Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 55 of 139 FirstFirst ... 5 45 53 54 55 56 57 65 105 ... LastLast
Results 1,081 to 1,100 of 2768

Thread: Coltul de rai al consolistului

  1. #1081 SP
    Junior Member spolo's Avatar
    Quote Originally Posted by RonanN1 View Post
    Un topic asemănător de pe forumul neogaf - Post Your Gaming Setup: 2009 Edition - NeoGAF

    Good Stuff




    1. Multumim pentru link (ne`am clatit putin ochii si noi)
    2. La un moment dat cineva are 5 sau 6 console xbox 360
    3. Cred ca, cativa dintre "forumistii" nostri pot concura acolo - ma refer la Raskolnikov1944 si nu numai.

  2. #1082 SP
    Senior Member consol3's Avatar
    OMG!!! asta-i nebun

  3. #1083 SP
    Senior Member muggs's Avatar
    mah setupz
    Attached Images Attached Images img_2335.jpg

  4. #1084 SP
    Member LeGenD's Avatar
    cu gust...place mult la mine

  5. #1085 SP
    Diesel k1du's Avatar
    Quote Originally Posted by consol3 View Post
    OMG!!! asta-i nebun
    E "bogatan" nu nebun lol

  6. #1086 SP
    Senior Member ShpioOn's Avatar
    Quote Originally Posted by consol3 View Post
    OMG!!! asta-i nebun
    Incedibil ce are tipul acolo. M-am intristat putin si nu stiu de ce. lol

  7. #1087 SP
    Member ineedmoney93's Avatar
    Quote Originally Posted by Raskolnikov1944 View Post
    daca tot e ziua pozelor, un mic update si la gaming area: kratos!
    imi place cum a repartizat rasko consolele : the dark side on the left and the white side on the right !

    p.s. iti mai trebuie un poster cu Hetfield ca sa fie "complete Gods room"
    p.p.s. STOP Smoking !

  8. #1088 SP
    One Man Army Cristy's Avatar
    Mama ala cat castiga pe luna?? P'faai de capu meu , ce paradis "Of Games" acolo , as vrea sa fiu acolo acum...

  9. #1089 SP
    Senior Member BoDoPSX's Avatar
    e foarte simplu si nu trebuie sa castige enorm pe luna. ce are sunt adunate in ani de zile

  10. #1090 SP
    Member al3xultimate's Avatar
    Quote Originally Posted by Cristy View Post
    Mama ala cat castiga pe luna??
    Ceva pute la mijloc...
    Cred ca nici cel mai disperat gamer nu ar putea sa isi permita toate lucrurile din poze,mai ales ca din cele scrise de el,este si tata


    Sau este o diferenta atat de mare intre tara noastra si tara unde locuieste acel gamer,incat ne miram cat de multe lucruri poate sa aibe.

  11. #1091 SP
    Senior Member DevilBringer's Avatar
    Quote Originally Posted by al3xultimate View Post
    Sau este o diferenta atat de mare intre tara noastra si tara unde locuieste acel gamer,incat ne miram cat de multe lucruri poate sa aibe.
    Cu siguranta este mare diferenta, si oricum ce a strans el acolo dureaza multi ani.

  12. #1092 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Are consolele de la lansare, deci a avut destul timp sa stranga. Se poate si in Romania, daca inveti si faci o facultate buna, ajungi relativ bine. Ma rog, nu in toate domeniile, dar sunt job-uri care aduc destui bani, iar daca esti pasionat investesti o mare parte din acesti bani in gaming.

  13. #1093 SP
    Senior Member Uziwood's Avatar
    Si nu cumperi titlurile la lansare cu 60 de dolari, astepti sa se ieftineasca sau le cumperi SH in stare excelenta sub forma de pachete la super preturi

  14. #1094 SP
    Banned Mario's Avatar
    Ala sigur e doctor daca e din America.

  15. #1095 SP
    Member Snoopz's Avatar
    Quote Originally Posted by al3xultimate View Post
    Ceva pute la mijloc...
    Cred ca nici cel mai disperat gamer nu ar putea sa isi permita toate lucrurile din poze,mai ales ca din cele scrise de el,este si tata
    Oare...nici cel mai disperat om de afaceri nu si-ar permite un Bentley..,cam asa a sunat
    De unde stii tu ca tipul nu este un Columbeanu ?

  16. #1096 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Quote Originally Posted by Snoopz View Post
    Oare...nici cel mai disperat om de afaceri nu si-ar permite un Bentley..,cam asa a sunat
    De unde stii tu ca tipul nu este un Columbeanu ?

    99.99% nu este un Columbeanu, daca ar fi ar avea alte hobby-uri. Ar colectiona probabil ceasuri de zeci de mii de euro, Ferrari-uri si pitzipoance. Acum, hai sa fim seriosi, daca ai avut un pic de noroc in viata nu e deloc greu sa faci o colectie ca si aia, chiar si in Romania. Nici macar nu tre sa fii super bogat, e de ajuns sa nu ai rate la banca si sa ai un salar bun. Dupa un timp (si tipul are n-are 16 ani, are o varsta deja) poti aduna o groaza de jocuri. Sa zicem ca ai 3500 lei salar (si nu e deloc un salariu foarte mare pt Romania, daca ai o pregatire si nu esti prost). Rate n-ai, in cluburi sa zicem ca nu te spargi in figuri, mananci bine, iti mai iei haine, dar sigur pui deoparte macar 1000, poate 1500 lei pt pasiunea ta pe luna. Cu 1000 lei pe luna iei o gramada de jocuri, mai ales daca stai seara un pic pe ebay si vanezi ocazii, iei 20 de jocuri faine lejer, chiar 30-40, daca prinzi pachete atractive. Daca inmultim doar 20 jocuri cu 12 luni (pe an) si cu 5 ani ies 1200 jocuri. Chiar asa greu e ?

  17. #1097 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by consol3 View Post
    OMG!!! asta-i nebun
    Quote Originally Posted by k1du View Post
    E "bogatan" nu nebun lol
    Nu cred ca e nici nebun si nici bogatan. La o mica privire, cred ca are mai putine jocuri decat mine... daramite decat Darkie, RACHyyy si alti maniaci old school. Din pacate in cazul nostru vine un moment in care trebuie sa scapam de anumite colectii (de exp. eu a trebuit sa renunt la 90% din colectia mea de PS2 - vreo 200 de titluri si 90% din DVD-uri - vreo 300 de titluri). Pentru ca spre deosebire de ei, noi nu stam la casa, nu avem subsol sau mansarda unde sa ne aranjam ceva to remmember... si vine vine un moment in care vine femeia si zice "ori eu, ori junk-urile alea care-mi ocupa mai toate dulapurile"

    Darkie vad ca a gasit solutia... s-a mutat. Sper sa castig si eu la loto, altfel dorm la el in vizita

  18. #1098 SP
    Member Snoopz's Avatar
    Quote Originally Posted by RaverX View Post
    99.99% nu este un Columbeanu, daca ar fi ar avea alte hobby-uri. Ar colectiona probabil ceasuri de zeci de mii de euro, Ferrari-uri si pitzipoance. Acum, hai sa fim seriosi, daca ai avut un pic de noroc in viata nu e deloc greu sa faci o colectie ca si aia, chiar si in Romania. Nici macar nu tre sa fii super bogat, e de ajuns sa nu ai rate la banca si sa ai un salar bun. Dupa un timp (si tipul are n-are 16 ani, are o varsta deja) poti aduna o groaza de jocuri. Sa zicem ca ai 3500 lei salar (si nu e deloc un salariu foarte mare pt Romania, daca ai o pregatire si nu esti prost). Rate n-ai, in cluburi sa zicem ca nu te spargi in figuri, mananci bine, iti mai iei haine, dar sigur pui deoparte macar 1000, poate 1500 lei pt pasiunea ta pe luna. Cu 1000 lei pe luna iei o gramada de jocuri, mai ales daca stai seara un pic pe ebay si vanezi ocazii, iei 20 de jocuri faine lejer, chiar 30-40, daca prinzi pachete atractive. Daca inmultim doar 20 jocuri cu 12 luni (pe an) si cu 5 ani ies 1200 jocuri. Chiar asa greu e ?
    l o l
    De ce te-ai aprins asa?daca spuneam asta repetam spusele lui bodopsx.
    Postul meu are "nitica" ironie.
    "Chiar asa greu e?"

  19. #1099 SP
    Member al3xultimate's Avatar
    Ideea este ca exagereaza cu ce are el acolo.Sa zicem ca munceste din greu toata saptamana si lucreaza vreo 10 ore pe zi. Atunci cand mai are timp sa se joace cu cel putin 40% din colectia aceea?


    Ultima parte din thread am cam facut-o off-topic. Sorry 4 that

  20. #1100 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Quote Originally Posted by al3xultimate View Post
    Ideea este ca exagereaza cu ce are el acolo.Sa zicem ca munceste din greu toata saptamana si lucreaza vreo 10 ore pe zi. Atunci cand mai are timp sa se joace cu cel putin 40% din colectia aceea?


    Ultima parte din thread am cam facut-o off-topic. Sorry 4 that

    A colectiona este un lucru / a te juca ... este cu totul alt lucru

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 55 of 139 FirstFirst ... 5 45 53 54 55 56 57 65 105 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul colectionarilor By rodarkone in forum Console Club
    Replies: 1756 Last Post: 07-07-2023, 19:52
  2. Masina Consolistului! By DonAdryan in forum Auto & Moto
    Replies: 511 Last Post: 28-02-2017, 13:39
  3. Mancarea Preferata a Consolistului By Cristy in forum Offtopic
    Replies: 77 Last Post: 17-04-2015, 16:50
  4. Coltul programatorului By Dudel in forum Software
    Replies: 21 Last Post: 18-03-2014, 21:36
  5. Coltul gamerilor By kaoru in forum Console Club
    Replies: 3 Last Post: 06-04-2010, 14:26

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts