Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 118 of 251 FirstFirst ... 18 68 108 116 117 118 119 120 128 168 218 ... LastLast
Results 2,341 to 2,360 of 5003

Thread: Ce ma enerveaza (acum)

  1. #2341 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    Ca nu am auzit de KOA : Reckoning decat foarte recent si abia azi am dat comanda pe ShopTo. Cum incepe scoala maine,o sa il termin probabil in cateva luni.

  2. #2342 SP
    Senior Member Marinake's Avatar

    Re: Ce ma enerveaza (acum)

    Quote Originally Posted by Firezu View Post
    incepe scoala maine


    Sent from my E15i using Tapatalk 2

  3. #2343 SP
    Senior Member Zero's Avatar
    Am ridicat un joc de la poştă şi are carcasa crăpată .

  4. #2344 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar
    Limba Latina....

  5. #2345 SP
    Senior Member CSergiu's Avatar
    Quote Originally Posted by FishyBon3 View Post
    Limba Latina....
    i know da feel... dar daca o sa mergi la liceu cu profil real atunci numa un an o sa ai de suportat

  6. #2346 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar
    Quote Originally Posted by CSergiu View Post
    i know da feel... dar daca o sa mergi la liceu cu profil real atunci numa un an o sa ai de suportat
    Eu la mate-info nu am latina.

    On: Ca a inceput scoala...

  7. #2347 SP
    Member Xristina's Avatar
    Guys...guys...sa va bucurati de liceu/scoala cat mai aveti timp. Cand va duceti la munca 8 ore, atentie la munca, unde ai cu o totul alta responsabilitate, o sa vi se faca dor de zilele astea lejere.

    Trust me I've been there.

  8. #2348 SP
    Senior Member Marinake's Avatar

    Re: Ce ma enerveaza (acum)

    Quote Originally Posted by Xristina View Post
    Guys...guys...sa va bucurati de liceu/scoala cat mai aveti timp. Cand va duceti la munca 8 ore, atentie la munca, unde ai cu o totul alta responsabilitate, o sa vi se faca dor de zilele astea lejere.

    Trust me I've been there.
    8 ore de scoala e lejer pentru tine?Daca am avea conditiile din strainatate as dormi la scoala , dar in conditiile in care stau la scoala in niste banci ciunge si scaune care se tin in guma de mestecat , as zice pas.

    Sent from my E15i using Tapatalk 2

  9. #2349 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar

    Ce ma enerveaza (acum)

    Quote Originally Posted by Xristina View Post
    Guys...guys...sa va bucurati de liceu/scoala cat mai aveti timp. Cand va duceti la munca 8 ore, atentie la munca, unde ai cu o totul alta responsabilitate, o sa vi se faca dor de zilele astea lejere.

    Trust me I've been there.

    Se prea poate,dar si scoala are momente in care pare un mediu canceros,in sensul ca te oboseste peste masura. Sunt mai ambitios din fire,dar urasc sa ma supun unor rigori stabilite de ceilalti. Asta cu siguranta nu ii place nimanui,dar cred ca as putea compensa prin dorinta de munca. Anul acesta sunt intr'a XII-a si pot spune ca in al 4-lea an de liceu,imi doresc din toata inima sa se termine. Sunt convins ca totul se va misca in acelasi ritm alert ca anul trecut,cand am avut de dat alte examene. 6-7 ore la scoala,zeci de pagini de invatat pentru lucrari,meditatii pentru altceva. Leisure time? Sigur ca da. Weekend si vacante.

    Desi poate sunt eu nebun,am vazut altii care nu isi bat capul deloc si duc o viata linistita.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  10. #2350 SP
    Member Xristina's Avatar
    8 ore de scoala in care stai si asculti un profesor cum iti explica ceva versus 8 ore de stat pe scaun concetrat la maxim?

    De invatat crede-ma ca se poate invata, chiar din clasa daca profesorul ala stie ce face si acasa doar mai citesti putin sa iti aduci aminte, daca nu intr-adevar e mai greu si asta este una dintre problemele principale ale invatamantului romanesc. Ce vreau sa subliniez e ca si eu am trecut prin asta, prin liceu, prin facultate, deci stiu intr-o oarecare masura "frustrarile" unui elev/student pentru ca si eu le-am avut si realizez acum mai bine dupa un an de munca cat de copilaresti au fost aceste frustrari.

    Bafta!

  11. #2351 SP
    Senior Member Marinake's Avatar

    Re: Ce ma enerveaza (acum)

    Quote Originally Posted by Xristina View Post
    8 ore de scoala in care stai si asculti un profesor cum iti explica ceva versus 8 ore de stat pe scaun concetrat la maxim?

    De invatat crede-ma ca se poate invata, chiar din clasa daca profesorul ala stie ce face si acasa doar mai citesti putin sa iti aduci aminte, daca nu intr-adevar e mai greu si asta este una dintre problemele principale ale invatamantului romanesc. Ce vreau sa subliniez e ca si eu am trecut prin asta, prin liceu, prin facultate, deci stiu intr-o oarecare masura "frustrarile" unui elev/student pentru ca si eu le-am avut si realizez acum mai bine dupa un an de munca cat de copilaresti au fost aceste frustrari.

    Bafta!
    Da , dar tu ai fost elev intr-o perioada in care pe profesori ii interesau si le placea ce faceau.Acum ii intereseaza doar sa vina leafa ca de elevi ii doare la ooo.

    Sent from my E15i using Tapatalk 2

  12. #2352 SP
    Senior Member Mihail's Avatar
    Quote Originally Posted by Xristina View Post
    8 ore de scoala in care stai si asculti un profesor cum iti explica ceva versus 8 ore de stat pe scaun concetrat la maxim?

    De invatat crede-ma ca se poate invata, chiar din clasa daca profesorul ala stie ce face si acasa doar mai citesti putin sa iti aduci aminte, daca nu intr-adevar e mai greu si asta este una dintre problemele principale ale invatamantului romanesc. Ce vreau sa subliniez e ca si eu am trecut prin asta, prin liceu, prin facultate, deci stiu intr-o oarecare masura "frustrarile" unui elev/student pentru ca si eu le-am avut si realizez acum mai bine dupa un an de munca cat de copilaresti au fost aceste frustrari.

    Bafta!
    Daca nu esti multumita de ceea ce faci si munca pe care o prestezi ti se pare un cosmar, de ce continui acolo?

  13. #2353 SP
    Member Xristina's Avatar
    Nope. Am avut si profesori care au avut zero interes sa ma invete ceva la materii imporatante, unde chiar trebuia sa stiu ceva ca sa pot intra la facultate, am facut meditatii in limita posibilitatilor si am invatat cat am putut si am trecut bacalaureatul, am intrat la facultate, etc. Cu asta am invatat de asemenea o lectie importanta, cand nimeni nu te ajuta singurul lucru pe care poti sa il faci este sa te ajuti pe tine.

    @Pizzi pentru ca spre surpriza multora imi place ceea ce fac si nu pot sa zic ca e un cosmar, cosmar e in momentul in care esti platit prost pentru munca pe care o prestezi.

    OK enough life dogmas. Ma enerveaza faptul ca astia de la PCGarage nu au updatat statusul castilor din service QQ.

  14. #2354 SP
    Senior Member Marinake's Avatar

    Re: Ce ma enerveaza (acum)

    Quote Originally Posted by Xristina View Post
    Nope. Am avut si profesori care au avut zero interes sa ma invete ceva la materii imporatante, unde chiar trebuia sa stiu ceva ca sa pot intra la facultate, am facut meditatii in limita posibilitatilor si am invatat cat am putut si am trecut bacalaureatul, am intrat la facultate, etc. Cu asta am invatat de asemenea o lectie importanta, cand nimeni nu te ajuta singurul lucru pe care poti sa il faci este sa te ajuti pe tine.

    @Pizzi pentru ca spre surpriza multora imi place ceea ce fac si nu pot sa zic ca e un cosmar, cosmar e in momentul in care esti platit prost pentru munca pe care o prestezi.

    OK enough life dogmas. Ma enerveaza faptul ca astia de la PCGarage nu au updatat statusul castilor din service QQ.
    Atunci felicitari , ai aratat ca se poate face ceva si fara un profesor bun si cei ca tine ar trebui luati ca exemplu.

    ON: Cand ai trimis castile?Dureaza cam 2 saptamani sa le repare.

    Sent from my E15i using Tapatalk 2

  15. #2355 SP
    Senior Member Mihail's Avatar
    Quote Originally Posted by Xristina View Post
    Nope. Am avut si profesori care au avut zero interes sa ma invete ceva la materii imporatante, unde chiar trebuia sa stiu ceva ca sa pot intra la facultate, am facut meditatii in limita posibilitatilor si am invatat cat am putut si am trecut bacalaureatul, am intrat la facultate, etc. Cu asta am invatat de asemenea o lectie importanta, cand nimeni nu te ajuta singurul lucru pe care poti sa il faci este sa te ajuti pe tine.

    @Pizzi pentru ca spre surpriza multora imi place ceea ce fac si nu pot sa zic ca e un cosmar, cosmar e in momentul in care esti platit prost pentru munca pe care o prestezi.

    OK enough life dogmas. Ma enerveaza faptul ca astia de la PCGarage nu au updatat statusul castilor din service QQ.
    Intr-adevar, cred ca multi au ramas surpinsi sa afle ca tie iti place ceea ce faci. Sunt sigur de asta. Stii, in viata nu se rezuma totul doar la bani.

  16. #2356 SP
    Senior Member CSergiu's Avatar
    Quote Originally Posted by paunstefan View Post
    Eu la mate-info nu am latina.

    On: Ca a inceput scoala...
    pai si eu ce ziceam? tot la mate-info sunt

    Quote Originally Posted by Firezu View Post
    Desi poate sunt eu nebun,am vazut altii care nu isi bat capul deloc si duc o viata linistita.
    prezent nu ma prea strofoc eu cu scoala... mai ales ca m-am invatat singur de mic cu calculatorul (am inceput cu site-uri simple in html, am trecut la php si acum la c++) deci nu prea conteaza ce facultate fac pt ca, cunostintele le am si mi s-a spus ca asta e ceea ce conteaza si nu diplomele...

  17. #2357 SP
    Senior Member Malach HaMavet's Avatar
    ca nu ma pot lasa de energizante! sunt dependent

  18. #2358 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Quote Originally Posted by Malach HaMavet View Post
    ca nu ma pot lasa de energizante! sunt dependent
    Da-i cu ceaiuri (verde in special), te ajuta.

  19. #2359 SP
    Senior Member silvian92's Avatar

    Re: Ce ma enerveaza (acum)

    nu prea am timp sa ma joc ...

    Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

  20. #2360 SP
    Senior Member Marinake's Avatar

    Re: Ce ma enerveaza (acum)

    I need a girlfriend.Fast...

    Sent from my E15i using Tapatalk 2

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 118 of 251 FirstFirst ... 18 68 108 116 117 118 119 120 128 168 218 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ce te joci -> Acum! By rodarkone in forum Console Club
    Replies: 10783 Last Post: 22-03-2024, 00:02
  2. Ce te joci acum - PC By RonanN1 in forum Jocuri PC
    Replies: 176 Last Post: 04-04-2023, 11:34
  3. Ce ma bucura (acum) By HoTSaucE in forum Offtopic
    Replies: 1190 Last Post: 08-02-2019, 15:58
  4. Ce te joci acum (iOS) By Trefla in forum Apple
    Replies: 8 Last Post: 13-12-2016, 20:44
  5. Ce iti place (acum) ! By mariuck in forum Offtopic
    Replies: 55 Last Post: 29-01-2010, 14:23

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts