Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 381 FirstFirst 1 2 3 4 12 52 102 ... LastLast
Results 21 to 40 of 7601

Thread: Ghidul cumparatorului consolist

  1. #21 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Quote Originally Posted by Wargasm View Post
    Pai il mai ai?
    Ca n-am apucat sa vorbesc cu Dark.
    Abia azi am vazut post-ul da-mi un PM ceva si ne vedem maine pe la Unirii. You know where to find me

  2. #22 SP
    Member Wargasm's Avatar
    Ai pm

  3. #23 SP
    Senior Member BoDoPSX's Avatar
    Quote Originally Posted by djleo666 View Post
    videogamesplus.ca, am cumparat de la ei, livrarea in 2 saptamani a sosit si au si ei segment la xbox360 de region free.
    pe thehut.com comand des dar am si luat o teapa de la ei venind discul neprotejat si cu carcasa crapata.
    shopto.net are oferte bune, uneori mai mari ca in alte parti, alteori mai mici.
    recomandare : inainte sa cumparati jocul dorit, verificati in mai multe parti preturile, in rest sunt suficienti de seriosi cat sa nu apara probleme.

    la mine de la videogamesplus a durat maxim 5 zile. incluzand weekend. am f multe luate de la ei. am avut chiar MGS4 defect si mi l-au inlocuit fara probleme. recomand plata cu paypal.

    puteti incerca si www.startupmedia.co.uk
    am luat de la ei de pe ebay si mi-au trimis cupon cu 5% reducere. daca e cineva interesat shoot for code (valabil pana la 1 ian 2009)

    cheers

  4. #24 SP
    Junior Member SisterRay's Avatar
    Salutare la toată lumea! Azi am aterizat şi eu pe aici după ce mi-a dat prin cap să intru pe pagina lui Monky şi am aflat despre consolegames.ro.

    De la www.zavvi.co.uk am cumpărat eu o dată. Mai precis a fost vorba de o precomandă la Crisis Core Final Fantasy VII ediţie limitată (joc, artbook subţirel de dimensiunile carcasei jocului şi mapă sau cum s-o numi chestia aia �n care erau). Transportul a fost 4 lire şi a fost pus la poştă cu o zi �nainte de lansare.

    O menţiune cu privire la precomenzi. �n momentul efectuării unei precomenzi la www.zavvi.co.uk, trebuie să aveţi toţi banii pe card pentru comandă, pentru că procesul lor de verificare presupune tragerea banilor de pe card şi returnarea lor �n c�teva zile (durata returnării este aceeaşi ca la tranzacţiile eşuate. La mine la ING e 14 zile lucrătoare). Abia după această verificare se poate considera confirmată precomanda voastră. Zavvi merită la precomezi doar dacă se oferă ceva mai deosebit, av�nd �n vedere că publisherii mai fac anumite promoţii numai cu marile reţele de magazine britanice din care face parte (alături de HMV, Play, Game, Gamestation).

    �n altă ordine de idei, tu, BoDoPSX, de c�ţi bani ai luat de la www.startupmedia.co.uk ăia, că eu am luat recent ceva de 17 lire (joc plus transport) şi nu mi-au dat nimic, �n afară de feedback pozitiv imediat, �nc�ntaţi fiind că le-am plătit cum am cumpărat produsul?

    C�t despre asigurare, uitaţi-vă la aia care nu oferă să zică ceva despre faptul că obţin dovada expedierii de la poştă. Royal Mail acoperă pierderile p�nă la 36 de lire dacă se obţine o dovadă şi dacă se plăteşte prin Paypal am senzaţia că acoperă şi ei ceva. Nu ştiu exact, p�nă acum nu mi s-a pierdut nimic, deşi dacă am de ales prefer să plătesc �n plus pentru asigurare.

    Off-topic. Nu există posibilitatea selectării unei alte teme pentru forum sau sunt eu toantă şi n-am găsit-o? Că negrul ăsta, deşi elegant, �mi face ochii praştie.

  5. #25 SP
    Member DRAGOS10's Avatar
    a intampinat cineva probleme cu cei de la play -asia? ca as vrea sa comand de la ei , unde vad ca au preturi mici .Ce pareri aveti despre acest site?

  6. #26 SP
    Senior Member BoDoPSX's Avatar
    @SisterRay: un joc de 18 lire cu tot cu shipp. (a fost a 2 a comanda la ei)

  7. #27 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Quote Originally Posted by DRAGOS10 View Post
    a intampinat cineva probleme cu cei de la play -asia? ca as vrea sa comand de la ei , unde vad ca au preturi mici .Ce pareri aveti despre acest site?
    Poti comanda fara probleme insa iti recomand plata prin paypal

    ATENTIE - fiind din afara UE trebuie sa platesti vama pentru produse care depasesc 50 $ deci vezi cum te incadrezi cu banii

  8. #28 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by DRAGOS10 View Post
    a intampinat cineva probleme cu cei de la play -asia? ca as vrea sa comand de la ei , unde vad ca au preturi mici .Ce pareri aveti despre acest site?
    Da. Eu am 2 jocuri care nici nu au ajuns, si pe care nici nu mi-au dat banii (desi au trecut in cazul unui joc de PS3 mai bine de 5 luni). Eu m-am oprit in a lua de la ei...

  9. #29 SP
    Junior Member SisterRay's Avatar
    Aha, BoDoPSX, deci trebuie să fii recidivist la ei. Mulţumesc.

  10. #30 SP
    Member DRAGOS10's Avatar
    atunci imi puteti recomanda un site cu preturi mici gen play-asia maxim 60$ , de unde pot comanda fara sa am probleme ,gen sa nu vina comanda.

  11. #31 SP
    Taw
    Senior Member Taw's Avatar
    Nu prea ai de unde, vezi ofertele de la thehut.com sau shopto.com.Sau chiar pe amazon.co.uk si vb cu robert dinu. Din asia vin mai ieftin, dar de multe ori cauzeaza probleme.

  12. #32 SP
    Member DRAGOS10's Avatar
    ms

  13. #33 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Daca comanzi prin paypal - in general nu au de ce sa fie probleme, daca fac nazuri aia de pe site (si nu vor sa retrimita) faci reclamatie la paypal si in general iti recuperezi banii - deci nu sunt probleme.

  14. #34 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Cred ca dau si eu o comanda la videogameplus.ca

    Desi momentan este backordered, abia astept sa iasa la suprafata Viva Pinata Trouble in Paradise. Pretul de doar 40 CAD e mai mult decat decent.

  15. #35 SP
    Member zNowkid's Avatar
    dintre siteurile enumarate pe prima pagina,care ar fi cel mai bun pentru pre-order

  16. #36 SP
    Senior Member zinodaur's Avatar
    De CeX : we buy and sell Games, DVDs, PC Hardware & Software, Phones and electronics online ce ziceti ? E ceva de el ? Jocuri vechi, super SUPER preturi parerea mea.

  17. #37 SP
    Junior Member SisterRay's Avatar
    �ntreabă-l pe Robert Dinu şi o să-ţi spună el c�te probleme i-au făcut. Parcă ăştia erau, nu Robert?

  18. #38 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Plus ca nu trimite direct in Ro. Site-urile puse de mine pe prima pagina sunt site-uri care trimit si in Romania.

  19. #39 SP
    Member Wargasm's Avatar
    Au venit joacele de pe shopto.net
    Cu intarziere!!!
    A durat 4 zile.

  20. #40 SP
    Senior Member Bobby's Avatar
    Tot Amazon.co.uk prin RobertDinu mi se pare cea mai buna varianta


    De unde imi pot face cel mai ieftin si rapid/bine precomanda la FIFA 09?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 381 FirstFirst 1 2 3 4 12 52 102 ... LastLast

Similar Threads

  1. Consolist publicat, proza scurta SF By AlanPoe in forum Carti si Comics
    Replies: 11 Last Post: 25-06-2015, 15:06
  2. Ce mai bea un consolist? By MonkY in forum Polls
    Replies: 51 Last Post: 04-09-2014, 16:29
  3. Replies: 46 Last Post: 03-07-2014, 12:00
  4. Visul unui consolist dupa 3 ani... By MonkY in forum Hot Story
    Replies: 52 Last Post: 19-09-2011, 03:25
  5. Locuri de vizitat pentru un consolist in Londra By MonkY in forum Travel & Fashion
    Replies: 6 Last Post: 20-03-2010, 12:31

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts