Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 6 of 6 FirstFirst ... 4 5 6
Results 101 to 112 of 112

Thread: Assassin's Creed Shadows

1. #101 SP
    Member smits's Avatar
    Is tare curios cum va fi jocul fata de valhalla, care era bleg rau. Faina ideea, gol jocul si fara suflet. Cand o sa fie 100 sau sub 100 poate il iau, astfel de tepe nu imi mai iau eu cu ubisoft.
    In rest numa discutii ce nu is prea au rostul.

2. #102 SP
    Manager paul's Avatar
    First look gameplay:

3. #103 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Arata foarte bine, chiar daca inamicii aia zici ca sunt din plastic, iar bokeh-u e foarte fake, de zici ca cineva filmeaza piese de lego sau alte jucarii mici.

Dar mecanica de sfoara pare foarte interesanta, iar arma aia cu lant pare misto implementata.

Sa vedem ce arata si Ubisoft diseara, ca ar trebui sa arate real gameplay.

4. #104 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Imi place cat de diverse sunt locatiile. Scena dintre padurea de bambus urmata de cea cu ciresii infloriti sunt 10/10

5. #105 SP
    Manager paul's Avatar
    Extended gameplay:

Gameplay - combat and stealth evolved:

Collector's Edition:

6. #106 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    It looks nice, singura chestie pe care as reprosa-o este legata de personajul masculin si de nevoia de a aduce intr-un joc cu asasini un meltean din asta cu paru' gros, tank style, care nu are pic de rafinament si nici o legatura cu asasinii... nu stiu de ce nu se putea creea un personaj masculin cu adevarat asasin, cu un stil rafinat si niste animatii pe masura, un fel de Ezio japonez care sa fie in armonie totala cu partenera lui.

Cand a inceput sa dea ghiolbanul cu batatoru' de covoare stanga/dreapta am inchis, daca o sa am de ales voi ignora acest personaj sau, in masura in care ma obliga jocul sa-l folosesc, o voi face cu sila. Sper totusi sa nu ma oblige si sa fie ca la AC Odyssey, sa pot alege cu cine joc.

7. #107 SP
    Arata bine overall, mai ales partea de stealth si-l astept cu mare interes, dar... cumva ma astaptam la mai mult de la ei, mai ales dupa ce au prezentat dupa Valhalla, cu tot acel AC event si future of the series.

Iar jocul, desi este in alt setting cu alt protagonisti, este la fel. Acelasi nivel de inteligenta a unei alune, pentru inamici, acelasi UI, aceleasi animatii pentru NPC-uri care oricum par blocate prin era PS3.
    Ok, nu deranjeaza neaparat cand joci, pentru ca nu te intereseaza decat sa te distrezi, dar ma asteptam la un next step, ceva upgrade semnificativ, dar tot ce fac e sa continue cumva seria.

Un alt minus, pentru mine, este studioul care-l dezvolta - Ubisoft Quebec - sper sa fie asta primul AC pe care-l termin de la acest studio (Syndicate si Odyssey m-au pierdut pe parcurs, atat pentru lumile create, cat si pentru cat de grindy si boring au fost).

8. #108 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Doamne ce voice acting pe asiatica aia, zici ca e ceva AI luat cu free trial. Cum naiba a trecut asa ceva? Daca-l joc o sa-l joc oricum pe japoneza, sper sa fie mai ok acolo.

9. #109 SP
    Quote Originally Posted by Xander RO View Post
    Sper totusi sa nu ma oblige si sa fie ca la AC Odyssey, sa pot alege cu cine joc.
    Vezi ca arata in gameplay cum poti alege si cand. Vor fi niste misiuni doar individuale, dar la majoritatea probabil vom putea alege cu cine vrem sa jucam.

10. #110 SP
    Junior Member Final's Avatar
    Bănuiesc că o să fie în stilul AC Syndicate, să poți comuta între caractere după cum vrei în open world. Eu n-am mai fost interesat de seria asta de la Black Flag încoace, dar am jucat cu chiu cu vai Unity și Syndicate, mai mult pentru setting. Nu știu cum reușesc să facă NPCs și facial animations tot mai slabe de la an la an, dar măcar decorul n-arată rău.

11. #111 SP
    Member ConuGeo's Avatar
    Imi place ce vad, au schimbat combatul si alternanta intre caractere dupa cum doresti iti da posibilitatea sa termini jocul de 2 ori cu fiecare protagonist. N-am mai fost asa hype de la Origins.

12. #112 SP
    Manager paul's Avatar
    Gameplay Trailer Breakdown: RT, 30FPS, Virtualised Geometry + More:
    00:00 Overview
    00:45 Ray Traced Global Illumination
    03:19 Shadows and Reflections
    05:09 Virtualised Geometry and Destruction
    07:04 Performance and Image Quality
    09:14 Conclusion

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 6 of 6 FirstFirst ... 4 5 6