Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

View Poll Results: Ce lifepath ai ales?

Voters
95. You may not vote on this poll
  • Nomad

    34 35.79%
  • Streetkid

    35 36.84%
  • Corpo

    26 27.37%
Page 21 of 77 FirstFirst ... 11 19 20 21 22 23 31 71 ... LastLast
Results 401 to 420 of 1531

Thread: Cyberpunk 2077

  1. #401 SP
    Member KurtKnispel's Avatar
    Diferența uriașă între ce face CDPR și alții, e că CDPR a mințit cu o nesimțire crasă atunci când a afirmat că nu va apela la metode de tip crunch. Ar fi trebuit doar să tacă în urmă cu câteva luni.

    Iar pata asta nu se va șterge niciodată, mai ales când oameni cu influență din presă precum Schreier vorbesc despre lucrurile astea.

  2. #402 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Toate companiile cu pretentii fac asta, dar nu toate ajung in presa cu asta. That is all.

  3. #403 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Daca CDPR își plătește angajații la fel ca celelalte companii, nu vad problema. Și eu as sta la munca 16 ore pe zi pentru 20 000 de coco pe luna.

  4. #404 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Asa zice si acolo, parca - 6 zile de lucru pe saptamana, dar este platita.

    Eu nu inteleg de ce se mai mira lumea. La fel a fost si inainte sa iasa RDR2. Toate articolele de genu sunt facute cu un scop, fix inaintea lansarii unui joc important. La fel e si la filme si mai ales la firmele care se ocupa de CGI, dar aia sunt si platiti nasol, pentru cati bani face un film de genu.

  5. #405 SP
    Member ExocrathX5's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Asa zice si acolo, parca - 6 zile de lucru pe saptamana, dar este platita.

    Eu nu inteleg de ce se mai mira lumea. La fel a fost si inainte sa iasa RDR2. Toate articolele de genu sunt facute cu un scop, fix inaintea lansarii unui joc important. La fel e si la filme si mai ales la firmele care se ocupa de CGI, dar aia sunt si platiti nasol, pentru cati bani face un film de genu.
    Să nu uităm că mulți în industria jocurilor au și un plan de bonusare în funcție de vânzări/scoruri. Bonusuri care la urmă pot ajunge și până la 6, chiar și 7 cifre (depinde și de funcție desigur).

  6. #406 SP
    Member KurtKnispel's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Toate companiile cu pretentii fac asta.
    Dar nu toate mint precum CDPR, care se jurau ca ei nu vor face asa ceva. Cam asta ar fi diferenta.

  7. #407 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    ^^^

  8. #408 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by KurtKnispel View Post
    Dar nu toate mint precum CDPR, care se jurau ca ei nu vor face asa ceva. Cam asta ar fi diferenta.
    Da e vreuna care recunoaste? Nu inteleg ce fel de gandire e asta. Oamenii au facut o declaratie in care credeau, dar cum se apropie data de lansare, probabil au vazut ca nu pot ajunge "acolo" fara extra work.
    Acum, cat timp s-a agreat cumva cu echipa (ma refer la nivel inalt, pe partea de management) ca e nevoie de x ore suplimentare platite din partea tuturor, chiar daca asta inseamna pt 1-2-15 luni sa lucreze 9 zile pe saptamana cate 43h pe zi, atunci asta se face si se plateste. Cui nu-i convine e liber sa plece, cu siguranta.

  9. #409 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Pe criza asta, cand avem numar record de someri (worldwide), asta ar fi problema cea mai mare: ca unii au prea mult de lucru, si vor face o caruta de bani... Sa fim seriosi, nu cred ca sunt tinuti cu forta acolo, sau sunt platiti cu 1$ pe zi ca in vreun fab chinez. Eu am vazut diverse prezentari/filmulete de pe la CD PR si nu mi s-a parut ca nu se distrau baietii (si fetele). Au tot felul de activitati, tot felul de party-uri... sunt polonezi, sunt oameni destepti. Nu va faceti griji pentru ei.

  10. #410 SP
    Senior Member Khufu's Avatar

  11. #411 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Si cand ma gandesc ca la unele companii VREI sa bagi OT si nu ti se da voie

  12. #412 SP
    Member IsNotMe's Avatar
    Se baga aia de la kotaku ...“ vai crima ! uite-i ce fac ! Nu?“ eu unu bag extra oricand am posibilitatea ! Asa imi permit sa-mi mai cumpar si eu una alta , cu banii castigati in plus! Nu cred totusi ca la CDPR e ca la patron ,sa ii plangem ! Ati muncit vreodata la un patron ? Eu da ! La patron se intampla sa muncesc si sambata si duminica si sa primesc in schimb numai multumiri ! Nu mai au mult si termina !

  13. #413 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Da ma dar problema apare cand te obliga sa faci. E perfect permisibil sa alegi tu, dar daca ai catel/purcel acasa, chestii de genul, si n-ai avea voie sa refuzi sa mergi sambata la birou ca altfel te trezesti in review ca nu esti "team player" sau "project oriented" sau mai stiu eu ce termeni coporatisti, e chiar aiurea si ar trebui aratata cu degetul orice situatie de genul.

  14. #414 SP
    Manager paul's Avatar
    Keanu Reeves - "Seize the day":

  15. #415 SP
    Manager paul's Avatar
    Keanu Reeves - "No limits":

  16. #416 SP
    Manager paul's Avatar
    Attached Images Attached Images ptx5lel.jpg btikznj.jpg l58rmpi.jpg

  17. #417 SP
    Member IsNotMe's Avatar
    Sper sa apuc sa-l joc ! Inca putin ! vine si concediul si LG CX-ul ! Can’t wait !

  18. #418 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by paul View Post
    Ia vezi @Dant3, cum era cu pariul ala?

  19. #419 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Când e cum îți place ție e bine, no? Ma bucur ca în sfârșit iese, sper sa fie bun. Pe mine ma lasă rece în continuare dar poate ma surprinde din moment ce nu am așteptări mari

    Nu-mi aduc aminte de niciun pariu, refresh please

    Next gen upgrade anul viitor

  20. #420 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pai nu e niciun pariu, doar ai zis tu ca se va amana din nou si ca nu crezi ca se va lansa pe 19 Noiembrie. Sau ceva de genu
    Si eu am zis ca nu are cum, daca atunci se lanseaza next gen consoles si ca cel mai probabil d-aia a fost si amanat fara nicio problema pana atunci.

    Asta cu next gen upgrade anul viitor e nasoala. Dar sa vedem la care se refera, ca parca erau 2 chestii diferite si chiar au zis ca acel free update pentru next gen va fi disponibil day 1. Dar sa vedem ce isneamna asta. Poate doar ce iese pe PS4 Pro/Xbox One X sa mearga pe next gen la detalii mai bune sau mai multe fps si tot ar fi ok.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 21 of 77 FirstFirst ... 11 19 20 21 22 23 31 71 ... LastLast

Similar Threads

  1. CD Projekt RED anunta Cyberpunk 2077 By Clopotarul in forum Console News
    Replies: 13 Last Post: 16-04-2017, 18:12
  2. Replies: 0 Last Post: 11-01-2013, 00:15

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts