+ Reply to Thread
Page 54 of 78 FirstFirst ... 4 44 52 53 54 55 56 64 ... LastLast
Results 1,061 to 1,080 of 1548

Thread: Useri neseriosi pe aria de Publicitate !

  1. #1061 SP
    Senior Member tray's Avatar
    Quote Originally Posted by Bitza View Post
    Imi cer scuze din nou ca te-am incurcat la vanzarea unor casti pe care incerci sa le vinzi de un an de zile, si probabil ca o sa ramai cu ele, sunt foarte putini oameni care ar da atat de multi bani de niste casti
    Nu sunt de acord ca ti-a dat negativ, neutru este foarte potrivit, dar sincer dupa ce ca nu te-ai obosit sa ii spui ca nu le mai vrei acum folosesti si un asemenea ton ironic? Sincer, pe zi ce trece mai apare cineva sa ma uimeasca exact cand cred ca le-am vazut pe toate.

  2. #1062 SP
    Senior Member iPaul's Avatar
    Sa stii ca nu apreciez deloc intepaturile voalate sub forma de apologie.Daca ai fi avut bunul simt sa ma contactezi in prealabil,nu ti-as fi acordat calificativ negativ,dar tocmai insolenta de care ai dat dovada m-a determinat sa-ti acord calificativul negativ(pe care dpmdv il meriti pe deplin).Iti sugerez sa contepli asupra celor intamplate si pe viitor sa-ti faci timp sa anunti vanzatorul daca te razgandesti cu privire la achizitionarea produsului.

  3. #1063 SP
    x2z
    Senior Member x2z's Avatar
    E destul de nasol atunci cand, la cateva sute de ron, un user te incurca. Asa ca, scuzele de rigoare, duse pana la capat, fara alte completari care nu isi au sensul, ar putea fi decente, chiar constructive. Dar restul, e cancan.

    Chiar nu cred ca e cazul sa se gaseasca motive voalate pentru tranzactiile nereusite, indiferent de valoarea lor. Sigur, nu discutam de cazurile obiective care impiedica desfasurarea acestora in bune conditii.(probleme cu programul la job, probleme personale, probleme de sanatate etc.)

  4. #1064 SP
    Junior Member arama22's Avatar
    User: FeloN
    Anunt: http://www.consolegames.ro/forum/f90...mb-jocuri-ps3/

    Era vorba sa facem schimb...Eu sa ii dau COD MW3,iar el MK9...
    am trimis primul (pe 18 aprilie am pus coletul la posta...) dupa 2,3 zile mi-a confirmat ca a primit.....
    e 2 mai si eu nu am primit nimic de la el.....imi pare rau ca nu mai am mesajele de la el (am golit inbox), dar daca e posibil sa le recuperez, rog un moderator sa ma contacteze....
    i`am trimis mai multe mesaje si nici macar nu se oboseste sa raspunda...
    nu recomand nimanui sa faca schimburi sau altceva cu el..

    in fine .....nu cred ca o sa mai vad MK9, sau MW3 inapoi

  5. #1065 SP
    Senior Member mario_1303's Avatar
    Quote Originally Posted by arama22 View Post
    User: FeloN
    Anunt: http://www.consolegames.ro/forum/f90...mb-jocuri-ps3/

    Era vorba sa facem schimb...Eu sa ii dau COD MW3,iar el MK9...
    am trimis primul (pe 18 aprilie am pus coletul la posta...) dupa 2,3 zile mi-a confirmat ca a primit.....
    e 2 mai si eu nu am primit nimic de la el.....imi pare rau ca nu mai am mesajele de la el (am golit inbox), dar daca e posibil sa le recuperez, rog un moderator sa ma contacteze....
    i`am trimis mai multe mesaje si nici macar nu se oboseste sa raspunda...
    nu recomand nimanui sa faca schimburi sau altceva cu el..

    in fine .....nu cred ca o sa mai vad MK9, sau MW3 inapoi
    Eu cred ca nu o sa mai primesti nimic inapoi , si iti spun si de ce ... stabilisem si eu cu el un schimb dar parea destul de dubios tipul , mi-a dat niste raspunsuri in care imi spunea ca de obicei el trimite dupa ce primeste jocul de la celalalt in conditiile in care nu are nici un calificativ , abia membru pe CG si am fost destul de curios sa il intreb ce criterii aplica dude-ul . Raspunsurile lui sunt absolut hilare, ca a facut schimb si cu unii de prin USA , ba si pe Okazii ... intrucat am ceva treburi prin Bucuresti m-am oferit sa ma intalnesc personal cu el moment in care a disparut ... in ceata . De aici am tras concluzia ca e doar un manglitor ieftin care spune la fiecare 3 cuvinte " stai linistit " si cand auzi asa ceva des tot ceea ce trebuie sa faci e sa nu stai linistit . Sper, sincer , sa ma insel si sa iti dea jocul inapoi .

  6. #1066 SP
    Member Florix09's Avatar
    Quote Originally Posted by arama22 View Post
    User: FeloN
    Anunt: http://www.consolegames.ro/forum/f90...mb-jocuri-ps3/

    Era vorba sa facem schimb...Eu sa ii dau COD MW3,iar el MK9...
    am trimis primul (pe 18 aprilie am pus coletul la posta...) dupa 2,3 zile mi-a confirmat ca a primit.....
    e 2 mai si eu nu am primit nimic de la el.....imi pare rau ca nu mai am mesajele de la el (am golit inbox), dar daca e posibil sa le recuperez, rog un moderator sa ma contacteze....
    i`am trimis mai multe mesaje si nici macar nu se oboseste sa raspunda...
    nu recomand nimanui sa faca schimburi sau altceva cu el..

    in fine .....nu cred ca o sa mai vad MK9, sau MW3 inapoi
    Da asa e la moda acum.. cel care are rating pozitiv de la cel putin 2 persoane (Tu adica) trimite primul celui care are 0 rating pozitiv (FeloN), cand e vorba de un schimb.. Bravo frate...

  7. #1067 SP
    Junior Member arama22's Avatar
    ehhh...asta e..invatatura de minte...stii cum se zice...un sut in fund un pas in fata

    asa e cand ai incredere aiurea in oameni

  8. #1068 SP
    Member Dark Wadder's Avatar
    ghiciti de cate ori mi se propune in fiecare zi sa trimit primul. iar unii au tupeul sa-mi zica pe siturile unde activez ca am rating suspect de mare... "Sigur nu l-ai facut cu prieteni la o bere?". TR e baza. Regula 0: Are trader rating ponderat mai mic, trimite primul. amendament: Se studiaza cand si cum a fost obtinut ratingul. in caz de ceva dubios se aplica amendamentul nr.2 - Pa-pa si la revedere!

  9. #1069 SP
    Junior Member arama22's Avatar
    inteleg, se mai intampla sa mai apara si unele probleme....(servici, viata personala),....dar macar ai bunul simt si anunti..." vezi frate ca o sa intarzii cu coletul ala, ca sa intamplat "x" chestie...."
    dar nici macar atat...
    de fapt vb prostii..

    asta e ultimul msg primit de la el :

    26-04-2013 11:14 AM
    FeloN

    Junior Member

    Posts: 27
    Join date: Mar 2013



    Re: salut
    Azi 100% il primesti era problema asta si cu tzan care am facut schimb si cu el azi primiti aman2 coletul


    deci.....

  10. #1070 SP
    Senior Member divayo's Avatar
    Acest user ''Felon'' are o tactica bine stabilita, cel putin cu mine a incercat-o, baiatul ofera mai multe jocuri in schimbul unui singur joc, dar cu mentiunea ca el sa primeasca primul jocul la schimb, ca el e serios pe okazii sau mai stiu eu pe unde, incerca el sa ma convinga + de asta cand l-am intrebat pe ce criterii ceri tu sa primesti primul, ca nu ai nici macar un singur feedback? Raspuns: ptr mine nu conteaza feedback sau d'astea, apoi i-am adresat o intrebare simpla, da ce conteaza pt tine daca feedbackul nu?...bineinteles ca din partea lui nu a mai venit niciun raspuns, o fi chitit pe astfel de lucruri, cu cine-i merge e bine, cu cine nu, omul incearca, si din pacate ii si reuseste.

  11. #1071 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Quote Originally Posted by arama22 View Post
    User: FeloN
    Anunt: http://www.consolegames.ro/forum/f90...mb-jocuri-ps3/

    Era vorba sa facem schimb...Eu sa ii dau COD MW3,iar el MK9...
    am trimis primul (pe 18 aprilie am pus coletul la posta...) dupa 2,3 zile mi-a confirmat ca a primit.....
    e 2 mai si eu nu am primit nimic de la el.....imi pare rau ca nu mai am mesajele de la el (am golit inbox), dar daca e posibil sa le recuperez, rog un moderator sa ma contacteze....
    i`am trimis mai multe mesaje si nici macar nu se oboseste sa raspunda...
    nu recomand nimanui sa faca schimburi sau altceva cu el..

    in fine .....nu cred ca o sa mai vad MK9, sau MW3 inapoi
    In cazurile astea n-ar strica sa-i dai datele complete: adresa, nr. de telefon, tot. Ca poate are mai multi useri si macar vedem si noi la ce adrese sa NU trimitem.

    Si o plangere la politie pentru inselaciune ar fi chiar cireasa de pe "coliva" pentru el, sa vezi ce mielusel se face daca il suna politia.

  12. #1072 SP
    Member Caponescu's Avatar
    Cel mai bine faci o plangere la politie pt. inselaciune ... sa vezi ce te va cauta el apoi.

  13. #1073 SP
    Junior Member neacristi's Avatar
    Adresa lui este :

    Soseaua Iancului Nr 9 . Bloc 109A Ap 108 Bucuresti Sector 2 Cod postal 021712 Balica Mitica

    Cred ca si eu am luat teapa,ma duc maine sa vad daca am primit ceva,dar din cate vad sansele sunt foarte mici...De acum inainte nu o sa mai trimit primul decat celor cu feedback

    Care ar fi sansele sa imi primesc jocul inapoi? Adica sunt sanse ca politia sa ma traga pe mine la raspundere deoarece I-am trimis coletul de bunavoie?

  14. #1074 SP
    Senior Member mario_1303's Avatar
    Baiatul asta a facut un adevarat tur de forta , a bombardat cu oferte de schimb in timp scurt ...arama22 a postat un mesaj in care individu' mai pomenea de un user cu care avea un "schimb" pe rol , deja lista ia dimensiuni .

    ---------- Post added 03-05-2013 at 12:57 AM ----------

    Quote Originally Posted by neacristi View Post
    Adresa lui este :

    Soseaua Iancului Nr 9 . Bloc 109A Ap 108 Bucuresti Sector 2 Cod postal 021712 Balica Mitica

    Cred ca si eu am luat teapa,ma duc maine sa vad daca am primit ceva,dar din cate vad sansele sunt foarte mici...De acum inainte nu o sa mai trimit primul decat celor cu feedback

    Care ar fi sansele sa imi primesc jocul inapoi? Adica sunt sanse ca politia sa ma traga pe mine la raspundere deoarece I-am trimis coletul de bunavoie?
    E inselaciune , intrucat el s-a angajat ca iti trimite ceva in schimb .

  15. #1075 SP
    Member Dark Wadder's Avatar
    pare profesionist. s-a orientat catre persoane la inceput de drum/nu din capitala. si 3 ghinionisti pana acum... nasol. vedeti ca exista o limita minima pt plangere penala - daca nu ma insel 50-60 de ron. incercati sa va informati inainte de a face drumul la politie.

    ---------- Post added 03-05-2013 at 01:00 AM ----------

    si datele lui sunt bine de retinut. cei care au succes, se boteaza cu un alt cont si mai incearca schema iar.

  16. #1076 SP
    Senior Member mario_1303's Avatar
    Fapta penala nu are legatura cu prejudiciul , penalizarea ei va avea in vedere prejudiciul redus , dar cum a avut "inspiratia" de a insela pe mai multi este inselaciune in forma agravata .

  17. #1077 SP
    Member Dark Wadder's Avatar
    eu stiu ce mi-a spus avocatul acum ceva ani cand am avut ultimul incident. ptr un biet joc glumetul a luat inchisoare cu suspendare. si a platit toata distractia - onorariu avocat, deplasari la tribunal, etc... iar doamna mama plangea la mine ca i-am nenorocit odorul. insa nu am avut de a face cu un serial-tepar niciodata...

  18. #1078 SP
    Senior Member mario_1303's Avatar
    Parerea mea este , in acest caz, ca nu va lua inchisoare ( cu suspendare sau fara ) intrucat lipseste pericolul social dar va fi cu siguranta amendat daca se stabileste ca a savarsit infractiunea si e clar ca da . Dar e discutabil , poate a mai facut si alte "chestii" in afara de astea de pe CG , si cine stie ... la ce caracter are omu' tind sa cred ca nu e strain de "tacticile" astea . Interesant este si user-ul folosit - felon ... cred ca se mandreste cu asta .

  19. #1079 SP
    Member Dark Wadder's Avatar
    art 215 CP "Inducerea în eroare a unei persoane, prin prezentarea ca adevărată a unei fapte mincinoase sau ca mincinoasă a unei fapte adevărate, în scopul de a obţine pentru sine sau pentru altul un folos material injust şi dacă s-a pricinuit o pagubă, se pedepseşte cu închisoare de la 6 luni la 12 ani...."
    Nu exista posibilitatea acordarii unei altfel de pedepse - cum ar fi cea sugerata - amenda penala. Asadar in caz de gasirii a persoanei drept vinovata de o asemenea fapta = inchisoare. Cu suspendare daca nu reprezinta pericol social, e la prima abatere, a returnat prejudiciul, etc. Daca e tepar in serie are toate sansele sa faca chiar inchisoare. Acum depinde si de procuror la ce-l incadreza si fireste daca nu-i serveste un NUP.

  20. #1080 SP
    Senior Member mario_1303's Avatar
    Nu vreau sa fac polemica dar nu se face puscarie asa usor in cazurile astea , fie ea si cu suspendare . Cei ce vor face plangere trebuie sa stie treaba asta ca nu il trimit in puscarie dar va fi pedepsit cu siguranta , poate ca acest lucru chiar ii incurajeaza sa faca plangere stiind ca nu il "nenorocesc" , multi au retineri .

+ Reply to Thread
Page 54 of 78 FirstFirst ... 4 44 52 53 54 55 56 64 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts