Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 22 of 51 FirstFirst ... 12 20 21 22 23 24 32 ... LastLast
Results 421 to 440 of 1017

Thread: Intrebari sau probleme care nu necesita deschiderea unui thread

  1. #421 SP
    Senior Member Csander's Avatar
    Quote Originally Posted by gvingi76 View Post
    La mine pe Firefox 20.0 merge.
    Da, se pare ca au reparat problema intre timp. Imi merge si mie acum.

  2. #422 SP
    Senior Member Trefla's Avatar
    Quote Originally Posted by Mariush View Post
    Guys, short question.

    Am achizitionat de curand 2 controllere PS3 Dualshock 3, originale. (cel putin nu exista nimic care sa ma faca sa consider ca nu sunt).
    Problema mea este ca niciunul dintre ele nu se incarca. Adica, le leg la portul USB al PS3, clipesc 2-3 secunde, dupa care se aprind. Le pot folosi plugged-in, insa cum le-am scos firul, cum se inchid. Am incercat sa le las 1-2 ore sa vad daca se schimba ceva, insa fara succes.

    Probleme de la port ori de la cablu le exclud din start, deoarece celalalt controller se incarca fara nicio problema (cel care a venit cu PS3-ul).

    Ceva sfaturi?
    Ai incercat de la alte Port-uri USB ? Incearca la incarcatorul de telefon,PC,TV sau oriunde ai USB.Problema asta o am si eu cu niste casti Sony Pulse si se incarca doar de la anumite port-uri,indiferent de cablu.

  3. #423 SP
    Member Rukax's Avatar
    Un prieten de-al meu a primit din Spania telefonul Sony Xperia Miro ,si a fost la 2 magazine de telefoane unde i s-a spus ca nu merge decodat! de ce? exista vreo solutie?

  4. #424 SP
    Member Mariush's Avatar
    So...am incercat si reset, si sa le incarc la alt device si niciun rezultat.
    M-am hotarat sa incerc cu un alt cablu, asa ca am facut o vizita la centrul Sony. Pe langa faptul ca vanzatorul de acolo a fost mult prea tare incat mi-a dat un fir gratis (complet neasteptat), firul a si mers la ambele controllere (si chiar si la cel vechi).

    Ceea ce nu inteleg eu este de ce cablurile mele vechi incarca controller-ul vechi fara niciun fel de problema, dar pe cele noi, nu. In fine, important e ca am rezolvat-o si ma pot bucura de ele.

  5. #425 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    Quote Originally Posted by adibose View Post
    cablurile de incarcare sunt cele originale?
    Mariush ti-am zis... sunt pretentioase la cablurile de incarcare, fiindca este importanta tensiunea care trece prin acel cablu, sa nu fie alterata de calitatea/grosimea cablului USB. Din motivul asta trebuie cablu original din generatia controller-ului.

  6. #426 SP
    Member Rukax's Avatar
    se merita aceste casti? Casti Monster Beats by Dr Dre Solo HD - 40<sup>LEI</sup> : Magazinul de cadouri TheGift.ro - Magazin de cadouri

    stiu ca nu sunt originale,dar intreb de acestea deoarece nu mi le permit pe acelea originale

  7. #427 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Cand întrebi pe viitor ceva taie te rog acel "se" din "se merita", nu e prima oara. Acum sa iti raspund, nu merită, incearca altceva, nu chestii gen Abibas, Ruma, Mike. Eu cred ca găseşti produse originale la un pret bun, bineînţeles nu ma refer la beats.

  8. #428 SP
    Member Rukax's Avatar
    Bine,o sa caut altceva.

  9. #429 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar
    Vreau sa ma apuc sa invat putina programare (vad ca la scoala nu prea am sanse) si cu prea stiu cu ce sa incep, vreau ceva destul de simplu (experienta mea cu asa ceva e 0 ). Ma gandeam la Java sau Python. Recomandari ?

  10. #430 SP
    You're PARROTS Dudel's Avatar
    Din astea doua ti-as recomanda Java din 2 motive:
    1. Mi se pare mai bine sa incepi cu un limbaj static typed pe ideea ca odata ce te obisnuiesti cu asta ii usor sa treci la dynamic typing pe cand invers mi se pare mai greu.
    2. Incepi destul de repede sa inveti ce inseamna OOP si eu zic ca-i un lucru bun.

    Python ii foarte fain, rapid, scrii 3-4 linii pentru lucruri ce in alte limbaje le faci mai greu si sintaxa fara paranteze si acolade ii interesanta dar pentru motivele de mai sus eu zic Java. Daca vrei si alte sugestii in afara de cele 2 ti-as recomanda totusi sa incepi cu C. Desi poate ti se pare invechit si mai greoi ii bine sa stii chestiile de baza si mai ales pointeri, alocare de memorie si altele.
    Inca o sugestie, in functie de cat de hotarat/pasionat esti eu zic sa iti instalezi linux si sa incepi sa inveti sa folosesti linia de comanda pentru inceput si dupa aia alte smecherii.

    Aici este un tutorial mai scurt dar misto de python: Learn Python The Hard Way
    Daca mergi pe homepage o sa gasesti si unul de C in varianta alpha. M-am tot gandit sa fac un thread al programatorului si cred ca o sa incerc maine sa fac asta. Ma astept sa fie destui pe aici.

    LE: pentru linux cele mai prietenoase distros sunt Ubuntu si Fedora, cu mentiunea ca pe Ubuntu este Steam oficial cu mai putine jocuri decat pe Windows dar sunt cateva.
    Si poate asa ceva te motiveaza: Cool Open Source Games You Should Contribute To

  11. #431 SP
    Junior Member sergiutz11's Avatar
    Quote Originally Posted by paunstefan View Post
    Vreau sa ma apuc sa invat putina programare (vad ca la scoala nu prea am sanse) si cu prea stiu cu ce sa incep, vreau ceva destul de simplu (experienta mea cu asa ceva e 0 ). Ma gandeam la Java sau Python. Recomandari ?
    Am o mica intrebare,la scoala faci info?(Pascal sau C++)

  12. #432 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar
    Pai nu fac, sunt a 9-a si cica programarea incepe in a 10-a. Am inceput azi un tutorial de Python si momentan mi se pare destul de dragut.

  13. #433 SP
    You're PARROTS Dudel's Avatar
    Si pentru python, recomandarea cu linux ramane in picioare. In caz ca nu ai chef sa iti instalezi sau nu ai loc daca ai un stick de minim 4gb(preferabil 8) poti instala pe el si ai OS portabil. Poti folosi si un virtual box dar daca esti hotarat si iti place programarea eu zic ca nu o sa vrei sa revii la windows
    Spor si din nou, daca ai intrebari, do tell .

  14. #434 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Unde e Monky?

  15. #435 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar
    D@nT3: In Germania.

    Dudel: Recomanzi sa merg pe Python 2.7 sau pe 3.3, care e mai putin popular ?

  16. #436 SP
    Senior Member Madk91's Avatar
    Salut , poate pare deplasata intrebarea sau foarte vaga...
    Insa m-ar interesa sa stiu mai multe detalii despre cum as putea sa ma angajez ca si "Voice actor"
    Imi surade ideea de voice-actor ca si slujba. (Dream Job :X)
    Imi place sa imit voci/sunete sau chiar sa creez voci pentru propriul amuzament (~forever alone~) sau al altora.

    Mi-ar putea da cineva indicatii si alte detalii despre cum as putea sa incep cariera pe un astfel de domeniu?
    Gen workshop-uri , firme care cauta , scoli de specializare pe domeniul acesta?

  17. #437 SP
    You're PARROTS Dudel's Avatar
    Quote Originally Posted by paunstefan View Post
    Dudel: Recomanzi sa merg pe Python 2.7 sau pe 3.3, care e mai putin popular ?
    Din ce am citit lumea inca recomanda 2.7 din cauza ca nu ar fi inca adoptat peste tot cel nou. Eu zic sa mergi pe 2.7 in primul rand din cauza ca-s mai multe tutoriale si in al doilea (care nu o sa te prea intereseze la inceput), sunt multe librarii care nu au fost portate inca pe 3.
    Oricum schimbarile is prea mici ca sa te deranjeze la o eventuala trecere pe 3. Numarul tutorialelor mi se pare motiv destul de bun

  18. #438 SP
    Senior Member zinodaur's Avatar
    Am si eu o intrebare pentru cei care sunt la BCR.

    E vreo metoda de a trimite bani online ? Gen, la un cont bancar din afara sau ceva.

  19. #439 SP
    Member biagyydog's Avatar
    Verisoara mea a reusit sa sparga display-ul de la laptop. Cum nu m-am mai confruntat cu asa ceva pana acum, unde/ cum ar putea sa il schimbe (si desigur cat ar costa) ?

  20. #440 SP
    S.T.A.L.K.E.R. FallouT's Avatar
    Imi poate recomanda cineva un router wireless pana in 200 ron!
    Belkin sau Linksys sau Asus?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 22 of 51 FirstFirst ... 12 20 21 22 23 24 32 ... LastLast

Similar Threads

  1. Se poate modifica numele unui thread ? By Rad00 in forum Help Desk
    Replies: 2 Last Post: 22-12-2011, 20:26
  2. Replies: 17 Last Post: 17-09-2010, 14:12
  3. Replies: 5 Last Post: 10-01-2009, 13:49

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts