Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 11 of 13 FirstFirst ... 9 10 11 12 13 LastLast
Results 201 to 220 of 248

Thread: 3D Gaming

  1. #201 SP
    Junior Member sharanel's Avatar
    Am vazut doua pagini mai in urma spunea cineva ca e putin 127cm.Mi-a cam taiat elanul dar pe de alta parte mor de curiozitate sa aflu cum e.

  2. #202 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Quote Originally Posted by sharanel View Post
    ... spunea cineva ca e putin 127cm...
    Lauda, lauda... da' chiar asa?

  3. #203 SP
    Junior Member sharanel's Avatar
    Eu daca nu am deloc...inca nu pot sa contrazic pe nimeni dar colegul a zis ca abia la 50 cm de ecran vezi ceva calumea cu ecran de 127.

  4. #204 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Daca stai la 50 cm de TV cu ecran de 127 cm e ca si cum ai sta la cinema la 5 m de ecran...

  5. #205 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    Quote Originally Posted by sharanel View Post
    Eu daca nu am deloc...inca nu pot sa contrazic pe nimeni dar colegul a zis ca abia la 50 cm de ecran vezi ceva calumea cu ecran de 127.
    nici nu e recomandat sa stai la 50 cm de ecran..dar aici era vorba de altceva..era vorba de imersie in 3D..efectul 3D se vede bine de la orice distanta..

  6. #206 SP
    Senior Member AlanPoe's Avatar
    Quote Originally Posted by darkpaul13 View Post
    nici nu e recomandat sa stai la 50 cm de ecran..dar aici era vorba de altceva..era vorba de imersie in 3D..efectul 3D se vede bine de la orice distanta..
    ...da, poate este chiar mai bine la 1,5 m sau mai mult, in ciuda ingustarii perspectivei. Daca distanta este mai mica, incepe sa fie vizibil efectul de crosstalk, majoritatea producatorilor de tv 3d recomanda minimum 1,5 m indiferent de diagonala pentru materiale 3d, nu conteaza daca este tehnologie activa sau pasiva. Din experienta mea, sunt de acord cu asta, chiar daca am mereu tendinta de a ma apropia de ecran.

  7. #207 SP
    Junior Member sharanel's Avatar
    Am comandat plasma asta pana la urma mai erau putine pe stoc sper sa fie ok oricum mai scumpa nu-mi permit(sau nu sunt dispus sa dau) Televizor cu plasma 3D PANASONIC TX-PS50ST30E, 127cm, Full HD, HDMI, USB | ALTEX
    Cum e cu marimile la ochelari...care e cea mai uzuala pt un adult?Aveti alta recomandare decat ochelarii originali panasonic?

  8. #208 SP
    Senior Member kragod's Avatar
    Imi puteti recomanda un site/loc de unde imi pot lua filme 3D?

  9. #209 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Uite un shop online... Cred ca e din Cluj.
    Cumpara filme 3D pe BluRay - Cineshop.ro

  10. #210 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Eu de obicei mi le iau la oferta de pe ebay.co.uk, thehut.com si amazon.co.uk

  11. #211 SP
    Banned NikoBellic's Avatar
    vreau sa ami cumpar tv asta pentru jocuri 3d e bun alegerea pe care am sa o fac cat de curand ?
    Televizor cu Plasma 3D Panasonic, 127cm, FullHD, TX-P50GT30E

  12. #212 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Televizorul este destul de bun.
    Citeste-i cartea inainte si vezi ce poate, sa vezi daca intruneste cerintele tale:
    http://tda.panasonic-europe-service....TQB0E2070N.pdf

    Dupa parerea mea este o alegere buna. Vezi ca nu vine cu ochelari, vine "doar" cu 7 tipuri de cabluri adaptoare(audio-video). Ai in carte tipurile de ochelari pe care le poti folosi. Cauta sa vezi pretul lor...

  13. #213 SP
    Member justamodel's Avatar
    La reprezentanta Sony in Bucuresti este asa ceva
    ca sa ii poti incerca?

  14. #214 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    Personal 3D Viewer | Sony Store USA
    nu cred ca baietii de la Sony Romania au auzit de asa ceva...si asa cand le pui o intrebare despre ce face fiecare functie a unui TV(de ex) dau din umeri si repeta aceiasi fraza..

  15. #215 SP
    Senior Member apbaciu's Avatar
    Am achizitionat acest Tv: http://www.emag.ro/galerie-poze/172887/274953 . As fi curios sa incerc cateva jocuri 3D, ce ati incercat si puteti spune ca ma da pe spate. In legatura cu ochelarii, eu am o pereche de ochelari 3D clasici identici cu cei oferiti la cinema pro, credeti ca merita sa mai cheltui inca 3-4mil pentru o pereche mai speciala?

  16. #216 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by apbaciu View Post
    Am achizitionat acest Tv: eMAG.ro . As fi curios sa incerc cateva jocuri 3D, ce ati incercat si puteti spune ca ma da pe spate. In legatura cu ochelarii, eu am o pereche de ochelari 3D clasici identici cu cei oferiti la cinema pro, credeti ca merita sa mai cheltui inca 3-4mil pentru o pereche mai speciala?
    din ce vad in poze e vb de un 3D activ iar ochelarii de la cinema merg doar pe 3D pasiv cum e cel de aici
    Televizor LED 3D LG, 106cm, FullHD, 42LW4500-CADOU 5 perechi Party Ochelari 3D 42LW4500 - eMAG.ro
    LE ochelarii poata seamana la design dar sigur nu sunt identici,cred ca ai tai sunt cu baterie sau au acumulator si ii poti incarca la mufa usb a tv-ului(asta in caz ca i-ai primit cadou cu tv-ul)
    iti recomand god of war col. 2,star dust hd,assassins creed revelations,gt5

  17. #217 SP
    Admin MonkY's Avatar
    apbaciu: DanTe23 a zis bine. Daca TV-ul tau merge cu ochelari cu polarizare activa (are nevoie de baterii), nu vei putea folosi ochelari pasivi (care din cate stiu momentan nu se folosesc decat pe anumite modele 3D de la LG). Insa vezi ca de obicei producatorii scot si alte modele (de obicei mai usoare) de ochelari. Insa cei activi sunt scumpi... nu ai ce face.

  18. #218 SP
    Senior Member apbaciu's Avatar
    Am cumparat astazi si ochelarii, va multumesc pt informatii. Am incecat cam tot ce s-a vorbit pe aici iar cel mai mult mi-a placut super stardust hd, fiind de departe cel mai bun la acest capitol, killzone 3 si motorstorm.

    Nu ma simt dat pe spate dar aduce un feeling ceva mai aparte.

    L.E.: Child of Eden a incerct vreo cineva?

  19. #219 SP
    Senior Member kragod's Avatar
    Incearca God of War 3 si Uncharted 3, mi se par foarte bune.

  20. #220 SP
    Senior Member apbaciu's Avatar
    Uncharted 3 inca nu il am, spre rusinea mea, dar God of War 3 stiam ca nu are suport, era mai demult un zvon ca ar implementa cu un nou patch, ma insel eu cumva?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 11 of 13 FirstFirst ... 9 10 11 12 13 LastLast

Similar Threads

  1. Gaming pe Linux By BigBibi in forum Jocuri PC
    Replies: 4 Last Post: 09-07-2014, 19:05
  2. 4K Gaming By MonkY in forum Jocuri PC
    Replies: 30 Last Post: 06-06-2014, 13:33
  3. Canal TV gaming By BoDoPSX in forum Console Club
    Replies: 37 Last Post: 26-05-2013, 12:46
  4. Gaming Headset By PERFECT ME in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 2 Last Post: 09-08-2011, 11:33
  5. Gaming Job By apbaciu in forum Console Club
    Replies: 71 Last Post: 09-06-2011, 22:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts