Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 26 FirstFirst 1 2 3 4 12 ... LastLast
Results 21 to 40 of 512

Thread: Masina Consolistului!

  1. #21 SP
    Member Ionutz83's Avatar
    Quote Originally Posted by Xtm View Post
    Monky,sunt destui nebuni pe lumea asta si nu ai de unde sa stii cum dai de unu.
    Asa este.
    Eu am cont si pe multe forumuri de masini, si ai fi uimit cati isi gasesc masina zgariata, oglinzi rupte, furate, etc. si toate astea probabil din partea unor debili mintal, dar gandeste-te ce pot face unii care cauta sa se razbune.
    Am citit ca unii si-au gasit masina zgariata de vecini pentru ca, vezi doamne, au parcat pe locul lor, de parca nu ar fi publice locurile de parcare, dar asa e romanul, prefera sa distruga.
    Iar treaba cu dosarul penal e frectie la picior de lemn, daca nu il prinzi asupra faptului nu ai ce sa faci, politia ridica din umeri si nu-i intereseaza, daca mergi sa faci sesizare ei noteaza dar nu fac nimic, nici macar la furturi din masini, pentru ca efectiv nici nu prea au cum, daca nu il prinzi in flagrant, cauti acul in carul cu fan, si degeaba iau amprente, ca doar infractorii care au fost amprentati sunt in baza lor de date, daca e unul care nu a fost certat cu legea nu il gasesc in veac.
    Iar masina reparata nu mai e noua orice ar fi, mie unul nu imi place de fel ce citesc despre ce se intampla in service-urile romanesti, asa ca prefer sa calc cat mai rar pe acolo.
    Eu personal nu am patit sa imi fie zgariata masina, pentru ca stau la casa si am curte, dar am prieteni care au patit sa o gaseasca zgariata sau blocata pentru ca nu au parcat unde a trebuit, ca unii considera ca locurile din fata blocului sunt ale lor.
    Chiar vineri am citit in ziarul local ca aici in Oradea s-au mazgalit cu spary mai multe limuzine pe o strada, politisti spun ca probabil de tineri iresponsabili.
    Miercurea trecuta a fost incendiata o masina, un Fiat Bravo, un vecin spunea ca vazut pe cineva ca a aruncat benzina pe ea si i-a dat foc, mai mult ca sigur ca a fost razbunare, deci, dupa cum vezi, mai sunt si oameni (daca se pot numi asa) de genul asta, asa ca e mai bine sa prevenim eventuale situatii de genul asta.
    Eu am vazut pe forumul celalalt cum se certau unii care erau nou pe forum, ca unul incerca sa vanda ceva, altul se baga in thread-ul lui, si pana la cearta era doar un pas, si nu stii niciodata de ce e capabil omul la nervi.
    Plus ca, daca ai probleme cu ea, stai in service destul de mult, pe langa ca pana te programeaza dureaza destul.

    PS: sa nu se inteleaga ca fac referire la vre-un membru de pe forum, pur si simplu vreau sa spun ca nu se stie cine intra in treacat pe forum, sau la ce situatii conflictuale se poate ajunge, si e mai bine sa prevenim.
    Daca cineva s-a simtit cumva ofensat sau vizat de cele scrise de mine, imi cer scuze.

  2. #22 SP
    Senior Member Bobby's Avatar
    De ce sa ne simtim ofensati cand ai spus adevarul? Cand imi mai era masina zgariata ( a tatei ) o mai bagam pe casco la vopsit. Dar peste o sapt era din nou zgariata. Asa ca o lasam zgariata acum ca vine prostul/idotul/boul si vede " aaa, e deja zgariata.. nu mai este fun sa dau cu cheia" ...

  3. #23 SP
    Member Ionutz83's Avatar
    Stiti, este o vorba: "Vorbesti de lup.....".
    Azi noapte, am dormit la prietena mea, si am parcat in fata blocului la ea, erau parcate 5 masini acolo cu a mea cu tot.
    Au fost zgariate de jur-imprejur azi noapte patru masini care erau in fata blocului, au fost zgariate toate patru pana la a mea, s-au oprit la a mea, am avut noroc, sau nu stiu ce am avut, dar sunt bucuros, ultima masina zgariata erau la jumatate de metru de a mea.
    Deci, inca o dovada legata de ce fel de oameni sunt pe lumea asta.

  4. #24 SP
    Senior Member DonAdryan's Avatar
    Dap, e o rusine... Sambata dimineata cand am iesit din casa mi-am gasita masina lovita si zgariata, in parcare, pe partea dreapta... Binenteles ca nu am gasit nici un bilet, sau vreun nr. de telefon... Idiotul a sters putina! Deja am rezolvat cu potilia si asigurarea, insa ma dispera, pt. ca trebuie sa mi-o fac pe casco. Daca nu aveam casco, trebuia sa mi-o fac pe banii mei...

  5. #25 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Sorry DonAdryan. Dar daca te face sa te simti mai bine, uite ce am patit eu lately.

    Se da ecuatia: Una bucata femeie la volan. Bucata nu cred ca a invatat sa dea cu spatele. Si totusi da. Eh, parca a lovit ceva. Dar nu-i nimic, ca n-a vazut nimeni nimic. Dupa n incercari, reuseste sa iasa, si pleaca linistita...

    Da, n-a avut bunul simt sa lase un bilet ceva. Noroc ca i-a vazut cineva masina intr-o parcare si cu vopseaua de la a mea pe agatatorul ei... si i-a facut repede poze.

    Mai rau nu e faptul ca mi-a facut portiera varza, dar a dat cu atata placere, incat a indoit bara aceea de la prag... In rest, no comment...
    Attached Images Attached Images masina_busita.jpg

  6. #26 SP
    Senior Member ffocus's Avatar
    Quote Originally Posted by DonAdryan View Post
    Dap, e o rusine... Sambata dimineata cand am iesit din casa mi-am gasita masina lovita si zgariata, in parcare, pe partea dreapta... Binenteles ca nu am gasit nici un bilet, sau vreun nr. de telefon... Idiotul a sters putina! Deja am rezolvat cu potilia si asigurarea, insa ma dispera, pt. ca trebuie sa mi-o fac pe casco. Daca nu aveam casco, trebuia sa mi-o fac pe banii mei...
    la fel am patit si eu...dupa 2 luni de certuri si discutii am obtinut acceptul de plata (nu vroiau sa schimbe un far deoarece era "doar o clema rupta si sta foarte bine in trei domne") am dus masina in service unde a durat cam o saptamana. fericit ma prezint sa o iau si constat ca era lovita aripa dreapta. mi s-a spus sa o mai las ca o fac ei si ma suna. am cerut cheile si am plecat.

    n-ai cu cine

  7. #27 SP
    Senior Member DonAdryan's Avatar
    Pfff... urata treaba cu masinile astea...

    La mine e indoita aripa spate fix in dreptul rotii, ca si cum cineva i-ar fi tras un pumn serios, si sunt zgarieturi la intersectia aripii cu usa dreapta... Cand am gasit-o era o dara mare pe masina, si m-am speriat, insa dupa ce am sters cu o carpa, m-am mai linisiti. Oricum, putea sa lase o copie dupa RCA, sau un bilet cu un nr. de telefon sau ceva, ca nu-i lua nimeni capu... Acuma urmeaza s-o bag in service, dar mi-e GROAZA ca am auzit povesti urate cu Citroen Cluj-Napoca... Mai multe aici! Plm, daca patesc si eu ceva de genu' se va lasa cu scandal... Oricum nu o duc acuma, ca plec din tara pe week-end...

    PS: As pune si eu poze, insa nu am cu ce, momentan...

  8. #28 SP
    Q
    Member Q's Avatar
    MonkY hai tati ca ti-a "modat" bine caruta ti-a tras un combo pe ea am o senzatie ca se oftica Donely

    si acum serios hai sa trag o poza cu a mea bine a fost tunata, a ajuns in halul ala din cauza excesului de zel
    Attached Images Attached Images dacia-logan-1.5dci.jpg dacia-logan-1.5dci-2.jpg

  9. #29 SP
    Senior Member Bobby's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Sorry DonAdryan. Dar daca te face sa te simti mai bine, uite ce am patit eu lately.

    Se da ecuatia: Una bucata femeie la volan. Bucata nu cred ca a invatat sa dea cu spatele. Si totusi da. Eh, parca a lovit ceva. Dar nu-i nimic, ca n-a vazut nimeni nimic. Dupa n incercari, reuseste sa iasa, si pleaca linistita...

    Da, n-a avut bunul simt sa lase un bilet ceva. Noroc ca i-a vazut cineva masina intr-o parcare si cu vopseaua de la a mea pe agatatorul ei... si i-a facut repede poze.

    Mai rau nu e faptul ca mi-a facut portiera varza, dar a dat cu atata placere, incat a indoit bara aceea de la prag... In rest, no comment...
    Mai avea si carlig femeia

  10. #30 SP
    Junior Member cosmina's Avatar
    Hello! si eu am o masinutza si o iubesc suuuper mult! Il cheama Maty si e verde si vorba aia "are 4 roti si volan si ma duce din puctul A pana in punctul B"! Pot sa ma laud cu el nu?

  11. #31 SP
    Senior Member DonAdryan's Avatar
    Da cosmina poti... ce masina ai? E o "ea" sau un "el" ?

    Q: Nice ride man, e noua sau sh?

  12. #32 SP
    Junior Member cosmina's Avatar
    il cheama Maty e un "el" si e matiz

  13. #33 SP
    Senior Member DonAdryan's Avatar
    Nice! Tatal meu are un Matiz verde, accesorizat... Sa vedem daca am vreo poza...

    LE: There we go...
    Attached Images Attached Images w1yzpa802692-02.jpg

  14. #34 SP
    Senior Member Bobby's Avatar
    Si-a pus floricele singur ... sau a fost obligat ?

  15. #35 SP
    Junior Member cosmina's Avatar
    E frumos :X

  16. #36 SP
    Junior Member cosmina's Avatar
    Eu nu i-am facut nimic inca pe afara...dar sub capota i-am vopsit toate capacelele verzi l-am tunat )

  17. #37 SP
    Xtm
    Banned Xtm's Avatar
    Hippie

  18. #38 SP
    Member N3O2005's Avatar
    Hippie Hop

  19. #39 SP
    Senior Member DonAdryan's Avatar
    Asa l-a luat de la o doamna, care avea florarie, insa i-au placut floricelele mamei mele, care nu a mai vrut sa renunte la ele...

  20. #40 SP
    Senior Member Bobby's Avatar
    Deci nu prea a avut de ales

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 26 FirstFirst 1 2 3 4 12 ... LastLast

Similar Threads

  1. Coltul de rai al consolistului By MonkY in forum Console Club
    Replies: 2753 Last Post: 08-03-2023, 22:39
  2. O masina in fiecare zi By trickz in forum Auto & Moto
    Replies: 114 Last Post: 28-10-2020, 15:00
  3. Mancarea Preferata a Consolistului By Cristy in forum Offtopic
    Replies: 77 Last Post: 17-04-2015, 16:50
  4. Ce nebunie de masina e asta? By MonkY in forum Auto & Moto
    Replies: 10 Last Post: 03-04-2011, 11:55
  5. "Bradul de Craciun al Consolistului" By sekhemet in forum Offtopic
    Replies: 6 Last Post: 03-02-2009, 04:38

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts