Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast
Results 41 to 60 of 70

Thread: Prince of Persia: The Lost Crown

  1. #41 SP
    Member olteanug's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    De ce orice discute pe acest thread, din partea ta, e despre ce ti-ai dori sa iasa si nu despre jocul asta?

    Ai zis - citez: "Într-adevăr, nefiind open-world, poate e posibil să aibă o poveste reușită și gameplay fun, dar ar merge și niște grafică de next gen." - si si te refereai la jocul asta.

    Iar eu am intrebat - ce inseamna "grafica de next gen"? Si ma refeream, desigur, la jocul de fata
    Ceva la nivelul lui AC Mirage.
    Dar să fie liniar, cu poveste scriptată, cu gameplay în maniera lui Prince of Persia Sands of Time/Forgotten Sands, fără open-world.
    Asta dacă le permite bugetul.
    Dacă nu, pot să facă și ceva cartoonish ca la Immortals Fenyx Rising, dar să fie 3D , nu 2.5D side-scrolling.

    Au mai făcut figura asta la AC Chronicles - nu a mers. Pentru că majoritatea fanilor preferau să exploreze Moscova la 1917, portul Macao/Beijing/Marele Zid Chinezesc și Herat/Amritsar/Katas Raj în 3D, măcar la nivelul grafic din Black Flag, nu în 2.5D. Au irosit aâta potențial pentru un joc care poate fi jucat și pe mobile.

  2. #42 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Again, vorbesti de ce ti-ai dori tu, nu despre jocul de fata.
    Inteleg ca ai foarte multe ganduri in cap si ca-ti imaginezi si doresti foarte multe - si ma bucur pentru tine.

    Dar esti super off topic. Te rog, inceteaza

  3. #43 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pe 11 apare demo si se ridica embargo-ul, iar pe 18 se lanseaza jocul
    Sper ca intre embargo date si lansare sa avem si noi review aici


  4. #44 SP
    Member olteanug's Avatar
    Secvențele spectaculoase în prim plan sunt cutscene-uri in-game sau ....doar secvențe cinematice de trailer?

    Ar fi prea frumos să fie adevărat ca alea să fie cutscene-uri in-game.

  5. #45 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Tot ce arata acolo este in game/in engine.
    Jocul are cinematics “desenate”.

  6. #46 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Cred ca o sa fie bun, iubesc jocuri 2D side scrolling! Si acum imi amintesc de Prince of Persia 1 si 2, alea 2D, ce faine au fost la vremea aia, ce ne mai puteam bucura.

  7. #47 SP
    Manager paul's Avatar
    Metacritic:
    - xx - PS4
    - 86 - PS5
    - xx - XONE
    - 89 - XSX
    - 88 - Switch
    - 87 - PC

    OpenCritic:
    - 86

    Recenzii video:
    IGN:

    Easy Allies:

    GamingBolt:

    Kinda Funny Games:

    Nintendo Life:

    DF tech review:

  8. #48 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Note foarte bune, asa cum si merita

    Vom avea si noi review cand voi putea sa-l termin - era planificat sa-l termin pana acum si sa postez si eu review azi, dar din pacate m-au lovit niste probleme de sanatate si a trebuit sa pun jocul pe hold - dar pana acum, dupa 20+h, jocul este senzational

  9. #49 SP
    Senior Member dark18's Avatar
    Chiar m-ai facut curios. Astept preload-ul pe 13, si pe 15 sa il incerc putin, fiind in noaptea de duminica spre luni .

  10. #50 SP
    Member Cristache07's Avatar
    Il am in wishlist si eu. Am jucat primul Prince of Persia (1989) pe Terminator (nintendo de contrabanda cu casete galbene) si Warrior within (PS2) care l-am gasit slab, n-am prins Sands of Time din pacate (capodopera). Stilul 2D, metroidvenia, e pe gustul meu fiind crescut cu ele. Comparat cu Bloodstained ritual of the night, The Last Faith sau Blasphemous, pretul initial cerut il gasesc ridicat pentru un astfel de joc Una e 30 de euro si alta e 50 nu Sigur imi puteti raspunde ca Metroid Prime, ca ce pret avea la lansare? Insa.... dupa el se poarte numele la astfel de gen de jocuri Imi expun parerea...

  11. #51 SP
    Member olteanug's Avatar
    Sper să facă vânzări multe și să stârnească interes, poate Ubisoft va strânge niște bani suficienți pentru un buget destinat dezvoltării unui Prince of Persia cu grafică 3D care să continue povestea principală, lăsată în pom din 2010. Și seria AC să mai facă o pauză.

  12. #52 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Si jocul asta are grafica 3D - singurele lucruri 2D din joc sunt acele cinematics desenate si personajele care apar pe ecran, tot desenate, in dialoguri.

  13. #53 SP
    Member Antiohh's Avatar
    M-am mai uitat la niste gameplay, dar imi displac mult culorile acelea de la slashuri. Mi se pare foarte strident/obostitor.

  14. #54 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Are si demo disponibil pt cine e curios sa-l încerce.

  15. #55 SP
    Member Cristache07's Avatar
    Da, am jucat demo-ul acum, are 30 de minute. Capteaza perfect feeling-ul de Prince of Persia, cel original, cumva mie imi aduce aminte si de Aladdin de pe SNES . Influenta Rayman este prezenta, un run and jump care trebuie invatat cu momente de frustrare din micul demo incercat. Gameplay-ul e bun, se simt bine loviturile in controller datorita vibratiei din pacate garda este utila doar la parry din ce am vazut, n-am incercat sa tin garda la chestiile care zburau. Per total eu consider jocul bun pentru amatorii genului, il voi avea insa pretul cerut ma impiedica sa fac achizitia acum. Apreciez existenta demo-ului, asta ofera celor de la Ubi incredere in softul oferit

  16. #56 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    6 Essential Tips for Survivng Mount Qaf


    Cum e? Ati incercat demo-ul? Cum vi se pare?

    Eu am terminat jocul in ~35h cu un completion de 83.63% si urmeaza si review zilele astea

  17. #57 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Mi-a placut demo-ul, desi mi-as fi dorit sa contina si un boss fight. Dificultatea pe "normal" mi s-a parut perfecta.
    Cu siguranta il voi lua mai incolo un pic .

  18. #58 SP
    Senior Member dark18's Avatar
    Cei care il jucati mai devreme de 18 ianuarie, voua va apare lista de trofee pe PS5? Stiu ca multi se plang de asta

  19. #59 SP
    Member alexxx02's Avatar
    Quote Originally Posted by dark18 View Post
    Cei care il jucati mai devreme de 18 ianuarie, voua va apare lista de trofee pe PS5? Stiu ca multi se plang de asta
    Am verificat acum și da, apare lista de trofee pe PS5

  20. #60 SP
    Senior Member dark18's Avatar
    Da, si la mine apare, de aseara cand am jucat. Probabil au avut probleme cand au dat drumul la early acces

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 04-07-2013, 08:23
  2. Prince of Persia: The Forgotten Sands By ReNeGaDe124 in forum Console Club
    Replies: 189 Last Post: 28-06-2013, 19:37
  3. Prince of Persia: The Sands of Time By HeinekeN_ in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 16 Last Post: 20-12-2010, 20:39
  4. Replies: 10 Last Post: 19-05-2010, 09:09
  5. Replies: 1 Last Post: 07-01-2010, 11:36

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts