+ Reply to Thread
Page 41 of 78 FirstFirst ... 31 39 40 41 42 43 51 ... LastLast
Results 801 to 820 of 1548

Thread: Useri neseriosi pe aria de Publicitate !

  1. #801 SP
    Senior Member FuriaAlba's Avatar
    Quote Originally Posted by kukenstein View Post
    Incredibil cat de multi jegosi se ascund in spatele unor nickname-uri pe acest forum. Fomisti de doi bani care se bucura ca dau o teapa de 50-100 de lei. Mai activez pe doua mari forumuri auto, pe unul din 2006, pe celalalt din 2007. Anul trecut am facut tranzactii de peste 8000 de lei cu peste 30 de persoane, o data nu mi s-a intamplat sa patesc ceva iar acolo nici vorba de TR, se merge pe incredere. Probabil tine de varsta... probabil.
    Mai mult ca sigur tine de varsta.Dupa parerea mea, media este cam de 15-16 ani pe forum, iar la acele varste multi nu judeca indeajuns cat sa realizeze ca astfel de inselatorii nu sunt bine venite pe niciun forum sau alte societati publice...asta e, fiecare actioneaza cum crede.

  2. #802 SP
    Admin MonkY's Avatar
    gabinho13: asteptam sa vedem ce raspuns vine si din partea lui. Am si eu insa o nedumerire... cum Dzeu faceti voi tranzactii cu oameni care nu au nici macar un singur post pe forum ?!?!

    kukenstein: daca ne poti da detalii mai exacte ca sa putem verifica acei "jegosi", please do so!

  3. #803 SP
    Member kukenstein's Avatar
    Monky, era doar o parere pe care mi-am format-o atat dupa cele patite de mine cat si dupa multe altele patite de ceilalti. Imi dau seama ca este imposibil sa stii cu cine discuti, mai mult decat sa-ti faci o parere despre omul cu care faci un schimb sau o vanzare nu cred ca se poate.

  4. #804 SP
    Junior Member gabinho13's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    gabinho13: asteptam sa vedem ce raspuns vine si din partea lui. Am si eu insa o nedumerire... cum Dzeu faceti voi tranzactii cu oameni care nu au nici macar un singur post pe forum ?!?!

    kukenstein: daca ne poti da detalii mai exacte ca sa putem verifica acei "jegosi", please do so!
    recunosc asta a fost o mare greseala si nu se va mai repeta

  5. #805 SP
    Member s0whaT's Avatar
    S ar putea sa fi primit si eu o teapa de la "acei oameni care se bucura pt 50 100 ron"

    User ul : godofwar
    Am facut un schimb Bad Company 2 cod vip folosit + 40 lei pe Mortal kombat 9 cod nefolosit .
    Eu am trimis pachetul si am confirmarea de la fan curier ca l a primit dar el nu mai raspunde la pm desi i am lasat unul ieri ( a fost online Today 01:52 AM ) ( am hotorat amandoi sa punem pachetele miercuri ca pana vineri sa ajunga , dar al meu nu a ajuns nici pana azi duminica )
    MonkY am vazut ca ii instiintezi de problema pe acesti useri , poti face la fel si in cazul meu ?

    Deocamdata nu vreau sa dau nicio informatie delicata despre el . Am poze cu conversatia , activitatea , despre cine e , cine a fost etc..
    Le voi scoate in evidenta pe acest thread dar si pe thread urile lui daca se dovedeste a fi neserios.

  6. #806 SP
    Senior Member GS0Ls's Avatar
    Si-a batut joc de tine, sigur. Nu inteleg de ce ai fost atat de naiv si nu ai trimis cu ramburs prin Fan Courier. Adica, dupa ce lasa coletul la el, luau de acolo si coletul tau, pe care ti-l aduceau.

  7. #807 SP
    Member kukenstein's Avatar
    Momentan si eu sunt in impas cu godofwar, dar inca astept un raspuns/o solutionare a situatiei.

  8. #808 SP
    Member s0whaT's Avatar
    @GS0Ls O sa vad daca merge chestia asta .
    @kukenstein Ai vreo paguba , sau tranzactia a ramas la stadiul de conversatie ?

    Nu trimit niciodata colete in valoare de peste 80 - 100 ron asa pe incredere decat cu ramburs .
    Dupa reperele pe care le am avut : User cu care am colaborat fiind unul care i a dat feedback pozitiv , + inca 2 si nu de la anonimi , am mers pe incredere
    Daca citeam topicul asta imi dadeam seama care era treaba .

  9. #809 SP
    Member kukenstein's Avatar
    Eu am discutat cu colegul nostru pe PM. Sunt in asteptare, momentan, in afara faptului ca a cam intarziat coletul nu am alte motive sa fiu suspicios.

  10. #810 SP
    Senior Member mario_1303's Avatar
    Quote Originally Posted by it.addi View Post
    S ar putea sa fi primit si eu o teapa de la "acei oameni care se bucura pt 50 100 ron"

    User ul : godofwar
    Am facut un schimb Bad Company 2 cod vip folosit + 40 lei pe Mortal kombat 9 cod nefolosit .
    Eu am trimis pachetul si am confirmarea de la fan curier ca l a primit dar el nu mai raspunde la pm desi i am lasat unul ieri ( a fost online Today 01:52 AM ) ( am hotorat amandoi sa punem pachetele miercuri ca pana vineri sa ajunga , dar al meu nu a ajuns nici pana azi duminica )
    MonkY am vazut ca ii instiintezi de problema pe acesti useri , poti face la fel si in cazul meu ?

    Deocamdata nu vreau sa dau nicio informatie delicata despre el . Am poze cu conversatia , activitatea , despre cine e , cine a fost etc..
    Le voi scoate in evidenta pe acest thread dar si pe thread urile lui daca se dovedeste a fi neserios.
    Mie userul godofwar mi-a promis ca imi trimite Mortal Kombat 9 ( aviz user it.addi ) + Battlefield 3 pe LA Noire + 70 Ron . Am vazut ca el promite acelasi joc mai multor persoane si il primeste cine are noroc si cine ofera mai mult , ceilalti raman in pierdere . Eu unul am avut noroc doarece stabilisem inainte sa imi trimita un colet cu 65 ron transport inclus , in aceeasi zi mi-a dat PM ca l-a trimis , am observat la cateva zile ca il mai ofera si altor useri ( dar am zic ca are mai multe bucati ) . A venit avizul dupa 2 saptamani cu data de trimitere la 6 zile de la data la care sustinea el ca l-a trimis si cu suma de 70 Ron in loc de 65 . Mi-am dat seama cum sta treaba si i-am spus ca eu nu ii mai trimit coletul pana nu ridic coletul lui sa ma conving ca e totul ok , aici s-a declansat omul si a spus ca sunt tepar . Textul lui preferat este ca s-a intamplat nu stiu ce la Posta si l-au pacalit cei de la Posta , intotdeauna suna cu numar ascuns . Sfatul meu este sa nu trimiteti primul coletul ( astfel nu riscati ) , eu unul am decis sa nu ridic nici coletul cu plata ramburs , nici nu stiu la ce sa ma astept sa gasesc in colet . Sunt convins ca o aflam mai multe in cateva zile . Atasez si o declaratie de a sa sa vedeti ca este un personaj de cea mai joasa speta .
    Attached Images Attached Images forum-console-3.jpg

  11. #811 SP
    Member s0whaT's Avatar
    Se dovedeste a fi chiar nesimtit si o sa zic cateva :

    In legatura cu Socom si alte jocuri de pe acest topic . Am facut o oferta , dar se pare ca "jocurile au fost vandute threat closed..." .


    Quote Originally Posted by Magarusu View Post
    Mie iclenroc mi-a lasat alta adresa : "sirbu cosmin...oras Topoloveni, str calea bucuresti nr 80, bl cb 5 sc a ap 13 judet..arges..cod 115500" , i-am trimis socom acum o saptamana si nu am mai auzit nimica de la el, voi ce ati rezolvat cu el? Este vreo modalitate sa imi recuperez paguba sau...
    Va multumesc.
    De aici o fi avand socom ul . PT ca aceeasi adresa mi a dat si mie . Userul iclenroc . Iar godofwar e doar o clona .

  12. #812 SP
    Senior Member mario_1303's Avatar
    Quote Originally Posted by it.addi View Post
    Se dovedeste a fi chiar nesimtit si o sa zic cateva :

    In legatura cu Socom si alte jocuri de pe acest topic . Am facut o oferta , dar se pare ca "jocurile au fost vandute threat closed..." .


    De aici o fi avand socom ul . PT ca aceeasi adresa mi a dat si mie . Userul iclenroc . Iar godofwar e doar o clona .


    Subscriu si eu , este aceeasi adresa . Nu cred ca mai sunt dubii .

  13. #813 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Sorry guys... am primit atat de multe reclamatii in 2 zile referitoare la godofwar/iclenroc incat nici nu mai astept sa dea vreo explicatie. Ban forever!

  14. #814 SP
    Junior Member dragoszontara's Avatar
    Un nume si un cont de care sa va feriti. Apartin userului godofwar

    neagoe rares...banca raiffiesen bucuresti..4247 3220 1263 6505..nr de card.

    Nascut in 1977, locuieste pe str. Parcului, sunt mici detalii care le-am putut afla. Nu stiu daca am inteles bine, dar contul cred ca a fost deschis in Bucuresti.

  15. #815 SP
    Member s0whaT's Avatar
    Multumim de informatii .
    Daca te uiti mai sus pe thread o sa vezi alte date despre el . Ar putea fi false ...

    Are 35 de ani , e tepar si se comporta ca unul de 14 ? Ce naiba ...

  16. #816 SP
    Member kukenstein's Avatar
    Isi face alt cont, apare acusi, presimt.

  17. #817 SP
    Junior Member dragoszontara's Avatar
    Dragii mei, se pare ca unele lucruri au scapat de sub control. Prietenul nostru godofwar este un alt reprezentant al legii.

    Neagoe Rares
    Str parcului, nr.2, Bl. P1, Sc. A, Ap. 4, Bucuresti, Sect 8
    CNP: 1 7 8 0 5 0 3 0 3 7 8 2 0
    Locul de munca: DGPMB (directia generala de politie a municipiului bucuresti)
    Serie buletin: A S 1 5 5 5 6 6

    Se pare ca cei din politie au gasit metoda de a-si mari veniturile. Pur si simplu mi-e sila. Mai lipsesc vreo 2 politicieni de pe-aici si reteta e completa.
    Sper sa gasesc si fotografii.

  18. #818 SP
    You're PARROTS Dudel's Avatar

  19. #819 SP
    Member party_man's Avatar
    o fi vreo un jandarm din piata si a crezut ca e site de cultura...

  20. #820 SP
    Junior Member dragoszontara's Avatar
    Quote Originally Posted by Dudel View Post
    Se poate sa fie o legatura intre cei 2, dar nu este aceeasi persoana. Sunt nume si date diferite.

+ Reply to Thread
Page 41 of 78 FirstFirst ... 31 39 40 41 42 43 51 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts