+ Reply to Thread
Page 39 of 78 FirstFirst ... 29 37 38 39 40 41 49 ... LastLast
Results 761 to 780 of 1548

Thread: Useri neseriosi pe aria de Publicitate !

  1. #761 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Xplicit View Post
    atentie la iclenroc.Aveti aici link http://www.consolegames.ro/forum/f51...e/index26.html

    si aceasta este dovada http://www.consolegames.ro/forum/f89...s3/index3.html

    este acelasi nr de tel.M-am ars odata baiete nu mai merge
    Banned.

  2. #762 SP
    Banned cryyo's Avatar
    Inca unul banat.
    Eu nu reusesc, desi ma straduiesc, nu reusec sa inteleg cu ce te ajuta sa dai o teapa de 30-50-70lei ca mai mult e mai greu ca vine pagubitul, te reclama...si gata. Chiar asa foame sa existe la unii ?!
    Ce micime, ce gandire ingusta...

    Hoti exista, ok, dar frate daca ai reusi sa vinzi o vila fictiva cu 300.000 eruro mai inteleg, dar sa te halosesti la 50-70lei, cu riscurile de riguare, asta imi scapa ca intelegere.

  3. #763 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Quote Originally Posted by cryyo View Post
    Hoti exista, ok, dar frate daca ai reusi sa vinzi o vila fictiva cu 300.000 eruro mai inteleg, dar sa te halosesti la 50-70lei, cu riscurile de riguare, asta imi scapa ca intelegere.
    Din pacate gandesc diferit, lor li se pare normal sa tepuiasca "fraieri", indiferent de suma. Si nu cumva sa crezi ca aia calculeaza raportul bani castigati/risc asumat. Daca pot sa tepuiasca pe cineva o vor face si pt 5 lei. Si trec mai departe, pe unul il tepuiesc cu 5 lei, pe altul cu 100, pe altul cu 30, dupa cum se poate.

    Si problema e ca nu-s putini care gandesc asa, sunt foarte multi tepari la noi in tara si asta ii afecteaza cel mai mult pe userii onesti, lumea nu are incredere in nimeni. Pe forumurile noastre greu iti plateste cineva in avans marfa, toti vor cu ramburs, chiar daca e mai complicat de trimis asa si e si mai scump. Chiar daca ai calificative multe se uita la tine dubios daca le ceri plata in avans, chiar si la sume foarte mici.

    In schimb pe forumurile din Germania lumea n-are probleme de astea, platesc sume importante in avans si nu-si pun o secunda problema de a fi tepuiti. Eu doar sper ca odata si odata sa se implice si politia in chestiile astea si sa fie niste pedepse serioase pt tepari, momentan extrem de putini tepari sunt prinsi de politie si chiar si aia prinsi scapa in 99% din cazuri pt ca-si retrage plangerea pagubitul.

    Inca o chestie vreau sa zic, am mai zis-o aici recent si o repet acum, poate o sa inteleaga lumea acum : a primit un user calificativ negativ si eticheta de neserios pt ca n-a mai vandut un joc altui user. Din pacate asta il arunca in aceeasi oala cu teparii ordinari in ochii multora, multi care vad un calificativ negativ nici nu mai discuta cu tine...

  4. #764 SP
    Junior Member Magarusu's Avatar
    Mie iclenroc mi-a lasat alta adresa : "sirbu cosmin...oras Topoloveni, str calea bucuresti nr 80, bl cb 5 sc a ap 13 judet..arges..cod 115500" , i-am trimis socom acum o saptamana si nu am mai auzit nimica de la el, voi ce ati rezolvat cu el? Este vreo modalitate sa imi recuperez paguba sau...
    Va multumesc.

  5. #765 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Singura modalitate este sa apelezi la Politia Romana - stiu ca uneori pare inutil - insa in cazurile de fata este aproape sigur ca vei rezolva problema, practic tu stii cine este autorul. Fara frica - te duci si reclami - faci o plangere si astepti o rezolvare a situatiei.

  6. #766 SP
    Member Quasivasi's Avatar
    Invatati-va sa nu mai aveti incredere oarba in useri noi pe forum, cu putine posturi, fara avatar, cu date de profil incomplete, fara feedback etc.

    Ganditi-va de doua ori inainte de a trimite bani sau jocuri acestor useri. In cazul jocurilor apelati cu incredere la sistemul ramburs, chiar si in cazul schimburilor, stabiliti ca fiecare sa trimita cu ramburs pentru o suma fixata de comun acord, in caz ca unul are ganduri necurate sa nu mai trimita jocul lui...pierde acea suma care iti revine tie.

    O alta modalitate ar fi sa cereti intotdeauna o copie dupa buletin sa corespunda cu numele / adresa unde trimiteti bani / jocuri...asa poate il mai intimidati ce celalalt sa nu se tina de postii.

    Bafta!

  7. #767 SP
    Member Cata96's Avatar
    Mai opritiva cu chestia ''fara avatar''
    E o mare prostie pentru ca pe acest forum exista oameni de incredere si cu dublu posturi decat mine care nu au avatar.....

  8. #768 SP
    Admin MonkY's Avatar
    In final e vorba despre un cumul de factori... nu doar daca nu are avatar sau este foarte nou userul.

    Faceti si voi asa cum fac si eu pe eBay. Verificati userul inainte... ce trade rating are, cate posturi (si daca nu cumva sunt toate facute in ultimele 2 saptamani), cum s-au decurs ultimele tranzactii... faceti o suma, trageti linie, si vedeti daca este ok sau nu.

    Eu de exp. de pe eBay & Co prefer sa platesc mai mult dar sa iau de la un Power Seller, unul cu calificative pozitive peste 98%.

    P.S. Si dati si voi rating la toate tranzactiile efectuate... Ma uit de exp. la Webpredator, Robert Dinu, Donely, barbavali... desi au sute (poate mii) de tranzactii incheiate cu succes... niciunul din ei nu are macar 100 de ratinguri pozitive. Use them! In timp vor conta enorm.

  9. #769 SP
    Member Quasivasi's Avatar
    Quote Originally Posted by Cata96 View Post
    Mai opritiva cu chestia ''fara avatar''
    E o mare prostie pentru ca pe acest forum exista oameni de incredere si cu dublu posturi decat mine care nu au avatar.....
    Eu ti-am insirat niste factori, nu te ataca. Dupa cum a spus si Monky. este vorba despre un cumul de diferiti factoric are insumati, ar trebui sa iti dea o impresie despre omul cu care ai de a face. De ex. iclenroc nu indeplineste o mare parte din acesti factori...si uite cum s-a ars lumea.

    Din pacate, in ziua de azi increderea se castiga, nu se ia ca si atare. Poate intr-o lume perfecta...

  10. #770 SP
    Junior Member Xplicit's Avatar
    Multumesc Monky

  11. #771 SP
    Senior Member Spike's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Banned.
    eu i-am trimis Brothers in Arms de PS3 si am primit la schimb MGS4. totul a decurs fara probleme, ba chiar omul m-a sunat sa vada daca sunt multumit. Ciudat...

  12. #772 SP
    Member maravela's Avatar
    Userul Vyper2100 neserios, vorbeste si nu se tine de cuvant.

    Aveam si am de vanzare God of War 3. Mi-a zis prin mesaj privat ca: "Salut pai il iau. Sa facem cumva sa ne vedem maine sa-l vad. Lasa un numar de telefon si te sun yo."

    I-am dat nr meu de tel, m-a sunat abia dupa 3 zile si m-a amanat cu inca 3. De atunci nu mai zice nimic.

    De cand m-a sunat am refuzat alti cumparatori pt ca jocul era pastrat pt el, dar cum s-a tinut de cuvant eu am ramas cu jocul nevandut. Ceilalti cumparandu-si din alta parte.

    Mare atentie cu el.

  13. #773 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Ce se mai aude cu militianu ala de tragea tepe pe forum? S-a rezolvat ceva?

  14. #774 SP
    Junior Member dragoszontara's Avatar
    Nu s-a rezolvat nimic. Le-am trimis declaratie prin fax, mail, am si vorbit cu ei la telefon. Ii doare undeva de astfel de evenimente. Un politist fura si ceilalti il acopera. La telefon mi-au zis sa scriu o declaratie si sa o trimit prin fax. Am facut asta si am trimis si copie dupa chitanta de la posta. I-am sunat dupa ce am trimis declaratia si mi-au zis sa mai trimit odata ca nu stiu nimic de prima declaratie. Le-am trimis mail si n-am primit nici un raspuns.
    Dupa parerea mea, nu a facut nimeni nimic.

    O alta solutie ar fi sa trimit o plangere celor de la parchetul Anticoruptie.

  15. #775 SP
    tDy
    Junior Member tDy's Avatar
    Userul turok_2.

    Are de vanzare Resistance 3; am vorbit cu el ca sunt interesat si l-am intrebat ultimul pret; mi-a dat ultimul pret, totul a fost ok si mi-a zis sa-l sun; l-am sunat, am stabilit locul de intalnire si dupa 30 minute m-a sunat sa-mi zica ca i-a oferit o alta persoana cu putin timp in urma cu 20 lei mai mult si ca il da lui, pe motiv "Stii cum e cu banii...!".

    Urat gest...! Atentie la el!

  16. #776 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Eh, macar te-a sunat rapid, eu in saptamana asta am incheiat mai multe tranzactii mai multi useri. Incheiat doar teoretic, pt ca nu s-au finalizat si cel mai grav e ca nimeni nu mai da niciun semn, asta ma deranjeaza cel mai tare si nu pot intelege. E greu sa zici? Imi pare rau, nu ma mai intereseaza. Sau: nu mai am bani sa cumpar, o sa am peste 2 saptamani. Sau orice, dar sa nu zici nimic mi se pare foarte urat...

  17. #777 SP
    tDy
    Junior Member tDy's Avatar
    Foarte nasol... In fine, eu tot incerc sa ma gandesc ce si-o fi zis baiatul asta cand a primit telefon si a aflat ca ii ofera altul cu 20 lei mai mult... Cata imaginatie o fi avut?

    ---------- Post added 30-10-2011 at 03:43 PM ----------

    MonkY, sau un alt admin, face-ti si voi ceva cu turok_2, va rog. Asta mi-a scris pe un thread de-al meu: "Scuzama ca iti spun dar esti si nesimtit imi bagi vorba in gat ca asa e cu respectu asa pai sa iti spun ceva cu respectu nu faci nimic baiatu Asta e si te rog frumo uitate dupa cate minute team sunat .Ca dupa ce sa terminat convorbirea omu ma sunat dupa 7 minute asta nu inseamna 30 asa cum spui tu Salllllllll".

  18. #778 SP
    Member Quasivasi's Avatar
    (Numai pentru gramatica si ar trebui penalizat...)

  19. #779 SP
    Admin MonkY's Avatar
    tDy: am curatat threadul tau, iar turok_2 a primit o infractiune (vorba lui gugukalimero, pentru masacrarea limbii romane). Din pacate nu poate primi 2 infractiuni pe acelasi post... dar e avut in vedere. Bafta la tranzactii!

  20. #780 SP
    tDy
    Junior Member tDy's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    tDy: am curatat threadul tau, iar turok_2 a primit o infractiune (vorba lui gugukalimero, pentru masacrarea limbii romane). Din pacate nu poate primi 2 infractiuni pe acelasi post... dar e avut in vedere. Bafta la tranzactii!
    Ok, iti multumesc frumos! Bafta si tie!

+ Reply to Thread
Page 39 of 78 FirstFirst ... 29 37 38 39 40 41 49 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts