+ Reply to Thread
Page 64 of 78 FirstFirst ... 14 54 62 63 64 65 66 74 ... LastLast
Results 1,261 to 1,280 of 1548

Thread: Useri neseriosi pe aria de Publicitate !

  1. #1261 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Ce sa mai spună, a spus deja, bine ca am văzut adresa, poate o vede psihopatu' lu' Rasko
    http://www.consolegames.ro/forum/sho....php?p=1165393

  2. #1262 SP
    Senior Member Marinake's Avatar
    Haideti punem de o potera si mergem la el!

    Mai in gluma mai in serios, eu cred ca ar trebui luat masuri cu rahateii astia. Gen, sa posteze nu stiu cat pana sa aiba voie la bazar, sau sa primeasca nu stiu cate likes la postarile respective.

  3. #1263 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Mergi la un internet caffe ca sa nu ai treaba cu ip-ul tau, da vreo 20 de comenzi pe adresa lui de pe eMag, Altex, Libris*, si orice alte site-uri mari iti mai trec prin cap, si, dupa ce le va refuza pe toate, niciun magazin online nu ii va mai trimite vreodata colete.

    *Fara Libris, ma indoiesc ca domnul Radu citeste carti.

  4. #1264 SP
    Member nutzule's Avatar
    - nu- i poti opri, daca vor... iti poate da teapa, chiar si cu 100 feedback +, asta e riscul asumat de noi toti la schimburi / vanzari samd, dar poti preveni aceste situatii

    - este o regula pe care multi o uita, cel cu feedback mai mic trimite primul (asta nu inseamna ca cel cu feedback mai mare nu poate da teapa, insa cred ca majoritatea userilor vechi sunt f seriosi)

    - inaintea unui schimb, sau a altei tranzactii, e bine sa verificam cine e acest user nou, cu cine a mai colaborat, etc, avand 0 feedback e logic ca el sa trimita primul, acordam incredere unor copii needucati (care dupa incident se vor lauda ca sunt smenari, combinatori, afaceristi, creand astfel precedente si dand sperante altor "pici" viitori gainari de 2 lei ptr a procura te miri ce "easy money" - cool man, asa se fac banii)

    - "potera haiduceasca", e o idee f buna, asta daca am fi haiduci cu flinte si ghioage din codru verde sau am avea aceeasi minte ca a teparului, dar riscul unui dosar penal e mult mai mare la agresiune decat la astefel de gainarii , mai ales savarsite de minori (cu toate ca radu e major, 18 are parca)

    - in general "militia romana" nu se complica cu astfel de cazuri (probabil le considera schimburi de surprize asa cum faceau copii lor pe timpuri, turbo, cincin), dar ma gandesc ca prejudiciul e destul de mare (in magazin 2 jocuri ps4 trec de 2 mil), daca "pagubitul" inca mai are chitantele produselor plus declaratiile si adresa "paratului" care a recunoscut deja teapa, totul ar trebui sa fie foarte simplu, chiar si ptr d-nii militieni.

    - un sfat ptr baiatul asta radu - daca tot ai jucat jocurile, probabil le ai si terminat, ai bunul simt macar sa i le trimiti inapoi userului payperview, sau risti sa vina "potera haiduceasca, pardon consolista" peste tine, fiecare costumat in personajul preferat, sau in cel mai bun caz, d nul sectorist o sa bata la usa ta, ptr ceva investigatii (furt, inselaciune, etc)
    stii ca nu da bine in ochii parintilor, sa aiba garda la usa (vezi ca astia vorbesc foarte tare pe casa scarii, astfel incat sa auda toti vecinii)

    - prin urmare, ai tai poate te vor pedepsi, iti vor lua consola plus cateva palmute la fundulet, dar risti si un dosar penal, care mai tarziu nu da bine, ptr scoala de soferi, facultate, angajare, etc

    hai ca iti fac si o dedicatie, idealul tau in viata - cocalar


  5. #1265 SP
    Member denists66's Avatar
    Se întoarce roata, asa am tepuit si eu pe unu acum 3-4 ani cu un item pe un joc ( valora aprox 15-20 lei ) si la 2 săptămâni dupa mi-a fost spart contul in valoare de 250 lei. Sa vezi atunci cum iti vine sa te dai cu capu' de toti peretii .

    @PayPerView - Daca nu iti da jocurile de buna voie, du-te la politie sa o faca aia pe maicasa de rusine si sa ii sparga capu' acasa. Iti va trimite ea jocurile prin curier .

  6. #1266 SP
    Member Caponescu's Avatar
    Cu astfel de jeguri nu are rost sa te complici prea mult, faci plangere la politie pt. inselaciune si lasi organele abilitate sa-si faca datoria. Sa vezi apoi ce te va cauta el si parintii lui pt. a retrage plangerea, chiar daca treaba asta dureaza mult intr-un final el e cel care pierde cel mai mult. O pata pe cazier va ridica multe semne de intrebare pe viitor.

  7. #1267 SP
    Member felixanu's Avatar
    Ah Pîrvuleţule......
    Ti-as da sa mananci DVD.ul ala. Eu zi sa postam ceva pe pagina lui de Fb. Poate asa se invata minte sa nu-si mai bata joc de oameni.
    Am gasit Fb lui, cred ca si voi.

  8. #1268 SP
    Junior Member AlexOne's Avatar
    Atat timp cat ii stie numele si adresa si mai ales ca omul recunoaste inselatoria pe thread-ul pe care l-a inceput, pagubitul se poate duce foarte usor la politie sa faca plangere. Automat fapta se incadreaza la inselatorie si este pedepsita prin lege.
    Problema lui e ca inseala dandu-si adresa si numele. Serios, cata minte poate avea cineva sa faca asa ceva??? Ma ia rasul cand ma gandesc insa copilul asta habar nu are ceea ce i se poate intampla din punct de vedere legal. La politie nu merge cu explicatii gen "l-am inselat pentru ca am impresia ca m-a mintit".
    Sfatul meu asta e: plangere la politie. Simplu si la obiect.

  9. #1269 SP
    Banned raduman98's Avatar
    daca ai inregistrarile este perfect !!! datorita fan courier-ului iti voi demonstra ca tu le ai pus cu o zii dupa mine (totusi noi vorbind ca le punem in aceeasi zii) . sincer chiar nu mai am chef de toate discutiile astea . am incercat sa il sun sambata de 4-5 ori si nu mi a raspuns . ASTEPT TELEFONUL TAU ! cred ca ne putem rezolva si singuri problemele nu e nevoie sa fie implicata toata lumea de pe forum

    ---------- Post added 28-09-2014 at 20:48 ----------

    plus ca , contul asta nu e doar al meu ! este creeat de mine si cativa prieteni si intram din cand in cand. nici macar nu sunt date de mine toate comentariile si nici toate topicurile nu sunt creeate de mine .

  10. #1270 SP
    Member nutzule's Avatar
    trimite i inapoi jocurile omului, subiect inchis

  11. #1271 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar
    Deci pentru faptul ca a pus coletul cu o zi ( nu zii, mai stai si tu pe la scoala, nu mai te da mare ciumpalac tepar ) dupa tine, poate aceasta intarziere datorandu-se unor probleme personale, tu ai anulat coletul initial, tu fiind cel cu 0 rating si ai trimis blankul ala?
    Scuza-ma prietene, dar esti stupid. Parintii tai s-ar putea sa te puna sa-ti vinzi consola ca sa platesti amenda.

    Si mai bine sa stie forumul, ca sa nu mai dai tepe si la altii.

  12. #1272 SP
    Banned raduman98's Avatar
    NU AM ANULAT-O ! am pus-o pe a doua zii ca sa ne ajunga la am2 la fel . si in primul rand ca scrie clar pe fan courier cand a fost pus coletul ( va pot da AWB ul ca sa verificati si voi ) .

  13. #1273 SP
    Member SavePluto's Avatar
    Ce ciudat ca de fiecare data cand se intampla ceva de genul asta, vin teparii cu povestea ca asta nu este doar contul meu si prietenii mei folosesc contul asta si maicamea si taicamio si fratele mic si cainele... mi se pare amuzant. Greu de creat un cont, trebuie sa faci facultate si eu imi folosesc contul impreuna cu tot cartierul.

    Ai recunoscut ca ai gresit, maine dimineata trimite inapoi jocurile fara discutii si problema rezolvata. E simplu nu?

  14. #1274 SP
    Banned raduman98's Avatar
    pai chiar intra mai multi pe cont (poti afla asta in 2 secunde verificand ip-urile de pe cont)

  15. #1275 SP
    Senior Member mario_1303's Avatar
    N-o mai da din stanga in dreapta ca oricum ai da-o tot rau iesi . Maine de dimineata sun-o pe doamna profesoara si invoieste-te de la geografie si trimite-i omului jocurile ( cere-i si scuze ) si roaga-l sa te astepte pana marti sa nu faca reclamatie la politie si sa nu te spuna parintilor . Treaba-i groasa , pentru insalaciune nu e amenda e o alta penalitate care nu-ti convine nici macar sa o iei in calcul . Culmea tupeului e ca mai vrei sa ai si dreptate ... ai furat pe cineva ce nu intelegi !?!

  16. #1276 SP
    Member florent's Avatar
    M-a bufnit rasul cand am vazut cum arata jocul Destiny - PS4 , Radu mamii , ai si tupeu sa mai comentezi ? Daca primeai jocurile zgariate il anuntai pe om frumos , nu trimiteai CD ul ala scris in batjocura .

  17. #1277 SP
    Junior Member SonnyXS's Avatar
    Initial n-am vrut sa postez aici, din moment ce omul mi s-a parut OK si in plus este un user destul de vechi al forumului (spre deosebire de mine)

    Userul : AngelicToucH

    Anunt : http://www.consolegames.ro/forum/f90...3/#post1156851

    Calificativ : Neserios

    Problema : L-am contactat prin PM, mi-a lasat numar de telefon, l-am sunat a 2-a zi. Ne-am inteles la pret pentru cateva jocuri, precum si la ora si locul intalnirii. M-am grabit sa plec de la munca, sa nu cumva sa las omul sa astepte. Il astept 20 minute, il sun, niciun raspuns. Mai astept 10 minute, il sun de cateva ori, iar niciun raspuns. Mai astept putin, iar il sun, bineinteles, niciun raspuns. Plec acasa, pe forum bineinteles, niciun reply. Il sun dupa cateva zile, imi raspunde, imi spune ca a avut o problema si ca ma suna peste cateva ore. Bineinteles, nu m-a sunat. Il sun iar a 2-a zi ( si eu am insistat cam mult, dar chiar aveam nevoie de jocurile alea), imi spune ca unul din jocuri l-a imprumutat, dar cu celelalte ramane valabil, sa ii dau un mesaj prin care sa-i reamintesc ce jocuri vreau si la ce pret ne-am inteles, ii dau mesajul, bineinteles, niciun raspuns la loc. Asta a fost acum aproape o saptamana si ceva. M-am cam saturat si mi se pare putina lipsa de respect.

  18. #1278 SP
    Banned raduman98's Avatar
    Quote Originally Posted by mario_1303 View Post
    N-o mai da din stanga in dreapta ca oricum ai da-o tot rau iesi . Maine de dimineata sun-o pe doamna profesoara si invoieste-te de la geografie si trimite-i omului jocurile ( cere-i si scuze ) si roaga-l sa te astepte pana marti sa nu faca reclamatie la politie si sa nu te spuna parintilor . Treaba-i groasa , pentru insalaciune nu e amenda e o alta penalitate care nu-ti convine nici macar sa o iei in calcul . Culmea tupeului e ca mai vrei sa ai si dreptate ... ai furat pe cineva ce nu intelegi !?!
    joi sunt cu parintii mei in bucuresti ! voi merge direct la payperview sa vorbesc cu el ! DE AICI IN COLO SUBIECTUL ESTE INCHEIAT! Iar payperview intelege odata . aici poti scrie ce vrei , insa eu am martori cu care am fost la fan courier + parintii care mi au cumparat jocul ! ne intalnim joi in bucuresti !!!

  19. #1279 SP
    Senior Member Marinake's Avatar
    Sa speram ca macar parintii tai au creier, la tine se vede clar ca este vid in capatana aia. Daca iti face reclamatie PPV, ceea ce meriti, mai pupi tu console si jocuri cand iesi pe salariu. Ca parinte nu ti-as mai da nici bani de buzunar ca esti descurcaret.

  20. #1280 SP
    Junior Member Elanu's Avatar
    Quote Originally Posted by raduman98 View Post
    NU AM ANULAT-O ! am pus-o pe a doua zii ca sa ne ajunga la am2 la fel . si in primul rand ca scrie clar pe fan courier cand a fost pus coletul ( va pot da AWB ul ca sa verificati si voi ) .
    pai stai asa ma gainarule, tu ai trimis din prima un cd blank, ca daca l-ai amanat, era deja in colet. ca nu ti-au adus coletul inapoi si ai scos jocul original, si apoi l-ai trimis din nou. tu ai zis cu gura ta ca ai AMANAT, deci ai pus din prima un cd blank. felicitari ... dumbass. eu tot as merge la politie.

+ Reply to Thread
Page 64 of 78 FirstFirst ... 14 54 62 63 64 65 66 74 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts