+ Reply to Thread
Page 9 of 58 FirstFirst ... 7 8 9 10 11 19 ... LastLast
Results 161 to 180 of 1149

Thread: Probleme Site?

  1. #161 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by DarkRazvan View Post
    Cum sunt alesi cei care apar in categoria Birthdays? De exemplu azi apar 3 membri dar in calendar sunt 17
    Hmm, eu stiam ca ii posteaza doar pe cei care au ales sa-si arate in mod public varsta... insa vad ca si ceilalti au asa ceva. O sa dau un mesaj la cel care a creat pluginul, pt. ca e bizar rau. Eu doar l-am tradus

    P.S. Oricum vad ca mesajele de La Multi Ani pe mail le trimite corect (au plecat 17)...

  2. #162 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Am o nelămurire:

    PM-ul s-a umplut pentru a 2-a oară. Prima dată am vrut să mut toate PM-urile �ntr-un folder personalizat (nu-mi place să șterg nimic). Am zis că cine știe c�nd mai am nevoie de ele (așa-s eu mai paranoic).

    Oki...am făcut un folder și am tot �ncercat să le mut. N-am reușit. După c�teva �ncercări m-am dat bătut (I like do to that) și le-am salvat .txt -

    Acum sunt pus �n fața aceleasi situații...dar de data asta am zis că �ntreb pe forum ca să fiu sigur.

    Cum �mi salvez PM-urile �ntr-un folder personalizat? Le-am selectat toate...dar c�nd aleg Move to folder...nimic. E normal? Eu știu, de pe alte forumuri, că mai trebuie să existe un submeniu...cu folderele deschise de mine...cum e aici? - n-am mai �nt�lnit problema asta dec�t aici...

    Am atașat două poze. Prima cu...opțiunea și a 2-a cu folderele făcute (folder 2 l-am făcut acum c�teva minute iar folder 1 l-am făcut mai demult la prima tentativă...).

  3. #163 SP
    Admin MonkY's Avatar
    RonanN1, in primul rand daca ai PM-ul full, nu te ajuta cu nimic sa le muti in alt folder (tot acelasi spatiu il ai). Mai mult, daca este complet full, nici nu cred ca merge operatiunea de Move to folder (intai le copiaza si dupa aceea le sterge, deci ar trebui sa ai un spatiu dublu daca nu ma insel).

    In al doilea rand, am facut acum de test un folder, am mutat mailuri exact cum ai facut si tu, si a mers. Insa eu mai am spatiu. O alternativa ar fi sa "achizitionezi" un cont VIP, care are are un numar de 4 ori mai mare de PM-uri disponibile (2000 fata de 500). Insa e costisitor, si daca nu ai nevoie de sticky-uri, nu stiu daca merita. Mai bine iti salvezi ca .txt, .xml sau .csv si asta este.

    ---------- Post added 27-04-2010 at 03:10 AM ----------

    Oricum, check this out: http://www.consolegames.ro/forum/f51...tml#post335539

  4. #164 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Nu va speriati ca nu merg Youtube videos... se pare ca le-au crashat serverele. N-am mai vazut de mult timp o eroare pe Google

  5. #165 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Anul trecut, �n luna iunie, au avut aceeași problemă.

  6. #166 SP
    Ex-Studentul :D Ovidiu's Avatar
    Monky , search pe baza gamertag/psn id/wii friend code ... nu se poate implementa ?

  7. #167 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Studentul View Post
    Monky , search pe baza gamertag/psn id/wii friend code ... nu se poate implementa ?
    E o idee, insa nu stiu cum poate fi implementata (si daca merita in 3.8.x, cand deja ne gandim l atrecerea la 4.x). Teoretic deja functioneaza... daca vei cauta tagul sau psnid-ul cuiva ar trebui sa-l gasesti pe threadurile unde si-au introdus id-urile... But, i'll search for something better

  8. #168 SP
    Ex-Studentul :D Ovidiu's Avatar
    Si inca ceva ... a trecut ceva timp de cand au avut loc concursurile de design ... cand vedem schimbarea ??

  9. #169 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Studentul View Post
    Si inca ceva ... a trecut ceva timp de cand au avut loc concursurile de design ... cand vedem schimbarea ??
    Probably never... probably in vb4.x... probably sooner... Eu nici pana acum nu am primit inca toate sursele de la concurenti...

  10. #170 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Hello,

    Am o...nelămurire (și nu cred că-i de la mine din setări).

    Din ce cauză, atunci c�nd uploadez poze �ntr-un album personal, prima poză devine ultima? E destul de enervant.

    Nu se poate seta de undeva să se păstreze ordinea pozelor uploadate (1.2.3.4.5...)? Ca să fie normal trebuie să �ncep cu ultima poză...iar asta nu ține de numele pozei.

    De ex. acest album făcut azi:
    ...are pozele (scan-urile) uploadate �n ordinea normală (copertă.12.34.56..etc) iar c�nd se uită cineva sunt fix invers (se vede clar)

    Asta, să zicem că se poate trece cu vederea...că-i doar 12 poze și intră pe o pagină toate. Dar dacă pun 50? (de exemplu) - o revistă sau ceva dintr-o carte? Devine totul un HAOS de nedescris...

    �n concluzie, se poate revolva problema?

    *p.s.

    Aici iar (defapt �n toate albumele):

  11. #171 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Ronan, din pacate modul in care lucreaza vB-ul cu albumele este... cel putin noobish. Optiuni aproape zero, extensii aproape zero. Am avut o galerie mai desteapta initial, dar era pe bani, se platea anual... O sa incerc sa-ti rezolv problema, dar oricum nu stiu daca merita efortul avand in vedere ca in vB 4.x s-a schimbat iarasi toata jucaria...

  12. #172 SP
    Member ineedmoney93's Avatar
    Greetings !
    Am o nelamurire:
    De cand sunt membru ConsoleGames, am fost logat "in permanenta" pe site. Nu ma refer la faptul ca am fost online tot timpul, ci la faptul ca eram signed-in, nefiind nevoie sa ma loghez la fiecare accesare a site-ului, decat in cazuri speciale (schimbat sistem de operare, resetat setarile browser-ului etc.).
    Cam de 2 zile insa ma delogheaza la fiecare inchidere a browser-ului, fiind nevoit sa ma loghez la fiecare accesare a site-ului.
    Stie cineva care poate fi problema ?

    Multumesc anticipat !

  13. #173 SP
    Member richardm27's Avatar
    Verifica in optiunile browswerului daca mai ai activata optiunea de memorare a userului si parolei pentru site.

  14. #174 SP
    Member ineedmoney93's Avatar
    Da, e activata.

  15. #175 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar
    La mine ma delogheaza daca nu umblu 10 min pe site.

  16. #176 SP
    Admin MonkY's Avatar
    ineedmoney93: Ce browser folosesti ? Incearca si cu altul (just to be sure). Daca pe celalalt te tine minte, atunci incearca sa stergi cookies, salvezi din nou user/pass, bifezi "remmember me" pe CG si ar trebui sa iti creeze din nou cookies-urile ok.

    paunstefan: Aceeasi intrebare, ce browser folosesti ? Nu ar trebui sa se intample asta... session timeout-ul este setat la 900 de minute...

  17. #177 SP
    Member ineedmoney93's Avatar
    Folosesc Internet Explorer 8. Am incercat si cu Mozilla si face la fel.
    Am sters cookies, insa problema persista.

  18. #178 SP
    Senior Member Mariusik's Avatar
    Incearca sa instalezi pe Mozilla addonul Sxipper.

  19. #179 SP
    Admin MonkY's Avatar
    ineedmoney93: promit sa iau la puricat in weekend tot ce tine de cookies, sa vad daca s-a modificat ceva...

  20. #180 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    MonkY, intrucat nu am mai gasit topic-ul despre versiunea mobila a site-ului, iti scriu aici. Nu poti face ceva sa nu mai apara fereastra de "This forum is iPhone Native! Click OK to learn more about Tapatalk for iPhone", intrucat nu intru prin Tapatalk ci prin Opera si nu pot accesa prea mult site-ul pana apare porcaria asta...si orice dau, ori OK ori Cancel, ma scoate...

+ Reply to Thread
Page 9 of 58 FirstFirst ... 7 8 9 10 11 19 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ajutor site By AlexG in forum Software
    Replies: 5 Last Post: 21-03-2015, 04:02
  2. Site jocuri Wii U By Zadawn in forum Nintendo Wii U / Switch
    Replies: 9 Last Post: 13-04-2014, 03:15
  3. Site, firma pentru afisare site online By throne in forum Offtopic
    Replies: 1 Last Post: 12-03-2014, 15:00
  4. Rezolutia site-ului! By mark in forum Help Desk
    Replies: 5 Last Post: 08-12-2008, 00:04

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts