Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 4 of 31 FirstFirst ... 2 3 4 5 6 14 ... LastLast
Results 61 to 80 of 610

Thread: Console Games - Donatii

  1. #61 SP
    Junior Member ciuki's Avatar
    Salutare
    MonkY, un cont IBAN pentru donatie (LEI) nu pot primi pe PM?; imi este cel mai convenabil asa, prin IBanking

  2. #62 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by ciuki View Post
    Salutare
    MonkY, un cont IBAN pentru donatie (LEI) nu pot primi pe PM?; imi este cel mai convenabil asa, prin IBanking
    ciuki: sa stii ca ne-ai dat o idee buna... sa deschidem un cont. Insa va fi un cont personal, pentru ca pe firma trebuie facturi si alte nebuniii. Si e mai mare ocaua decat daraua. O sa vorbesc si cu ceilalti din echipa, si facem un cont... chiar nu m-am gandit la asta. Mercic !

    Imouthes: thx for donation ! Respect !

  3. #63 SP
    Junior Member ciuki's Avatar
    exact, e simplu si eficient; va pot "indica" banca unde lucrez eu imi fac si eu target-ul

  4. #64 SP
    Member cristian77's Avatar
    Quote Originally Posted by ciuki View Post
    Salutare
    MonkY, un cont IBAN pentru donatie (LEI) nu pot primi pe PM?; imi este cel mai convenabil asa, prin IBanking
    Astept si eu asa ceva

  5. #65 SP
    Senior Member consol3's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    ciuki: sa stii ca ne-ai dat o idee buna... sa deschidem un cont. Insa va fi un cont personal, pentru ca pe firma trebuie facturi si alte nebuniii. Si e mai mare ocaua decat daraua. O sa vorbesc si cu ceilalti din echipa, si facem un cont... chiar nu m-am gandit la asta. Mercic !

    Imouthes: thx for donation ! Respect !
    Si eu vreau un cont IBAN,voi face o mica donatie,mana de lamana se va strange cevaNu promit ca luna asta dar pana in iunie voi pune ceva ca sunt cu bugetul jos dupa ultimile achizitii

  6. #66 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Oki doki... la cerere voastra avem acum si un cont IBAN in care puteti dona. O sa va rog ca dupa ce ati facut donatia, sa imi dati un PM cu numele si suma depusa. Multumesc.

    Contul IBAN - Raiffeisen Bank este RO77 RZBR 0000 0600 1160 1080.

  7. #67 SP
    Junior Member Konsolar's Avatar
    Threadul asta de ce nu-i lipicios ?

  8. #68 SP
    Junior Member ciuki's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Oki doki... la cerere voastra avem acum si un cont IBAN in care puteti dona. O sa va rog ca dupa ce ati facut donatia, sa imi dati un PM cu numele si suma depusa. Multumesc.

    Contul IBAN - Raiffeisen Bank este RO77 RZBR 0000 0600 1160 1080.

    foarte ok, insa am nevoie de un nume "beneficiar"
    regula bancara..
    10x

  9. #69 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by ciuki View Post
    regula bancara..
    Ciudat... eu am transferat bani, depus bani in n conturi si niciodata nu m-a intrebat beneficiarul. Nici nu cred ca este legal sa te intrebe numele beneficiarului (care in unele cazuri poate are un cont privat)... Hell yeah, daca depun bani intr-un cont la Raiffeisen, nici macar tot contul nu-mi trebuie, ci doar ultimele 7 cifre. In plus, ia gandeste-te la toate emisiunile si reclamele acelea in care vezi "A fost deschis un cont de donatii numarul XXXX XXXX XXXX XXXX. Multumim". Nu ai nume, nu ai nimic in afara de cont.

    Anyway, scrieti si voi CG daca vor neaparat nume. Thx

  10. #70 SP
    Junior Member ciuki's Avatar
    din cate stiu eu (ca si diferente intre depuneri ca$h la casierie si OP), cand faci un op, fie on-line sau la ghiseu, ai niste informatii de prezentat pe acel formular (hartie sau electronic) precum: suma, cont beneficiar, nume beneficiar, CNP/CUI, adresa si banca beneficiara.
    este o metoda de verificare a bancii ca banii ajung in contul cui trebuie (unde s-au vrut a fi trimisi din start)
    ca daca operatorului bancar de la incasare plati ii apare un iban de gigel petrescu dar eu am scris marcelescu ion, ii cam da cu eroare
    dar cum zici tu, o sa incerc asa cum ai spus si vedem daca intra!
    10x
    si de obicei e asa "A fost deschis un cont de donatii numarul XXXX XXXX XXXX XXXX, pe numele mamei/tatalui etc. Multumim"

  11. #71 SP
    Taw
    Senior Member Taw's Avatar
    Quote Originally Posted by ciuki View Post
    este o metoda de verificare a bancii ca banii ajung in contul cui trebuie (unde s-au vrut a fi trimisi din start)
    Exact

  12. #72 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Am aruncat o privire si pe sistemul de plati online la Raiffeisen si nu exista Beneficiar acolo (am atasat si un screenshot). Dar nu-i bai, daca va cere asa ceva, scrieti Cristina Kelemen (my other half). Oricum banutii ajung tot in acelasi loc. Momentan sunt 330 EUR. Pana la 3000 + TVA, mai e cale lunga. Si cred ca mai sunt doar 4 luni... eeeh, ne descurcam noi. Trebuie sa incep sa joc la lotto
    Attached Images Attached Images 2009-05-04_165334.jpg

  13. #73 SP
    Junior Member ciuki's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Am aruncat o privire si pe sistemul de plati online la Raiffeisen si nu exista Beneficiar acolo (am atasat si un screenshot). Dar nu-i bai, daca va cere asa ceva, scrieti Cristina Kelemen (my other half). Oricum banutii ajung tot in acelasi loc. Momentan sunt 330 EUR. Pana la 3000 + TVA, mai e cale lunga. Si cred ca mai sunt doar 4 luni... eeeh, ne descurcam noi. Trebuie sa incep sa joc la lotto
    oups! pai ce ai ales tu este plata intrabancara, intre clienti raiff, care sunt identificati dupa un cod (cont) intern
    Attached Images Attached Images cg.jpg

  14. #74 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Merci de lamurire ciuki. Well... sper ca acum e clara treaba... am lasat si numele beneficiarului (poate fuge cu banii in excursie in Maldive )

  15. #75 SP
    Junior Member ciuki's Avatar
    eram gata sa fac o plata, dar m-a trasnit iar! (sunt plin de intrebari): contul e de Lei?
    anyway, bag acum un transfer (modic, dar sper sa ajute overall)

  16. #76 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Da, contul este in RON

  17. #77 SP
    Junior Member Nightbox's Avatar
    monky da-mi un mesaj pe yahoo cand ma vezi online sa iti recomand cineva pentru sponsorizare

  18. #78 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Thx ciuki ! Au intrat banutii si te-am introdus in lista de donatori (grupa AB pozitiv)

    Nightbox: nu am id-ul tau, dar ti-am lasat un PM. Orice sponsorizare e bine venita, desi pana acum... numai vorbe

  19. #79 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Solozaur: Multumim pentru suport. Respect !
    Zaice si mihaikid: "multumim" si voua. Aveti un mic warning pentru cele 2000 de EUR pe care ati incercat sa le donati... Apreciem "gestul". Inteleg ca pentru unii e o distractie ce se intampla aici. Pentru altii insa e pasiune, munca, e un loc special, de care nu ne batem joc. O zi buna !

  20. #80 SP
    Member Solozaur's Avatar
    Macar cu atat sa pot ajuta, avand in vedere ca o mare parte din timpul de surfing pe net il petrec pe acest forum, si sper din toata inima sa o scoateti la capat pentru ca nu stiu ce m-asi face fara consolegames.ro!

    <3

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 4 of 31 FirstFirst ... 2 3 4 5 6 14 ... LastLast

Similar Threads

  1. If console games would be pr0n... By MonkY in forum Console Club
    Replies: 13 Last Post: 01-07-2011, 00:52
  2. Console Fighting Games By MonkY in forum Console Club
    Replies: 13 Last Post: 22-01-2009, 19:06
  3. Primul post pe Console Games... By MonkY in forum Console News
    Replies: 20 Last Post: 03-08-2008, 23:04

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts