+ Reply to Thread
Page 63 of 78 FirstFirst ... 13 53 61 62 63 64 65 73 ... LastLast
Results 1,241 to 1,260 of 1548

Thread: Useri neseriosi pe aria de Publicitate !

  1. #1241 SP
    Admin MonkY's Avatar
    nutzule, hai sa asteptam te rog pana Luni sau Marti, si daca nici atunci nu ai primit nimic si nu rezolvi cu Link, imi pare rau sa o spun, dar mai ales ca nu este prima oara, cineva cred ca va primi ban pentru neseriozitate. Vorba americanului "Fool me once, shame on me... fool me twice, shame on you".

    I-am dat un PM si astept sa vad cum rezolvati.

  2. #1242 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Ca sa mai inveselim atmosfera pe un topic doar cu probleme:

    MonkY, l-ai ascultat cam mult pe Bush. Expresia e "Fool me once, shame on you. Fool me twice, shame on me."


  3. #1243 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Ai dreptate... sorry, sunt obosit, suparat, cu 10.000 de probleme pe cap... si mai fac si copiii astia probleme pe-aici. Pacat.

  4. #1244 SP
    Member nutzule's Avatar

    MonkY

    Din pacate nu am timp sa mai astept inca o saptamana, Miercuri pe 21.05.14 plec din tara (a fost informat despre acest aspect), adresa mea este pe Post Restant, asta inseamna ca doar eu pot ridica corespondenta, deci...se poate folosi de pretextul ca nu am ridicat coletul (sau recomandata dupa cum spune el)
    Stim toti, un colet face in medie 2-3 zile pana la destinatie, hai uneori 1 saptamana, cand sunt probleme.
    Totul e simplu, sa mi spuna un nr de expediere a coletului sau a recomandatei, ambele au nr de expediere, astfel pot verifica la posta, exista sau nu acea expediere, sau sa mi retrimita jocul meu, el va primi retur la coletul sau (daca a trimis).
    Nu sunt un user neserios, nu vreau sa jignesc pe nimeni sau sa acuz aiurea, dar cand fac un schimb ma tin de cuvant si vreau si partenerul de schimb sa fie multumit.
    Ambalarea coletelor o fac cu simtul raspunderii ptr a evita eventualele probleme cauzate de transport.
    Totusi daca a mai facut probleme...

  5. #1245 SP
    Member Link's Avatar
    Numarul recomandatei trimise este 6017, pentru verificare. Imi pare rau ca iar se isca probleme, tot din vina postei. Crezi ca-ti dai seama ca e o idiotenie sa aleg aleatoriu useri carora sa le trag teapa numai ca sa-mi bat cuie in talpi. Cred ca e si ultima oara cand mai apelez la acest mod de transport al jocurilor pentru schimburi. Sper sa se rezolve cu bine situatia.

  6. #1246 SP
    Member Dell 17's Avatar
    Am pățit și eu o data asa, puneam jocul în plic și plicul completat în cutia postala ca pe orice scrisoare (la sfatul celor de la posta) . A mers bine de câteva ori, dar odată a durat 3 săptămâni pana a ajuns la destinatar, nefiind data nicio explicație pentru întârziere.

  7. #1247 SP
    Member nutzule's Avatar
    Link - a durat 8 zile sa mi dai un nr de prezentare / expediere si asta dupa ce am fost fortat sa postez pe aria useri neseriosi. Ai ales sa trimti recomandata adica varianta mai ieftina si nesigura, iar la 100 de calificative (dintre care multe obtinute prin schimburi facute cu posta romana colete) nu cred ca nu ai stiut care este diferenta dintre recomandata/colet, pot crede ca ai trimis intentionat recomandata.
    E vineri, h 22, posta e inchisa cred , la fel si in weekend, normal...astept... iar... pana Luni.
    Link, ar trebui sa ti tratezi colegii de schimb cu mai mult respect si sa le oferi mai multe informatii. Un schimb nu se termina pana nu ajung ambele colete si ambii useri sunt multumiti
    Daca nu ajunge nici macar Marti, eu iti acord feedback -, ptr indiferenta sau rea vointa, ce vrei tu.
    Ptr feedback -, intreb un admin daca se poate!
    Dar daca ajunge pana marti, ai scuzele mele.


    DrMengele - cand ai sa ti gasesti jocul (ca o banana "suflecata") indesat in cutia postala in care oricum nu intra... nu vei mai trimite jocuri ca pe orice scrisoare", sau sa l descoperi sub covarasul de la usa calcand pe el. Un cd de orice fel complet sau incomplet in carcasa sau fara carcasa nu este scrisoare, este colet, de asta exista optiunea expediere colet.

    ---------- Post added 16-05-2014 at 21:12 ----------

    Inca ceva, mi ai spus ca ai fost la posta unde ti s-a spus ca recomandata sau coletul trimis de tine a juns la la oficiul postal (posbil de mult timp), eu am fost azi la 2 oficii postale, si nu era nimic pe numele meu.

    ---------- Post added 16-05-2014 at 21:13 ----------

    ultimul post era ptr Link

  8. #1248 SP
    Member AngelOfPain's Avatar
    Nu stiu de ce am impresia ca imediat va fi mutata vina pe nutzulule. Probabil va fi ceva de genul "n-am de unde sa stiu sigur ca tu nu ai primit plicul, eu insa sigur l-am trimis!".
    E doar un presentiment, parca am mai auzit ceva de genu` .

    Am mai spus-o, un user serios se cunoaste in special atunci cand apar probleme la o tranzactie!


    Nu o lungesc aiurea, cel care trimite e raspunzator si de transport, nu are doar obligatia de a pune coletul la posta. Pana nu ajunge intreg la destinatie, produsul e responsabilitatea lui.

    PS: EU nu pasez jocuri zgariate, sunt o persoana cu bun simt, spre deosebire de altii.

  9. #1249 SP
    Member Link's Avatar
    Da , la oficiul postal nr.3 iasi. Varianta recomandata este mai scumpa decat colet. Si am ales.o pentru ca mi s.a zis ca este mai sigura. Acesta fiind singurul criteriu pentru care am ales aceasta varianta. La mine posta e deschisa si sambata pana la ora 14. Iti inteleg frustrarea , dar nici daca ma iei la misto nu cred ca se rezolva nimic. Dupa cum ti.am zis si in privat . In cel mai rau caz in aceasta poveste , pot sa primesc retur la joc, moment in care ti.l voi trimite din nou. Nu cred ca pot fi tras la raspundere pentru greselile postei romane. A ca vrei sa te racoresti si sa acorzi negativ, aici deja nu mai e problema mea. Am trimis jocul cu buna credinta si cam asta e povestea.

    ---------- Post added 16-05-2014 at 22:31 ----------

    Lasand caterinca la o parte Angel, ca oricum nu te pricepi, jocul tau a ajuns. Ca a ajuns zgariat din cauza postei romane nu mai e problema mea. Eu stiu cum l-am trimis. Btw ai reusit sa.l "pasezi" mai departe ?

  10. #1250 SP
    Member nutzule's Avatar
    Este trimis ca recomandata, trebuie sa semnezi sa o poti ridica de la oficiu, asa ca "no guilt on me".

    cum a zis si el, daca va primi retur, va trimite din nou pe un alt nume (cineva din familia mea, sau un amic), apoi asteptam iar , samd

    oricum sa nu tragem concluzii pripite, vedem Luni, sau peste 1 luna, 1 an

  11. #1251 SP
    Member Link's Avatar
    Concluziile pripite deja au fost trase. De unde si comentariile destepte aparute imediat. Oricum eu sper sa se rezolve cu bine treaba asta, nu castig nimic din asta decat publicitate proasta.

  12. #1252 SP
    Member nutzule's Avatar
    Link spune-mi te rog adresa exacta la care ai trimis.
    P.S - nu te iau la misto, nu ti acorda nimeni feedback -, nu imi doresc conflicte sau discutii acide, o sa rezolvam si problema cu pachetele

  13. #1253 SP
    Member Dell 17's Avatar
    Quote Originally Posted by nutzule View Post

    DrMengele - cand ai sa ti gasesti jocul (ca o banana "suflecata") indesat in cutia postala in care oricum nu intra... nu vei mai trimite jocuri ca pe orice scrisoare", sau sa l descoperi sub covarasul de la usa calcand pe el. Un cd de orice fel complet sau incomplet in carcasa sau fara carcasa nu este scrisoare, este colet, de asta exista optiunea expediere colet.[COLOR="Silver"]
    Eu când am spus ce s-a întâmplat, doar am arătat că se poate și așa. Mai mult, eu i-am dat omului banii înapoi, asumându-mi greșeala.
    Postarea nu ți se adresa și nici nu ți-am dat vreun sfat, așa că nu era nevoie de ironia ta ieftină.
    Rețin că noi doi am făcut un trade, de care am fost amândoi mulțumiți, încă un motiv să nu ai tonul ăsta...

  14. #1254 SP
    Member nutzule's Avatar
    A ramas o singura varianta, cred si cea mai plauzibila.
    Link, nu a completat adresa completa, a uitat sa scrie si "Ghiseul 1". Aici sunt 2 OP cu nr 3, dar doar cel de care apartin are Ghiseul nr 1. Daca e asa, Luni sau Marti se rezolva situatia.

    Doctore Mengele nu am fost ironic la adresa ta, ci a situatiei, dar daca te ai simtit ofensat , jignit, ironizat in vreun fel, imi cer scuze.

  15. #1255 SP
    Member nutzule's Avatar
    s -a rezolvat, recomandata a ajuns la alt OP,
    am facut ceva drumuri, dar pana la urma totul a fost ok

  16. #1256 SP
    Member Link's Avatar
    Imi pare bine c-ai gasit-o pana la urma. Si in cuvintele lui Salam, sa moara dusmanii mei care vorbesc numai ca sa faca postari, se stiu ei care. Eu stiu ca e normal la un cadavru sa se adune si hiene, dar voi sunteti prea de tot.

  17. #1257 SP
    Member nutzule's Avatar
    , sper ca nu sunt si eu inclus, dar in locul meu ai fi reactionat la fel,
    Totul e bine cand se termina cu bine!!!

  18. #1258 SP
    Member PayPerView's Avatar
    Am facut un schimb cu raduman98 View Profile: raduman98 - Console Games
    Am trimis jocurile amandoi odata cu fan curier.Eu am dat jocurile bune, el mi a trimis ce se vede in poze.
    Am platit si taxa 18 lei pt jocul lui fake, dupa ce ne intelesesem sa platim fiecare drumul pt ce trimitem.
    Acum mai nou zice ca jocurile mele erau zgariate, si de asta a trimis el jocul fake.PENIBIL.Nu faceti tranzactii cu el!
    Attached Images Attached Images 4.jpg 20140927220924.jpg

  19. #1259 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar
    O fi vreun copil frustrat de 12-13 ani, care sincer ar merita batut. Acuma ce sa zic, imi pare rau pentru tine...data viitoare pune sa trimita ei primii daca nu au calificative.

    Comanda si tu 10-20 de pizza pe adresa lui, sa se sature de joc.

  20. #1260 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Asteptam sa vedem ce spune si raduman98. Daca nu se rezolva situatia si e adevarat ca ti-a trimis acel blank, ban pe CG si adios!

+ Reply to Thread
Page 63 of 78 FirstFirst ... 13 53 61 62 63 64 65 73 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts