+ Reply to Thread
Page 44 of 78 FirstFirst ... 34 42 43 44 45 46 54 ... LastLast
Results 861 to 880 of 1548

Thread: Useri neseriosi pe aria de Publicitate !

  1. #861 SP
    Senior Member GS0Ls's Avatar
    Faptul ca este un user cu vechime nu inseamna neaparat ca e si serios (totusi are vreo 90 de posturi). De asemenea, puteai evita asemenea riscuri. Insa, asta nu-i scuza comportamentul lui, e clar ca era defacta consola de dinainte, daca ti-a spus ca de vina este transportul. E aproape imposibil sa se strice touchscreenul fara ca sa se vada urme pe consola.

  2. #862 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Desi recunosc ca si eu am tendinta asta, e totusi o prostie sa acuzi pagubitul. Da, stim cu totii ca sunt destui tepari peste tot, dar totusi nu e vina tepuitului, daca mergem pe neincredere (cum merg multi) n-o sa mai facem deloc tranzactii la distanta. Si pe mine ma deranjeaza enorm cand vad ca vin multi si spun sa faci doar tranzactii "face to face" pentru ca (din pacate) multi asculta sfaturile astea si nu mai iau in considerare nimic.

    Am pesste 100 de calificative 100% pozitive pe 2 site-uri (peste 100 pe fiecare) si cu tranzactii in care am vandut cu plata in avans produse de 400-500 lei. Cu toate astea tot timpul dau peste useri noi (cu zero calificative) care n-au incredere sa cumpere cu plata in avans produse de max. 50 lei. Adica n-am dat teapa pt 500 lei, o sa ma apuc sa dau pt 50 lei

    Nici situatia cealalta nu e prea buna, adica sa ai incredere in cineva cu 2-3 calificative, deci trebuie gasit un echilibru. Parerea mea ca un user cu min. 20 de calificative pozitive si vechime de cel putin un an e deja de incredere, dar e o parere personala.

    Iar acum strict ontopic:
    Quote Originally Posted by RazvyLord View Post
    Un risc si-l asuma oricine cand comanda pe internet. N-am spus ca n-am avut incredere in el, ba dimpotriva, am mers pe incredere pentru ca e user cu vechime si are alte tranzactii reusite. Oricum ai dreptate, o parte e si vina mea, trebuia sa ma gandesc de 2 ori inainte sa comand.
    Sfatul meu: fa plangere la politie, jegurile astea trebuiesc starpite. Poate n-o sa se rezolve nimic, dar eu zic ca merita deranjul, sper sa-i vad pe toate gunoaiele astea cu dosar penal, fara posibilitatea de a se angaja. Pentru ca asta merita, sa fie disperati si sa infunde puscariile.

  3. #863 SP
    Junior Member dragoszontara's Avatar
    Quote Originally Posted by dragoszontara View Post
    Acelasi lucru am patit si eu cu el. Am trimis 2 jocuri si n-am primit nimic de la el. Cateva date despre el:
    Nastase Catalin
    str parcului nr 5a bl p7a sc b ap 9 oras topoloveni judet arges
    cod 115500
    tel 0766109568

    si app e politist.
    Am fost contactat de Nastase Catalin telefonic si se pare ca a fost o mare neintelegere. Din ce-am discutat, am inteles ca are un nepot de vreo 15 ani care a locuit la el in apartament. Se pare ca el a fost cel care ne-a tras pe sfoara.
    Catalin a zis ca e dispus sa ne inapoieze jocurile celor care am fost patiti. Daca acele jocuri au fost instrainate, a zis ca e dispus sa returneze contravaloarea lor in bani.
    Daca totul se va lamuri si va iesi bine in cele din urma, voi reveni aici cu detalii.

  4. #864 SP
    Member braingrinder's Avatar
    Userul : View Profile: consolegamer - Console Games Forum - consolegamer
    Anunt : http://www.consolegames.ro/forum/f90...ag/index7.html
    Calificativ : Tepar si neserios

    Problema : Am reusit sa il conving sa imi dea Warhammer : Space Marine la pretul de 55 de lei ; a spus ca il trimite doar cu plata in avans ; zis si facut , i-am depus banii acum vreo 2 saptamani , el spunand ca imi trimite jocul in aceeasi zi ; in prima saptamana nu a venit nici un mandat postal de la posta si nici la posta nu venise nimic ; l-am intrebat ce s-a intamplat si si-a cerut mii de scuze dar ca a uitat sa mai puna pachetul , fiind plecat la munte ; am zis sa trec peste , mai ales ca imi spusese ca imi mai da un joc in plus , pt. a arata cat de mult ii pare rau (dubios , nu ?) ; a spus ca le trimite in 2.04.2012 si nici in ziua de vineri , saptamana trecuta nu venise nimic la posta ; pe YMSN nu raspunde , pe acest forum si-a luat ban , deci e clar ca mi-am luat o mare teapa . Mare atentie pe viitor cu acest user ! Sper ca nu veti pati si voi la fel din cauza lui . Cheers !

  5. #865 SP
    Member s0whaT's Avatar
    Desi are multe calificative pozitive , are putine posturi . Mi am luat si eu o teapa exact ca tn , dar de 100 ron ...

    Ce parere aveti de user ul falco69 ?

  6. #866 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Quote Originally Posted by it.addi View Post
    Desi are multe calificative pozitive , are putine posturi . Mi am luat si eu o teapa exact ca tn , dar de 100 ron ...

    Ce parere aveti de user ul falco69 ?
    Eu am avut o tranzactie cu falco69, n-am nimic de reprosat, i-am vandut ceva jocuri, a platit in avans si totul a fost ok. Cred ca lumea stie ca e "afacerist" (ca sa nu folosesc cuvinte mai urate), dar nu e neserios, doar urmareste sa castige niste bani prin tranzactii.

  7. #867 SP
    Senior Member Walkman's Avatar
    Am si eu o intrebare(nu este legata de un user al acestui forum). Mi-am luat si eu aseara prima tzeapa din viata mea. Aveam pe cineva pe messenger cu care am vorbit vreo 3 zile, iar ieri m-a rugat sa ii transfer 10 euro pe telefon in schimbul a trimiterii acestei valori pe un site. Zis si facut. Ii trimit banii si de atunci nu mai aud nimic de la el. Il sun la numarul care mi l-a dat unde raspunde altcineva.(nu este numarul lui, se pare) Intrebarea mea este daca pe baza conversatiei de pe messenger pot merge sa il reclam la politie. Nu este vorba de suma, nefiind una uriasa, este vorba ca m-a scos din sarite in ultimul hal. Nu inteleg ce om ar face asa ceva in seara invierii. Va multumesc.

  8. #868 SP
    Senior Member GS0Ls's Avatar
    Conversatia nu reprezinta nicio dovada, se poate modifica foarte usor, a.i. sa para ca tu ai fost tepuit. La fel de bine poate sa vina el cu conversatia modificata si sa arate ca el ti-a transferat banii pe nu stiu ce site de poker joci tu si ca tu nu i-ai mai dat nimic inapoi.

    Totusi, nu inteleg cum poti sa fi asa de naiv.

  9. #869 SP
    Senior Member Walkman's Avatar
    Da, cred ca ai dreptate.. Nu m-am patit niciodata, asa a fost sa fie Sper sa se bucure de acel credit.

  10. #870 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Macar spune si tu despre ce user e vorba... macar sa stim preventiv

  11. #871 SP
    Senior Member Walkman's Avatar
    Nu are cont aici pe form. Pe messenger are babtan.marius, nume pe care a pretins ca il are. Funny fact insa, la un search pe net asupra numarului pe care i-am transferat acei 10 euro am gasit asta Bicicleta, de vanzare, 100 lei, Baia Mare Maramures-Baia Mare, desi el sustinea ca cel care are numarul acela, un amic de-al lui, se afla langa el aseara, in Brasov. Ce pot sa mai zic, sper sa se spele pe cap cu ei.

  12. #872 SP
    Member carcru's Avatar
    Userul floriniulian m-a lasat fara contul de Origin pe baza acestui thread.

    http://www.consolegames.ro/forum/f43...d-cont-origin/


    Sa faca bors cu acel cont, dar incercati sa stati departe de el sa nu aveti probleme

  13. #873 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by carcru View Post
    Userul floriniulian m-a lasat fara contul de Origin pe baza acestui thread.

    http://www.consolegames.ro/forum/f43...d-cont-origin/


    Sa faca bors cu acel cont, dar incercati sa stati departe de el sa nu aveti probleme
    Stai un pic ca nu inteleg... cum te-a lasat fara contul pe care-l vindeai?

  14. #874 SP
    Member carcru's Avatar
    Dupa ce mi-a dat reply daca vreau sa facem schimb, si eu i-am raspuns ca nu m-am gandit mai bine si i-am dat un PM si i-am zis ca accept. Am vorbit pe mess si am cazut la un comun acord sa dam parolele si mail-urile in acelasi timp, si la steam cand te loghezi pe alt pc, trebuie sa primesti un cod de confirmare ca este aceeasi persoana si nu i-a spart cineva contul. El s-a logat la mine frumos, a schimbat mail-ul parola, si mie mi-a dat un cod fake. A fost si prostia mea, dar vreau sa anumai aiba alte persoane probleme cu el.

  15. #875 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by carcru View Post
    Dupa ce mi-a dat reply daca vreau sa facem schimb, si eu i-am raspuns ca nu m-am gandit mai bine si i-am dat un PM si i-am zis ca accept. Am vorbit pe mess si am cazut la un comun acord sa dam parolele si mail-urile in acelasi timp, si la steam cand te loghezi pe alt pc, trebuie sa primesti un cod de confirmare ca este aceeasi persoana si nu i-a spart cineva contul. El s-a logat la mine frumos, a schimbat mail-ul parola, si mie mi-a dat un cod fake. A fost si prostia mea, dar vreau sa anumai aiba alte persoane probleme cu el.
    Pai stai ca nu e chiar asa de simplu... adica nu trecem asa usor peste. Daca a facut asa ceva (si te rog sa demonstrezi - screenshot-uri dupa discutie si toate cele) va primi BAN direct... Nu stam la discutii.

  16. #876 SP
    Member carcru's Avatar
    Here they are.

  17. #877 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by carcru View Post
    Here they are.
    Ti-am sters eu attachment-urile. Ce Dzeu, nu mai dati si voi date personale/private in public
    Citesc acum ce s-a intamplat si vad ce are si el de spus...

  18. #878 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    https://help.ea.com/contact-us intra aici, selecteaza live chat sau email me, scrii frumos ce ai patit, daca te intreaba SN la jocuri le dai frumos ca vad ca le ai...si ti-ai recuperat si contu.

  19. #879 SP
    Member carcru's Avatar
    O sa incerc chiar acum angelic, nu sunt sigur c-o sa-l recuperez dar o sa-ncerc. Monky ai rezolvat ceva ?

    LE: Tocmai am reusit sa-mi recuperez contul, mersi Angelic.

  20. #880 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    Np, am incercat si eu sa imi unlinkez accountu cu un fost cont de origin care nu il mai am, si aparent ziua de nastere pe care am furnizato la PSN ID nu e corecta cu cea pe care o comunic la suport, chit ca am recuperat contu de PSN de 14 ori folosind data aia de nastere.

+ Reply to Thread
Page 44 of 78 FirstFirst ... 34 42 43 44 45 46 54 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts