+ Reply to Thread
Page 14 of 78 FirstFirst ... 4 12 13 14 15 16 24 64 ... LastLast
Results 261 to 280 of 1548

Thread: Useri neseriosi pe aria de Publicitate !

  1. #261 SP
    Member rulzmaker's Avatar
    Nu conteaza pentru ce le cumpara, atata timp cat i se cuvin acele lucruri..

  2. #262 SP
    Junior Member dragoszontara's Avatar
    Quote Originally Posted by DeianD View Post
    Sa-mi fie cu iertare dar cred ca bisnita nu e incurajata de acest forum din cate stiu eu din Rules.
    Am citit cu atentie conversatia voastra si tu la un moment dat spui asa: dragos_pepe: nu am nevoie deocamdata de bioshock, eu aveam nevoie de fifa 10 pt ca aveam client la el
    Interesant dar nici tu nu esti prea curat daca iei jocuri de aici pt a le revinde in alta parte, asta se numeste bisnita.Sorry dar a fost doar o observatie si o constatare
    eu n-am postat toata conversatia pentru ca era prea mare. La un moment dat, i-am zis ca jocul e pentru un client pentru a mi-l trimite mai repede, pentru ca el ma tot amana cu trimiterea lui. Oricum dupa cum se vede pe forum, vei observa ca sunt gamer si jocurile le iau in general pentru mine. Poti vedea si tagurile de PSN si LIVE. In plus mai am prieteni care nu stiu sa faca comenzi prin posta sau de pe forum si apeleaza la mine. Bisnita o faci in momentul in care cumperi un joc de pe forum si-l repui la vanzare cu un pret mai mare decat cel de achizitie. Daca gresesc, te rog sa ma corectezi.

    ---------- Post added 26-06-2010 at 03:06 PM ----------

    plus de asta cum se face ca tocmai tu ai facut aceasta sesizare. Stii ce mi se pare suspect la tine? Faptul ca ai doar 12 ani si ca esti din Timisoara. Acum "sa-mi fie cu iertare", vorba ta, nu vreau sa fac acuzatii desarte, cum fac unii, dar nu vad nici date de contact la nici un thread al tau, "din cate stiu eu din Rules". "Sorry dar a fost doar o observatie si o constatatre"

  3. #263 SP
    Senior Member FPS Marius's Avatar
    Carcasa sparta nu e vina mea cat despre Prom Copy, habar nu aveam ca e vreo diferenta. Defapt nu e nici o diferenta la joc

  4. #264 SP
    Senior Member GS0Ls's Avatar
    Nu crezi ca era frumos ca macar sa-ti ceri scuze ? Puteai sa-i spui omului ca e copie promotionala. Mai ales ca nu l-a luat ca sa se joace, ci pentru colectie.

  5. #265 SP
    Member kosashu's Avatar
    Quote Originally Posted by Jacobi View Post
    Carcasa sparta nu e vina mea cat despre Prom Copy, habar nu aveam ca e vreo diferenta. Defapt nu e nici o diferenta la joc
    Pai e vina ta, pentru ca nu ai impachetat jocul deloc! L-ai trantit intr-un plic si gata! Oricum, astept ori sa imi trimiti, asa cum am zis, pe cheltuiala mea o carcasa intacta, sau sa iti trimit jocul inapoi si sa imi recuperez banii. Cat despre faptul ca ai omis sa mentionezi ca jocul e promo..... nu mai e nimik de spus! Sper ca alti useri sa nu se mai fenteze cu tine...

  6. #266 SP
    Member gabytzu16's Avatar
    Quote Originally Posted by Jacobi View Post
    Carcasa sparta nu e vina mea cat despre Prom Copy, habar nu aveam ca e vreo diferenta. Defapt nu e nici o diferenta la joc
    Esti user de atata timp pe acest forum si totusi nu vezi nimic gresit in a trimite un cd promo copy fara a anunta in prealabil userul care urma sa il primeasca ?! Las-o balta.

  7. #267 SP
    Senior Member FPS Marius's Avatar
    Da, am gresit deoarece nu am precizat acest lucru insa nu am stiut ca e vreo diferenta.

  8. #268 SP
    Member FusioN's Avatar
    Ai "oan tauzand six handred posts" si nu stii ce e ala un promo copy?Nu o mai da pe oha,ca nu ai stiut ca nu stiu ce.

  9. #269 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Quote Originally Posted by gabytzu16 View Post
    Esti user de atata timp pe acest forum si totusi nu vezi nimic gresit in a trimite un cd promo copy fara a anunta in prealabil userul care urma sa il primeasca ?! Las-o balta.
    Corect.
    Plus faza cu transportul si carcasa sparta, e 99% vina ta, trebuie sa fii retardat sa trimiti un CD prin posta romana doar intr-un plic, macar un plic cu bule sa folosesti. Eu cand trimit invelesc cd-urile in burete sau pungi cu bule si apoi le bag intr-o cutie de carton rezistenta. Chiar si asa poti avea surprize, dar sa trimiti un joc doar intr-un plic simplu e bataie de joc.

  10. #270 SP
    Senior Member GS0Ls's Avatar
    Quote Originally Posted by Jacobi View Post
    Da, am gresit deoarece nu am precizat acest lucru insa nu am stiut ca e vreo diferenta.
    Pai cand spune ca e pentru colectie, e o diferenta. Ori vezi carcasa neatinsa, ori vezi un sticker pe care scrie "Promo Copy". Il si deschizi si vezi si DVD-ul ala alb negru.

  11. #271 SP
    Junior Member Apocalyps's Avatar
    e normal/regulamentar ca un user sa cumpere un joc,iar dupa un interval de timp sa il vanda la un pret mai mare???

  12. #272 SP
    Member rulzmaker's Avatar
    nu, nu e normal si nici regulamentar..

  13. #273 SP
    Member kosashu's Avatar
    Quote Originally Posted by Apocalyps View Post
    e normal/regulamentar ca un user sa cumpere un joc,iar dupa un interval de timp sa il vanda la un pret mai mare???
    Si se numeste BISNITA!

  14. #274 SP
    Junior Member Apocalyps's Avatar

  15. #275 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar

  16. #276 SP
    Senior Member Scofield91's Avatar
    Userul: moneymaker / daniel1202
    IM:simdaniel_legolas
    Calificativ: neserios si tepar
    Problema: Am pus acest anunt si m-a contact aceasta persoana pe ymess spunand ca are jocul Clive Barker's Jericho. Ne-am inteles la bani si singura problema era ca nu este din Bucuresti ci din Slatina. I-am spus sa mi-l puna la posta si platesc ramburs si transportul. Soseste pachetul in 5 zile si la posta nu te lasa sa-l verifici (ce-l putin la mine in cartier) si platesc,ajung acasa si cand deschid pachetul SURPRIZA!!! In loc de Jericho primesc Banjoo-Kazooie

    Incerc sa iau legatura cu el si nimic, nu mai raspunde nici pe forum nici pe mess. Acum eu l-am cautat pe forum si am gasit un anunt dat de moneymaker unde lasa ca metoda de contact idul de mai sus, iar Monky mi-a spus ca daniel1202 are ca adresa de e-mail idul acesta. Ce-i si mai ciudat ca ambii la contact details au ca oras trecut Bucuresti, iar ca varsta 19 ani.....dar pe plic adresa este scrisa de un pusti de maxim 12 ani

  17. #277 SP
    Junior Member legion's Avatar

    legion

    nu va mai bateti cu pumnul in piept ca sunteti corecti,toti ati facut bisnita cu ceva ,mai mult sau mai putin..

  18. #278 SP
    RPG and FPS fan G-XtremE's Avatar
    Quote Originally Posted by legion View Post
    nu va mai bateti cu pumnul in piept ca sunteti corecti,toti ati facut bisnita cu ceva ,mai mult sau mai putin..
    permite-mi sa te contrazic. Aici vei gasi printre putinii oameni corecti de pe toate forumurile romanesti. Crede-ma, datorita mentalitatii promovate de CG s-au strans in aceasta comunitate oamenii care doresc sa joace, nu sa faca profit de pe seama asta. Ca mai apar tot felu de ciudati si tepari e altceva. Buruieni si paraziti exista pretutindeni. Asadar, nu vreau sa dau nume dar cunosc cateva persoane de care sunt convins ca sunt in totalitate "curati" si ii respect pentru asta.

  19. #279 SP
    Junior Member Apocalyps's Avatar
    Quote Originally Posted by legion View Post
    nu va mai bateti cu pumnul in piept ca sunteti corecti,toti ati facut bisnita cu ceva ,mai mult sau mai putin..
    tie ti se pare normal ce faci?crezi ca toate lumea face ca tine?mentalitate de roman ce sa mai.....
    si apropo,stiai ca este neregulamentar sa iti faci mai multe conturi mai haidamac

  20. #280 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Sper ca nu incepeti aici o discutie despre cine are o personalitate mai apropiata de Alba-ca-zapada.

    Va rog sa continuati cu reclamatii si sa nu incepeti un flame war.

    Va multumesc anticipat.

+ Reply to Thread
Page 14 of 78 FirstFirst ... 4 12 13 14 15 16 24 64 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts