+ Reply to Thread
Page 45 of 78 FirstFirst ... 35 43 44 45 46 47 55 ... LastLast
Results 881 to 900 of 1548

Thread: Useri neseriosi pe aria de Publicitate !

  1. #881 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by carcru View Post
    Monky ai rezolvat ceva ?
    Intrucat nu a binevoit sa raspunda (desi era activ pe forum), a primit ban pentru 30 de zile pentru Neseriozitate!
    Quote Originally Posted by carcru View Post
    LE: Tocmai am reusit sa-mi recuperez contul, mersi Angelic.
    Perfect. Asa trebuie sa se intample cu cei care dau tzepe! Sa fie intzepatzi la randul lor, plus ban!

    carcru, o sa te rog sa-i dai si negative feedback... just to be sure!

  2. #882 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by braingrinder View Post
    Userul : View Profile: consolegamer - Console Games Forum - consolegamer
    Anunt : http://www.consolegames.ro/forum/f90...ag/index7.html
    Calificativ : Tepar si neserios

    Problema : Am reusit sa il conving sa imi dea Warhammer : Space Marine la pretul de 55 de lei ; a spus ca il trimite doar cu plata in avans ; zis si facut , i-am depus banii acum vreo 2 saptamani , el spunand ca imi trimite jocul in aceeasi zi ; in prima saptamana nu a venit nici un mandat postal de la posta si nici la posta nu venise nimic ; l-am intrebat ce s-a intamplat si si-a cerut mii de scuze dar ca a uitat sa mai puna pachetul , fiind plecat la munte ; am zis sa trec peste , mai ales ca imi spusese ca imi mai da un joc in plus , pt. a arata cat de mult ii pare rau (dubios , nu ?) ; a spus ca le trimite in 2.04.2012 si nici in ziua de vineri , saptamana trecuta nu venise nimic la posta ; pe YMSN nu raspunde , pe acest forum si-a luat ban , deci e clar ca mi-am luat o mare teapa . Mare atentie pe viitor cu acest user ! Sper ca nu veti pati si voi la fel din cauza lui . Cheers !
    Intrucat tocma i-a expirat ban-ul (a avut 30 de zile).... spune-ne te rog daca poti lua legatura cu el pentru a rezolva situatia. Daca nu doreste, atunci va primi ban forever!

  3. #883 SP
    Junior Member consolegamer's Avatar
    off acum sunt internat in spital.. ies acusi sper , iti pun jocu ti-am zis dar eu nu am cum sa ajung la posta si nu ae cine sa il puna,cand scap de aici ai jocu si 50 lei inapoi .

  4. #884 SP
    Member Dasani's Avatar
    Quote Originally Posted by consolegamer View Post
    off acum sunt internat in spital.. ies acusi sper , iti pun jocu ti-am zis dar eu nu am cum sa ajung la posta si nu ae cine sa il puna,cand scap de aici ai jocu si 50 lei inapoi .
    Cum sa fi atat de penibil???!!!!
    Cred ca e foame mare acolo in Iasi incat sa te injosesti in asemenea hal pentru 50lei.

  5. #885 SP
    Member kukenstein's Avatar
    Nu iau apararea colegului consolegamer, e problema lui, sa si-o rezolve, dar sincer imi este sile de toti belitii care mananca ciuperci aiurea despre "foamea" de la Iasi. Ce sa va spun, o fi aici polul saraciei din Romania?!? Mai puneti mana pe o carte si incercati sa judecati singuri nu dupa ce ati auzit de pe strada si de la televizor! Sunt din Iasi si mi-am luat teapa si de la Timisoara unde vezi doamne bate Vestu' la usa si de la Bucuresti unde cica ar fi crema societatii din Romania si din Ardeal. Sunt satul sa citesc mizeriile pe care le scriu niste pustani oligofreni sau niste frustrati de 20-30 de ani care nu-s in stare sa vada mai departe de cartierul lor.

    Romanu' e hot indiferent de regiune si ii place sa arate cu degetul chiar daca nu are dreptate!

  6. #886 SP
    Member nutzule's Avatar
    - am facut multe schimburi cu consolegamer, dar, personal face2face, totul a fost ok
    - momentan, omul chiar e internat in spital
    - ptr dasani, noi parca am facut shimb si nu ti-am tras clapa, sunt iesean, nu e foame aici, nici saracie
    - hai sa lasam oamenii sa-si rezolve problemele in liniste

  7. #887 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Guys, noi totusi trebuie sa dam o sansa si celor care au gresit (cu sau fara voia lor). In cazul de fata, chiar am inteles ca se rezolva situatia. Ii uram insanatosire grabnica si sa fie mai atent pe data viitoare.

  8. #888 SP
    Junior Member rs.marius's Avatar
    Tranzactie nereusita cu userul kroom View Profile: krOOm - Console Games Forum. A vrut sa cumpere o baterie de controller de ps3, mi-a dat numele unei femei (am presupus ca e maica-sa sau ceva de genul) am trimis pachetul iar azi a ajuns inapoi pentru ca nu l-a ridicat (prima tranzactie nereusita prin sistem ramburs/posta, din cauza unui bou au de pierdut altii pentru ca acum nu o sa ma mai complic sa trimit ramburs).
    Stia ca i-am trimis pachetul, l-am anuntat printr-un pm. Cred ca din cauza ca nu am vrut sa ii fac reducere 5 ron la baterie a zis ca mi-o face el si nu a mai vrut sa ridice pachetul :rofl:

    http://www.consolegames.ro/forum/f89...s3/#post810855 (Pagina thread)

  9. #889 SP
    Member krOOm's Avatar
    Da eu sunt vinovatul, imi cer scuze pentru inconvenient.treaba sta in felul urmator:Un asa zis prieten de al meu avea nevoie de o baterie pentru controller de ps3 si nu stia de unde sa faca rost de una.L am intrebat daca vrea sa ii dau eu comanda de una daca gasesc si a zis ca da, e de acord.Eu eram in Piatra-Neamt iar el in Iasi in perioada aia,i am zis sa imi dea datele lui ca sa stiu pe ce nume sa trimita coletul, mi a dat niste date de femeie a zis ca e mama lui ca el si a pierdut buletinul.Si de atunci nu am mai vorbit cu el pentru ca am crezut ca a ridicat bateria si nu vorbesc prea des cu omul ca sa il intreb daca i a ajuns bateria.Maine am sa il sun sa il intreb ce s a intamplat daca vreti va dau si nr.meu si nr.lui sa vedeti ca suntem doua persoane diferite.PS rs.marius daca iti aduci aminte m am oferit sa iti pun banii inainte pe card din buzunarul meu, urmand sa ii recuperez dupa aceea de la pretenu asta al meu.

  10. #890 SP
    Junior Member rs.marius's Avatar
    Sincer, eu nu inteleg un lucru, daca era pentru un prieten bateria, de ce incercai sa negociezi atat de mult pretul? Adica nu e ca si cum ai fi putut sa opresti tu diferenta de 5 - 7 lei atata timp cat pachetul ajungea la el si banii ii platea la posta. Eu nu am nicio problema cu persoanele care mint, dar macar, cand zici mai multe minciuni, incearca sa le legi, sa aiba o logica, iar eu nu vad nicio logica in a incerca sa negociezi pretul daca era pentru un prieten (Avand in vedere ca pretul era de 30 de ron!)

  11. #891 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Cum ar veni, normal este ca pentru tine sa negociezi, dar daca vrei sa cumperi pentru altcineva sa nu te intereseaze ca nu mai platesti tu...?
    Nice!

  12. #892 SP
    Junior Member rs.marius's Avatar
    Da... de ce te-ar mai interesa daca plateste altcineva? Si oricum, am mentionat, era vorba de 30 de ron nu de 500 nu de 1000... 30 RON!!!! Eu nu am incercat nicio data sa negociez atat timp cat persoana care imi vinde ceva cere un pret ok (si fii sigur ca nu era vorba de 30 ron) (nu conteaza ca era pentru mine produsul sau nu)

  13. #893 SP
    Member flightcrank's Avatar
    Quote Originally Posted by rs.marius View Post
    Da... de ce te-ar mai interesa daca plateste altcineva? Si oricum, am mentionat, era vorba de 30 de ron nu de 500 nu de 1000... 30 RON!!!! Eu nu am incercat nicio data sa negociez atat timp cat persoana care imi vinde ceva cere un pret ok (si fii sigur ca nu era vorba de 30 ron) (nu conteaza ca era pentru mine produsul sau nu)
    Ii ramanea si lui de o inghetata la vafa

  14. #894 SP
    Member krOOm's Avatar
    Quote Originally Posted by rs.marius View Post
    Sincer, eu nu inteleg un lucru, daca era pentru un prieten bateria, de ce incercai sa negociezi atat de mult pretul? Adica nu e ca si cum ai fi putut sa opresti tu diferenta de 5 - 7 lei atata timp cat pachetul ajungea la el si banii ii platea la posta. Eu nu am nicio problema cu persoanele care mint, dar macar, cand zici mai multe minciuni, incearca sa le legi, sa aiba o logica, iar eu nu vad nicio logica in a incerca sa negociezi pretul daca era pentru un prieten (Avand in vedere ca pretul era de 30 de ron!)
    Bine nu conteaza ce crede lumea sau ce crezi tu, lucrul s a intamplat deja, de acum nu mai conteaza ce si cum.Cel mai important este ca eu stiu ce s a intamplat cu adevarat.Iti dau si tie dreptate, ca si eu m as fi enervat la faza care ti s a intamplat.Si ce daca am luat pentru un prieten, da poate un alt prieten imi zice fa mi rost de un telefon mobil de pe forum da vezi sa il scoti cat mai ieftin, dau un exemplu.

  15. #895 SP
    Member braingrinder's Avatar
    S-a rezolvat problema cu userul consolegames - View Profile: consolegamer - Console Games Forum . Multumesc frumos CG !

  16. #896 SP
    Junior Member consolegamer's Avatar
    Thx monky , joaca placuta man "braingrinder"
    Ps pt mai .. Pacat sa vb in nestire..

  17. #897 SP
    Junior Member nemmo's Avatar
    Am avut probleme cu userul roberte.
    Am primit un calificativ negativ si nu eu sunt cel care il merita.
    detalii

    mesajul initial : salut
    salut vreau si eu un mw3 unde stai mai exact in militari
    roberte

    Mi-a dat mesaj ca vrea jocul, l-am rezervat pentru el, l-am sunat si a zis ca nu ne poatem vedea in ziua respectiva si ca mai bine a II-a zi. Same thing a-II-a zi. Am plecat din bucuresti si am lasat jocul unui amic pentru a termina tranzactia. A vorbit cu Roberte si a amanat iar. Pana la urma nu a mai raspuns la telefon si nici la sms-uri. Dupa 4 zile i-am dat negativ, asta pentru a evita alte probleme de genul acesta pentru cei din comunitate. Acum tot el imi da mie negativ. Aste este culmea nesimtirii din punctul meu de vedere. Voi ce ziceti?
    Sper sa se rezolve cumva.
    O sa-l rog si pe Claudiu sa confirme acesta problema.

  18. #898 SP
    Member roberte's Avatar
    problema e ca i.am spus prietenului tau la telefon ca am niste probleme in ziua care ma sunat si daca iau jocu il sun a 2 zi .ti.am dat negativ pentru ca nu era treaba ta sa imi dai negativ daca meritam un negativ il asteptam de la prietenul tau.

  19. #899 SP
    Junior Member nemmo's Avatar
    1. Ai spus ca vrei jocul sigur, nu daca.
    2. Claudiu te-a sunat si a-3a zi si nu ai mai raspuns si eu ti-am dat mesaj si telefon marti, dupa ce noi am vorbit de vineri seara.
    3. Negativ ti-am dat eu pentru ca eu am discutat cu tine.

  20. #900 SP
    Junior Member ClauBauBau's Avatar
    Daca este cazul o sa iit mai dau si eu un negativ ca nu te-ai tinut de cuvant,am stabilit o intalnire pentru weekend iar in weekend nu ai raspuns la telefon si nici la mesajul pe care ti l-am trimis , puteai foarte usor sa imi dai inapoi un mesaj in care scriai ca nu mai esti interesat de joc si toata treaba se reducea la repunerea anuntului in vigoare.

+ Reply to Thread
Page 45 of 78 FirstFirst ... 35 43 44 45 46 47 55 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts