Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 6 FirstFirst 1 2 3 4 ... LastLast
Results 21 to 40 of 113

Thread: Prince of Persia: The Sands of Time Remake

  1. #21 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Un PoP pe generatia noua, dar pastrand totusi cat de cat din reteta clasica ar fi super dreamy

  2. #22 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Cred ca asta era tot haosul...

  3. #23 SP
    Member JohnConstantine's Avatar
    Nu am jucat originalul, dar m-ar fi interesat un joc care ar fi fost centrat in jurul ideii de a controla timpul.

  4. #24 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Uhm...da, nu stiu ce sa zic. Not really feeling it, as fi vrut ceva mai apropiat de reteta clasica, dar aia e.

  5. #25 SP
    Manager paul's Avatar
    - PS4 Prince of Persia Remake - Tiendas Max : Maximizamos Tu Vida
    - Nintendo Switch Prince of Persia Remake - Tiendas Max : Maximizamos Tu Vida

    Acest magazin Max ar fi distribuitor oficial Nintendo.

    Avem un "Ubisoft Forward" in septembrie.
    Attached Images Attached Images aanhsnp.jpg 3tlninr.jpg

  6. #26 SP
    Senior Member dark18's Avatar
    Sper sa se adeverească.

  7. #27 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    Ar fi extraordinar, PoP este seria mea favorita de jocuri iar Warryor Within il consider cel mai bun joc care a fost creat, de cand l-am jucat prima data in 2004 a ramas numarul unu in lista mea.

    Tot vreau sa le rejoc, imi doresc acest lucru insa in momentul de fata doar versiunea de PC arata in regula, versiune care vine cu anumite limitari. Nu are suport oficial pentru ecrane 16:9 iar daca instalezi patchuri apar anumite glitch-uri grafice. Si in plus de asta, nu imi place sa ma joc de pe PC, prefer consola.

    Am incercat si versiunea de PS3 HD Collection insa efectele grafice erau slabe, practic este aceeasi versiune ca cea de PS2 la care s-a imbunatatit rezolutia.

  8. #28 SP
    Member KurtKnispel's Avatar
    Ar fi frumos ca Ubisoft să trezească la viață seria și s-o continue după remake-urile astea. Ar fi ceva ca pe lângă AC să aibă din nou în portofoliu și PoP pe partea de jocuri cu tentă istorică.

    În cazul meu, Sands of Time va rămâne mereu sus de tot în topul personal al celor mai bune jocuri făcute vreodată.

  9. #29 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Din ce stiam, au zis in trecut ca nu este rentabil sa continue seria, intrucat nu detin IP-ul si sunt obligati sa plateasca drepturile de autor pentru fiecare titlu, fata de AC-uri care este IP propriu.

    Asa ca e ciudat ca totusi fac remake la asta, au scos si acel VR/escape room thingie si probabil daca prind astea si vand bine, vor face si ceva nou.

  10. #30 SP
    Member KurtKnispel's Avatar
    Da, de asta mă tem. Știam de chestia cu prețul exorbitant cerut de către deținătorul drepturilor. Dar minuni s-au mai văzut. Cine știe, poate acum are pretenții ceva mai omenești, sau au au căzut altcumva la o înțelegere.

  11. #31 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Din ce stiam, au zis in trecut ca nu este rentabil sa continue seria, intrucat nu detin IP-ul si sunt obligati sa plateasca drepturile de autor pentru fiecare titlu, fata de AC-uri care este IP propriu.

    Asa ca e ciudat ca totusi fac remake la asta, au scos si acel VR/escape room thingie si probabil daca prind astea si vand bine, vor face si ceva nou.
    Afaik IP-ul e detinut de Ubi doar ca intr-adevar trebuie sa dea un procent din profit unui dude al carui nume imi scapa. Oricum si PoP e in aceeasi oala cu Splinter Cell - multi vor jocuri noi, dar niciuna din serii n-a vandut bestial la vremea ei, de unde si mersul asta pe varfuri.

  12. #32 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Problema pe care o vad eu in astfel de cazuri este urmatoarea - mecanicile de gameplay sunt invechite la jocurile vechi - ori scot un joc cu mecanicile alea invechite, iar lumea se va plange de asta, ori scot ceva actualizat dar diferit si lumea se va plange de asta.
    Asta este cazul tuturor jocurilor mai vechi pe care lumea doreste sa le vada acum (vezi Battletoads sau Streets of Rage 4 - 2 jocuri recente, super cerute de fani, care au pastrat reteta originala si care au fost blamate din cauza asta de multi oameni).

  13. #33 SP
    Senior Member Mayhem's Avatar
    O singură precizare am vis-a-vis de mecanici invechite, Warrior Within este jocul cu cea mai bună mecanică de combat, 0 contextual buttons, fiind într-adevăr un free form foghting system. Tot ce faci reprezintă doar abilitatea ta de a combina mișcări și combouri devastatoare, față de orice altă mecanică de tipul press x not to die, aceasta rămâne cea mai inovatoare și dacă vreți modernă mecanică văzută in vreun joc de acțiune axat pe melee combat. Un remake la Warrior Within ar fi epic.

  14. #34 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Mie mi-ar placea sa vad un PoP in stilul hack n slash al lui GoW 1/2/3, sau Dante's Inferno. Nu prea se mai fac jocuri din-alea, toti sunt "SoUlS-lIkE" in ziua de azi.

  15. #35 SP
    Member KurtKnispel's Avatar
    Da, jocuri superbe la vreme lor.

    Tocmai mi-am adus aminte ca 2010 a fost un adevarat an de glorie pentru jocurile action-adventure. GoW3, Castelvania Lords of Shadow, Dante's Inferno, Darksiders, chiar si PoP The Forgotten Sands a fost decent.

    De atunci, treptat, s-a subtiat rau de tot oferta de asemenea jocuri. Frumoase vremuri, chiar nu stiu de ce s-a renuntat asa usor la genul asta.

  16. #36 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Probabil pentru ca au devenit o nisa si nu prea mai cumpara lumea. Asiaticii ce inca mai fac din-astea, dar cam atat.

  17. #37 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    https://maximumfun.org/episodes/trip...-news-roundup/

    Minutul 27, este ca si confirmat. Jason Schreier, fostul redactor de la Kotaku care acum este la Bloomberg.

    Imi doresc foarte tare sa anunte ceva legat de PoP, orice anunt insa sa nu fie ceva legat de side-scroller 2d /2.5d sau ceva joculet de telefon.

  18. #38 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Quote Originally Posted by Teo View Post
    https://maximumfun.org/episodes/trip...-news-roundup/

    Minutul 27, este ca si confirmat. Jason Schreier, fostul redactor de la Kotaku care acum este la Bloomberg.

    Imi doresc foarte tare sa anunte ceva legat de PoP, orice anunt insa sa nu fie ceva legat de side-scroller 2d /2.5d sau ceva joculet de telefon.
    Well, ala ar fi un adevarat "going back to the roots"

  19. #39 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Cam la fel de super anuntat a fost si Splinter Cell de cateva ori pana acum si nu s-a materializat nimic.

    Oricum mi se pare trist ca am ajuns sa discutam atat de mult despre si chiar sa ne dorim un remake la un joc care nu este chiar atat de vechi, in loc sa speram sa primim ceva jocuri noi...

  20. #40 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Cum nu e destul de vechi? Are aproape 20 de ani

    PS2 2003

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 6 FirstFirst 1 2 3 4 ... LastLast

Similar Threads

  1. Prince of Persia: The Forgotten Sands By ReNeGaDe124 in forum Console Club
    Replies: 189 Last Post: 28-06-2013, 19:37
  2. Prince of Persia: The Sands of Time By HeinekeN_ in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 16 Last Post: 20-12-2010, 20:39
  3. Replies: 10 Last Post: 19-05-2010, 09:09
  4. Replies: 1 Last Post: 07-01-2010, 11:36
  5. UBISOFT anunta Prince of Persia: The Forgotten Sands� By Imperatore in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 3 Last Post: 01-12-2009, 19:42

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts