Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 249 of 251 FirstFirst ... 149 199 239 247 248 249 250 251 LastLast
Results 4,961 to 4,980 of 5003

Thread: Ce ma enerveaza (acum)

  1. #4961 SP
    MRC
    Member MRC's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Mi-am luat daună de 8000 de lei pentru că mi-au adus un laptop făcut praf. Și au făcut în așa fel încât la final să fie tot vina mea, pentru că le-am acceptat coletul...
    E destul de subiectiva treaba. Eu cred ca trebuia sa verifici produsul mai ales fiind atat de scump. E cuvantul tau contra cuvantului lor. Asa poate ca te-ai certat cu nevasta, ai aruncat cu laptopul de pamant si apoi ai spus ca e de la curieri. Intradevar am vazut cu ochii mei cum calca peste colete ca sa ajunga la cele din spate, tocmai de aia exista optiunea de verificare a produselor inainte de a le prelua. Cred ca singura sansa ar fi sa soliciti filmarea camerelor video de la ei de la depozit pt a vedea cum a fost manipulat coletul tau. Daca ai noroc sa il fi spart in depozit si nu in masina si sa iti dea filmarile alea...

  2. #4962 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Atât magazinele cât și băieții de pe olx țin cu dinții de prețul PS4, deși în câteva săptămâni va deveni mai mult sau mai puțin obsolete. Îmi amintesc sigur că anul trecut am văzut PS4 cu 3 jocuri la 900 de lei (sa zicem deci 750 prețul consolei) la Altex, acum oamenii cer 600 pe una veche de câțiva ani și se miră că nu le-o cumpără nimeni, când spre deosebire de anul trecut mai urmează să apară PS5.

  3. #4963 SP
    Member marv's Avatar
    600 de lei e totusi un sfert din cat o sa coste PS5, chiar mai putin. PS4 e o consola pentru care mai apar jocuri noi o perioada, departe de a fi obsolete.

    Nici PS3 nu s-a devalorizat asa repede cand a aparut PS4.

  4. #4964 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nu stiu de ce va mirati. Sunt oameni care inca cer pe un X360 cu 7-10 jocuri peste 600 lei (am vazut anunt de X360 cu 4-5 jocuri + kinect la 900 lei) deci 5-600 lei pe un PS4 normal mi se pare decent.

  5. #4965 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Daca prețul de nou real e (i.e. a fost anul trecut în noiembrie) 750 de lei (sau 900 cu 3 jocuri), vi se pare decent 600 pentru o consolă veche? Nu știu câți nu ar da 150 de lei în plus pentru in produs nou. Oricum mă aștept să o găsim cu o reducere cel puțin la fel de mare într-o săptămână: nu doar că va fi iar black friday, dar de data asta in același timp cu lansarea PS5.

  6. #4966 SP
    Member marv's Avatar
    daca e sa o luam asa, un SNES ar trebui sa fie vreo 30 de lei la cat e de veche. Dar nu asta e criteriul dupa care se stabilesc preturile.

  7. #4967 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Daca ai găsi snes nou la eMag cu 40 de lei, nu ai lua nici 30 de lei pe el.
    Mă rog, fiecare cu ale lui. Daca exista oameni care dau 600 pe un PS4 e bine pentru vânzători și ar fi culmea să scadă din preț. E putin ciudat insa că văd aceleași anunțuri vechi de săptămâni și tot valabile sunt.

  8. #4968 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    Avand in vedere cat costa un joc de PS5 day one, nu vad un motiv real sa imi vand vechiul PS4. De ce sa il vand pe 500 lei? Sa cumpar un joc nou si cateva sticle de cola? M-ar durea sufletul sa stiu ca am dat consola la schimb pe un joc

  9. #4969 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Exact asa este. Eu chiar daca as fi avut de gand sa-mi vand PS4-u (desi nu o voi face, o sa ramana consola de living, strict pt Guitar Hero si Beat Saber in VR) nu as da-o pt sub 500 lei. Efectiv nu ar merita efortul investit sa o vand pentru mai putin de atat, chiar daca asta ar insemna doar sa pun anuntul si sa vina cineva la mine acasa sa o ridice

  10. #4970 SP
    Senior Member Alexandru's Avatar

    Ce ma enerveaza (acum)

    Chiar e un motiv de enervare faptul ca unii oameni cer o anumita suma pentru un PS4? Ma gandesc ca nu il iei daca nu iti convine si asta e, dar in nici un caz sa te enervezi.

    P.S: Ma enerveaza faptul ca restaurantele nu prea isi dau seama daca comanda X este sau nu platita in avans prin FoodPanda. Am patit asta la 2 din 3 comenzi, saptamana aceasta. Daca ma gandesc, mai degraba ma enerveaza modul agresiv prin care imi cer banii, fara sa verifice sau sa intrebe civilizat daca a fost sau nu platita comanda.

  11. #4971 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Nu mai poate ma omu’ sa call in sick la munca, sa bage un weekend lung de gaming ca repede vor test de covidut sau carantina 2 saptamani.
    Ce vremuri am ajuns bre...

  12. #4972 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    ^Da' si cand esti contact direct si ai liber 2 saptamani, te joci cat nu te-ai jucat tot anul.

  13. #4973 SP
    Junior Member Sergiu26's Avatar
    Ce ma enerveaza acum.
    Ca seful cand vine la munca ne cere sa purtam scutec facial fiindca e el paranoic si crede ca virusii il omoara

  14. #4974 SP
    Member SeCeX's Avatar
    Si pe tine nu te omoara?

  15. #4975 SP
    Junior Member Sergiu26's Avatar
    Ba da, acuma tastez de pe lumea cealalta

  16. #4976 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by Sergiu26 View Post
    Ce ma enerveaza acum.
    Ca seful cand vine la munca ne cere sa purtam scutec facial fiindca e el paranoic si crede ca virusii il omoara
    Pai...masca e obligatorie atat in spatiile inchise, cat si in spatiile deschise. Faptul ca ai alte pareri despre virus, nu inseamna ca este ok sa-i pui in pericol pe ceilalti.
    E ok si e dreptul tau sa nu crezi ca exista sau ca omoara oameni, dar te supui legii si stii cum e cu libertatea individului - se termina in momentul in care-i limitezi libertatea celuilalt. Iar daca tu nu crezi, dar esti purtator si o dai mai departe, e o problema.

    Astfel ca daca toata lumea este egala si cu totii respectam legea...intelegi tu

  17. #4977 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Quote Originally Posted by Sergiu26 View Post
    Ce ma enerveaza acum.
    Ca seful cand vine la munca ne cere sa purtam scutec facial fiindca e el paranoic si crede ca virusii il omoara
    Poate nu-l omoara pe el, dar o omoara pe nevasta-sa care sufera de astm, sau pe ma-sa care are probleme cu imunitatea, sau, sau, sau. Mai ganditi-va si la altii.

  18. #4978 SP
    One Man Army Cristy's Avatar
    Chiar daca nu crezi ca te omoara pe tine, porti masca din respect pentru ceilalti. La fel de inofensiva este si masca, un mic inconvenient dar necesara in spatii publice unde circula lumea.

  19. #4979 SP
    Member omega's Avatar
    Quote Originally Posted by Sergiu26 View Post
    Ce ma enerveaza acum.
    Ca seful cand vine la munca ne cere sa purtam scutec facial fiindca e el paranoic si crede ca virusii il omoara
    Au si sarit sacalii pe tine. Marea majoritate din cei activi aici pe forum sunt adepti ai progresismului neomarxist. Vorbim de problema ingradirii libertatii dar nu avem voie fara masca. Gandeste-te ca seful la randul lui este o victima, l-au speriat astia. Nu cred ca o face din rea vointa. Vinovati sunt altii.

  20. #4980 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Du-te ba si canta la alta masa. Smiorc ma pune statul sa port mascuta smiorc MuH lIBeRtY. Daca interzicea masca o purtai non-stop si tot smiorc faceai.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Ce te joci -> Acum! By rodarkone in forum Console Club
    Replies: 10783 Last Post: 22-03-2024, 00:02
  2. Ce te joci acum - PC By RonanN1 in forum Jocuri PC
    Replies: 176 Last Post: 04-04-2023, 11:34
  3. Ce ma bucura (acum) By HoTSaucE in forum Offtopic
    Replies: 1190 Last Post: 08-02-2019, 15:58
  4. Ce te joci acum (iOS) By Trefla in forum Apple
    Replies: 8 Last Post: 13-12-2016, 20:44
  5. Ce iti place (acum) ! By mariuck in forum Offtopic
    Replies: 55 Last Post: 29-01-2010, 14:23

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts