Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 103 of 138 FirstFirst ... 3 53 93 101 102 103 104 105 113 ... LastLast
Results 2,041 to 2,060 of 2754

Thread: Coltul de rai al consolistului

  1. #2041 SP
    Admin MonkY's Avatar
    sekhemet: trebuie sa dam dreptul si la o opinie asupra coltului nostru de rai... Nu pot sa spun decat ca fiecare are gustul (si bugetul) sau.
    Intr-adevar, nu e nevoie de cuvinte urate... (cleaned up a little).

  2. #2042 SP
    Senior Member silvian92's Avatar

    Cool

    Scuze blitzu
    Attached Images Attached Images 2012-03-04-18.42.52.jpg

  3. #2043 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar
    Attached Images Attached Images dscf9383.jpg dscf9389.jpg dscf9391.jpg

  4. #2044 SP
    Member LeicaBogdan's Avatar
    arata superb aranjamentul. felicitari

  5. #2045 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    ReNeGaDe124: foarte fain, asa trebuie sa arate un colt al unui consolist colectionar. Singura problema e ca vitrina aia se umple repede si trebuie sa alegi cu grija ce pui acolo. O sa vin si eu cu niste poze ale coltisorului meu, dar trebuie sa fac niste modificari inainte si sa curat tot, s-a cam strans un pic de praf

  6. #2046 SP
    Member Ma_Plictisesti's Avatar
    @raver, jocuri si collectibles sa fie, ca spatiu are

    @ReNeGaDe124, good job, GZ!

  7. #2047 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Vazand comentariile ludice ale ultimelor pagini, imi aduc aminte de un pasaj dintr-o carte citita in copilarie, daca nu ma insel "Recreatia Mare" de Mircea Santimbreanu. Era acolo un personaj, sa-i spunem Costel, care se lauda copiilor din spatele blocului ca tacsu' e director si au frigider acasa. As mai adauga eu in completare ca tata e colonel la pompieri, avem Cielo si mama se da cu permanent in cap la coafor! Aviz amatorilor...

  8. #2048 SP
    Senior Member kragod's Avatar
    @ma_plictisesti a prins exact esenta posturilor mele "rautacioase", sa le zic. Nu e vb de situatia financiara, ci de gust. Cand ai un amalgam de culori in camera ta, toate tipatoare, cu o dezordine prin toata casa, cu o amplasare haotica a mobilei in camera, praf etc etc( am dat cateva exemple), astea toate nu urla decat lipsa crasa de bun gust si lene!

    De ce sa iei o patura rosie tipatoare pt pat si una verde inchis pt masa? Mai e putin si iti tii telecomanda de la televizor in punga cu care a venit( sa nu se zgarie).
    Dupa cum a cuprins si userul DJ Danny, cu timpul incep sa fiu din ce in ce mai putin tolerant la chestii d-astea...its not them, its me, i guess!

  9. #2049 SP
    Member Hazer's Avatar
    Nu prea este nimic in comparatie cu ce am vazut pe aici, dar eh..
    Attached Images Attached Images 3.jpg 4.jpg 5.jpg

  10. #2050 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    Acu' ceva vreme aveam si eu un colt mai deosebit, insa "evolutia" lucrurilor nu mi-a mai permis continuitatea jucariilor de oameni mari.

    asadar :
    etapa 1 cu vechiul xbox si toate cele
    etapa 2 a venit cu schimbari de tot felul, apartament, TV, xbox, sistem audio..
    etapa 3 (nu este in poze) la fel ca etapa 2 numai ca a disparut scaunul si volanul, a disparut si xboxul si i-a luat locul un PS3, a disparul vechiul sistem audio si a aparut unul mai coios

    cam atat cu coltul "meu" de rai.
    Attached Images Attached Images img_3951.jpg img_1278.jpg

  11. #2051 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Quote Originally Posted by Hazer View Post
    Nu prea este nimic in comparatie cu ce am vazut pe aici, dar eh..
    Nici nu trebuie sa compari. Este coltisorul tau si tot ce conteaza este sa te simti bine in el si sa te faca sa uiti de viata reala pentru cateva ore pe zi/saptamana.

  12. #2052 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    Dj Mo zice bine, nmai ca unii uita ca traiesc in viata reala si raman blocati in jocuri

  13. #2053 SP
    Junior Member hitokiri's Avatar
    Quote Originally Posted by adibose View Post
    Acu' ceva vreme aveam si eu un colt mai deosebit, insa "evolutia" lucrurilor nu mi-a mai permis continuitatea jucariilor de oameni mari.

    asadar :
    etapa 1 cu vechiul xbox si toate cele
    etapa 2 a venit cu schimbari de tot felul, apartament, TV, xbox, sistem audio..
    etapa 3 (nu este in poze) la fel ca etapa 2 numai ca a disparut scaunul si volanul, a disparut si xboxul si i-a luat locul un PS3, a disparul vechiul sistem audio si a aparut unul mai coios

    cam atat cu coltul "meu" de rai.

    E foarte tare ce ai acolo. Cam cat te-a costat toata distractia cu acel scaun si volan?

  14. #2054 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    140 euro scaunul, vreo 90 de euro materia prima si 300 lei mana de lucru, total 1300 lei .a durat 3 sapt constructia cu tot cu comanda in germania dupa scaun. dar a meritat
    Volanul aslta distractie...340 lei pe atunci.

  15. #2055 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Nu stiu cum rezistati voi (ma refer la cei care au tv-ul mai sus, incat ochii nu cad perpendicular pe centrul imaginii), dar eu am cedat si l-am coborat pana la inaltimea optima.
    Attached Images Attached Images img-20120307-00079.jpg

  16. #2056 SP
    Senior Member SirAndrew's Avatar
    ce rezolutie are proiectorul?

  17. #2057 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    1080p

  18. #2058 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    DJMo , ce model de proiector ai? ma bate si pe mine gandul la asa ceva dar cred ca mai tare o sa ma bata nevasta

    Evident ca pozitia TVului trebuie sa corespunda cu nivelul la care avem ochii, privirea inainte, nu in jos si mai ales NU in sus...
    la mine mijlocul TVului e pe la 110-120 cm inaltime iar pozitia din canapea este pe la 120 ... (boxele din imagine au 96cm)

  19. #2059 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    BenQ HomeCinema FullHD W1060 - Ca sa nu te bata nevasta, trebuie sa faci o lucrare cum trebuie, adica fara fire atarnate. La proiector trebuie sa tragi fire lungi. Nu sunt multe, doar doua (alimentare si un hdmi), restul lucrezi printr-un switch hdmi, preferabil automat, ca sa nu stai sa schimbi sursa mereu. Eu am avut noroc sa spun asa, cu sistemul audio, un Sony BDV-E380 care are doua intrari hdmi pentru alte surse.

    Cam asa arata lucrarea la mine.
    Attached Images Attached Images img-20120307-00081.jpg img-20120307-00082.jpg

  20. #2060 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    Am avut o experienta similara cu un Benq mai ieftin ce-i drept, 800*600 nativ costa vreo 1500 lei...dar am ramas impresionat, nici nu ma gandesc cum se paote vedea unul 1080p

    AM pus un clip facut in seara aia...oricum incomparabil cu orice fel de TV , experienta e mult peste. deocamdata nu imi permit o asemenea investitie dar e de luat in calcul pe viitor.
    Ca idee sa va faceti o idee, la sfarsitul clipului am mutat imaginea pe TVul pe care joc de obicei, un 46" diferenta e imensa
    Si trebuie tinut cont ca nici aveam ecran special din acela pe rolou cum ai tu...si tot era OK.
    rezolutia la care este filmat este mica, la fel si calitatea...dar LIVE se vedere foarrte bine!


Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 103 of 138 FirstFirst ... 3 53 93 101 102 103 104 105 113 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul colectionarilor By rodarkone in forum Console Club
    Replies: 1756 Last Post: 07-07-2023, 19:52
  2. Masina Consolistului! By DonAdryan in forum Auto & Moto
    Replies: 511 Last Post: 28-02-2017, 13:39
  3. Mancarea Preferata a Consolistului By Cristy in forum Offtopic
    Replies: 77 Last Post: 17-04-2015, 16:50
  4. Coltul programatorului By Dudel in forum Software
    Replies: 21 Last Post: 18-03-2014, 21:36
  5. Coltul gamerilor By kaoru in forum Console Club
    Replies: 3 Last Post: 06-04-2010, 14:26

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts