+ Reply to Thread
Page 31 of 58 FirstFirst ... 21 29 30 31 32 33 41 ... LastLast
Results 601 to 620 of 1149

Thread: Probleme Site?

  1. #601 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by RonanN1 View Post
    ...nu e o problemă (sper) dar nu se poate schimba ca TAG-ul de SPOILER să afiseze și cuvintele desparțite? (sau mă rog...toate cuvintele)

    ex.:

    Gaming News




    Dacă scriu normal se �nregistrează doar primul cuv�nt.
    Gata, am schimbat/reparat/modificat

  2. #602 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar

  3. #603 SP
    You're PARROTS Dudel's Avatar
    Cred ca la cei cu avatare mici patratele cu informatii se muta in dreapta imaginii.Attachment 139492

  4. #604 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Dudel View Post
    Cred ca la cei cu avatare mici patratele cu informatii se muta in dreapta imaginii.Attachment 139492
    Acum ar trebui sa fie ok (hopefully)

  5. #605 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    Oricat incerc sa intru pe attachment gallery nu imi afiseaza nimic, in niciun browser.

  6. #606 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by nameless_fear View Post
    Oricat incerc sa intru pe attachment gallery nu imi afiseaza nimic, in niciun browser.
    Hmm... am incercat acum pe un user de test... cu Firefox, Chrome si IE... si a mers pe toate. Intr-adevar, e foarte lent (dureaza cam 1 min sa intre), dar merge. O sa incerc sa mai reduc numarul attachmenturilor... Oricum chestia asta e un addon in faze beta, nu prea am ce sa-i fac. In timp poate va fi mai ok. Soooory

    ---------- Post added 26-08-2011 at 06:22 PM ----------

    Am pus acum 15 in loc de 20 de attachments... si tot asa lent este. Asteptam un build mai stable/rapid. Dar ca functie nu o scot, pt. ca e binevenita (si singura optiune pt. a vizualiza attachmenturile de pe forum).

    ---------- Post added 26-08-2011 at 06:22 PM ----------

    Ia sa vedem cu 10... Acum iti merge nameless_fear?

  7. #607 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    Merge. Probabil ca mergea si inainte dar nu aveam eu atata rabdare sa astept, cand vedeam ca treci zeci de secunde inchideam pagina
    Chiar daca merge incet merita asteptat.

  8. #608 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Am observat ca indiferent daca sunt 10 sau 50 de attachments, timpul de raspuns este cam acelasi (mare, in jur de 30 de secunde). Deci e clar ca problema nu este data de cat de repede servim attachmenturile, ci de cum le extrage addon-ul respectiv. Am contactat developerul, in speranta ca va rezolva ceva... We can only hope!

  9. #609 SP
    DY2
    Junior Member DY2's Avatar
    Am si eu o sugestie pentru Admin;
    Nu se poate implementa un script, care sa redimensioneze acest site la dimensiunea ferestrei browserului ?
    Daca am 2-3 site-uri deschise si vreau sa le vad simultan, acest site necesita glisare stanga/dreapta/sus/jos, pentru a citi informatia in intregime.
    Daca intru de pe un laptop cu rezolutie mai mica, la fel, trebuie folosita functia Ctrl +/-, sau glisare bara de stare.
    Cred ca este mai ok, daca site-ul ar face scalare automata, indiferent de dimensiunea care o are fereastra browserului.
    Repet, este doar o sugestie, nu un bug, voi decideti daca este ok sau nu.
    Voi atasa un printscreen, pentru a vedea mai bine despre ce vorbesc, fara sa se considere reclama sau altceva.
    Multumesc anticipat pentru timpul pierdut citirii acestui post.

  10. #610 SP
    Senior Member GS0Ls's Avatar
    Nu stiu de ce ai vrea asta, cand exista tab-urile in toate browserele. De asemenea, asta ar insemna un cost de resurse destul de mare - la problemele actuale, mai ales, nu cred ca e un lucru bine venit.

  11. #611 SP
    DY2
    Junior Member DY2's Avatar
    Nu ai inteles exact ce descriu, paginile le-am deschis separat pentru a se vedea alte site-uri care au upscaling la dimensiunea browserului.
    Consolegames are dimensiune fixa, motiv pentru care trebuie sa tragi manual de bara de glisare(daca ai rezolutia mai mica) pentru a citi intreg continutul unui post/text.
    Eu personal am monitor de 30", imi permit sa deschid mai multe ferestre sau sa micsorez fereastra de la consolegames, pentru a beneficia de spatiul ramas, in alte scopuri.
    In momentul micsorarii ferestrei, apar acele bari de glisare, iar in fereastra se vede doar partial site-ul.
    Daca s-ar face upscaling la marimea ferestrei, ar intra tot site-ul in fereastra, indiferent de marimea acesteia.
    Este utila aceasta implementare, mai ales ca nu toti userii au laptopuri/monitoare care le permite rezolutii mari.
    Ca si cost, este vorba de 2-3 randuri de script.
    Daca sugestia este deplasata, se pot stege aceste posturi, eu am adus discutiei o idee simpla, asa cum vad din prisma mea.
    Mersi de reply.

  12. #612 SP
    Senior Member GS0Ls's Avatar
    Da, inteleg perfect. Am zis ca e un cost de resurse mare pentru site, dar si pentru client. Site-ul ar trebui sa ruleze un script JS in plus si nu unul simplu - ci ceva complex, care ar manca mult din bandwidth.

  13. #613 SP
    Admin MonkY's Avatar
    dydsoft: in ziua de azi, cred ca in jur de 90% din site-uri merg pe dimensiuni fixe si nu fluide pt. un simplu motiv: arata la fel pe orice PC! Mai ales ca exista zoom si fit page in orice browser. Eu nu inteleg insa la ce problema te referi cand spui despre laptop cu rezolutie mica... pentru ca doar pe netbook-uri mai exista maxim 1024 pe latime (CG avand 1200). Pe iPad (care are tot 1024) se face fit to screen foarte ok. Pana si pe iPhone si Android (care sunt sub 1024) CG-ul intra pe toata pagina fara probleme. Prin urmare, nu... nu se va face o astfel de "implementare"

    Cat despre 2-3 linii de cod... sa fim seriosi. As vrea sa vad si eu javascriptul acela capabil sa faca resize la homepage de exp. (unde ruleaza alte javascripturi si cod HTML5 si Flash), fara sa strice nimic...

    Anyway, noi am decis de acum 3 ani ca vom merge pe minim 1200px... 1024 si browsere care nu stiu sa faca fit to screen are so.. 90's. Mai ales ca din statisticile site-ului, sub 6% din userii de PC intra in rezolutii de 1024x768.

    Merci pentru propunere totusi.

  14. #614 SP
    DY2
    Junior Member DY2's Avatar
    Mersi si eu pentru raspunsul promt si la obiect, se poate opri aici discutia despre subiectul acesta.

  15. #615 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    De ce c�nd postez un clip pe forum (nu la secțiunea videos) chiar dacă are 720p/1080p forumul �l ia ca 360p?

    ex.



    (are 720p)

    Iar la secținea videos forumul detectează mereu cea mai bună calitate...

    ex.

    http://www.consolegames.ro/forum/med...-preview-2625/

    Nu se poate modifica să fie calitatea cea mai bună detectată automat și �n posturile normale de pe forum nu doar la secțiunea videos?

    *p.s.

    Am pus �n clipul meu &hd=1 dar degeaba (ba chiar și vechiul &fmt=22 - tot degeaba).

  16. #616 SP
    Admin MonkY's Avatar
    RonanN1: daca ai fi pus linkul pe care ti-l da Youtube-ul apasand butonul de Share, ar fi venit in calitate maxima (e vorba de linkul cu youtu.be). Sectiunea de videos nu stie de sistemul acesta cu link pe youtu.be. &hd=1 nu mai e valabil de mult de la ei... Uite exemplu:


  17. #617 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Oki, merci, am �nțeles acum

  18. #618 SP
    Senior Member HoTSaucE's Avatar
    Am si eu o intrebare.Cand intru intr-un thread din sectia Muzica sau care are multe videouri youtube numai mie mi se intampla sa mi se blocheze pagina?Pur si simplu se blocheaza si trebuie sa apas Wait de zeci de ori si tot nu merge.Este din cauza pc-ului sau a internetului?Nu stiu cum este la voi, dar eu nu pot intra pe nici o pagina in care sunt mai mult de 4-5 videouri youtube.
    Probabil ca nu este nici o problema, doar internetul meu, insa as vrea sa stiu de ce se intampla, pe alte forumuri nu patesc asa.
    Multumesc si respect!

  19. #619 SP
    Senior Member GS0Ls's Avatar
    E de la browser, folosesti Chrome ?

  20. #620 SP
    Senior Member HoTSaucE's Avatar
    Da, Google Chrome.Ar trebui sa folosesc altceva, gen Firefox?

+ Reply to Thread
Page 31 of 58 FirstFirst ... 21 29 30 31 32 33 41 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ajutor site By AlexG in forum Software
    Replies: 5 Last Post: 21-03-2015, 04:02
  2. Site jocuri Wii U By Zadawn in forum Nintendo Wii U / Switch
    Replies: 9 Last Post: 13-04-2014, 03:15
  3. Site, firma pentru afisare site online By throne in forum Offtopic
    Replies: 1 Last Post: 12-03-2014, 15:00
  4. Rezolutia site-ului! By mark in forum Help Desk
    Replies: 5 Last Post: 08-12-2008, 00:04

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts