Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 124 of 185 FirstFirst ... 24 74 114 122 123 124 125 126 134 174 ... LastLast
Results 2,461 to 2,480 of 3692

Thread: Fifa 14

  1. #2461 SP
    Banned SWTFU's Avatar
    Daca joci cu Basel nu pici cu Bayern Munchen.

  2. #2462 SP
    Member ramusg's Avatar
    Quote Originally Posted by Se7en Fury View Post
    Toată lumea se vaită de script-ul de la F.U.T. care nu ar trebui să fie şi doar tu eşti deacord cu el, îţi dau acelaşi sfat dacă tot eşti aşa de bun joacă cu Basel în season şi sper să dai numai de Real şi Bayer să te văd atunci, la toţi ne place idea jocului de a îţi face propria echipă, de a juca pe miză chiar dacă ea este virtuală, cine vrea să bage bani poate să o facă dar să nu îi mai avantajeze, şi să bage bani în servere bune, am văzut că la BF4 şi-au cam dat seama şi au luat măsuri.
    Daca la mine te-ai referit, iti spun ca eu joc UT de la primul sezon( f multi de aici au inceput mult mai tarziu, cand deja modul s-a "stricat"'), de cand s-a introdus modul asta, si mie imi place si nu stiu de unde ai tras concluzia ca imi place scriptul de la UT. Tocmai ce l-am criticat.

  3. #2463 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Nu despre tine e vb, cu tine chiar sunt deacord, si pe alte forum-uri din afară tot despre asta se vb, cam toată lumea îşi bagă ceva în EA cu script-ul lor.

  4. #2464 SP
    Member ramusg's Avatar
    Scuze, dar asta e singurul joc( fifa) care ma face sa fiu plin de nervi si cand scriu despre el, stiu, sunt multi care in momentul asta sar si spun ca poti sa nu-l joci, joaca PES. Eu mi-am luat PS3 cu FIFA 9, special pt fifa, am jucat PES pana la 11, pana atunci PES-ul a fost minunat, apoi au inceput copierea noului gameplay din FIFA si s-a dus si ala, am si PES 14 acum dao online e lag si iar lag.

    Fifa si COD au devenit NOOB FRIENDLY din lacomie, sa atraga si pe cei care doreau sa joce un joc video ce necesita ceva pricepere dar nu reuseau sa faca fata si devenea frustrant, asa ca au facut jocul pe instinctul si priceperea celor fara skills pt jocuri.

  5. #2465 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Păi atât au de spus pentru că probabil joacă la fel. Că tot e la modă cu petiţia, sunt interesante filmele. http://www.ign.com/boards/threads/fi...ing.453581029/

  6. #2466 SP
    Member ramusg's Avatar
    Apropo, tot timpul am spus ca jocul ii avantajeaza pe cei care ii "observa"ca folosesc assisturile la greu, daca unul joaca apasand xxx sau l1 x la greu "jocul"il avantajeaza asa cum il ajuta pe AI cand joci contra lui, cam asta e cu avantajul, cel care foloseste mult mai putin L1 triunghi sau nu spameaza L1 X ci dribleaza si apoi paseaza, e dezavantajat.

  7. #2467 SP
    Senior Member reddyBo's Avatar
    Sambata am avut parte de scripting la greu, pana si la pasele simple...eu dadeam pasa lobata in lateral, iar ai mei dadeau parca intentionat in centru adversar..si nu sunt nebun, si nu mi s-a parut...toate astea se intamplau parca sa nu promovez in 1... joc F.U.T din 2011...

    ---------- Post added 07-04-2014 at 08:49 ----------

    Quote Originally Posted by Alexandru97 View Post
    Attachment 218517

    Asa mai merge Cel mai mare castig din wager-uri pana acum.

    salut, unde gasesti jucatori de wager?

  8. #2468 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    am ramas si eu masca la unele pase care erau cu directie clara, crossing-uri la fel, lobari cu directie, catre jucatorul care era in pozitie mai buna si NU in offside...el paseaza la ala din gramada sau la ala care se afla in pozitie de offside ....samd
    In alte ocazii se intampla exact invers, pasez catre un jucator pe care il vad pe ecran, desi nu e in cea mai buna pozitie, incerc! si hop...pasa se duce la altul in pozitie mult mai buna pe care nici macar nu-l vedea decat pe radar..hmm in cazul asta m-a asistat pozitiv!

    nu vreau nici sa ma ajute si nici sa-mi puna bete-n roate...dar asta e! se pare ca nu avem incotro. am renuntat demult sa ma mai plang si sa mai injur, doar constat...

    pt ca discutiile era prea aprinse, mai ales pe contre inutile...nu mi "s-a vazut un post" asa ca...ceva sugestii?

    Vreun varf pe Bundesliga? momentan rulez cu Aubameyang (ST) ...si merge foarte bine.
    Pentru UK, cum merge David Silva CAM fix pe mijloc sub Striker? ca ma tenteaza

  9. #2469 SP
    Member Alexandru97's Avatar
    Quote Originally Posted by reddyBo View Post
    Sambata am avut parte de scripting la greu, pana si la pasele simple...eu dadeam pasa lobata in lateral, iar ai mei dadeau parca intentionat in centru adversar..si nu sunt nebun, si nu mi s-a parut...toate astea se intamplau parca sa nu promovez in 1... joc F.U.T din 2011...

    ---------- Post added 07-04-2014 at 08:49 ----------




    salut, unde gasesti jucatori de wager?
    Twitter

  10. #2470 SP
    Senior Member reddyBo's Avatar
    eu il folosesc pe Ramos IF..insa nu ma da pe spate...rateaza f mult, heading-ul 87 il foloseste doar cand e singur si o are "pe cap" cum se spune... Dar merita incercat daca dispui de 30-40k... Lewandowski e bun la finalizare insa nu rupe nici el norma la jocul de cap si la viteza... doar ca are control la minge mult mai bun, si finalizari mai bune. Eu il mai folosesc pe Muller atacant in spatele lui Mandzukic, dar asta numai dupa minutul 70 al meciurilor

  11. #2471 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    Eu tocmai de asta n-am fost multumit de LEwandowski..la finishing, trei meciuri la rand din 6 suturi spre poarta doar 1 sau 2 pe spatiul portii, de goluri nu mai zic...n-a marcat niciodata in 10 partide.
    Il folosesc pe Aubameyang in fata, iar in spatele lui Mandzukic pe post de CF.
    Attached Images Attached Images bund.jpg

  12. #2472 SP
    Member Alexandru97's Avatar

    Fifa 14

    imageuploadedbytapatalk1396860993.404568.jpg


    De departe cea mai buna echipa de pana acum. Combinatia de strikeri este absolut senzationala, cea mai buna de pana acum ( am avut Aguero + Suarez; Aguero + Tevez IF etc si nici una nu marca atatea goluri), Lacazette are 10 goluri in 3 meciuri, iar Giroud 9 in 4 ( 2 meciuri Div3 si 2 meci Champions Shield). Lacazette IF e cel mai bun striker care l-am folosit pe FIFA, viteza lui + 4* Skill moves + sutul si lovitura de cap explozive ale lui Giroud fac finalizarea aproape perfecta. Legat de defensiva, l-am avut pe IF Nkoulou si m-a dezamagit, se misca foarte incet si nu era agil deloc.De Costil nici nu mai vorbesc, are prea putin overall pentru cum apara.Inca sunt pe ganduri daca sa il iau pe Digne IF.

  13. #2473 SP
    Senior Member reddyBo's Avatar
    Quote Originally Posted by adibose View Post
    Eu tocmai de asta n-am fost multumit de LEwandowski..la finishing, trei meciuri la rand din 6 suturi spre poarta doar 1 sau 2 pe spatiul portii, de goluri nu mai zic...n-a marcat niciodata in 10 partide.
    Il folosesc pe Aubameyang in fata, iar in spatele lui Mandzukic pe post de CF.
    eu i-as folosi exact invers..dar fiecare stie mai bine cum trebuie sa aseze jucatorii

  14. #2474 SP
    Senior Member silvian92's Avatar
    uploadfromtaptalk1396867123031.jpg pareri despre jucatorul asta?

  15. #2475 SP
    Member bungabunga's Avatar
    Quote Originally Posted by reddyBo View Post
    eu il folosesc pe Ramos IF..insa nu ma da pe spate...rateaza f mult, heading-ul 87 il foloseste doar cand e singur si o are "pe cap" cum se spune... Dar merita incercat daca dispui de 30-40k... Lewandowski e bun la finalizare insa nu rupe nici el norma la jocul de cap si la viteza... doar ca are control la minge mult mai bun, si finalizari mai bune. Eu il mai folosesc pe Muller atacant in spatele lui Mandzukic, dar asta numai dupa minutul 70 al meciurilor
    L-am folosit pe Ramos IF vreo 10 meciuri, e un jucator ciudat si per total cred ca e un pic mai slab decat Lewandowski 86. Dar are momentele lui
    Probabil ca solutia multumitoare la o echipa de Bundesliga e Lewandowski IF 2, dar n-am gasit pe nimeni care sa-l fi jucat. Una peste alta, daca joci in viteza, cu pase din prima, fara s-o aburesti tinand aiurea de minge, Aubameyang isi face treaba impecabil, dar al doilea striker e degeaba in 70% din meciuri.
    Ma bate gandul sa incerc sistemul cu RF Robben, ST Aubameyang si LF Reus.

  16. #2476 SP
    Senior Member reddyBo's Avatar
    pai sistemul asta e ok pt trough balls...si cu cei 3 sigur o sa ai rezultate

  17. #2477 SP
    Member Alexandru97's Avatar
    Quote Originally Posted by bungabunga View Post
    L-am folosit pe Ramos IF vreo 10 meciuri, e un jucator ciudat si per total cred ca e un pic mai slab decat Lewandowski 86. Dar are momentele lui
    Probabil ca solutia multumitoare la o echipa de Bundesliga e Lewandowski IF 2, dar n-am gasit pe nimeni care sa-l fi jucat. Una peste alta, daca joci in viteza, cu pase din prima, fara s-o aburesti tinand aiurea de minge, Aubameyang isi face treaba impecabil, dar al doilea striker e degeaba in 70% din meciuri.
    Ma bate gandul sa incerc sistemul cu RF Robben, ST Aubameyang si LF Reus.
    LF Reus ST Lewandowski / Ramos IF RF Aubameyang IF

  18. #2478 SP
    Member bungabunga's Avatar
    Bine, eu il am pe Robben, nu mai am ce face cu Aubameyang IF. Era ideal daca IF-ul era ST, poate da asta 3 goluri cu Real si apare IF 2

  19. #2479 SP
    Member Alexandru97's Avatar
    Are deja IF2, tot RM este.

  20. #2480 SP
    Member bungabunga's Avatar
    IF3 atunci

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 124 of 185 FirstFirst ... 24 74 114 122 123 124 125 126 134 174 ... LastLast

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts