Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 48 of 121 FirstFirst ... 38 46 47 48 49 50 58 98 ... LastLast
Results 941 to 960 of 2402

Thread: Mortal Kombat

  1. #941 SP
    Member Bozyblue's Avatar
    Quote Originally Posted by Drazzy View Post
    aaa pai si ca ce chestie a fost organizat inaintea lansarii ?
    Asa, de promovare si ca sa se joace finala in UK pe jocu' final si sa se stranga jucatori buni pana atunci...

  2. #942 SP
    Member viezure's Avatar
    Stati putin. RZE a fost cumva in grupa 1? Adica m-a batut cel de-a iesit pe locul 3? Ma simt mult mai bine deja :B

  3. #943 SP
    Senior Member eXist's Avatar
    Quote Originally Posted by Laurentiu View Post
    Eu am iesit pe 2. RZE pe 3 si Adrian pe 4.
    Aha, deci cu tine am vorbit ... ,
    Cheers

    Quote Originally Posted by TheKingOfHate™ View Post
    Ati facut poze?
    Vin si pozele, curand.


    ... Pana una alta, ne revedem la lansarea oficiala, in aceasi locatie, acelasi orar, pe data de 21 luna aceasta.

  4. #944 SP
    Teraflops Graft's Avatar
    C�teva poze, iar restul (selectate) le găsiți �n album.

    Revin și cu video, filmat amatoresc, deci are nevoie de finisări
    Attached Images Attached Images img_7915.jpg img_7937.jpg img_7943.jpg img_7953.jpg img_7984.jpg img_8000.jpg

  5. #945 SP
    Senior Member tray's Avatar
    cum au fost caracterele dupa castigatori?
    locul 1 : cage si restul?

  6. #946 SP
    Member hibrid13's Avatar
    Laurentiu si Rze au jucat cu Scorpion.

  7. #947 SP
    Member Aquashark's Avatar
    acum ca mi-am revenit cu niste Super Street Fighter 4 pe PNS (detox! ), postez si niste impresii mai ample:
    - locatia (Diverta - Mall Plaza) a fost foarte buna, spatiu suficient, canapele, masute, saci pe jos, scaune la standurile de joc, puteam sa dam o fuga prin mall sa ne luam ceva de baut sau mancare

    - tot ce a tinut de organizatori a fost foarte ok: layout-ul cu banere MK, sistemul audio de announcer, s-a inceput la timp si meciurile s-au desfasurat repede, premiile sunt serioase, coverage cu interviuri pe site. per total: great work!! si sper sa se mai ocupe/colaboreze si pe viitor de comunitatea de fighting games cu MK9 sau alte jocuri

    - formatul turneului (single elimination, gamepad only) mi s-a parut cam "random" in rezultate (pe langa faptul ca jocul e nou in sine). multi jucatori buni au fost eliminati din primul meci fara o sansa sa revina dintr-un eventual losers brackets, dar astea au fost directivele trasate de mai sus (de Warner, Sony)

    - vad ca am fost eliminat de baiatul care a iesit pe 4, not bad. am jucat cu el in a doua runda si am castigat primul meci, dupa care m-am pierdut cu firea si am inceput sa joc pe pilot automat cu obiceiuri din SF4 (tech throw etc.) nu mai pun la socoteala ca a trebuit sa joc pe pad

    pe viitor sper ca formatul sa fie cel standard: BYOC (bring your own controller) si double elimination.

    ---------- Post added 09-04-2011 at 11:24 PM ----------

    inca ceva: sper ca a inregistrat cineva meciurile din top4.. poate le si posteaza pe-aici eventual

  8. #948 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    Vreau sa-mi exprim si eu cateva pareri despre acest eveniment si cea mai importana de precizat ar fi despre organizatori si anume TGC care au "flowless" sa spun asa la aceasta organizare. Nu se putea cere nimic mai mult decat ce au oferit. Au fost cu mult peste toti ceilalti care au mai organizat astfel de evenimete si astept cu nerabdare si lansare pe 21 Aprilie. Vreau sa-l felicit pe Cosmin Aionita care este un super om si un super organizator. Sper sa vad cat mai mult evenimete de acest gen.
    Turneul MK s-a desfasurt repde si fara probleme, vreau sa felicit toti concurentii care s-au inscris pentru participare. Cu cat mai multi cu atat mai bine si show-ul mai spectaculos.
    Eu unul sunt cat se poate de multumit pentru locul pe care am iesit. Nu exagerez cu nimic cand spun ca nu am jucat mai mult de 3-4 ore din noul MK deci asteptarile mele nu au fost mari.
    Felicitari tuturor si nu in ultimul rand lui Graft care a fost acolo langa noi si ne-a sustinut cum a putut mai bine.

  9. #949 SP
    Member SwingShot's Avatar
    Am ajuns si eu acasa in sfarsit si pot posta impresiile.

    Intai un mare Good Games pentru adversarii mei, putini si ei la numar din cauza sistemului de single elimination. Mai erau suficiente (in jur de 10) persoane cu care as fi vrut sa ma lupt pentru un challenge, dar nu am apucat pentru ca au fost eliminati.

    Organizarea a fost foarte buna, am fost foarte placut surprins. Ma speriasem un pic la inceput ca trebuie sa jucam in picioare, precum multi dintre voi ati vazut conditia mea fizica lasa de dorit , noroc ca s-au adus acele scaune. Pot da un 10- evenimentului, cu doua lucruri de mentionat (singurele doua lucruri ce au lipsit ca evenimentul sa fie la nivelul celor din afara imo) :

    1. Sistem double elimination
    2. Casti antifonate pentru cei 2 jucatori de la console. Sunetul e destul de important in acest joc, poate face diferenta cand auzi sunetul de enhanced move la scorp sau la subzero, sau sunetul de xray la cage. Desi se auzea un pic, erau oarecum acoperite de comentariile participantilor si ale vizionatorilor.


    Imi pare rau ca nu am apucat sa va cunosc pe mai multi de aici, sincer v-am cautat acolo dar habar nu aveam cine e care si cand v-am auzit strigati eu eram la consola jucand si nu am avut ocazia sa facem cunostinta

    In schimb am facut cunostinta cu singurii romani cu care am reusit sa joc mkvsdc, adrian si dorel (nu cred ca au cont pe forum aici, cel putin nu stiu eu). Felicitari lui Dorel pentru singura Mileena din concurs Apoi am avut in sfarsit ocazia sa il intalnesc pe Laurentiu (ocazie intarziata deoarece si-a vandut MkvsDC inainte de vreme ) si cam atat. Am vazut ca erati o gramada de aici dar sincer nu mi-am dat seama care erati. Sper sa intalnesc mai multi pe data de 21.

    Apoi despre jocul in sine...nu am avut antrenament decat contra lui Trigger, cu care am bagat puternic vs Sub-Zero si am ajuns sa ne cunoastem destul de bine stilurile. Imi pare sincer foarte rau ca am picat in aceeasi grupa, a fost un ghinion destul de mare. A fost meciul care m-a intimidat cel mai mult si cel mai dificil din concurs.

    Apoi, am mai auzit de cativa oameni buni dar nu am apucat sa joc cu ei si nici nu i-am vazut pt ca s-au evaporat cumva inainte de vreme (de exemplu DED de care am inteles ca juca bine cu Scorpion).

    In rest, pot sa zic ca desi Sub-Zero pare foarte puternic cu clona aia, tot mai bun mi se pare Scorpion, are atatea optiuni de folosit si acel teleport combo cu o caruta de dmg si acei 3 pumni care cauzeaza o gramada de block-stun (gen videoul ala postat mai demult pe acest thread) si care problema sper sa fi disparut din versiunea finala. Sincer ma asteptam in top4 sa gasesc si sub-zero dar cumva am avut parte numai de Scorpion.

    Sub-zero a fost unul din favoritii mei si era main-ul in MkvsDC dar aici nu l-am folosit pentru ca MK2 Cage is back, si nu am putut rezista.

    In rest ce pot sa mai zic....daca imi mai aduc aminte de ceva voi posta maine, acum trebuie sa ma skurg la somn Sper sa ne vedem pe 21 si apoi in continuare online la MK9 2v2 Tag matches

  10. #950 SP
    Senior Member tray's Avatar
    Felicitari pentru victorie, mai ales ca a fost cu Cage
    ps:intradevar si mie mi se pare cel putin in demo overpowered scorpion

  11. #951 SP
    Member viezure's Avatar
    Eu pana sa-mi iau bataie am dominat cu cage

  12. #952 SP
    Member lowlifekane's Avatar
    Felicitari incaodata M.D. (SwingShot) si multa bafta in Anglia. Un top 4 foarte disputat, multe mecuri faine pe parcursul campionatului, multi jucatori buni, un eveniment foarte reusit overall; GG GameCAST si ne vedem pe 21 la lansare.

  13. #953 SP
    Teraflops Graft's Avatar
    Am o rugăminte: dacă se regăsește vreunul dintre voi �n album și nu a fost �ncă identificat, adăugați un comentariu la poza respectivă și explicați care sunteți, astfel, data viitoare ne vom recunoaște mai ușor. Merci.

  14. #954 SP
    Senior Member DeathWings's Avatar
    Cand ma gandesc ca stau langa Plaza si nu am fost, parca imi vine sa imi dau singur fatalitate . Trebuia sa urmaresc threadul mai des, desi nu sunt un mare jucator al acestui joc imi place foarte mult sa ma uit.

    Felicitari oricum atat participantilor (gg Laure) cat si organizatorilor (pentru ca vad ca toata lumea lauda organizarea )!

  15. #955 SP
    Senior Member eXist's Avatar
    SwingShot, uite chiar nu stiam ca esti pe acest forum, eu sunt cel cu camera care te-a filmat la sfarsit. O sa apari intr-un montaj cat de curand. Gg si succes in continuare.


    Cheera

  16. #956 SP
    Teraflops Graft's Avatar
    Finala dintre Laurentiu și SwingShot, clic clic pe clip pentru varianta 720p �n YT.



    PS: cum naiba fac embeed direct pe expanded view?

  17. #957 SP
    Senior Member Mr.KaKa's Avatar
    Adaugi &hd=1 in link.

  18. #958 SP
    Member Adr!an's Avatar
    Felicitari castigatorilor si tuturor participantilor! un eveniment super de care sper sa mai avem parte. eu sunt Kreust79 (IMG_7953 din album tipul din dreapta, imagine neclara, jucam preponderent cu Cage la antrenamente). Subscriu la ce a zis Swingshot:
    1. Sistem double elimination
    2. Casti antifonate pentru cei 2 jucatori de la console. Sunetul e destul de important in acest joc, poate face diferenta cand auzi sunetul de enhanced move la scorp sau la subzero, sau sunetul de xray la cage. Desi se auzea un pic, erau oarecum acoperite de comentariile participantilor si ale vizionatorilor.
    Astept lansarea si ne vedem pe PSN!

    ---------- Post added 10-04-2011 at 06:51 AM ----------

    Quote Originally Posted by Adr!an View Post
    Felicitari castigatorilor si tuturor participantilor! un eveniment super de care sper sa mai avem parte. eu sunt Kreust79 (IMG_7953 din album tipul din dreapta, imagine neclara, jucam preponderent cu Cage la antrenamente). Subscriu la ce a zis Swingshot:
    1. Sistem double elimination
    2. Casti antifonate pentru cei 2 jucatori de la console. Sunetul e destul de important in acest joc, poate face diferenta cand auzi sunetul de enhanced move la scorp sau la subzero, sau sunetul de xray la cage. Desi se auzea un pic, erau oarecum acoperite de comentariile participantilor si ale vizionatorilor.
    Astept lansarea si ne vedem pe PSN!
    Pfui nu sunt eu cel din IMG_7953

  19. #959 SP
    Senior Member tray's Avatar
    Foarte tare meciul, amandoi foarte buni, felicitari. Bravo Swingshot pentru comeback.

  20. #960 SP
    Senior Member sekhemet's Avatar
    imi pare rau ca nu am putut participa si eu din cauza serviciului
    oricum felicitari participantiilor :applause:

    am gasit un video care imi place f mult
    POLICE BRUTALITY

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 48 of 121 FirstFirst ... 38 46 47 48 49 50 58 98 ... LastLast

Similar Threads

  1. Mortal Kombat X (X1) By kent4nzw0w in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 6 Last Post: 13-09-2015, 17:59
  2. Mortal kombat 9 - kombat pass By wasssu in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 4 Last Post: 26-04-2012, 19:10
  3. Mortal Kombat 9 By 1milbankroll in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 1 Last Post: 27-03-2012, 14:00

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts