Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

View Poll Results: Ce lifepath ai ales?

Voters
95. You may not vote on this poll
  • Nomad

    34 35.79%
  • Streetkid

    35 36.84%
  • Corpo

    26 27.37%
Page 43 of 77 FirstFirst ... 33 41 42 43 44 45 53 ... LastLast
Results 841 to 860 of 1531

Thread: Cyberpunk 2077

  1. #841 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Eu cred ca lumea ar trebui sa accepte si alte pareri, fara sa judece sau sa o ia personal.

    Ai dat banii pe joc si-ti place jocul? Enjoy it si discuta linistit despre el
    Ai dat banii pe joc si nu-ti place jocul sau consideri ca are multe probleme pe care vrei sa le impartasesti si cu altii? Fa-o intr-un mod care nu ataca alte persoane ci doar produsul in sine. E dreptul tau sa o faci.

    E absolut firesc sa avem pareri diferite si sa vedem fiecare diferit un joc. Nu va mai comparati cu altii si nu mai incercati sa intelegeti ce nu place altora, desi voua va place. Doar enjoy it si impartasiti parerile. D-asta exista un forum.

  2. #842 SP
    Junior Member razzz911's Avatar
    Done, am pus jocul pe raft. Nu crash-ul la 1-2 ore m-a facut sa iau decizia asta, nici macar grafica. Ci sentimentul ca au taiat mult din joc si ca va fi lansare ca un dlc. Prefer sa joc varianta full cand o fi ea...o zi buna baieti

  3. #843 SP
    Member JohnConstantine's Avatar
    Quote Originally Posted by Staticrzr View Post
    Pe PC și Xbox are 60gb. Pe ps are 100+. Nu știu de ce. Mie mi se pare cel mai bun joc pe care l-am jucat. Ieri am avut 2 crashsuri, e stresant.
    Vazusem un clip zilele trecute in care explica ca acum jocurile sunt mai mari ptr ca pe langa chestiile evidente (texturi 4k, audio necompresat etc), ori au alte moduri la pachet, ori au toate miile de skinuri in el (adica nu downloadezi skinul cand il castigi sau il cumperi, ci il deblochezi), ori tot future extra content e in el deja (adica dlcurile).

    E posibil, speculez, ca pe ps sa fie 40gb de content blocat (int-o stare mai mica sau mai mare de finisare).

  4. #844 SP
    Junior Member Staticrzr's Avatar
    Quote Originally Posted by JohnConstantine View Post
    Vazusem un clip zilele trecute in care explica ca acum jocurile sunt mai mari ptr ca pe langa chestiile evidente (texturi 4k, audio necompresat etc), ori au alte moduri la pachet, ori au toate miile de skinuri in el (adica nu downloadezi skinul cand il castigi sau il cumperi, ci il deblochezi), ori tot future extra content e in el deja (adica dlcurile).

    E posibil, speculez, ca pe ps sa fie 40gb de content blocat (int-o stare mai mica sau mai mare de finisare).
    Hmm, posibil, nu m-am interesat.

    Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

  5. #845 SP
    Member JohnConstantine's Avatar
    In legatura cu marimea jocului am gasit asta. Offline backup installer e 104 GB, dar jocul e 60 GB.


    Daca dai pe sageata in jos iti downloadeaza jocul. Banuiesc ca e daca vrei sa joci offline fara client.
    Attached Images Attached Images desktop-screenshot-2020.12.13-14.46.21.01.png desktop-screenshot-2020.12.13-14.47.11.26.png

  6. #846 SP
    Senior Member 077danyel's Avatar

  7. #847 SP
    Member JohnConstantine's Avatar
    Am incercat cateva teste in joc pe PC

    In primul rand PC-ul meu are urm specificatii:
    i7 8700 3.2 Ghz
    RTX 2070 Super
    16 GB 3200 Mhz
    SSD (sata)
    monitor 1440p cu vrr (gsync)

    Am incercat in urmatoarea ordine:
    - preset Ultra, High, Medium (cu high sunt peste 60 fps)
    - preset RT Ultra si RT Medium (Ultra are toate rt, Medium are shadows si lighting medium; presetul de baza cred ca e Ultra), fiecare cu DLSS Quality, Balanced si Performance
    - preset Ultra cu RT reflection, apoi am adaugat lighting medium, si apoi shadows; fiecare cu fiecare mod de DLSS
    - preset High, la fel ca mai sus
    - preset Medium, la fel ca maii sus

    Ptr PC meu, ca sa am 60 fps average (nu minim), merge preset High, cu RT reflections si DLSS Auto sau Balanced
    Ptr 1080p e High cu RT reflection, lighting medium si chiar shadows, DLSS Balanced


    Am testat in bar la Streetkid. In oras s-ar putea sa scada. Cu masina prin oras si mai mult. Nu am testat asta. Cand incepe jocul ai un dialog locked cu barmanul, unde fps e mai jos cu 5, poate pana in 10 fps. Cand te plimbi prin bar castigi acesti fps.

    Precizari:
    - cu film grain, chomatic aberation, depth of field, fens flare si motion blur off, castigi 2 fps
    - reflectiion iti mananca cel mai mult, shadows cel mai putin, banuiesc (nu am testat) ca lighting e la mijloc
    - la mine DLSS Auto si Balanced cam dau aceleasi rezultate
    - din ce am inteles DLSS Perforrmance nu e indicat la 1440p (HU sau DG ziceau parca ca e blurry); eu am observat aliasing (jagged edges) mai pronuntat

    Astept optimizarile facute de HU si DG, ca sa mai rafinez setarile. Posibil sa aleg sa joc 1080p (am un monitor ips de 60hz fara vrr), ca sa am parte de RT. Pana weekendul viitor nu ma apuc sa il joc.

    Clipul are 28 min si nu are tag cu timpul ptr cand schimb setarile. Ele sunt in ordinea de mai sus. Setarea favorabila pe 1440p ptr sistemul meu e la sf (ultima).


  8. #848 SP
    Banned Alex Khan's Avatar
    Cele mai bune note pe metacritic de la redactii si reviste, dar si de la jucatori, a luat versiunea PC.
    Pe celelalte versiuni de PS4 si X1 este jale.

    https://www.metacritic.com/game/pc/cyberpunk-2077
    https://www.metacritic.com/game/xbox-one/cyberpunk-2077
    https://www.metacritic.com/game/play...cyberpunk-2077

  9. #849 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Ma surprinde ca nimeni nu vorbeste de cum CDPR nu a trimis review copies pentru PS4 si X1. Nu e evident ca au facut asta ca sa nu vada oamenii cat de prost e optimizat pe base consoles, probabil de frica sa nu isi anuleze lumea precomenzile? Sincer ma asteptam la mai multa transparenta de la ei.

  10. #850 SP
    Member KurtKnispel's Avatar
    Care jale, că nici nu au tupeu să publice pe bune recenziile pentru XONE și PS4. CDPR o arde cu embargouri camulflate de fapt în cenzură de cea mai joasă speță.

    Ce frumos au dat drumul la recenziile pt. varianta de PC, în timp ce pentru console merg pe politica manipulării, în ideea că oameni sunt naivi și le iartă orice mizerie.

  11. #851 SP
    Junior Member razzz911's Avatar
    A fost ultimul joc pe care l-am luat la lansare de la cdpr. Daca lansezi joc pe ps5...de ce nu are full support? Asta m-a deranjat de la inceput, dar am zis hai fie ca oricum e several de jocuri scum, dar constant crash e too much pt mine. Am testat alte jocuri, consola nu are nimic. Am nimerit si una silentioasa, nici o problems pana acum

  12. #852 SP
    Member KurtKnispel's Avatar
    E halucinant ce se întâmplă. Omulețul in charge, CEO-ul CDPR, ne asigura acum puțin timp că variantele de joc pt. consolele de bază funcționează foarte bine. Ca acum să vedem, ce? Un mare pumn în gura presei de profil, în loc de scuze.

  13. #853 SP
    Member IsNotMe's Avatar
    Ramasesem la versiunea pt PC ,dar am deschis consola astazi si si-a facut update-ul 1.04. Am bagat 4 ore de joc pe consola fara nici o problema. Nu stiu ce i-au facut dar... este jucabil . Mi se pare mult mai stabil . Ma mir ca n-a mai avut nici un freeze, mai putine pop-in-uri si... cred ca au mai umblat si la sharpness ?!? Acceptabil din partea mea pt Xbox one x.

  14. #854 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Problema este ca jocul a fost marketat pentru PS4 și Xbox One și după cum se vede nu are nici o șansă să ruleze pe Old gen, acum jocul nu este nici next gen pentru PS5 și Xbox Series X pentru că grafica este de PS4.

    L-au grăbit rău și a ieșit un rahat frumos ambalat, nu înțeleg ce a fost în capul lor, presupun că s-au gândit numai la bani ca altfel nu se justifica.

  15. #855 SP
    Member JohnnyUSA's Avatar

    Cyberpunk 2077

    Ce discrepanta intre AIA platiti sa vorbeasca frumos, aka “influencerii” si userul de rand.

    Bineinteles, ca noi astia care ne-am aratat nemultumiti suntem niste batuti in cap, tipic “gamerilor anului de gratie 2020”. Ma bucur ca din ce in ce mai multi spun ceea ce si eu am spus. La un moment dat, incepusem sa cred ca sunt eu razna.

    Pacat, mare pacat. Jocul are potential masiv. Grafic, in unele locatii gen “Lizzie’s Bar”, chiar arata acceptabil spre bine. AI-ul este imbecil, intr-adevar. Am lasat masina de-a latul soselei si toti din trafic asteptau dupa mine. 20 de minute m-am plimbat “on foot”, cand am revenit, erau toti cum ii lasasem. Nimeni nu incercase sa ma ocoleasca si sa-si vada de drum. Gunfight-ul mi se pare...decent, eu oricum vreau sa ma axez pe stealth mode, asa vad un nomad.

    Ma enerveaza ca nu pot previzualiza echipamentul inainte de a-l cumpara. De ce?!

    Masina are un mod ciudat de a se controla. In loc sa ai 3 comenzi: accelerate/reverse/brake, ai doar doua, accelerate/reverse si pe mine ma cam incurca for some reason.

    Cu toate astea, consider cu tarie ca jocul are potential, multe din chestiile care ma enerveaza se pot repara si cred ca CDPR o vor face. Din pacate, nu poti lansa jocul in stadiul in care este acum. Nu poti! Dar... e foame de bani, se pare. Ei nu realizeaza ca vor fi afectati pe viitor de chestiile astea, lumea nu-i va mai privi la fel.

    Deranjant este si embargo-ul Metacritic, au pus doar review-urile “influencerilor” si pe omul de rand l-au blocat pana recent. Urat, alta chestie care va atarna greu.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  16. #856 SP
    Member JohnConstantine's Avatar
    Ho bre, mai tb sa luati tortele sii furcile si sunteti set to go.

    Da, nu il joc pe PS4, sunt pe mustard race, dar sunt mai ingaduitor cu CDPR. Nu sunt scummy ca altii. Si sunt mai consumer friendly.

    Nu cred ca e vb de bani sau sa dea teapa. Ambitii prea mari (old gen e depasit, si cred ca platforma principala a fost PC nu invers), prea multe platforme deodata (Rockstar nu e prost cand lanseaza separat), hyoe prea mare si presiune prea mare (oricum ar fi facut nu era bine), time management prost (undeva acum 1 an si ceva s-au prins ca nu prind termenul, si au intrat in crunchj), schimbare de generatii pe console, pun pariu ca presiune investori/actionari, plus Sony si Microsoft sa lanseze acum. Ideea e ca s-au intins prea mult si s-au ars. Si nu au invatat din experienta Witcher 3 (care la fel a fost cu probleme).

    Eu unul stiam de treaba cu lipsa codurilor de review ptr ps4 si xbox (unii revieweri au precizat). Am si scris aici. Dar average consumer nu se uita la recenzii. Au luat si au vazut ca sughita.

    Ori amanau din nou, cu cel putin 6 lunii, cu toata vociferarea si bad Pr de rigoare (da se poate CDPR, suntem dezamagiti si ziua noastra a fost stricata), ori lansau in etape (PC acum, console la anul, sau old, pc si next), ori mai taiau din ambitiile grafice si lansau pe old gen (si sarea lumea in sus ca e ps3), ori se axau pe next gen (si sarea lumea in sus ca de ce nu lanseaza si pe old gen). Cum am zis au vrut prea mult si s-au ales cu ce avem acum.


    Edit: bre JohnnyUSA, "embargoul" metacritic ptr user score nu e incepand cu Cyberpunk. Nu ati fost pe aici cu TLOU 2 si review bombs? Cam dupa aia au pus block ptr primele 2 zile. A inceput cu Tsushima (lansare mai mare, nu stiu daca si primul joc). Esti al doilea care se prinde acum si o da pe conspiratii.


    Edit 2: iata ca a aparut. testez mai incolo.

    https://youtu.be/pC25ambD8vs

  17. #857 SP
    Senior Member dronology's Avatar


    Cyberpunk 2077 best PC settings: how to improve performance with minimal hit to quality

    https://www.eurogamer.net/amp/digita...-best-settings

    Optimised settings can increase frame-rate by up to 35 per cent.

  18. #858 SP
    Member JohnnyUSA's Avatar
    Eu nu am spus ca a inceput de acum. Dar nu este normal sa faci asa ceva.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  19. #859 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    @JohnConstantine iti respect argumentele pentru ca sunt pertinente, desi nu pot spune ca empatizez cu sentimentul tau. O singura chestie am de mentionat: foarte putina lume s-a plans vreodata ca un joc se lanseaza doar pe next gen. Ba din contra, am impresia ca majoritatea chiar sunt multumiti cand un joc este cu adevarat next gen in loc sa se lanseze pe toate platformele posibile si imposibile si sa fie tras in spate de asta. Motivul pentru care Cyberpunk nu e exclusiv PS5/XSX e foarte simplu: CDPR a vrut neaparat sa mai infulece o bucata din cele 100 de milioane de oameni care au consolele vechi. Din pacate pentru ei, au vrut felia de tort fara sa munceasca suficient pentru ea si au ajuns sa lanseze la final de generatie un joc care merge in 720p la 25fps, ca in era PS3.

    Tu si ceilalti oameni ingaduitori aveti toti un lucru in comun: ori ati dat o caruta de bani pe PC performant, ori ati avut noroc de PS5. Nu vad pe nimeni care sa se joace pe base PS4/X1 si sa fie multumit de Cyberpunk. Poate sa confirme cineva de aici de pe forum ca il joaca pe base consoles si este incantat?

  20. #860 SP
    Member JohnnyUSA's Avatar

    Cyberpunk 2077

    Uite, ca eu sunt un “norocos” cu PS5 si tot nemultumit sunt.

    Si mai sunt persoane cu console “next gen” pe aici care sunt la fel, nemultumite.

    Sent from my iPhone using Tapatalk

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 43 of 77 FirstFirst ... 33 41 42 43 44 45 53 ... LastLast

Similar Threads

  1. CD Projekt RED anunta Cyberpunk 2077 By Clopotarul in forum Console News
    Replies: 13 Last Post: 16-04-2017, 18:12
  2. Replies: 0 Last Post: 11-01-2013, 00:15

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts