Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

View Poll Results: Ce lifepath ai ales?

Voters
95. You may not vote on this poll
  • Nomad

    34 35.79%
  • Streetkid

    35 36.84%
  • Corpo

    26 27.37%
Page 29 of 77 FirstFirst ... 19 27 28 29 30 31 39 ... LastLast
Results 561 to 580 of 1531

Thread: Cyberpunk 2077

  1. #561 SP
    Banned Alex Khan's Avatar
    Noob Question: ce treaba are Cyberpunk-ul cu genul RPG de i se spune ca e Action Role-Playing game ?
    Eu observ din gameplay ca este mai degraba un shooter action-adventure game, cu open world si elemente de RPG.
    Mi se pare ca e RPG cam cum sunt ultimele trei jocuri Assassin's Creed RPG-uri.

    Dar daca asta e RPG, n-ar trebui considerate si Red Dead Redemption si GTA V tot RPG-uri? In Red Dead Redemption chiar culegi si pastrezi items-uri de la mancare si articole de vandut pana la arme si accesorii. GTA V are sistem de crestere in "level" si "skills".

    Si in GTA V considerat action-adventure, si in Mass Effect , Dragon Age, Fallout, Elder Scrolls care sunt full RPG si Cyberpunk si cu Witcher care le imbina pe amandoua genuri poti sa-ti customizezi caracterul.
    Cumva e alegerea replicilor in dialoguri?

    Pai si in ultimele jocuri Call of Duty poti sa faci asta in anumite momente.


    Poate n-ar fi mai bine daca s-ar gasi o noua denumire pentru genul asta de RPG-Action combinat ca sa nu mai produca confuzie?
    Pe forumurile straine se cearta lumea ca daca jocul e RPG sau shooter action-adventure

  2. #562 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Toate jocurile noi, de genu asta, au devenit o corcitura de mai multe genuri, pentru ca lumea cere asta. Toti vor character progression, level up, customizare, dialoguri si altele, pe langa clasicele pac pac si pew pew. E ceva firesc.

    Revenind la joc, este foarte clar - este RPG pentru ca poti customiza personajul si pentru ca poti alege prin skill tree cum vrei sa functioneze personajul tau.
    Cel mai probabil avem cel putin acelasi nivel de detaliu ca in Witcher 3 care, da, a fost si un RPG.

  3. #563 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Eram curios de ce au ales strict first person view.

    "With Witcher 3, you're playing Geralt and you're watching Geralt. You're controlling Geralt. He's a character, right? He's somebody who already exists, in this game we wanted to put you in the shoes and in the body of the character you're controlling, so you feel like this is your character. First-person was one way to do that."


    "Additionally, you have a greater immersion," Mills said. "And we can do some environmental stuff from first-person that you wouldn't be able to do in third-person. If nothing else, I think it's going to be really cool when you're walking around the city and you look up, which is something that in third-person doesn't really feel right. To really experience that verticality you need a first-person perspective."
    https://www.eurogamer.net/articles/2...cyberpunk-2077

  4. #564 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    @Alex Khan orice joc în care îți poți customizat caracterul este RPG. În COD doar armele și anumite opțiuni sunt customizabile.

  5. #565 SP
    Banned Alex Khan's Avatar
    Deci, daca in GTA V pot sa-i schimb hainele lui Trevor, ii pot tunde parul, ii pot face frizura noua, ii pot pune o barba, o mustata, si ii pot imbunatati abilitatile de inot, zbor cu avionul, sofat, lupte, tragerea cu armele, inseamna ca GTA V e RPG.
    La fel cum si in RDR2 pot sa-i schimb hainele lui Arthur, sa-i pun ce palarie vreau, sa-i las barba si parul sa creasca sau sa-l tund si sa-l barbieresc, sa-l ingras sau sa-l fac mai atletic, si asta e RPG.



    De modurile Online nu mai zic.....si GTA V Online si RDR 2 Online mi se par clar RPG-uri!


    Cat despre CoD, vezi ca in Black Ops III in single player puteai sa-ti alegi personajul, culoarea, parul, sexul, puteai sa-l customizezi.
    Nu mai zic de The Division sau chiar Far Cry 5.

  6. #566 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Dude, n-ai inteles nimic. RPG nu inseamna customizarea caracterului si atat. E vorba despre modul de joc, de evolutia caracterului/caracterelor, de calea pe care o urmezi in evolutia respectiva. Intr-un joc RPG exista o structura in care developmentul (sau drumul tau prin joc) este determinat de alegerile pe care le faci. In unele cazuri e vorba despre un simplu dialog (in care alegi raspunsul care ti se pare tie cel mai OK), in alte cazuri e vorba despre path-ul pe care il alegi in evolutie (gen "eu vreau sa adaug puncte in skill-urile de stealth"). Nu mai vorbim aici despre upgrade-urile caracterelor, ale armelor, ale skill-urilor, ale pet-ului, and so on.

    Ironic e ca ai dat exemplu The Division, care este clar un shooter RPG. Mai ales dupa ultimele aditii din The Division 2. Pana si cei de la Ubisoft declara asta. Da, nu a fost gandit ca un RPG din start, asa cum este The Witcher 3 sau asa cum este gandit Cyberpunk 2077... dar de aici pana a compara elementele de "RPG" din CoD cu Cyberpunk 2077, e cale lunga. Cred ca numai din optiunile de dialog din Cyberpunk 2077, si s-ar putea face 100 de CoD-uri de-acum incolo...

  7. #567 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Man, dupa cum ziceam, majoritatea jocurilor au elemente de RPG. Asta vrea lumea si asta introduc.

  8. #568 SP
    Manager paul's Avatar
    Photo mode trailer:

  9. #569 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    In continuare sunt absolut blown away de faptul ca jocul asta nu are mod 3rd person

  10. #570 SP
    Member IsNotMe's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    In continuare sunt absolut blown away de faptul ca jocul asta nu are mod 3rd person
    Eu unul nu am o pb cu 1st person-ul. In nici un caz nu as fi vrut sa vad " sarituri de iepuras " a la skyrim/ witcher pe ecran prin barurile alea !

  11. #571 SP
    Member Mishy's Avatar
    Decat sa fie implementat ca in Skyrim/Fallout, adica doar ca sa fie acolo, mai bine asa. Oricum pe PC o sa fie modat sa joci si 3rd person.

  12. #572 SP
    Banned Alex Khan's Avatar
    Asa cum am avut mod de first person camera prin Witcher 3, cred ca o sa avem si un mod de third person camera in Cyberpunk, poate vreun patch ulterior de la producatori anul viitor.

  13. #573 SP
    One Man Army Cristy's Avatar
    Eu momentan sunt indecis dacă să-l cumpăr pe pc sau pe ps5. Tough choice. Cred ca îl voi lua mai întâi pe pc și la primul discount mai consistent și pe consolă

  14. #574 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    In continuare sunt absolut blown away de faptul ca jocul asta nu are mod 3rd person
    Ai sa vezi cand o sa-l joci, ca nu are farmec in third person. Da, inteleg ca ai fi putut vedea bucile caracterului... insa abilitatile, actiunile, sunt toate gandite ca FPS. Fix ca in System Shock & Deus Ex. E acelasi stil.

  15. #575 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Neah. In cel mai rau caz voi fi deranjat de FoV, de miscarea personajului si mi se va face rau, ca de obicei la FPS-uri.

    Nu cred ca era greu sa bage si mod 3rd person si sunt sigur ca nu vor avea situatii fara de care nu puteau sa lase decat FPS.

    But hey, eu inca sper sa aibe day 1 suport de keyboard and mouse. Poate asa il voi juca si eu

  16. #576 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Nu cred ca era greu sa bage si mod 3rd person si sunt sigur ca nu vor avea situatii fara de care nu puteau sa lase decat FPS.
    Pe ce te bazezi cand zici asta?

  17. #577 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Doar pe ce am vazut pana acum in tot ce au aratat ei oficial. Nu am vazut nici macar o scena care sa ma faca sa spun - uite mah, asta nu ar fi avut acelasi impact daca era 3rd person!.
    Ba chiar sunt de parere ca luptele hand to hand ar fi parut mai interesante in 3rd, nu zic de shooting de care lumea zice prin previews ca nu este precis si focusul nu este pe el, ca intr-un FPS gen CoD and co.
    Si atunci, de ce neaparat FPS?

  18. #578 SP
    Member awaytokill's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Doar pe ce am vazut pana acum in tot ce au aratat ei oficial. Nu am vazut nici macar o scena care sa ma faca sa spun - uite mah, asta nu ar fi avut acelasi impact daca era 3rd person!.
    Ba chiar sunt de parere ca luptele hand to hand ar fi parut mai interesante in 3rd, nu zic de shooting de care lumea zice prin previews ca nu este precis si focusul nu este pe el, ca intr-un FPS gen CoD and co.
    Si atunci, de ce neaparat FPS?
    au spus ca jocul are destul de multe segmente in care actiunea se petrece vertical. e mai natural sa fie FPS pentru acele faze. plus ca it's a breath of fresh air...ultimele jocuri bune au fost toate in third person(GOW, GOT, SpiderMan, TLOU, etc)

  19. #579 SP
    Member Syni's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Doar pe ce am vazut pana acum in tot ce au aratat ei oficial. Nu am vazut nici macar o scena care sa ma faca sa spun - uite mah, asta nu ar fi avut acelasi impact daca era 3rd person!.
    Ba chiar sunt de parere ca luptele hand to hand ar fi parut mai interesante in 3rd, nu zic de shooting de care lumea zice prin previews ca nu este precis si focusul nu este pe el, ca intr-un FPS gen CoD and co.
    Si atunci, de ce neaparat FPS?
    Total de acord. Stilul asta FPS, nu știu dacă o sa îl pot juca pe o consola. Merge mult mai bine pe PC. Sunt sceptic ca o sa îl iau pe consola fiindca nu știu dacă o sa pot sa ma descurc cu controllerul. Pur și simplu nu pot sa joc din controler un fps și asta fără rahaturi gen pune ținta automată. Mi-ar fi plăcut și mie 3rd


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

  20. #580 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Eu ma astept sa aiba auto aim. Nu cred ca suntem singurii care avem handicap la FPS cu controller.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 29 of 77 FirstFirst ... 19 27 28 29 30 31 39 ... LastLast

Similar Threads

  1. CD Projekt RED anunta Cyberpunk 2077 By Clopotarul in forum Console News
    Replies: 13 Last Post: 16-04-2017, 18:12
  2. Replies: 0 Last Post: 11-01-2013, 00:15

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts