Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 136 of 164 FirstFirst ... 36 86 126 134 135 136 137 138 146 ... LastLast
Results 2,701 to 2,720 of 3278

Thread: Battlefield 3

  1. #2701 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar
    pai oricum, in afara de orgoliul personal, nu castigi niciun premiu ca ai deblocat SINGUR toate kit-urile. Si daca un incepator deblocheaza tot, eu nu ma speriu asa tare pentru ca fiind mai vechi, sunt deja in cunostinta de cauza cu toate aspectele jocului si tot eu sunt in avantaj.

    Iar legat de faptul ca cer bani .....asa merge comertul in zilele noastre iti cer bani si pe un nickname sau avatar mai special, ce sa mai spunem de arme

  2. #2702 SP
    Member Witchalok's Avatar
    @negru43: Luciane, mi se pare ca faci o confuzie intre rang si deblocarea armelor. Sa fim seriosi, ca nu e un capat de tara.
    Care e numarul de puncte ca sa deblochezi tot pe o clasa? intre 140 si 200 de mii daca nu ma inseala memoria.
    Un jucator mediocru, daca are un SPM de 300 o sa deblocheze in 200.000/300 = 667 de minute, deci cam 11 ore.

    44 de ore ca sa deblochezi toate clasele. Orice poate sa o faca, nu e cine stie ce realizare.

    Nu e cam si cum il face rang 100, sau ii deblocheaza toate dogtags, sau ii adauga 3.000 de killuri cu tancurile, etc.

  3. #2703 SP
    Member lucian43's Avatar
    ziceam ca alea le poate debloca pe bani, nu ma deranjeaza dar sa nu ii dea colonel service star 100 (Rank 145)

  4. #2704 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    Quote Originally Posted by calin_kalf View Post
    Acest lucru poate fi bun pentru cei care abia au cumparat jocul. Daca un noob joaca impotriva veteranilor, nu are nicio sansa...
    te contrazic..ce ai spus mai sus se intampla doar in COD unde sunt perk-uri si alte prostii care te ajuta..dar cum BF nu e joc de TDM unlock-uriile nu te ajuta prea mult..pana la urma cu orice arma faci treaba..important e sa stii ce-ai de facut..

    in legatura cu patch-ul si cu reculul: am incercat flash sup fara foregrip si e dezastru pe MG36..cu foregrip si heavy barell in schimb e mai acceptabil..

    ---------- Post added 29-03-2012 at 11:14 PM ----------

    edit:mi se pare mie sau assault rifle-uriile omoara acum mai repede ?

  5. #2705 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    WTF is this ?mi se intampla cand scriu avand ca arma principala AS Val(BF3 PC)...sa nu-mi spuneti ca e bug-ul de B2K de pe PS3..
    Attached Images Attached Images untitled.jpg

  6. #2706 SP
    Member Hazer's Avatar
    Quote Originally Posted by it.addi View Post
    Mie mi se pare normale aceste pack uri . Bine ca sunt disponibile de acum si nu de la lansare . Asta e mai important

  7. #2707 SP
    Member Witchalok's Avatar
    Quote Originally Posted by darkpaul13 View Post
    edit:mi se pare mie sau assault rifle-uriile omoara acum mai repede ?
    Ti se pare

    Teoretic nu are cum sa se intample asta. Atasamentele nu mai scad reculul/spread-ul la fel de mult ca inainte, si oricum toate assault rifles (si carbines si LMGs) au primit un nerf la spread.

    In schimb niste arme ca AN-94 sau G3A3 sau L85A2 ar trebui sa omoare un pic mai repede ca inainte.

  8. #2708 SP
    Senior Member Khufu's Avatar




    Cel mai bun gameplay video after the patch.

    Daca eram pe twitter trending era #dicefail sau #nodice.

  9. #2709 SP
    Senior Member calin_kalf's Avatar
    WOW...that...was...pure...skill...NOT

  10. #2710 SP
    Member makiaveliproject's Avatar
    Impresionantuserectus! The battlefail 3 ! Multumim Dice Multumim EA multumim da' nu prea!!

  11. #2711 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    pai Metro totdeauna e asa...campare la greu..tenis cu grenade si smaw/rpg/m320 spam...ca sa nu mai vorbim de modul Rush pe harta asta..

  12. #2712 SP
    Member lucian43's Avatar
    Quote Originally Posted by darkpaul13 View Post
    pai Metro totdeauna e asa...campare la greu..tenis cu grenade si smaw/rpg/m320 spam...ca sa nu mai vorbim de modul Rush pe harta asta..

    METRO nu e totdeauna asa, in seara asta am avut un match frumos, activ, fara camperi, rar cate un usas12, si sincer sa fiu nu am vazut nici un rpg/smaw !
    Atat echipa noastra cat si adversarii au fost cat se poate de fair play...
    Am reusit totodata sa fac unul din cele mai bune scoruri de cand joc battlefield 3 (Combat Score 28616... cu tot cu Riborns si Medals +73216 puncte intr-o singura runda)
    Datorita faptului ca am avut squad bun/cooperativ si server cu 500% Tickets adica 1750 tichete.
    Am reusit sa fac cu 100 mortaciuni mai mult decat am murit: Kills 121 - Deaths 21
    Battle Report - Battlelog / Battlefield 3

    Buh! traiasca serverele cu 1750 tickets

  13. #2713 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    Quote Originally Posted by lucian43 View Post
    METRO nu e totdeauna asa, in seara asta am avut un match frumos, activ, fara camperi, rar cate un usas12, si sincer sa fiu nu am vazut nici un rpg/smaw !
    Atat echipa noastra cat si adversarii au fost cat se poate de fair play...
    Am reusit totodata sa fac unul din cele mai bune scoruri de cand joc battlefield 3 (Combat Score 28616... cu tot cu Riborns si Medals +73216 puncte intr-o singura runda)
    Datorita faptului ca am avut squad bun/cooperativ si server cu 500% Tickets adica 1750 tichete.
    Am reusit sa fac cu 100 mortaciuni mai mult decat am murit: Kills 121 - Deaths 21
    Battle Report - Battlelog / Battlefield 3

    Buh! traiasca serverele cu 1750 tickets
    da..dar fiind doar 3 baze de cucerit/aparat si cea mai des aparata fiind Ticket Hall o echipa sta intotdeauna si se spawneaza la ea si campeaza la greu..e ca in video-ul de mai sus..macel..nu e prea multa tactica..e killing spree..si tocmai de asta e jucata..lots of killing and points..

    iar faza cu serverele high tickets..e cu dus intors..daca se intrerupe netul

  14. #2714 SP
    Member Witchalok's Avatar
    Quote Originally Posted by lucian43 View Post
    METRO nu e totdeauna asa, in seara asta am avut un match frumos, activ, fara camperi, rar cate un usas12, si sincer sa fiu nu am vazut nici un rpg/smaw !
    Atat echipa noastra cat si adversarii au fost cat se poate de fair play...
    Am reusit totodata sa fac unul din cele mai bune scoruri de cand joc battlefield 3 (Combat Score 28616... cu tot cu Riborns si Medals +73216 puncte intr-o singura runda)
    Datorita faptului ca am avut squad bun/cooperativ si server cu 500% Tickets adica 1750 tichete.
    Am reusit sa fac cu 100 mortaciuni mai mult decat am murit: Kills 121 - Deaths 21
    Battle Report - Battlelog / Battlefield 3

    Buh! traiasca serverele cu 1750 tickets
    Pai da dar ala joaca pe PC (si aparent cu jucatori foarte slabi). Cu 64 de jucatori, sa vezi ce lupte se dau la B. Exact acolo unde e filmat 100% din filmuletul ala, in vestiare, si pe primul set de scari.
    Nu contest faptul ca au cam dat-o in bara cu ultimul patch in ceea ce priveste suppressionul, si anume e cam puternic efectul acum, insa cam asa era si inainte metro. Doar ca acum nu mai joaca toti cu USAS si M320 ci joaca cu LMG-uri cu extended mags.

    Si da, PKP-ul rupe. Ieri am facut si eu un 40-5 pe Seine Crossing Rush, ca defender, cu bipod + flash supressor. Dar e acelasi efect de rock-paper-scrissors din BF. Oricand un sniper sau un RPG putea sa ma omoare.

    Iar metro cu numarul de tichete marit e groaznic. De fapt mai toate serverele de genul asta pe care le-am incercat au fost groaznice.
    Metro: una dintre echipe domina clar, era plina de medici si-si dadeau revive non-stop, ala de pe primul loc a terminat aprox 170-40;
    Seine Crossing: Se statea cu tancul + toata echipa la marginea spawn-ului inamic si se facea spawn rape;
    Canals: Base rape la Carrier cu Z11, ambele little birds furate, si 2 tancuri cu guided shell care de-abia asteptau sa apara un IFV sau un AMTRAC.

    Cele mai urate meciuri din punctul meu de vedere sunt alea in care o echipa e atat de slaba incat ii impingi inapoi in baza si apoi doar ii campezi. Pe genul asta de servere nici macar nu se mai termina un astfel de meci dupa 4-5 minute, tine 30 de minute.

    Si se ajunge iarasi la o problema discutata de atatea ori. Metro e o harta pe care multi spun ca o urasc, ca nu are nici o legatura cu seria Battlefield, ca e prea liniara, ca e numai pentru stat padderi, dar cred ca lejer peste 50% din serverele private de pe console acum sunt numai cu metro (pe PC DICE a declarat mai de demult ca datele lor arata ca e cea mai jucata harta din cele de 64 de jucatori).
    Si apoi ne plangem ca baga DLC cu harte similare cu Metro. Pai daca asta vrea lumea, la ce va asteptati?

  15. #2715 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    pai Metro e singura harta care incurajeaza camping-ul si pe Conquest..ca sa nu mai vorbesc de modul Rush..este cum ai spus: liniara..e adevarat ca e buna asa din cand in cand..daca vrei multe puncte usor de obtinut..dar n-are nimic din BF..si mai nou,dupa patch pe langa LMG-uri se foloseste DAO12 cu Flechette si Extended Mag..

    totusi apreciez la lucian43 ca a fost 90% din kill-uri cu assault rifle

  16. #2716 SP
    Member galagan90's Avatar
    Pe Metro joc doar cu UMP-45 sau PKP PECHENEG , dupa update joc pe servere cu 500% Tickets si pot sa spun ca rupe , mi se pare mult mai tare , desi echipele acum sunt foarte dezechilibrate uneori si sunt multi camperi , am avut ocazia de 2 meciuri epice aseara pe metro si seine crossing .

  17. #2717 SP
    Member theSrN's Avatar
    Metro - best boosting map ever, any game !

  18. #2718 SP
    Member geosnyper's Avatar
    cata prostie...pai daca era pe hardcore isi lua kick in secunda doi la cati coechipieri omora

    ---------- Post added 03-04-2012 at 02:56 AM ----------

    Quote Originally Posted by galagan90 View Post
    Pe Metro joc doar cu UMP-45 sau PKP PECHENEG , dupa update joc pe servere cu 500% Tickets si pot sa spun ca rupe , mi se pare mult mai tare , desi echipele acum sunt foarte dezechilibrate uneori si sunt multi camperi , am avut ocazia de 2 meciuri epice aseara pe metro si seine crossing .
    Pai e cam cu dus intors treaba asta cu 500%
    In seara asta mi-am lust o mare teapa aveam pe golf Oman un k/d de 40 si ceva la 10 sau 15 cu vreo 20000 de puncte si dupa vreo juma de Ora de jucat s-a blocat jocul/consola dracu s-o ia ca nu Mai pot de
    Deci mare grija

  19. #2719 SP
    Member cipvas's Avatar
    Pt cei care aveti jocul pe Xbox. Vine patch-ul si pe Live...

    The Battlefield Blog | Xbox 360 Patch Going Live April 3rd

  20. #2720 SP
    Member SepticEye's Avatar
    Deci tot pe jumate rezolutie si cu lag ruleaza pe ps3 jocul asta?Inca mai sper ca intr-o zi o sa fie mai bun ca BC2.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 136 of 164 FirstFirst ... 36 86 126 134 135 136 137 138 146 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts