Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 104 of 138 FirstFirst ... 4 54 94 102 103 104 105 106 114 ... LastLast
Results 2,061 to 2,080 of 2754

Thread: Coltul de rai al consolistului

  1. #2061 SP
    Member justamodel's Avatar
    La 6000 lei iti poti lua un Epson EH-TW6000 3D. O sa va dau detalii cum e dupa ce il achizitionez. Uite cum arata
    Scz de offtopic.

  2. #2062 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    man aici vorbim despre chestii lumesti, iti spun eu ca si cu BenQ ala de 15 mil experienta este fantastica. Eu unul sunt convins ca nu as avea nevoie de un proiector de 60 mil...daca mi-ar permite asa ceva, as lua unul ca al lui DjMo, nicidecum unul de 60 mil...
    Dar poate il iei si pt alte aplicatii...

  3. #2063 SP
    Member justamodel's Avatar
    Pai diferenta de pret e 3D+ochelari. Daca nu te pasioneaza, evident nu merita

  4. #2064 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Diferenta de pret, este suportul 3D, o pereche de ochelari, 300 lumeni, contrastul si firma. Si nu te vei opri doar la proiector. Un calcul rapid - proiector 6000 lei, suport intre 200-400 lei, ecran proiectie intre 300-1500 lei, ochelari, sa spunem 1 - undeva pe la 400 lei. Deci, un total maxim de 8300 lei. Lasand la o parte suportul si ecranul, dai 2400 lei in plus doar pentru 3D, pe care iti spun din proprie experienta ca nu il vei folosi prea mult. Contrastul si cei 300 lumeni, chiar nu conteaza. Imaginea fiind mare, esti orbit si la 1800 lumeni si un contrast de 3000. Am fost la fel de incantat de 3D, innebuneam pe toata lumea cu el, dar din pacate am renuntat la idee. Este vax. Sa te uiti la un film, merita, dar sa te joci, poate doar pentru 10 minute. Nu a avut acelasi impact ca trecerea de la SD la HD.

    Iar jocuri native in 3D cate ai? Killzone 3 si GT5? Nu stiu U3 cum este pentru ca inca nu l-am jucat. Restul fiind SBS, ceea ce iti ofera un efect 3D, identic cu cel pe care ti-l da o sticla de wiskey.

  5. #2065 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    de acord cu tine, chiar aseara am fost la un film 3D si nu stiam cum sa scap de ochelarii aia mai repede pt mine 3D este si va ramane ceva ocazional. N-as plati pt asa ceva acasa. dar fiecare cu preferintele sale

  6. #2066 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Sa speram ca incet-incet va disparea si tendinta marilor producatori de produse 3d sa ne bage pe gat efectul pe care se pare ca nu-l suporta aproape nimeni. Pe mine ma ia cu ameteli dupa 5 minute de gaming 3d. Cum ar fi dupa cateva ore sa descopere altii.

  7. #2067 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    Industria se foloseste de acest lucru ca sa vanda, vezi TV-urile din ziua de azi, mai toate astea mari au 3D si cred ca la anul 80% dintre ele or sa aiba 3D. Sunt unii oameni interesati de 3D fara sa stie despre ce este vorba, probat prin vreun Mall sau magazin al un DEMO foarte bine lucrat, nu mai mutl de 3 minute si este evident ca pare WOW...insa acasa se shcimba jucaria
    Asa ca 3D-ul o sa mearga pana cand va fi un standard pur si simplu...clar nu vom scapa de el

  8. #2068 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Quote Originally Posted by adibose View Post
    de acord cu tine, chiar aseara am fost la un film 3D si nu stiam cum sa scap de ochelarii aia mai repede pt mine 3D este si va ramane ceva ocazional. N-as plati pt asa ceva acasa. dar fiecare cu preferintele sale
    La cinema sunt omorati ochelarii aia, plini de "degete" si tanspiratie, plus ca sunt si foarte grei. Ce este facut pentru "home use", sunt mai ok, mult mai usori, dar tot am renuntat

  9. #2069 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    intotdeauna ma duc pregatit cu servetele de curatare cu alcool si antistatice, sa fiu macar ceva mai protejat de alti microbi ...fac o diferenta! insa vorba ta au 5 Kg

  10. #2070 SP
    Member Hazer's Avatar
    Schimbat putin setup-ul. Am schimbat LG-ul de 32' cu un Toshiba de 42'.
    Scuzati though calitatea pozelor.. ies oribil indoors.
    Attached Images Attached Images img_0791.jpg img_0793.jpg img_0794.jpg

  11. #2071 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Aveti acum si Introduceri & Colectii in cazul in care vreti sa aveti propriul thread unde sa puneti evolutia coltului de rai personal

  12. #2072 SP
    Member stefipsy's Avatar
    Cam asa arata coltul personal. Ma pregateam sa plug in ... si am zis ca why the hell not ..sa trag un snapshot . Nu e mare lucru , dar nah ..
    PS. promit sa iau un TV decent si pt consola !
    Attached Images Attached Images img_0272.jpg

  13. #2073 SP
    Member BatsBike's Avatar
    chiar ar da bine un TV de 81,macar,in zona celui CRT ...

  14. #2074 SP
    BMC
    Junior Member BMC's Avatar
    Colţişorul de bună dispoziţie al familiei...
    Attached Images Attached Images dscf0006.jpg

  15. #2075 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Aici imi pierd eu vremea. Colectia de jocuri e mica (desi am consola de prin octombrie) dar sper sa creasca anul asta.
    Scuzati calitatea
    Attached Images Attached Images img053.jpg img057.jpg img058.jpg img059.jpg

  16. #2076 SP
    Junior Member spooky1's Avatar
    Din ultimele stiri referitoare la directia in care o va lua generatia viitoare de televizoare,mai degraba vor fi ceva gen Ultra HD(o rezolutie mult superioara Full HD) adica in loc de 1920x1080 cat are Full HD normal va avea 7680 � 4320,deci diferenta va fi uriasa...de 3D insa nush ce sa cred,e posibil sa continuie sa creasca,ori poate a fost doar o flacara care se va stinge in timp.Pe mine nu ma deranjeaza ochelarii,dar nici nu tin neaparat sa ii port mai des decat o data sau de 2 ori la luna

    ---------- Post added 28-04-2012 at 04:49 PM ----------

    @ justamodel daca tu ai 6000 de ron sa dai p un proiector inseamna ca o duci foarte bine si multumesc ca mi'ai aratat cum arata Gran Turismo 5...acum sunt convins ca nu mi'l voi cumpara in veci

  17. #2077 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    ce-a facut?

  18. #2078 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    Mai facem 2 posturi de offtopic, vad la tipul de mai jos un sistem superb pentru proiector, intrebarea, un proiector de calitate poate ajunge la claritatea/calitatea unui TV de calitate?



    Nu-mi imaginez un proiector care sa ajunga la performanta unui TV calumea...

  19. #2079 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    nu poate ajunge la claritatea unui TV de 40-50" fiindca un proiector nu-l folosesti in 40-50" ci de la 2 metri diagonala in sus. Daca l-ai folosi la o diagonala atat de restransa cu siguranta se va apropia destul de mult de un TV.
    Dar un proiector bun va oferi o imagine de o caliate si o claritate excelenta, care nu te va mai face sa faci vreo comparatie intre cele doua, dintr-un simplu motiv, EXPERIANTA! Cu un proiector se schimba in totalitate expoerianta pe care o poti avea fie ca urmaresti un film, fie ca rulez un joc
    Am incercat si intradevar, este pur si simplu ALTCEVA.

  20. #2080 SP
    Senior Member Enthroll's Avatar
    Mi-am mutat coltul din motive evidente

    What do you think ? Dungeon dweller ?
    Attached Images Attached Images mytris12.jpg mytris3.jpg mytris4.jpg mytris9.jpg mytris10.jpg mytris8.jpg det3.jpg mytris7.jpg det2.jpg

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 104 of 138 FirstFirst ... 4 54 94 102 103 104 105 106 114 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul colectionarilor By rodarkone in forum Console Club
    Replies: 1756 Last Post: 07-07-2023, 19:52
  2. Masina Consolistului! By DonAdryan in forum Auto & Moto
    Replies: 511 Last Post: 28-02-2017, 13:39
  3. Mancarea Preferata a Consolistului By Cristy in forum Offtopic
    Replies: 77 Last Post: 17-04-2015, 16:50
  4. Coltul programatorului By Dudel in forum Software
    Replies: 21 Last Post: 18-03-2014, 21:36
  5. Coltul gamerilor By kaoru in forum Console Club
    Replies: 3 Last Post: 06-04-2010, 14:26

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts