Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 98 of 185 FirstFirst ... 48 88 96 97 98 99 100 108 148 ... LastLast
Results 1,941 to 1,960 of 3692

Thread: Fifa 14

  1. #1941 SP
    Senior Member Cristian2191's Avatar
    Pff , sa zic si eu ?
    16 meciuri , 14 înfrângeri dupa castigarea cupei in div5,4 .

  2. #1942 SP
    Member M4nU370's Avatar
    Quote Originally Posted by Cristian2191 View Post
    Pff , sa zic si eu ?
    16 meciuri , 14 înfrângeri dupa castigarea cupei in div5,4 .
    Hey Brusc...ma simt mai bine .

  3. #1943 SP
    Member bungabunga's Avatar
    Nu cred ca e nici o problema de soft, eu am jucat azi dupa aproape o luna de pauza, am pierdut primul meci, l-am castigat pe urmatorul 2-0 si pe al treilea cu 6-0. In div 5.

    Cel mult e chestie de matchmaking si de random factor, probabil ati avut ghinion (in serie) la ambele capitole.

  4. #1944 SP
    Member M4nU370's Avatar
    Mi s-a intamplat prin primele divizii sa castig 3-4 meciuri prin minutul 90 > 90+, de atunci nu am mai reusit asa ceva, am ajuns in div 3, am stat o saptamana unde am incercat de vreo 4-5 ori sa o trec (cu o echipa ieftina si slabuta ), dupa care, acum doua zile cand am mai incercat sa joc am picat pana-n div 5. Ideea e ca pierdeam meciuri si inainte, dar nu de maniera asta categorica...adica eu ratez, iar el inscrie (portarul lui > omul meciului). Am citit pe un site ca in Ultimate Team, adversarul nu e neaparat din aceeasi divizie cu tine, este ales in functie de ovr. echipei si ping.

  5. #1945 SP
    Member bungabunga's Avatar
    In mod cert nu primesti doar adversari din aceeasi divizie cu tine, dar cred ca asta e si el un criteriu (alaturi de ping, team rating etc). Nu stiu insa care criteriu are prioritate, logic ar fi divizia dar...

  6. #1946 SP
    Member Merdiso's Avatar
    Nu ? Poate asa se explica de ce unii adversari sunt mult mai buni decat altii, nici nu ma gandeam ca nu iti sunt dati oponenti din aceeasi divizie.
    M4nU370: e o problema clasica de cativa ani, de foarte multe ori nu castiga cel mai bun. E drept ca trebuie sa stii si cum s-o bagi in ate, dar daca din 20 de suturi nu intra nimic iar el dintr-o centrare iti da gol, atunci clar jocul nu te vrea invingator, si cand nu te vrea invingator pierzi garantat, n-ai ce-i face. FIFA e facut incat sa mai castige si cei mai slabanogi ca sa nu se lase de joc si ca sa nu se oftice ca baga bani in pack-uri degeaba.

    M-am gandit sa fac un clip, sper sa va placa. Chiar daca-i departe de a fi un joc perfect, a evoluat mult de-a lungul generatiilor, iar era PS4 e d-abea la inceput.


  7. #1947 SP
    Senior Member Cristian2191's Avatar
    Quote Originally Posted by bungabunga View Post
    In mod cert nu primesti doar adversari din aceeasi divizie cu tine, dar cred ca asta e si el un criteriu (alaturi de ping, team rating etc). Nu stiu insa care criteriu are prioritate, logic ar fi divizia dar...
    Cand eram in div1 , adversarul era in div 3 , amandoi ultimul meci si coincidenta , amandoi eram in aceeasi situatie ...victorie pt a nu retrograda .

  8. #1948 SP
    Member florent's Avatar
    Cei care ati jucat Fifa 14 atat cu controllerul PS4 cat si cu cel Xbox One , care vi s-a parut mai bun ?

  9. #1949 SP
    Member M4nU370's Avatar
    Eu am o alta problema, imi place jocul rapid si fifa14, din cate am observat eu, nu avanteajeaza un astfel de joc. Cand incerc sa joc rapid, mingea nu mai ajunge la jucatorul meu, se loveste pur si simplu de el, parca el "nu e atent". Nu imi place sa "plimb" mingea, adica sa ma invart in fata-spate si stanga-dreapta doar ca adversarul sa nu poata baga piciorul. Da, am ajuns si eu la concluzia ca jocul e facut in asa fel incat sa castige si cel mai slab. Am intalnit fooarte multi adversari care aveau in echipele lor super jucatori, dar nu reuseau sa lege 3-4 pase. Asta e jocul, inainte(pana in 2013) am jucat PES, insa si acolo e cam acelasi lucru. Fifa, desi are probleme mari, e cu doua clase peste, parerea mea....

  10. #1950 SP
    Member Alexandru97's Avatar
    Si mie imi place jocul rapid la nebunie, din cauza asta joc 4-1-2-1-2. Pasez la David Silva, la Aguero, apas LB pasez la Benteke / Suarez ( depinde cine e in teren ) , Aguero fuge spre careul advers si lob through ball si gol. Rareori mi se intampla sa nu faca preluarea cum zici tu, dar practic incearca sa o faca si da mingea in spate Ma rog, E FIFA.

    Stie cineva ce trebuia sa fie rezolvat cu patch-ul ala de ieri ?

  11. #1951 SP
    Member AngelOfPain's Avatar
    Asta e motivul pentru care am renuntat la Fifa.

    Gameplay si grafica din Pes 2014 mi se pare mult mai bune decat in Fifa 14. Din pacate, modurile de joc la Pes sunt antice.

  12. #1952 SP
    Member M4nU370's Avatar
    Am scris gresit mai sus la inceputul frazei, imi cer scuze . Eu joc 4-2-3-1, stie cineva de ce nu am jucator NICIODATA la respingere ? Fie ca am eu sau adversarul corner, daca resping mingea din careu, inevitabil ajunge tot la adversar...si intr-o pozitie buna de sut ! Am incercat formatii cu CM si tot la fel . Mi se intampla si cand am aruncari de la margine, sa fiu pe ULTRAATACK sau doar ATACK si tot nu am cu cine juca...

  13. #1953 SP
    Senior Member silvian92's Avatar
    Eu m.am lasat de ut ... m.am apucat de seasson ... prea multi copii cu bani bagati in fifa ...

  14. #1954 SP
    Member bogdan-1984's Avatar
    Bine ai facut....la fel si eu si la pro club...

  15. #1955 SP
    Member bungabunga's Avatar
    Hai sa nu dramatizam, ca oricati bani ar baga unii in UT nu te impiedica sa ai o echipa bunicica, destul cat sa poti fi competitiv. Si asta fara sa bagi vreun ban sau sa stai ore in sir pe trade zi de zi.

  16. #1956 SP
    Senior Member Cristian2191's Avatar
    1-2h , atat am stat pe fiecare zi , de cand a aparut fifa14 si am ajuns la 2.000.000 la transfer profit . Nu cred ca mult 1h , 2...

  17. #1957 SP
    Member Merdiso's Avatar
    Pai nu, dar cand vezi ca unii au Ronaldo si Ibrahimovic in echipa si nu fac nicio schema tot meciul cu ei mi se pare enervant, sa mai vad ca nici nu joaca nimic e si mai rau.

  18. #1958 SP
    Member bungabunga's Avatar
    Quote Originally Posted by Cristian2191 View Post
    1-2h , atat am stat pe fiecare zi , de cand a aparut fifa14 si am ajuns la 2.000.000 la transfer profit . Nu cred ca mult 1h , 2...

    Eu am vreo 400k profit in conditiile in care m-am apucat mult dupa ce incepuse jocul si nu cred ca in medie am mai mult de 15min la trade pe zi, poate nici atat.

    Iar echipa curenta e Adler, Lahm, Hummels, Dante, Alaba, Schweinsteiger, Farfan, Gotze, Reus, Lewandowski si Aubameyang (cu chemistry adecvat pe fiecare) si mai am vreo 80k de rulaj. Pot sa fac pariu ca un jucator care stie sa joace bine castiga lejer div 1 cu echipa asta.

  19. #1959 SP
    Senior Member Cristian2191's Avatar
    Daca nu vrea jocul , nu poti castiga !!! Clar asta !!!

  20. #1960 SP
    Member bungabunga's Avatar
    Chiar crezi ca decide softul "meciul asta nu-l las pe jucatorul X sa castige"?

    Mi se pare posibila alta chestie si anume ca, in functie de precedentele evolutii, rezultate samd sa se activeze sau dezactiveze anumite boost-uri despre care noi nu stim nimic. Dar asta nu inseamna ca nu poti sa castigi un meci, doar ca va fi mult mai greu.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 98 of 185 FirstFirst ... 48 88 96 97 98 99 100 108 148 ... LastLast

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts