+ Reply to Thread
Page 66 of 78 FirstFirst ... 16 56 64 65 66 67 68 76 ... LastLast
Results 1,301 to 1,320 of 1548

Thread: Useri neseriosi pe aria de Publicitate !

  1. #1301 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Un retardat ordinar, merita batut, tuns chel, si lasat in curul gol pe strada pana scoate tot ce a furat de la altii. Nenorocitul dracu...

  2. #1302 SP
    Senior Member mario_1303's Avatar
    N-ai vazut ce fata de cuc are ? Nici n-ai ce bate la el Cea mai buna pedeapsa ar fi aia legala si ai un mare avantaj : e legala

    Problema e ca din cauza unor retarzi ca asta vor aparea reticente in a colabora cu alti "juniori" din localitati diferite . Nici nu trebuie sa generalizam dar incepi sa-ti pui anumite intrebari ... O constatare personala ( in timp ) a fost ca majoritatea infractorilor astia sunt "manglitori" care te suna si incep sa insire diferite solutii la probleme pe care tu nu le ai . Nu cadeti prada tentatiei !

  3. #1303 SP
    Member andreiaka's Avatar
    Mergeti sa bateti orice pentru PS4 dar pentru Basescu si Ponta nu iasa nimeni in strada ))

  4. #1304 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Las' ca ieși tu

  5. #1305 SP
    Member andreiaka's Avatar
    Eu sunt in alt capat al tarii Noi suntem cei cu turistii nu voi mafeotilor- Gradina Carpatilor baaaaa

  6. #1306 SP
    Senior Member Marinake's Avatar
    Padule, taci ca esti prost iar.

    In legatura cu PayPerView si ciumpalacul, ce s-a mai intamplat?

  7. #1307 SP
    Member legokid220's Avatar
    Ce nasol ca nu se bate nimeni pt xbox
    Copilu ala merita torturat ca in vremuri de mult cu tot felu de ustensile speciale

  8. #1308 SP
    Member Buyk's Avatar
    Merită dat pe mana lui Vlad Țepeș, el avea niște metode eficiente de tortura

  9. #1309 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    Quote Originally Posted by mario_1303 View Post
    Problema e ca din cauza unor retarzi ca asta vor aparea reticente in a colabora cu alti "juniori" din localitati diferite . Nici nu trebuie sa generalizam dar incepi sa-ti pui anumite intrebari ...
    Asta depinde cel mai mult de modul in care priveste fiecare problema. Omul nu are nicio vina pana la proba contrarie. Sigur, nici eu nu ma avant sa cumpar jocuri de 200 RON de la membri de doua zile care au o postare, dar daca omul vrea schimb, atunci sa trimita primul. Vrajeli gen "Dureaza prea mult", "De unde sa am incredere?" (si ii arat ca am 4 ani pe forum si zeci de calificative) ma ajuta sa imi formez o idee mai clara despre ce fel de persoana e vorba.

  10. #1310 SP
    Senior Member mario_1303's Avatar
    Sunt unii care cred "vrajeli" de astea nu pentru ca sunt fraieri ( cum ii catalogheaza unii ) ci pentru ca sunt oameni de bun simt si de buna credinta . Unii stiu ca au succes la anumite persoane , de asta aplica metoda asta si uite ca le merge ...

  11. #1311 SP
    Senior Member LucKos's Avatar
    PayPerView si restul: mergeti la militie asap!

  12. #1312 SP
    Member Harkonnen's Avatar
    Quote Originally Posted by Razzosinni View Post
    Asta depinde cel mai mult de modul in care priveste fiecare problema. Omul nu are nicio vina pana la proba contrarie. Sigur, nici eu nu ma avant sa cumpar jocuri de 200 RON de la membri de doua zile care au o postare, dar daca omul vrea schimb, atunci sa trimita primul. Vrajeli gen "Dureaza prea mult", "De unde sa am incredere?" (si ii arat ca am 4 ani pe forum si zeci de calificative) ma ajuta sa imi formez o idee mai clara despre ce fel de persoana e vorba.
    Sau faci ca mine... Pui anunturi cu predare personala si gata.

  13. #1313 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    Inseamna ca locuiesti in Bucuresti. E destul de greu sa nu lucrezi cu posta/curierul daca stai in alte localitati.

  14. #1314 SP
    Junior Member icebreath's Avatar
    m-a luat azi cu vrajeala ca a facut retur la posta si nu stiu cum si ca ajunge luni, marti. si apoi patesc ca PvP si zice ca nu a facut nici un schimb. acum ii pregatesc plangerea si maine dimineata o si depun la politie.

  15. #1315 SP
    Member nutzule's Avatar
    oricum, de "raia" asta nu scapa CG, asa cum a recunoscut si raduman, sunt mai multi "amici" pe un cont, hidre adevarate, tai un cap apar trei

    asa cum sunt grupuri / cluburi de prieteni care fac schimb de jocuri, sunt si grupuri de tepari (care vand mai apoi jocurile, probabil)

    gata cu naivitatea, nu acordati incredere teparilor, iar cei cu 0 feedback.. asta e, sa si faca nr cat mai mare de feedback uri +, asa e la inceput

    dupa cum a actionat raduman (asa cum il vedem noi, un copil cu "musteata" de laptic la botic), a fost invatat bine, asa ca... de unde a venit asta mai sunt multi ca el

    apropo...

    chiar daca dispar teparii, raman samsarii!

    inclusiv useri cu vechime pe site fac parte din aceasta categorie (chiar si eu, la inceput, recunosc, am facut schimburi in defavoarea mea, apoi am incercat sa compensez prin alte schimburi, sa inclin balanta in favoarea mea, mi am dat seama ca nu e bine, prefer un schimb echilibrat, echitabil, prin care pastrezi partenerii de schimburi pe termen indelungat)

    - cei care cumpara cu cativa lei jocuri pe ebay / etc si le vand mai apoi cu cateva zeci de lei pe consolegames (urmariti conturile acelorasi useri pe okazii, olx, tocmai, acolo nu exista regula ca trebuie sa vinzi mai ieftin ca in magazin)

    - care cumpara cu cateva zeci de lei de la altex / emag / domo etc si vand cu cateva sute pe consolegames si alte site uri de profil (normal, dupa ce jocul iese din oferta magazinului, cel putin pe CG), plus fragmentarea jocurilor editii speciale: codul, dlc ul, statueta, carcasa, carticica etc (toate la pret separat)

    - cei care cumpara jocuri la oferte: 2 la pret de 1, sau 3 la 50 e, etc, apoi le vand cu pret intreg la bucata

    asa zisii "micii/marii intreprinzatori"

    acesti tipi au o matematica (proprie) foarte buna, ex: joc cumparat la 20-50 lei, dar vandut pe bucati: 20 lei dlc ul, 20 cod online, discul, etc

    personal nu fac diferente intre samsari si tepari, desi foarte multi samsari comenteaza la adresa teparilor, oricum sunteti la fel!!!

    de ce sunt tepari pe CG? poate sunt din cauza samsarilor, care in loc sa vanda un joc sub pretul cu care au achizitionat prefera cativa lei profit
    multi copii / useri noi gandesc: decat sa cumpere un joc cu 50 care a fost la oferta cu 20, mai bine sa trimita la schimb un cartof in colet, sau un disc blank cu numele jocului

    si DA! e nevoie de ceva curatenie pe CG, dar sa fie o curatenie generala (fara tepari = samsari), ptr o comunitate de gameri / prieteni

    cati dintre cei care au primit acele jocuri oferite gratis de CG si Altex au procedat la fel? 1? 2? poate 3? cati le au vandut? probabil mare parte , desi acele jocuri sunt "not for resale".

  16. #1316 SP
    Senior Member Alexandru's Avatar

    Useri neseriosi pe aria de Publicitate !

    nutzule, degeaba bagi samsarii in aceeași oală. un țepar dacă vrea să țepuiască pe cineva, niciodată nu se va uita la prejudiciu.. poate fi de numai 10 lei, sau poate fi de câteva sute/mii de lei.

    Și vrei să stii de ce sunt unii frustrați pe samsari.. pentru că tu ai ratat un preț bun și samsarul a cumpărat 5 buc. din acel produs, ceea ce putea la fel de bine să mulțumească 5 potențiali clienți, ci nu doar un samsar. Dar vezi tu, n'oi fi eu mare filosof, dar așa e în viață, cine știe să se adapteze și să se strecoare supraviețuiește mai ușor. Nici speculanților nu le este ușor.. îți dai seama că ei urmăresc tot timpul ofertele pe site-urile de profil, practic din asta trăiesc. (intr-o oarecare măsură)

    just my 50 cents.

  17. #1317 SP
    Member nutzule's Avatar
    corect, asa e in viata, cine da din coate isi face loc / parte

    dar noi vb de jocuri, preturi, tepari, samsari, tranzactii esuate, aspecte care raman aici pe forum CG, nu de supravietuire in societate

    e dr fiecaruia sa cumpere ce vrea, cat vrea, inclusiv tot stocul de jocuri la oferta, dar e si dr meu sa mi spun parerea despre aceste hiene (tepari , samsari, sunt la fel ptr mine)

    ce vreau sa spun, multi vanzatori CG comenteaza la adresa teparilor, dar in mod flagrant fac bisnita nesimtita pe 2 lei, de aici si parerea mea vis a vis tepari / samsari

    in general pe console toti cunosc preturile, baza sunt schimburile, iar de cumparat majoritatea cumpara din magazine: altex, emag, psn, etc

  18. #1318 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    E bine ca avem milițieni

  19. #1319 SP
    Senior Member mario_1303's Avatar
    Un om a zis asa :

    “If you want to be seen, stand up.
    If you want to be heard, speak up.
    If you want to be appreciated, shut up.”

    E usor sa te faci auzit dar respectat este mult mai greu .

    Fiindca nu ma includ printre cei ce urmeaza sa-i pomenesc mi-e usor sa vorbesc fara sa fiu banuit de subiectivism , si anume : sa propuna si sa vorbeasca despre curatenie si regulamente mai mult cei ce platesc abonamente aici , care doneaza an de an item-uri la licitatii pentru adunarea fondurilor anuale necesare nu cei care n-au contribuit cu absolut nimic nu fac decat sa inflameze spirite inutil .

    Altfel , ne regasim in fabula "Lupul moralist ".

  20. #1320 SP
    Member Ares's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    E bine ca avem milițieni
    si comentatori

    p.s. sunt curios unde ma cataloghezi .....adik o sa ma faci comentator,observator,... sau o sa te abti sa mai faci comentarii fara rost?

+ Reply to Thread
Page 66 of 78 FirstFirst ... 16 56 64 65 66 67 68 76 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts