+ Reply to Thread
Page 68 of 78 FirstFirst ... 18 58 66 67 68 69 70 ... LastLast
Results 1,341 to 1,360 of 1548

Thread: Useri neseriosi pe aria de Publicitate !

  1. #1341 SP
    Senior Member Marinake's Avatar
    E bine ca macar acum i-ai explicat care a fost cauza. Daca acesta va fi intelegator, cu atat mai bine. Nu-i mai frumos decat in cazul de acum 2-3 pagini cand acuzatul il jignea pe PPV dupa ce i-a dat teapa?!

  2. #1342 SP
    Banned tezuka_2014's Avatar
    Quote Originally Posted by TheArsonist View Post
    Intr-adevar am cumparat jocul de la userul Snick deoarece desi era la acelasi pret cu cel oferit de Siege15, jocul era sigilat si in viziunea mea asta era un plus. Si mi s-a parut de prost gust sa ii zic lui Siege sa lase din pret din moment ce amandoi am convenit asupra unui pret. Am amanat intalnirea cu Siege15 pentru ca chiar aveam o treaba nu pentru ca "pisica mea voia o hainuta noua de iarna". In fine, a fost greseala mea ca nu am reusit sa il anunt pe Siege15 ca nu mai sunt interesat. Nu are rost sa invoc motive pentru care lucrurile s-au desfasurat asa (din punctul meu de vedere) pentru ca nu asta e rostul reply-ului meu. Ce vreau sa zic este ca imi cer scuze Siege pentru orice neplaceri create si, desi de data asta mi-a scapat un tip de comportament ce il detest la altii, va pot asigura (cel putin rating-urile mele va pot confirma asta) ca asta nu este o regula in tranzactiile pe care le intreprind pe acest site. Va multumesc pentru intelegere.
    Ai mers la 2 capete, nu-i puteai spune lui Siege ca renunti la jocul lui decat dupa ce te vedeai in brate cu jocul de la Snick. In caz ca se razgandea Snick, te intorceai la Siege. Asta e motivul real, restul e cancan. Dar se poate intampla si invers, ca vanzatorul sa mearga la mai multe capete.

  3. #1343 SP
    Senior Member Spike's Avatar
    ca sa evit situatii de genul eu procedez in felul urmator:
    1. daca sunt vanzator nu rezerv unui potential cumparator un produs decat pentru o durata de maxim 2 ore. foarte rar am facut exceptie si asta numai in cazul in care clientul era din provincie si venea mai mult sau mai putin in Bucuresti ca sa cumpere de la mine ceva.
    2. daca sunt cumparator e absolut logic sa merg la mai multe capete si sa aleg in final solutia cea mai buna pentru mine. dar asa cum ziceau colegii de mai sus, o persoana isi demonstreaza cei 7 ani de acasa si caracterul atunci cand isi da cuvantul. cine crede ca daca vine cu scuze puerile gen `e prima data cand mi se intampla, vezi ce feedback am in rest` se inseala. feedbackul arata doar procentul de tranzactii reusite al unui individ si faptul ca nu da tepe grosolane, dar poate ascunde carente de conduita pe care multi dintre noi suntem prea scarbiti sa le prezentam pe un thread ca acesta. din acest motiv, ca sa nu imi dau cuvantul si sa pic prost la sfarsit in cazul in care nu cumpar de la respectivul, prefer sa ii dau un PM de genul `in cazul in care pentru obiectul X ti-as oferi suma Z ai accepta?`. in acest fel nu incurc nici omul tinandu-i blocat obiectul vanzarii si nici nu fac promisiuni pe care ulterior sa nu le pot respecta.

  4. #1344 SP
    Member eastbason's Avatar
    NU am crezut niciodata ca ca o sa ajung sa postez si aici...dar uite ca se intampla. Momentan nu o sa-i dau numele aici dar hai sa incepem cu inceputul.
    Cercetand forumul am gasit respectivul user pe aria de bazar spunand ca faciliteaza achizitia unor editii mai speciale pentru anumite jocuri. L-am contactat, ne-am pus de acord cu pretul si pana aici toate au fost bune si frumoase. Mi-a cerut o parte din bani prin transfer bancar, lucru care mi se pare destul de normal dat fiind faptul ca el probabil le achizitioneaza din alta parte. Imediat cum a cerut banii, eu ca si om de cuvant, am mers, cu eforturi destul de mari, la banca sa depun banii. Acum incepe indoiala mea deoarce de fiecare data cand il contactam nu avea niciun raspuns...nici ca vine...nici ca nu vine. Dupa 2-3 saptamanii mi-a zis ca i-au pierdut cei de la posta coletul drept urmare trebuie sa mai asteptam. Am zis ok....mai asteptam! L-am contactat iar dupa o perioada de timp....si mi-a spus ca urmeaza sa aduca cineva coletul in tara spre sfarsitul saptamanii. Iar astept. Il contactez la sfarsitul saptamanii....nu raspunde...nu are credit....nu are baterie la telefon...si imi spune ca nu stie nimic de colet.
    Acum...stau si ma gandesc...si parca mi-as vrea banii inapoi. Raspunsul lui a fost destul de ciudat...a zis ca poate sa imi dea banii abia in martie
    Deci...voi cum procedati in situatia de fata?

  5. #1345 SP
    Member legokid220's Avatar
    Crect ar fi cat mai curand sa-i dai numele.. asa ne putem feri si noi de el.

  6. #1346 SP
    Member eastbason's Avatar
    Nu as vrea sa ii stric munca de pana acum...poate asta e un caz izolat. Mai astept putin...poate situatia se schimba...daca tot am asteptat pana acum...nu mor daca mai stau putin. In mod sigur eu o sa ma feresc de el...a fost pentru prima si ultima data

  7. #1347 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Trebuie sa precizezi care e problema exact - nu putem sa ridicam un "flag" si apoi sa ne dam la fund.

    Incearca sa "reformulezi" si sa indici exact care este userul, despre thread e vorba - daca discutiile si tranzactiile au avut loc pe privat nu te putem ajuta.

  8. #1348 SP
    Member eastbason's Avatar
    Nici nu cred ca se poate rezolva ceva! Banii sunt dusi...nici nu prea ma astept sa ii mai vad vreodata. Dar...nu se stie niciodata!
    Userul este Ma_Plictisesti iar thread-ul este http://www.consolegames.ro/forum/f93...-epic-edition/. Discutiile au fost la telefon....si prin PM. Dar, repet, poate doar mi se pare mie si totul o sa se finalizeze ok...ori vine jocul...ori vin banii.

  9. #1349 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Cand ai facut tranzactia cu el ? Care a fost "ETA" ul pentru a primi jocul ? E nevoie de niste date clare pentru a intelege exact.

    Intre timp i-am dat mesaj lui Ma_plictisesti pentru a auzi si versiunea lui de poveste.

  10. #1350 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by eastbason View Post
    Nici nu cred ca se poate rezolva ceva! Banii sunt dusi...nici nu prea ma astept sa ii mai vad vreodata. Dar...nu se stie niciodata!
    Userul este Ma_Plictisesti iar thread-ul este http://www.consolegames.ro/forum/f93...-epic-edition/. Discutiile au fost la telefon....si prin PM. Dar, repet, poate doar mi se pare mie si totul o sa se finalizeze ok...ori vine jocul...ori vin banii.
    Si eu am trecut prin ceva asemănător, am vrut sa cumpăr un joc de X360 pe care l-am plătit in avans, cadou pt. un amic, am primit jocul după vreo două săptămâni si jumatate, bineînțeles după ce a trecut ziua omului. A fost prima și ultima data pt. mine.

  11. #1351 SP
    Junior Member whisker's Avatar
    Inca un posibil tepar, tocmai ce m-a abordat.
    yourwifemykidsx
    Imi da mesaj sa facem schimb de jocuri, <<<si pt ca eu nu am calificative sa trimit eu primul>>>. El fiind user aici din ianuarie 2015, dar tot eu fiind cel fara reputatie
    Mare atentie!

  12. #1352 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Omul are feedback de la 3 useri, tu nu ai, e normal sa îți ceara acest lucru. Aici postam "teparii", nu bănuieli sau acuzații nefondate.

  13. #1353 SP
    Junior Member whisker's Avatar
    Imi cer scuze, daca are 3 calificative e imposibil sa fie tepar. Suspiciunile mele sunt nefondate. O seara buna!

  14. #1354 SP
    Member eastbason's Avatar
    Quote Originally Posted by rodarkone View Post
    Cand ai facut tranzactia cu el ? Care a fost "ETA" ul pentru a primi jocul ? E nevoie de niste date clare pentru a intelege exact.

    Intre timp i-am dat mesaj lui Ma_plictisesti pentru a auzi si versiunea lui de poveste.
    Initial a fost vorba de 10-15 zile. Dupa perioada asta a fost nevoie sa-l sun iar. Atunci mi-a zis ca cei de la posta au pierdut coletul...si tot asa. Eu am transferat banii pe data de 30.12.2014...iar de atunci a inceput povestea.

  15. #1355 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Ok - sa asteptam reactia lui Ma_plictisesti

    Daca nu revine pana pe data de 28 Feb cu raspuns va suporta consecintele.

  16. #1356 SP
    Member eastbason's Avatar
    Eu acum i-am trimis un mesaj cu contul in care imi vreau avansul inapoi. Cel putin mie asa mi se pare normal....sa.mi trimita banii...ca jocul oricum nu cred ca o sa mai ajunga vreodata.

  17. #1357 SP
    Member Ma_Plictisesti's Avatar
    Quote Originally Posted by eastbason View Post
    Eu acum i-am trimis un mesaj cu contul in care imi vreau avansul inapoi. Cel putin mie asa mi se pare normal....sa.mi trimita banii...ca jocul oricum nu cred ca o sa mai ajunga vreodata.

    Salut, s-a primit avansul de la wasbason, asa cum afirma. Totodata, a fost anuntat in repetate randuri ca in cazul in care din varii motive, pachetul nu va ajunge, i se v-a returna avansul + un mod de a ma revansa pt situatia neplacuta. Din pacate, am intampinat probleme la transport, iar prima cutie a ajuns lovita si am trimis-o inapoi recuperandu-mi ulterior banii, dupa 2saptamani si 2 zile de negocieri. Ulterior am incercat sa apelez la serviciile unei cunostinte, pt a evita un nou epison neplacut cu serviciile de transport. Respectivul trebuia sa ajunga de cateva zile in tara, cu o masina. Momentan, nu am nici un raspuns. Userul Eastbason, a primit mereu feedback in cel mai scurt timp posibil, indiferent ca m-a contactat telefonic sau prin sms. N-am incercat sa pacalesc pe nimeni niciodata si nu voi incepe acum. A fost anuntat cu priveire la returnarea avansului, din pacate, la inceputul lunii viitoare. Inca o data, imi cer scuze pt intarziere si neplaceriile creeate (chiar daca nu depind de mine), din moment ce mi-am luat angajamentul... O seara buna.
    PS: imi pare rau, dar nu pot urmarii topicul, asdar daca nu raspund cateva zile, nu va panicati. Multumesc pentru intelegere.

  18. #1358 SP
    Member eastbason's Avatar
    Nicio problema...eu imi vreau banii inapoi azi...dupa cum ti-am spus si in mesaje. Azi...nu in alta zi! In momentul in care mi-ai cerut banii eu nu te-am pus sa astepti...si nu am de gand sa fac asta pe banii mei. Nu vreau nimic in plus. Imi vreau doar ce e al meu.

    ---------- Post added 17-02-2015 at 11:54 ----------

    Dupa cum era de asteptat...nu raspunde la telefon...nici la mesaje. Cred ca mai ramane doar o plangere la politie...

  19. #1359 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Daca pana la sfarsitul saptamanii asteia nu se rezolva problema, imi pare rau dar nu vom avea de ales si vom acorda ban pentru neseriozitate. Sper ca totusi sa rezolvati. Bafta!

  20. #1360 SP
    Member party_man's Avatar
    revin si eu aici fara placere, userul rero mi-a facut bucata, mi-a trimis consola de aici defecta. Era online cand i-am semnalizat problema dar a "disparut", ma asteptam la o altfel de reactie...se pare ca e saptamana mea proasta...

+ Reply to Thread
Page 68 of 78 FirstFirst ... 18 58 66 67 68 69 70 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts