+ Reply to Thread
Page 53 of 78 FirstFirst ... 3 43 51 52 53 54 55 63 ... LastLast
Results 1,041 to 1,060 of 1548

Thread: Useri neseriosi pe aria de Publicitate !

  1. #1041 SP
    Senior Member mario_1303's Avatar
    Quote Originally Posted by catza86 View Post
    am efectuat tranzactii si in cursul anului 2011 in valoare de vreo 5000 de lei... si plata porduselor a fost facuta la timp, nu ne cunoastem personal.
    Cel mai probabil intampina ceva probleme , multe din editiile de colectie prezentate le-a vandut de ceva vreme pe Okazii (user ProGames) unde are feedback excelent dar a disparut si de acolo .

    Okazii.ro: Activitatea utilizatorului ProGames, istoric calificative, feedback de la utilizatori - Okazii

  2. #1042 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Quote Originally Posted by mario_1303 View Post
    Cel mai probabil intampina ceva probleme , multe din editiile de colectie prezentate le-a vandut de ceva vreme pe Okazii (user ProGames) unde are feedback excelent dar a disparut si de acolo .

    Okazii.ro: Activitatea utilizatorului ProGames, istoric calificative, feedback de la utilizatori - Okazii
    Daca ala e feedback excelent, ce spui de asta:
    Okazii.ro: Activitatea utilizatorului rachyyy, istoric calificative, feedback de la utilizatori - Okazii

    A fost contul lui initial si i s-a suspendat, deci...

    Si eu am facut niste tranzactii cu Rachyyy, ultima data a intarziat si la mine un pic cu plata, dar n-a fost o suma foarte mare si a si achitat-o.

    Eu cred ca e plecat din tara si nu poate raspunde sau are probleme foarte grave (sper sa nu fie asa).

    catza86: probabil ca e cam prosteasca intrebarea mea, dar ai incercat sa-l contactezi si prin alte metode? telefon, email, yahoo messenger, etc?

    Dat fiind suma pe care ti-o datoreaza n-ar stica sa-i trimiti chiar o scrisoare recomandata si una simpla direct la adresa de acasa, aia recomandata se poate lua doar cu semnatura, aia simpla ii ramane in cutia postala. Scrii frumos (si pe scurt) ca nu poti da de el si sa te contacteze, poate el e plecat, dar ajunge scrisoarea la mama, tata, prietena, sotie, sora, vecin, etc si primesti un raspuns.

  3. #1043 SP
    Junior Member catza86's Avatar
    aveam 2 nr de telefon. unul al tatalui sau si unul al lui, nu mi-a raspuns pe niciun numar, stiu ca avea niste rude in Germania sau cel putin asa am inteles eu...

  4. #1044 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Quote Originally Posted by catza86 View Post
    aveam 2 nr de telefon. unul al tatalui sau si unul al lui, nu mi-a raspuns pe niciun numar, stiu ca avea niste rude in Germania sau cel putin asa am inteles eu...
    Scrisoare. Da, scrisoare clasica, de aia pusa in plic si timbrata, spui cine esti si ca vrei sa stii unde e. Ma gandesc ca cineva merge la el acasa, chiar daca el e plecat, stiu ca avea si un caine, probabil are plante, etc, sunt sanse mari ca sa treaca o persoana periodic pe acolo sa dea mancare la caine sau macar sa verifice daca e totul ok.

  5. #1045 SP
    Member Dark Wadder's Avatar
    sincer nu-mi vine sa cred situatia despre care citesc mai sus. Rachyyy era cel putin solid financiar. insa daca nu se recupereaza bani...

  6. #1046 SP
    Senior Member LucKos's Avatar
    Prima data cand scriu aici, din pacate... Inculpat user-ul radhoo. I-am tinut rezervat steelbook-ul de la Hitman cateva saptamani (ce-i drept in prima nu am putut eu sa fac tranzactia pentru ca am avut niste probleme la ambii genunchi si eram imobilizat, dar restul e istorie). Contactat prin sms, nu a raspuns. La PM a raspuns dupa o saptamana ca nu mai e interesat, ca-si ia Skirim (de parca ar fi avut vreo legatura una cu alta). Nu tu scuze, nu tu nimic.

    Am atasat si niste mesaje ca sa intareasca cele spuse de mine.

    Nu ma deranjeaza ca nu a mai luat produsul si ca i l-am tinut rezervat. Dar miserupismul si ignore-ul de care a dat dovada, dupa ce l-am contactat - ma deranjeaza. In fine, i-am dat TR negativ - poate merita si un warning sa se simta la alte tranzactii pe viitor...
    Attached Images Attached Images mesaj-0.jpg mesaj-1.jpg mesaj-3.jpg

  7. #1047 SP
    Senior Member Spike's Avatar
    I-am rezervat si eu lui geotref jocurile Splinter Cell pentru Xbox pe care le am la vanzare mai mult de o saptamana. Intr-un final nu a mai raspuns deloc. I-am dat -1.
    Attached Images Attached Images 1.jpg 2.jpg

  8. #1048 SP
    Senior Member iPaul's Avatar
    User neserios - Bitza.Marti seara s-a aratat interesat de castile Monster Beats pe care le am la vanzare,postand in thread-ul aferent.Mi-a oferit 800 lei si mi-a spus ca este dispus sa ne intalnim ziua urmatoare,ulterior mi-a dat mesaj ca a plecat din Bucuresti si ca se intoarce vineri.Vazand ca nu a mai dat nici un semn,i-am trimis un mesaj intrebandu-l daca oferta lui mai este valabila ,iar el mi-a spus ca a achizitionat alte casti intre timp .Asta denota neseriozitate,putea sa aibe macar bunul simt sa ma contacteze in prealabil.Probabil daca nu il intrebam ,nici nu se simtea sa-mi trimita un mesaj.In consecinta i-am lasat calificativ negativ.Am atasat screen-uri cu conversatile .
    Attached Images Attached Images 2013-04-06_1727.png img_1609.png

  9. #1049 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Stiu ca regulile de aici difera de cele de pe forumul "vecin", dar cand citesc ce scrieti voi aici... nu-mi place. Inteleg supararea si frustarea cauzata de chestiile astea, dar sa arunci asa usor cu negative nu mi se pare deloc ok, negativul ar trebui acordat doar cand sunt probleme grave (ai primit produs cu probelme si vanzatorul nu vrea sa remedieze situatia, n-a fost ridicat pachetul de la posta, etc).

    Asa as putea da si eu cu negative la greu (si poate as mai si primi cate unul), eu am avut chiar situatii in care am fost rugat sa rezerv jocuri cateva zile, dupa care n-am mai primit niciun semn. Asa ca repet: ar trebui mai usor cu negativele. Parerea mea.

  10. #1050 SP
    Senior Member iPaul's Avatar
    Quote Originally Posted by RaverX View Post
    Stiu ca regulile de aici difera de cele de pe forumul "vecin", dar cand citesc ce scrieti voi aici... nu-mi place. Inteleg supararea si frustarea cauzata de chestiile astea, dar sa arunci asa usor cu negative nu mi se pare deloc ok, negativul ar trebui acordat doar cand sunt probleme grave (ai primit produs cu probelme si vanzatorul nu vrea sa remedieze situatia, n-a fost ridicat pachetul de la posta, etc).

    Asa as putea da si eu cu negative la greu (si poate as mai si primi cate unul), eu am avut chiar situatii in care am fost rugat sa rezerv jocuri cateva zile, dupa care n-am mai primit niciun semn. Asa ca repet: ar trebui mai usor cu negativele. Parerea mea.
    Tocmai de aceea sunt mult mai multi tepari si persoane neserioase pe celalalt forum,pentru ca nu se aplica masuri coercitive atunci cand vine vorba de tepari.Pe mine m-a deranjat faptul ca nu a avut bunul simt sa-mi trimita macar un mesaj, sa ma anunte ,ca nu mai vrea castile.Probabil daca nu-i trimiteam eu mesaj, nu avea de gand sa ma contacteze.

  11. #1051 SP
    Member miami's Avatar
    Sa rezervi un produs si sa nu anunti ca nu il mai vrei tine si de cei sapte ani de acasa.

  12. #1052 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    Aici e si vina voastra..eu spre ex nu rezerv un produs mai mult de o zi..apoi continui sa dau up-uri..iar pe forumul vecin se acord tr neutru(scade nr de tr,nu si procentajul) ptr neseriozitate

  13. #1053 SP
    Member Drag05azs's Avatar
    Am și eu un user pretabil pt aces thread, "donbacau". E vb de un schimb de jocuri Ps3, fiind nou pe site trebuia sa trimită primul. Am rezervat jocul pe thread, aștept 2 zile, acum 10 min vad ca pune poze cu jocurile pe thread, inclusiv jocul care trebuia sa ajungă la mine. Ii dau PM și bineînțeles vechea scuza ca ar fi găsit schimb în București, dar l-a durut mana sa lase un msj.
    Consider ca e prea mult un negativ, chiar și un neutru, dar aici chiar își are locul. Lipsă de seriozitate.

  14. #1054 SP
    Member Drag05azs's Avatar
    Am primit un PM de la userul menționat mai sus...

    " Am gasit acest mesaj si il gasesc indreptatit in totalitate, totodata prezint cele mai sincere regrete.
    Oricum am facut schimb in Bucuresti si mi-am luat teapa. In fine, imi cer scuze inca o data pentru neplacerile create si va multumesc pentru lectia oferita.
    Sper ca nu-mi purtati pica si poate vom colabora in viitor.
    Tot respectul meu."

    ... mai rar vezi asa ceva. Tot respectul pt inițiativa. De data asta merita toate laudele.

  15. #1055 SP
    Ω Pira's Avatar
    Am avut si eu parte de mici neplaceri aici pe forum, in decurs de 2 ani. Ce-i drept nu am luat teapa de la vreun user, pt ca am taiat din start orice "deal" cu respectivii. E trist cand vezi ca unii de pe aici (nu dau nume), se ocupa cu "bisnita" de ani de zile, iar ei inca nu cunosc bunul-simt de-a raspunde frumos la o intrebare/propunere, inainte sa te ieie la misto, gen: "ba, da' ma crezi fraier?" , "nu ma mai deranja cu astfel de oferte, du-te in alta parte, ca aici nu-i loc" , "crezi ca-i la piata aici, vere?" , "te cred ca vrei jocurile alea la pretul asta, si eu vreau multe de la viata", astea fiind unele din putinele "citate celebre" de la useri bisnitari. Pur si simplu, oamenii nu stiu sa negocieze sau sa te contra-oferteze, metoda care in cele mai multe cazuri, da roade. Si cand le atragi atentia ca au cam "sarit calul", tot ei is aia ofticati... sa nu mai zic ca unii se simt ofensati doar ca le-ai zis "man", in loc de omule.

  16. #1056 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    E unul pe aici care se excită rau cand incerci sa negociezi cu el, se transforma precum vârcolacu'. In viitorul apropiat o sa-i public pm-urile aici daca se repeta

    PS am înţeles ca nu sunt singurul care a avut parte de acest tratament

  17. #1057 SP
    Banned asperas's Avatar
    Quote Originally Posted by D@nT3 View Post
    E unul pe aici care se excită rau cand incerci sa negociezi cu el, se transforma precum vârcolacu'. In viitorul apropiat o sa-i public pm-urile aici daca se repeta

    PS am înţeles ca nu sunt singurul care a avut parte de acest tratament
    sigur e doar unu'..?

  18. #1058 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    din fericire doar un vârcolac am cunoscut pana acum, sper sa fie si ultimul cu sindromul tourette

  19. #1059 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Quote Originally Posted by Pira View Post
    Am avut si eu parte de mici neplaceri aici pe forum, in decurs de 2 ani. Ce-i drept nu am luat teapa de la vreun user, pt ca am taiat din start orice "deal" cu respectivii. E trist cand vezi ca unii de pe aici (nu dau nume), se ocupa cu "bisnita" de ani de zile, iar ei inca nu cunosc bunul-simt de-a raspunde frumos la o intrebare/propunere, inainte sa te ieie la misto, gen: "ba, da' ma crezi fraier?" , "nu ma mai deranja cu astfel de oferte, du-te in alta parte, ca aici nu-i loc" , "crezi ca-i la piata aici, vere?" , "te cred ca vrei jocurile alea la pretul asta, si eu vreau multe de la viata", astea fiind unele din putinele "citate celebre" de la useri bisnitari. Pur si simplu, oamenii nu stiu sa negocieze sau sa te contra-oferteze, metoda care in cele mai multe cazuri, da roade. Si cand le atragi atentia ca au cam "sarit calul", tot ei is aia ofticati... sa nu mai zic ca unii se simt ofensati doar ca le-ai zis "man", in loc de omule.
    Ai functia ignore, foloseste-o. Si eu am prins un specimen din asta, avea de vanzare mai multe jocuri, unul ma interesa, am incercat sa negociez putin, s-a inflamat foarte tare, l-am pus pe ignore si gata. Peste 2 zile am dat comanda la robertdinu de pe amazon si mi-a venit jocul mai ieftin cu tot cu comisionul lui robertdinu+posta 10 lei spre mine in tara... N-am mai studiat de atunci sa vad ce face (e pe ignore si acum si asa va ramane), dar am un vag feeeling ca si acum are jocul ala la vanzare.

    Deci Pira e si vina ta aici, este o vorba: m-ai pacalit odata - e vina ta, m-ai pacalit a doua oara - e vina mea. Se aplica nu doar la tepe, ci la orice. Ti-a raspuns unul nepoliticos la o oferta? Urat din partea lui. Ti-a raspuns acelasi user nepoliticos la a doua oferta de-a ta? Vina e 100% de partea ta ca i-ai facut a doua oferta.

  20. #1060 SP
    I Unlimited Bitza's Avatar
    Quote Originally Posted by iPaul View Post
    User neserios - Bitza.Marti seara s-a aratat interesat de castile Monster Beats pe care le am la vanzare,postand in thread-ul aferent.Mi-a oferit 800 lei si mi-a spus ca este dispus sa ne intalnim ziua urmatoare,ulterior mi-a dat mesaj ca a plecat din Bucuresti si ca se intoarce vineri.Vazand ca nu a mai dat nici un semn,i-am trimis un mesaj intrebandu-l daca oferta lui mai este valabila ,iar el mi-a spus ca a achizitionat alte casti intre timp .Asta denota neseriozitate,putea sa aibe macar bunul simt sa ma contacteze in prealabil.Probabil daca nu il intrebam ,nici nu se simtea sa-mi trimita un mesaj.In consecinta i-am lasat calificativ negativ.Am atasat screen-uri cu conversatile .
    Imi cer scuze din nou ca te-am incurcat la vanzarea unor casti pe care incerci sa le vinzi de un an de zile, si probabil ca o sa ramai cu ele, sunt foarte putini oameni care ar da atat de multi bani de niste casti...in fine, nu duce nicaieri discutia, imi cer scuze si pt offtopic sau ce o fi el, si ca revin asa tarziu cu feedback, chiar am fost ocupat si nu am avut timp pt comunicarea in vederea achizitionarii castilor.
    mi-ai dat un negativ aiurea din punctul meu de vedere, dar na, asa sunt unii oameni, se grabesc na arunce cu noroi.
    in continuare sunt interesat de ele, dar trebuie sa strang bani, desi denon-urile sunt la fel de bune si sunt multumit de ele...
    bafta la vanzare si sper ca daca viitoare sa nu mai iasa asa .

+ Reply to Thread
Page 53 of 78 FirstFirst ... 3 43 51 52 53 54 55 63 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts