+ Reply to Thread
Page 5 of 25 FirstFirst ... 3 4 5 6 7 15 ... LastLast
Results 81 to 100 of 489

Thread: Propuneri.. again :)

  1. #81 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    Exista tastele "End" si "Home" la tastatura pentru asta.

  2. #82 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Nu s-ar putea face un script ceva incat emoticon-urile sa nu mai fie Case sensitive?

    M-am obisnuit sa le scriu pe unele cu litera mica, altele cu litera mare si nu reusesc sa le afisez decat daca editez post-ul. Nu stiu daca mai sunt si alti nebuni ca mine insa icon-uri precum:

    :X nu merge pentru

    :-b nu merge pentru

    Si am mai observat una, pentru daca e cu litera mica apare )

    Si probabil mai sunt dar pentru mine astea sunt uzuale.

  3. #83 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Khan, din pacate vB-ul nu lucreaza cu smilies decat case sensitive. Sorry, am cautat de mi-au sarit capacele un mod de a accepta. Singura solutie ar fi sa punem smilies-urile de 2 ori... ceea ce ar fi foarte urat. Poate in vB 4.x nu va mai fi asa...

  4. #84 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    Threadul cu Bioshock 2 ar trebui mutat pe aria ''console club'' deoarece este multiplatform.

  5. #85 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Teo View Post
    Threadul cu Bioshock 2 ar trebui mutat pe aria ''console club'' deoarece este multiplatform.
    La multe din jocurile multiplatform, care au si multiplayer, s-a preferat deschiderea pe arii diferite (Xbox 360 si PS3). Si consider ca e ok. Gandeste-te ca de multe ori difera DLC-urile, ca userii vorbesc acolo despre cand sa se intalneasca online, isi organizeaza echipe, strategii, etc... Iti dai seama ce haos ar iesi daca se intercaleaza discutiile celor cu PS3 cu ale celor cu X360 ?

  6. #86 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    Totusi pe aria de X360 nu este niciun thread cu BioShock 2.Stiu despre problema cu multiplayerul, s-a mai discutat si la MW2 dar aveam impresia ca s-a hotarat sa fie un singur thread.Pe de-o parte ar fi bine sa fie unite din cauza singleplayerului, jocul este acelasi si e mult mai bine daca sunt mai multi oameni in legatura, cum ai o intrebare, ti se poate raspunde mai rapid sau poti afla informatii suplimentare despre joc si de la ''vecini'', la partea cu multiplayerul ai dreptate dar totusi nu cred ca vor fi pe sfert cat sunt la MW2.

  7. #87 SP
    Senior Member FPS Marius's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    La multe din jocurile multiplatform, care au si multiplayer, s-a preferat deschiderea pe arii diferite (Xbox 360 si PS3). Si consider ca e ok. Gandeste-te ca de multe ori difera DLC-urile, ca userii vorbesc acolo despre cand sa se intalneasca online, isi organizeaza echipe, strategii, etc... Iti dai seama ce haos ar iesi daca se intercaleaza discutiile celor cu PS3 cu ale celor cu X360 ?
    Nu ne-am dat deja seama (remember MW 2) lol
    E o idee buna insa majoritatea (sau nu) jocurilor au Multy. Ar fi mai bine sa deschidem/ti threaduri separate doar la jocurile cu multy mai mare [Call of Duty, Battlerfield, etc..]

  8. #88 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Cred ca totusi omiteti importanta DLC-urilor si a controlerului diferit. Daca intreaba cineva cu PS3 "Cum se schimba arma in jocul X" si primeste un raspuns de genul "Apesi + dupa care " ? O sa caute omul disperat pe gamepadul lui tastele respective... fara succes insa

  9. #89 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar

    Thumbs up

    Se poate face la fiecare post un sistem asa cum este cel de ''thanks'' dar pentru aceste semne & (preferabil in genul iconitei de la titlu) ?

  10. #90 SP
    Banned Mario's Avatar
    Dupa ce luam ban sa ne trimita mail cu motivele care ni le trimite pe PM pe cont si care le putem vedea deabia cand luam unban.

  11. #91 SP
    Member L0G1X's Avatar
    Quote Originally Posted by Teo View Post
    Se poate face la fiecare post un sistem asa cum este cel de ''thanks'' dar pentru aceste semne & (preferabil in genul iconitei de la titlu) ?
    Vezi mai sus: http://www.consolegames.ro/forum/f50...tml#post199647

  12. #92 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Teo este un astfel de sistem in teste... din pacate este mult prea buggy. Ne folosim moderatorii de el, ne dam intre noi UP and DOWN's. Din pacate, nu prea-l pot face sa fie luat in calcul de sistemul de Experience, si are ceva mici/mari probleme.

    Mario, i'll try to do that... insa am decis din start ca nu vrem "balci" pe forum ca dincolo, de aceea threadurile de infractiuni sunt doar in zona "speciala a forumului". O sa vad daca se poate seta un email inainte de ban...

  13. #93 SP
    Ex-Studentul :D Ovidiu's Avatar
    Un english corner se poate ? Am vazut ca au aparut destul de multi useri in aria de Wallpapers , poate ii atragem sa fie clienti fideli ai forumului .

  14. #94 SP
    Banned Mario's Avatar
    Monky poti face ceva in genul cusca cu lei...unde pot face scandal cei de pe forum.In ultimul timp spambox e plin de frustrati.Si acolo pot fi reclamati admini etc..

  15. #95 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Studentul: nu stiu... nu este targetul nostru... Ne gandim...

    Mario: Nope, sorry. Fara scandal pe forum. De aceea pana si threadurile de infractiuni sunt "outside" the forum. Daca vrea cineva scandal, il trimitem repede pe alte forumuri mai placute pentru ei

  16. #96 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    Putem sa-l avem in lista pe domnul acesta: slap.gif ?


  17. #97 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    Eram curios, daca putem face un thread, undeva, sa vedem pentru ce au luat ban userii pe Console Games.

  18. #98 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Laurentiu View Post
    Putem sa-l avem in lista pe domnul acesta: Attachment 50331 ?

    Doar daca-l gasesti cu transparenta pe fundal inchis la culoare (cum este CG-ul). Otherwise, it looks really bad.
    Quote Originally Posted by Laurentiu View Post
    Eram curios, daca putem face un thread, undeva, sa vedem pentru ce au luat ban userii pe Console Games.
    Nope. Decizia a fost luata inca de la infiintarea CG. Mai exact nu vrem un forum/site unde sa promovam (ca in partea cealalta) scandalul, discutiile interminabile de genul "Ba nu sunt vinovat". Aici e mai simplu: Respecti Regulamentul, e totul OK. Nu-l respecti, primesti infraction (care se poate vedea in User Profile-ul fiecaruia). Fara threaduri deschise pe tema respectiva. Totul se rezolva cu moderatorii... nu prin aportul "audientei". Stim bine ce se intampla "dincolo" cand un user "cu pile" primea infractiune. Sareau imediat zeci in apararea sa, indiferent daca era corect sau nu.

  19. #99 SP
    Senior Member pooaul's Avatar
    Nu mai este vizibil tabul cu Infractions (cand ma uit la alti useri). Bug?

  20. #100 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by pooaul View Post
    Nu mai este vizibil tabul cu Infractions (cand ma uit la alti useri). Bug?
    Chiar ca e bug-ul lui peste. Desi registered users au dreptul sa vada infractiunile... they don't show up. Still searching for a fix...

+ Reply to Thread
Page 5 of 25 FirstFirst ... 3 4 5 6 7 15 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 30 Last Post: 11-10-2010, 01:38
  2. Help!? ( Again ) By yoyokid in forum Offtopic
    Replies: 0 Last Post: 30-08-2009, 01:05

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts