Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 85 of 164 FirstFirst ... 35 75 83 84 85 86 87 95 135 ... LastLast
Results 1,681 to 1,700 of 3278

Thread: Battlefield 3

  1. #1681 SP
    Senior Member ffocus's Avatar
    Ce problema are tactical light? Eu o folosesc si pot spune ca isi face treaba excelent.

  2. #1682 SP
    konichiwa zombie chynagods's Avatar
    Esti tare focusica
    Ideea e ca are aceasi intensitate si pentru ochisorii coechipierilor.Nu e normal ce naiba
    L.E
    Sa-mi dat te rog un add "chyna007" sa facem cateva meciuri,cred ca te-am sters din greseala

  3. #1683 SP
    Senior Member Alexandru's Avatar
    Joaca cineva co-op pe Xbox 360?

    Daca sunt doritori, adaugati-ma: AlexandruN2

  4. #1684 SP
    Member Dante's Avatar
    intensitatea tactical light va fi diminuata prin urmatorul patch
    cam asa:
    Upcoming Battlefield 3 Patch To Nerf Tactical Lights, AA Vehicles | GoGoGamer.net

  5. #1685 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Quote Originally Posted by ffocus View Post
    Ce problema are tactical light? Eu o folosesc si pot spune ca isi face treaba excelent.

    Aham, sa ai un soare portabil pe arma (care e mult mai luminos decat soarele insusi in anumite momente, ca sa nu mai zic ca lumina ma orbeste desi afara e zi) nu este exagerat. Partea cea mai frustranta insa este urmatoarea: lumina parca opreste gloantele. Stiu sigur ca il ating gloantele, dar totusi reuseste sa supravietuiasca. Se pare ca e lumina sfanta.

    Sper totusi ca nerf-uirea sa nu fie doar pentru teammates, ci si pentru adversari. E ridicola situatia. Inteleg ce au vrut ei sa faca cu treaba asta, dar au sarit calul.

  6. #1686 SP
    Member cipvas's Avatar
    Eu personal sunt cam nemultumit de claymore si AA statice. Am vazut clar cum inamici treceau in fuga peste claymore fara sa o declanseze. Iar turelele AA, pe langa faptul ca au o raza foarte mica de actiune, sunt si foarte slabe.Parca trag cu fasole in avioanele inamice.Se vede clar ca le nimeresc, caci imi apare x-ul ala.Sau mi se pare doar mie?

  7. #1687 SP
    Senior Member Mariusik's Avatar
    Mda. Am incercat. Am incercat! Am facut toate setarile posibile la consola pe partea video ca sa scap de input lag si tot n am reusit. La monitor nu am ce seta. Am incercat sa joc si cu Dualshock ul legat la PS3 prin cablu, am incercat si cu Sixaxis, am incercat. Rezultatul? 576p e singura solutie.

    Un joc cu potential distrus de lenea si cel mai probabil incompetenta unor sclavi care lucreaza la DICE, inapti in a repara o problema care nu trebuia sa existe de la inceput si pe langa astea si ignoranti. Eu nu mi pot explica cum de pe xbox nu este prezenta problema.
    Stau si ma intreb daca se stia inca de la inceput ca este problema asta si ca nu o vor repara de i a determinat pe Sony sa cumpere exclusivitatea patch ului Back to Kakat timp de o saptamana.

    Mi se pare fenomenal faptul ca ei scot un singur patch pt un singur bug. Si patch ul ala il astepti cateva saptamani. Lipsa de interes nene'. Prostu' a dat deja banul asa ca da-l in aia ma-sii.

    Ii felicit pe baietii de la EA ca au rezolvat problema cu lag ul intr un timp relativ scurt (2 saptamani) in comparatie cu situatia lui BC2. Chiar nu am mai avut probleme care sa tina de lag, dar DICE ul? N am mai vazut oameni ca ei. Deja m am saturat eu sa ma mai plang.

  8. #1688 SP
    Member cipvas's Avatar
    Fii si tu mai explicit. Poate unii de pe aici nu stiu ce inseamna input lag. Mai exact cum se manifesta la tine?Poate gasesti sustinatori. Poate altii nu au dat importanta acestui lucru. Se pare ca esti printre putinii care nu pot juca jocul.

  9. #1689 SP
    Member Dante's Avatar
    Oamenii au diferite grade de perceptie. Unii din noi poate chiar avem input lag si nu ne dam seama de el pe cand alti sunt mai receptivi. Insa....ceea ce e in video-ul de mai jos face jocul practic nejucabil. Eu pot sa spun clar dupa ce am vazut asta ca nu am experimentat asa ceva.


  10. #1690 SP
    Senior Member Mariusik's Avatar
    Quote Originally Posted by cipvas View Post
    Fii si tu mai explicit. Poate unii de pe aici nu stiu ce inseamna input lag. Mai exact cum se manifesta la tine?Poate gasesti sustinatori. Poate altii nu au dat importanta acestui lucru. Se pare ca esti printre putinii care nu pot juca jocul.
    A fost explicat ce inseamna input lag de mai multe ori.

    Quote Originally Posted by Dante View Post
    Oamenii au diferite grade de perceptie. Unii din noi poate chiar avem input lag si nu ne dam seama de el pe cand alti sunt mai receptivi. Insa....ceea ce e in video-ul de mai jos face jocul practic nejucabil. Eu pot sa spun clar dupa ce am vazut asta ca nu am experimentat asa ceva.

    In video ul acesta se vede clar despre ce vorbesc. Eu sesizez aceasta intarziere care apare intre miscarea analogului si efectuarea comenzii in joc, si ma deranjeaza enorm. Practic nu pot juca jocul. La range uri mari mai omor ceva oameni, dar cand vine vorba de close/medium ranged combat, sunt ca si mort.
    Acest delay era prezent si in alpha-beta, dar acolo nu era asa de puternic.

  11. #1691 SP
    Member Dante's Avatar
    Pe hartile cu vehicule/avioane e mai sesizabil decat pe cele fara? Fata de beta asta e unul din principalele aspecte care s-a modificat

  12. #1692 SP
    Member LeGenD's Avatar
    @dante: de ce nu faci un video si sa imi demonstrezi ca nu ai asa ceva?(extrem de curios m-ai facut)...eventual joci pe un monitor cu tub catodic...atunci da... dar problema TOTI o au...ca nu ii intereseaza/afecteaza, e partea 2-a...

    p.s: am vorbit cu un reprezentat dice sau ce era...atat de inapt si atehnic era de am luat maxim si am iesit, n-am mai stat sa imi raspunda la intrebarile "super grele"...trist......eu totusi sper sa scoata astia un fix...daca nu asta e...il vand....oricum mare pacat ar fi sa il lase asa.


    p.s2: @dante: nu ma intereseaza calitatea imaginii, sa fie doar vizibila ca imi dau seama eu...ms

    p.s3: @dante: sau zi-mi exact ce monitor folosesti si e d'ajuns daca n-ai chef sa faci o filmare scurta...

  13. #1693 SP
    Senior Member Mariusik's Avatar
    Quote Originally Posted by Dante View Post
    Pe hartile cu vehicule/avioane e mai sesizabil decat pe cele fara? Fata de beta asta e unul din principalele aspecte care s-a modificat
    E exact la fel peste tot. Pana si in campanie este prezent. Mai apare rareori si in 576p, pt 2-3 secunde, cand este foarte multa actiune pe ecran.

    Schimba te rog rezolutia consolei in 576p (Display Settings -> Video Output Settings -> HDMI (sau ce cablu folosesti tu) -> Custom -> Lasi doar 576p activat -> 16:9 -> X -> Finish) si spune mi daca sesizezi vreo diferenta, ca nu se poate sa nu ai lagul ala.
    Cand vrei sa revii la setarile dinainte dai Automatic la al 4 lea pas si fac singure.

  14. #1694 SP
    Member Witchalok's Avatar
    Quote Originally Posted by cipvas View Post
    Eu personal sunt cam nemultumit de claymore si AA statice. Am vazut clar cum inamici treceau in fuga peste claymore fara sa o declanseze. Iar turelele AA, pe langa faptul ca au o raza foarte mica de actiune, sunt si foarte slabe.Parca trag cu fasole in avioanele inamice.Se vede clar ca le nimeresc, caci imi apare x-ul ala.Sau mi se pare doar mie?
    Claymore mi se pare OK. Nu am folosit extensiv, decat vreo 2-3 runde, dar pareau sa-si faca treaba. Pus cate unul strategic si faceam kill-uri in mod regulat. Nu am patit sa treaca peste si sa nu bubuie.

    AA static mi se pare si mie o bataie de joc. Pierdere de vreme sa te sui in el.

    De input lag s-a tot discutat pe threadul asta.

    P.S.: eu de abia astept sa ajung acasa sa mai bag niste meciuri. A inceput sa ma prinda

    P.P.S: joc in 576p. In 720p imi vine sa-mi sparg controllerul.

  15. #1695 SP
    Member Dante's Avatar
    Monitor LCD 22 BenQ E2200HD HDMI Full HD si FragFx V2 cablat. Nu am zis 100% ca nu am ci doar ca nu sesizez/nu ma deranjeaza. O sa incerc sa fac pe zi un film. Pun in rezolutie mai mica si o sa conectez si un sixaxis original sa vad daca e diferenta


    ---------- Post added 14-11-2011 at 06:35 PM ----------

    LE: am schimbat acum in 576p, diferenta e mica la miscare, parca e o idee mai fluid. Grafic arata cam ca CS 1.6. E rusinos pt DICE sa sugereze ca lumea sa joace asa......e penibil pt anul aproape 2012

  16. #1696 SP
    Senior Member Pisboy's Avatar
    Hmmm,ia sa testez si eu chestia asta.Acu vad despre ce vb cu adevarat.Poate is eu mai nesimtit.Revin.

    Bad Company 1 NO LAG


    Battlefield 3 NO LAG(cel putin eu nu sesizez) Urmariti tinta pe exran ,nu arma in sine.Se misca la fel ca si comanda data.
    Imi merge la fel si pe monitorul de PC pe care am testat,si pe LCD-ul de 81 si pe plasma de 107.

  17. #1697 SP
    Junior Member Amsterdam's Avatar
    M-ati facut curios si am testat si eu acum, nu am nici un pic de lag.

  18. #1698 SP
    Senior Member Mariusik's Avatar
    Quote Originally Posted by Pisboy View Post
    Hmmm,ia sa testez si eu chestia asta.Acu vad despre ce vb cu adevarat.Poate is eu mai nesimtit.Revin.

    Bad Company 1 NO LAG


    Battlefield 3 NO LAG(cel putin eu nu sesizez) Urmariti tinta pe exran ,nu arma in sine.Se misca la fel ca si comanda data.
    Imi merge la fel si pe monitorul de PC pe care am testat,si pe LCD-ul de 81 si pe plasma de 107.

    Asta pentru ca problema nu este prezenta decat pe PS3. In video ul pus mai sus de Dante se vede CLAR ca este o intarziere intre miscarea analogului si efectuarea comenzii. Chiar nu mai vede nimeni delayul ala?

    Mai pun si eu o data video ul respectiv ca sa nu fiti nevoiti sa dati scroll. Click pe spoiler:


    Miscarea armei nu are nici o legatura, ea miscandu se la fel si in 576p.

    @Dante: Cam asa arata Homefront in 2011.

  19. #1699 SP
    Junior Member Amsterdam's Avatar
    Se vede intradevar, dar eu nu am delay-ul ala si joc pe PS3. Folosesc un monitor LG W2363V de 23''.

  20. #1700 SP
    Senior Member Pisboy's Avatar
    Am vazut delayul,nu am stiut in schimb ca problema e doar pe PS3.Sorry

    Poate mai pune cineva care zice ca nu are probleme pe PS3 un video home made.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 85 of 164 FirstFirst ... 35 75 83 84 85 86 87 95 135 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts