Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 19 of 25 FirstFirst ... 9 17 18 19 20 21 ... LastLast
Results 361 to 380 of 494

Thread: Elden Ring

  1. #361 SP
    Member Syni's Avatar
    Quote Originally Posted by Xander RO View Post
    Cel mai nenorocit boss de pana acum a fost Fire Giant, daca nu aveam Moonveil si ma bazam doar pe magie era walkthrough breaker... 4 ore m-am chinuit la el, cat la toti ceilalti bosi la un loc.

    Am cucerit muntele, aventura continua.
    Deci jur, este atat de bun jocul asta incat trebuie sa iau pauza cand il voi termina, n-ai cum sa mai joci nimic imediat dupa...
    Eu am deja 116 ore dar am curățat fiecare cm din Limgrave, Liurnia, Caelid si ceva prin underground. Nu plec din zona intrata pana nu o curat complet . Build-ul este cel de la început adică pe arcane cu Uchi, claw, dagger si merge foarte bine. Sunt level 94, nu am stat deloc la farming. Nu ma grăbesc, îl savurez cât pot de mult pentru ca îmi place enorm, mai mult, deșii nu am terminat încă un prim run, am început de la zero un nou char cu care vreau un full strength si cu cea mai mare arma pe care o găsesc si eventual si cu cea mai grea armura


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

  2. #362 SP
    Member Cristache07's Avatar
    Quote Originally Posted by Phi View Post
    Nu mai e asa mult dupa munte

    Mai bine mergi la Malenia si ii dai omor. Eu am incercat sa trag cat am putut de pe joc, si am amanat finalul facand un detour catre Malenia
    Sau invers. Nu prea merge sa-i dai femeii omor. Mai ales cu astrologer. Sunt curios daca poti sa-i dai parry thief-ul si sa-i dai criticale. Mai mult ca sigur, greu! Trebuie sa fii venit dupa Sekiro

    Apropo Xander, nu uita de volcano manor. E fain quest-ul ala si boss-ul e pe masura.

  3. #363 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    Quote Originally Posted by Syni View Post
    Eu am deja 116 ore dar am curățat fiecare cm din Limgrave, Liurnia, Caelid si ceva prin underground. Nu plec din zona intrata pana nu o curat complet . Build-ul este cel de la început adică pe arcane cu Uchi, claw, dagger si merge foarte bine. Sunt level 94, nu am stat deloc la farming. Nu ma grăbesc, îl savurez cât pot de mult pentru ca îmi place enorm, mai mult, deșii nu am terminat încă un prim run, am început de la zero un nou char cu care vreau un full strength si cu cea mai mare arma pe care o găsesc si eventual si cu cea mai grea armura


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
    Bro, nici nu ai de ce sa te grabesti, eu am ajuns la 200h si eram level 180 si ceva. Am farmat pe alocuri cand voiam sa obtin ceva precis. Altfel am umblat peste tot sa deschid sa gasesc sa bat. Si am pastrat 90% itemele pe care le foloseam in primele 20-30 de ore de joc. Pana la urma m-am oprit putin inainte de final ca sa nu imi blochez accesul la o anumita zona, ca sa pot ajuta niste prieteni pana in punctul ala. Si acu am bagat-o si pe nevasta-mea pe felie si de bine de rau se descurca. Nu i-am dat rune, doar cateva bolusses ptr poison si rot, si un ash of war pe o sabie pe care o avea deja. Gasesc ca e la fel de enjoyable si sa antrenez sau sa ajut pe altii cum a fost si sa joc singur.

    Am fost mandru de ea cand a batut primul mini boss fara summons si pe Margit apoi fara mine sau npc-s, doar cu lupii.


  4. #364 SP
    Member Syni's Avatar
    Quote Originally Posted by raducucosmin View Post
    Bro, nici nu ai de ce sa te grabesti, eu am ajuns la 200h si eram level 180 si ceva. Am farmat pe alocuri cand voiam sa obtin ceva precis. Altfel am umblat peste tot sa deschid sa gasesc sa bat. Si am pastrat 90% itemele pe care le foloseam in primele 20-30 de ore de joc. Pana la urma m-am oprit putin inainte de final ca sa nu imi blochez accesul la o anumita zona, ca sa pot ajuta niste prieteni pana in punctul ala. Si acu am bagat-o si pe nevasta-mea pe felie si de bine de rau se descurca. Nu i-am dat rune, doar cateva bolusses ptr poison si rot, si un ash of war pe o sabie pe care o avea deja. Gasesc ca e la fel de enjoyable si sa antrenez sau sa ajut pe altii cum a fost si sa joc singur.

    Am fost mandru de ea cand a batut primul mini boss fara summons si pe Margit apoi fara mine sau npc-s, doar cu lupii.

    Foarte fain, văd ca ia dat și un parry, super . Din păcate soția mea nici nu vrea sa audă de games…
    Nu am ajuns încă in capitala, am reușit sa duc dagger-ul Reduvia la +10. Deci cad mobii ca popicele


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

  5. #365 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Pentru fanii Elden Ring (cu imprimanta 3D) https://www.polygon.com/22983491/eld...oys-3d-printed

  6. #366 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Am terminat si eu Elden Ring astazi!

    Dumnezeule, ce joc... momentan sunt mult prea amortit si mi-e teama sa nu folosesc cuvinte prea mari din cauza serotoninei cauzata de boss-ul final, dar daca m-ar intreba cineva acum, as spune ca pentru mine Elden Ring este jocul deceniului.
    Cu putine tweaks la sarituri si cu o calitate a texturilor la nivelul Demon's Souls Remastered, afirmatia mea cred ca ar fi putut fi universal valabila.

    Overall il consider putin mai usor decat Sekiro si putin peste DarkSouls 3 si Bloodborne, cu siguranta mult mai greu decat Demon's Souls.
    Daca nu existau Ashes of War, Elden Ring ar fi fost mult prea brutal, mi s-a parut ca are bosi/minibosi mai grei si mai complecsi decat cei din Sekiro daca sunt luati individual.

    Sincer, nu am crezut ca voi intalni un final boss FromSoftware care sa ma chinuie mai tare decat Isshin, the Sword Saint, dar ce mi-a facut mie boss-ul final din Elden Ring este de tinut minte o viata intreaga...
    Cand l-am dat jos, am ramas inert cateva minute pe canapea, n-am fost in stare nici macar sa fac trigger la ending.

    Confirm ca si pe Xbox se pot face toate cele 3 Endings intr-un singur playtrough, ca la PlayStation.
    Acestea fiind spuse, bravo FromSoftware, calatoria spre 1000G continua!
    Attached Images Attached Images elden-ring.png

  7. #367 SP
    Member Syni's Avatar
    Ce level ai avut la final ? Eu abia am ajuns prin capitala și sunt level 125 dar parca nu as vrea sa mai cresc, as rămâne pe aici sau un max de 150. Chiar așa greu e ultimul boss ? Sincer habar nu am cine e ca joc in blind, și nu m-am uitat sa nu i-au spoiler. Ma gândesc la cuțitașul meu cum va merge mai încolo. Pana acum e parfum…


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

  8. #368 SP
    Member SeCeX's Avatar
    Salutare colegi, in spiritul discutiei de mai sus si a faptului ca jocul asta ne-a dat peste cap pe multi dintre noi, vreau sa va las mai jos primul romanian unxobing care incearca sa combine gamingul cu o forma de arta (time lapse drawing in cazul asta), o sa abordam mai multe medii de expresie in timp, pictura si probabil si sculptura, let me know what you think, momentan nu am sa fac un topic separat pentru ca avem doar un singur video dar expect more, a lot more


  9. #369 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    @Syni, la boss-ul final am fost 137, m-am oprit si eu din level up masiv odata ce-am ajuns 125-ish, n-am vrut sa-l trivializez.
    Daca stiam ce ma asteapta la final insa, faceam lejer 150 (eu am avut viata 50 si tare mi-ar fi placut un 60 minim).

    Da, a fost extrem de tedious, nu stiu daca mi-am creeat eu un complex dupa ce-a sters cu mine pe jos primele 2 ore, dar efectiv nu reuseam sa raman calm si sa ajung in faza a 2-a cu ceva consumables ramase.
    Mimic Tear 10+ imi murea in prima runda lejer, am reusit sa-l bat in momentul in care m-am dus mai agresiv pe el si-am reusit sa-l protejez pe Mimic pana in phase 2.

    Sunt convins totusi ca depinde si de toleranta fiecaruia dintre noi, spre exemplu eu innebunesc cand dau de AOE din ala la care n-ai ce sa-i faci, turbez.
    Prefer sa fie boss-ul de 3 ori mai agresiv si mai bullet sponge decat sa dea cu AOE din ala nenorocit, imi creeaza o stare de frustrare si nu mai reusesc sa joc calm.
    De obicei, il las, fumez 3 tigari si cand ma intorc mai linistit merge mai bine .

    Mult spor, sunt convins ca nu o sa ai probleme la final daca pana acum ti s-a parut totul lejer .

    LE: @SeCeX, superb! Ai un abonat in plus!

  10. #370 SP
    Member SeCeX's Avatar
    Quote Originally Posted by Xander RO View Post
    LE: @SeCeX, superb! Ai un abonat in plus!
    That was fast , thank you, o sa incercam sa scoatem lucruri interesante si sa fim cat mai relevanti

  11. #371 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Quote Originally Posted by SeCeX View Post
    [/COLOR]Soo, a ajuns cineva la Haligtree, if so, ce parere aveti de duamna de la final? Am crezut ca Sword Saint Ishin a fost cancerul vietii mele, but this **** takes the cake, ce e drept, e optional, a facut cineva fara ash summon? If so , you have my respect.
    Ca sa dezgropam mortii, m-am dus acum la Malenia
    Ai te rog un sfat mai bun decat ceea ce gasesc pe youtube?

    Folosesc preponderent Rock Sling si Meteorite of Astel (asta m-a salvat la Elden Beast), impreuna cu Moonveil 10+ cu Int 85 (95 cu boost-ul dat de Flask), simt ca ii dau suficient damage (cand o prind), insa oricare Spirit Ash moare in prima faza si povestea se termina rapid dupa .

    Am incercat sa gasesc un Spirit Ash putin mai tanc sa nu moara asa de repede, nu prea sunt.
    L-am dus acum pe Black Knight Tiche la 8+ si vad ca se fereste mai mult decat Mimic, dar cand il prinde la colt il termina si pe asta repede.
    Ai vreo alta recomandare?

    Nu vad cum altfel as putea supravietui in faza 2, fara un Ash pe care sa faca agro, putin mai tanc, cu HP mai mare.
    Sigur, alternativa ar fi sa mor timp de 20 de ore la prima faza pana ii invat toate miscarile si o bat fara Ash .
    Imi este scarba sa fac respec la Dex si sa culeg materiale pentru upgrade la Katana aia cu bleed dar daca nu exista alternativa o sa fac si asta...

  12. #372 SP
    Member Cristache07's Avatar
    Xander daca esti tot cu astrologer eu am gasit cel mai usor sa am mimicul dupa mine. Am incercat si cu alte Spirit ash insa nu m-au impresionat.
    Rock Sling este vraja de baza in prima parte, mereu sa tii distanta fata de ea. Important este sa faci in asa fel incat in a 2 a faza mimicul sa aiba cel putin 50 % din viata, sa-l ai activ. Pentru a doua parte a bataliei cand Malenia sare si face floarea cu Scarlet Rot, tii garda si imediat bei potiunea cu unlimited mana +sorcery si ii dai vraja Azure. Ulterior este o combinatie de luck cu skill. Eu am prins-o cu Comet Azure de cateva ori si am biruit-o. Tiparele Maleniei trebuiesc invatate ca sa o dovedesti.

    In video-ul de mai jos pare ridicol de usor insa consider ca a avut si noroc gamerul.

  13. #373 SP
    Phi
    Member Phi's Avatar
    Cel mai bun sfata: joaca in co-op

  14. #374 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Quote Originally Posted by Phi View Post
    Cel mai bun sfata: joaca in co-op
    Doar in ultima instanta.

    @Cristache, multumesc!
    Nu inteleg in video-ul de mai sus cum de supravietuieste atat de mult Ash-ul ala, pe ai mei ii sparge in 15 secunde indiferent cat incerc eu sa ii protejez.
    Oricum, simt nevoia sa o las putin in treaba ei, sa ma odihnesc dupa boss-ul final si sa revin.

  15. #375 SP
    Member SeCeX's Avatar
    Xander, eu am reusit cu mimic spirit ash si jucand melee we ping ponged her, tot ce mi amintesc e ca nu ii place ice damage ul (nu stiu daca ai ceva in repertoir de genu') si la faza a 2 a neaparat iti recomand sa nu pierzi vremea, cu cat stai mai mult cu atat cresc sansele sa te rupa, e battle of attrition, cand isi da mega plant bomb parca mergea sa te bagi sub ea si trecea peste, apoi numara cateva secunde pana face aoe ul si arunca te in ea, cu un bolus din ala de scarlet rot pe hot key, e super vulnerabila in momentul ala (nu stiu cum stai tu cu rezistenta la scarlet rot, dar you should be fine), un alt tip pentru mimic ash pe care il stiu (asta daca nu e patched) e ca daca te bagi cu o arma la boss echipata si o schimbi ulterior, el ramane pe arma initiala, e posibil sa fie aplicabil si la armura, deci poti sa il gestionezi long-range, close range in funcie de cum vrei sa stai tu, imi imaginez ca iti e mai ok sa o tankuiasca el pana ii dai moartea din ceruri, daca nu si nu, pot sa ma bag sa te ajut si o dovedim noi cumva .

  16. #376 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Eu joc pe Xbox Series X, dar multumesc pentru propunere!
    Sigur, voi incerca diverse variante, cade ea pana la urma.

  17. #377 SP
    Member SeCeX's Avatar
    Ah, **** , nu am cuplat, atunci e si mai bine, o sa ai satisfactia ca ai razbit singur

  18. #378 SP
    Member aleksandrel's Avatar
    Eu am facut-o pe Malenia dupa 2 zile de chin. In unele momente intram in lupta fara speranta... dar dupa 2 zile, momentul ala cand am invins-o este de nedescris.
    Foarte bun jocul. Dupa 120h am facut si platina.

  19. #379 SP
    Senior Member 077danyel's Avatar

  20. #380 SP
    Member Cristache07's Avatar
    Mama!!! Omul are rank de master. Lvl.1 si rupe bosii. Se vede ca stie jocul de pe rost. No damage la Malenia. Umitor!

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 19 of 25 FirstFirst ... 9 17 18 19 20 21 ... LastLast

Similar Threads

  1. The ring 1&2 By klausn in forum Carti si Comics
    Replies: 0 Last Post: 10-07-2010, 12:43
  2. Red Ring of Death dispare odata cu Xbox Slim By naz in forum Console News
    Replies: 23 Last Post: 23-06-2010, 16:48
  3. Lucha Libre AAA Heroes of the Ring By Nash in forum Console Club
    Replies: 5 Last Post: 18-06-2010, 11:07
  4. Ghid: Lost Odyssey - Ring Crafting By RonanN1 in forum Console Club
    Replies: 0 Last Post: 23-03-2009, 19:41
  5. Bucharest Ring Challenge 2008 - pics By amermofo in forum Foto & Video
    Replies: 2 Last Post: 26-08-2008, 00:46

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts