrivit discovery.com, aceste c�mpuri magnetice locale sunt sursa v�nturilor solare. Presiunea magnetică deasupra petei solare este foarte mare, iar o explozie solară ar putea provoca probleme pentru noi, dacă s-ar produce �n direcţia Păm�ntului.

    �n a două fotografie este surprinsă aceeaşi imagine, dar pe altă lungime de undă, fiind vizibilă plasma din cronosferă, care ajunge �n general la o temperatură de aproximativ 55,000 de grade Celsius.

    Sursa: dincolo-de-limite.blogspot.com

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 11 of 17 FirstFirst ... 9 10 11 12 13 ... LastLast

Similar Threads

  1. God of War 4 exista By paunstefan in forum Console News
    Replies: 5 Last Post: 20-03-2015, 01:56
  2. Exista vreun RTS de acest gen? By Dunno in forum Jocuri PC
    Replies: 3 Last Post: 29-12-2011, 15:20
  3. Dragonii exista! By MonkY in forum Pets
    Replies: 20 Last Post: 16-10-2010, 02:19
  4. Brutal Legend 2 nu va exista By Walkman in forum Console News
    Replies: 2 Last Post: 16-07-2010, 10:20
  5. Exista Trader Rating? By MultiAmSaPopesc in forum Help Desk
    Replies: 3 Last Post: 02-07-2009, 17:12

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts