+ Reply to Thread
Page 4 of 25 FirstFirst ... 2 3 4 5 6 14 ... LastLast
Results 61 to 80 of 489

Thread: Propuneri.. again :)

  1. #61 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Stiu... am comunicat. Mai spuneti si voi aici: http://www.consolegames.ro/forum/f60...tati-sugestii/

  2. #62 SP
    Member L0G1X's Avatar
    Am constatat că tot mai frecvent userii noi au tendinţa de a crea threaduri noi pe aria Console pentru orice �ntrebare/dilemă/nemulţumire etc., �n loc să le folosească pe cele existente, care de cele mai multe ori li s-ar potrivi ca o mănuşă (ex. Pune o intrebare, primeste un raspuns, Probleme si solutii, Decizii - Decizii, sau �n ultimă instanţă, Clubul <InsertConsoleNameHere>). Sunt conştient că �n cele mai multe cazuri o fac fără rea-voinţă şi nu neapărat din lene, dar consider că ar fi util ca privilegiul de a crea un nou thread pe această arie să fie rezervat celor cu un număr minim de posturi (la latitudinea echipei de moderatori). Mulţumesc.

  3. #63 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Nu schimbati banner-ul din josul paginii cu Gameshop? Mesajul e ca "In curand" va aparea noul site, lucru care s-a intamplat deja de mult

  4. #64 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Khan: message delivered to RvsS
    L0G1X: ne-am gandit si la asta... insa prin astfel de limitari nu vom face altceva decat sa fortam userii noi sa faca post hunting/spam pentru a ajunge la numarul de posturi necesare. Stiu ca am patit-o si eu de multe ori pe astfel de forumuri, care nu te lasau sa postezi in alte arii pana nu te prezentai. In unul din ele era chiar stupid. Trebuia sa postez minim 10 si aveam acces doar la aria de prezentare. Silly, right ? Well, we'll think of something...

  5. #65 SP
    Member L0G1X's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    am patit-o si eu de multe ori pe astfel de forumuri, care nu te lasau sa postezi in alte arii pana nu te prezentai. In unul din ele era chiar stupid. Trebuia sa postez minim 10 si aveam acces doar la aria de prezentare. Silly, right ? Well, we'll think of something...
    Eu n-am propus limitarea abilităţii de a posta �n ce arie doreşte, ci doar eliminarea butonului New Thread p�nă nu are n posturi (n-am vrut să propun limitare �n funcţie de experience/reputation că mi s-a părut cam harsh). Nu se poate aşa?

  6. #66 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Pai, nu este acelasi lucru ? Sa zicem ca are nevoie de 50 posturi ca sa poata face new thread, da ? Se apuca si spameaza 50 posturi, dupa care gata... are buton de New Thread

    Daca ne-am dori sa avem cat mai multe posturi pe forum, ar fi ok. Am zice, hmm... la 1000 de useri, inseamna 50.000 de posturi extra din start. Insa nu ne dorim acest lucru.

  7. #67 SP
    Member L0G1X's Avatar
    Mda, aşa este... eventual atunci luată �n considerare vechimea... minim o lună p�nă are butonul de New Thread - p�nă atunci se obişnuieşte cu layout-ul site-ului etc. Scuze dacă insist ... şi mulţumesc pentru atenţia acordată.

  8. #68 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Nu e problema... aici chiar tinem cont de fiecare idee. After all, e forumul unei comunitati, nu al meu sau al lui X-ulescu unde totul e batut in cuie. Incercam sa gasim o solutie pentru toate cele. Din pacate, la unele suntem prinsi si noi fara rezolvari. Sa speram ca vBulletin 4.x va rezolva toate problemele... desi cred ca mai dureaza aproximativ un an pana va fi la fel de fiabil precum este 3.8.x

  9. #69 SP
    Senior Member Mihail's Avatar
    Monky, am tot cautat un thread cu desene si picturi. Am vazut ca pentru fotografie exista thread insa pentru desene nu. Presupun ca sunt unii useri talentati care ar dori sa-si prezinte lucrarile (printre care si eu). Sunt unii care au tablete grafice, etc. Am vazut in unele poze din ''Coltul de rai...'' postere cu Killzone 2 la mare cautare. Poate prin acest thread se gasesc oameni care sa faca replici ale acelor postere si nu numai, sau care au incercat sa reproduca anumite imagini din jocuri, etc. Inclin sa cred ca un astfel de thread ar ajuta comunitatea noastra. Tu ce spui? Multumesc anticipat.

  10. #70 SP
    Senior Member GeOKeR's Avatar

  11. #71 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Am mutat threadul acela in aria de Foto & Video. Momentan nu are rost sa mai deschidem o arie pentru Grafica... cred ca se integreaza destul de ok la Foto & Video...

  12. #72 SP
    Senior Member Mihail's Avatar
    E foarte ok, insa nu-l vedeam... Multumesc baieti.

  13. #73 SP
    Senior Member tray's Avatar
    se poate folosi o metoda mai "eficenta " pt ban?intreb pt ca o data la 2 zile mai apare cate o clona

  14. #74 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    Mai mult decat banip nu se poate.

  15. #75 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by tray View Post
    se poate folosi o metoda mai "eficenta " pt ban?intreb pt ca o data la 2 zile mai apare cate o clona
    Mai eficienta decat la noi, ma tem ca este imposibil. Si-asa avem un sistem "agresiv" prin care cei care au mai avut ban primesc automat si pe noul cont... Mai mult, in ultima perioada toate conturile, dupa confirmarea email-ului, le activez manual (and it's a really pain)...

  16. #76 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    Cred ca e un pic cam gresita atitudinea noastra fata de strainii care viziteaza sectiunea ''console games wallpapers''.Daca un membru roaga sa se ceara un wallpaper in cel mai scurt timp apare pe thread dar daca face asta un strain este refuzat.Este in avantajul nostru sa avem mai mult trafic pe site pentru reclame -> sponsori -> $ , corect?

  17. #77 SP
    Senior Member tray's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Mai eficienta decat la noi, ma tem ca este imposibil. Si-asa avem un sistem "agresiv" prin care cei care au mai avut ban primesc automat si pe noul cont... Mai mult, in ultima perioada toate conturile, dupa confirmarea email-ului, le activez manual (and it's a really pain)...
    nu stiu exact ce metode aveti ,eu unul ma gandeam la ban pe MAC

  18. #78 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Teo: Sunt doua probleme acolo. Prima este ca 90% din wallpaper-urile de acolo sunt de pe gamewallpapers.com. Si conform lor, fiecare isi asuma riscul cand urca pe forum walls care altfel sunt doar contra cost. Iar a doua este ca totusi suntem site pentru romani si in romana... Nu m-ar deranja daca e un strain si vrea sa ia un wallpaper, sa vada un trailer, etc... Insa majoritatea vin si din primul post pana la ultimul nu fac altceva decat sa ceara. Iar noua milogii nu ne plac, chiar daca sunt straini sau nu.

    tray: din pacate MAC-ul nu-l putem afla. Si daca nu ma insel este si ilegal sa incercam sa aflam MAC-ul unui utilizator.

  19. #79 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    Daca poti sa restrictionezi userii sub 30/50 posturi sa posteze la console games wallpapers ar fi super,multe din wallpaperele cerute de ei sunt chiar pe thread dar nici nu au bunul simt sa caute sau sa dea resize.

  20. #80 SP
    Member Imperatore's Avatar
    MonkY

    se poate te rog o sageata in posturi sa ne duca `sus` in pagina ?

+ Reply to Thread
Page 4 of 25 FirstFirst ... 2 3 4 5 6 14 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 30 Last Post: 11-10-2010, 01:38
  2. Help!? ( Again ) By yoyokid in forum Offtopic
    Replies: 0 Last Post: 30-08-2009, 01:05

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts