Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 11 of 283 FirstFirst ... 9 10 11 12 13 21 61 111 ... LastLast
Results 201 to 220 of 5655

Thread: Ce se intampla cu Altex / Media Galaxy?

  1. #201 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Oameni buni, va agitati degeaba. Atata timp cat banii ruleaza si marfa se vinde, compania nu isi va schimba politica.

  2. #202 SP
    Senior Member SirAndrew's Avatar
    politica! problema asta e, ca nu au nicio politica, sau daca au, nu o aplica nimeni!

    angajeaza oameni fara pregatire, pe salarii derizorii si e normal ca si aia isi baga picioarele de ori cate ori au ocazia... pentru ca tot salariul ala minim pe economie il primesc.
    sa il vedem pe Gogu de pe raion daca isi primea salariul dupa numarul de comenzi finalizate... ce crezi ca se intampla? pai cred ca veneau personal la usa ta cu o zi inainte de lansarea produsului, sa se asigure ca esti a doua zi acasa!

    problema la altex este tocmai managementul de personal, sublim, dar lipseste cu desavarsire!
    afaceri facute dupa ureche si dupa principiul "lasa domne ca merge si asa..."
    si cat timp oamenii vor cumpara ca prostii lucruri de care nu au nevoie, motivati doar de faptul ca "e reducere"... tot aceeasi situatie vom avea.

  3. #203 SP
    Junior Member Khaos's Avatar
    Pff,nici astazi 27 nu primesc coletul,sper ca maine sa soseasca totusi,cat pot s-a mai amane oare? .

  4. #204 SP
    Senior Member DeathOfArt's Avatar
    ca in romania. si eu astept de la emag de pe 21...

  5. #205 SP
    Junior Member Khaos's Avatar
    Astia chiar sunt nesimtiti "In ceea ce priveste solicitarea dvs dorim sa va informam ca aceasta comanda urmeaza sa fie livrata la adresa mentionata la inceputul saptamanii viitoare.",acuma numai azi-maine....saptamana viitoare.
    Trimit email si le cer sa livreze anul viitor,poate asa stau si eu mai linistit.

  6. #206 SP
    Member Aliosa's Avatar
    Lunea viitoare este Ziua Nationala, asa ca cel mai devreme ar fi marti.
    Oricum operatorii din Call Center sunt total pe langa. Am sunat astazi in legatura cu o comanda din 25.11 (un cuptor electric) si operatorul a zis ceva de martea viitoare. Dupa aprox. 3 ore ma suna curierul de la Nemo, ca in 45 de min ajunge la locatie.

  7. #207 SP
    Junior Member Khaos's Avatar
    Oare si anul trecut tot asa a fost?,apropo nu ai primit SMS de la curier?ca ei insista ca in ziua livrarii primesti SMS,multumesc.

  8. #208 SP
    Member Aliosa's Avatar
    Nu am primit niciun SMS. Bine macar ca m-a sunat inainte sa ajunga in locatie si nu cand a ajuns in fata blocului.
    Desi am crezut ca imi aduce comanda online (cuptorul), am primit un produs comandat in magazin (plita), pe care l-au livrat din Depozitul Central.

  9. #209 SP
    Junior Member Khaos's Avatar
    Well,sunt foarte curios cu data de 1 Decembrie "Te informam pe aceasta cale ca termenul de livrare al comenzii tale se devanseaza pentru intervalul 01.12.2014 - 02.12.2014",la mine este a 3-a devansare,am avut pentru 25-26,27-28 si acuma asta...

  10. #210 SP
    Member valentin2007's Avatar
    Am primit și eu mail cu devansarea livrarii comenzii pentru 1-2 decembrie, a doua oara. Acum 10 minute a venit totuși curierul cu comanda plasata pe 18.11,precum și cu far cry 4, comanda anulata de 3 ori. Precizez ca nu am primit niciun sms cum ca ar ajunge astăzi, doar a sunat curierul.

  11. #211 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Sambata la emisiunea "I like it" de pe protv au fost invitati niste domni care reprezentau "marile" companii responsabile pt. acest black friday romanesc.

    La intrebarea: "Cand for fi livrate toate comenzile?"

    Raspunsul a fost " Joi, cel tarziu."

  12. #212 SP
    Junior Member Khaos's Avatar
    Well...suntem vineri si eu inca astept ,poate chiar primesc pe 1 Decembrie...,sau le-o fi greu sa mai trimita un email cu devansarea comenzii pe data de 3-4,5-6 and so on.

  13. #213 SP
    Member razu's Avatar
    Quote Originally Posted by Khaos View Post
    Well...suntem vineri si eu inca astept ,poate chiar primesc pe 1 Decembrie...,sau le-o fi greu sa mai trimita un email cu devansarea comenzii pe data de 3-4,5-6 and so on.
    daca n ai bradul facut, nu vine nenea de la altex. mai e pana pe 24.

    unghiutele si batistutele la control...

  14. #214 SP
    Senior Member DeathOfArt's Avatar
    n-au zis care joi

  15. #215 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    sneaky little bastards...

  16. #216 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Am facut o comanda online pe 21 nov apoi, pe 26 vazand ca nu mai vine coletul, am luat legatura prin email cu cei de altex si in cele din urma am anulat comanda.
    Or did I ?
    In aceasta dimineata am primit un sms de la nemoexpress: Expedierea cu AWB blablabla urmeaza sa fie livrata la dvs. in cursul zilei de astazi, suma ramburs blablabla.

  17. #217 SP
    Senior Member Danny's Avatar
    Au adresa de mail? Eu am primit email de la ei in 29 ca produsul precomandat etc, a intrat in stoc. Am dat replay sa intreb cand o sa-l livreze si abia duminica am primit mail inapoi cum ca adresa nu este valabila. Este cu [email protected]. Toate email-urile de la ei sunt cu no-reply@altex.

    LE: my bad, habar n-am de ce am scris play...

  18. #218 SP
    Member blondutzu's Avatar
    daca emailurile sunt cu no-REPLAY e cam trist au ratat orele de engleza baietii de la Altex

    @comaLight la fel am patit si eu, comanda anulata si in cateva zile m-am trezit ca mi-a venit un colet

  19. #219 SP
    Member angellicus's Avatar
    Va rog, evitati precomenzile la Altex! In utlimul timp, jur numai prostii am facut, mergand pe incredere si bun simt.

    Am avut doua precomenzi la ei: Shadow of Mordor pt XBOX (cadou pentru un prieten) si Fantasy Life 3DS (pentru mine). Din pacate, am facut prostia de a le plati inainte, ca sa nu cumva sa stric banii pentru alte prostioare. Shadow of Mordor, l-am primit dupa mai bine de doua saptamani intarziere, 5 telefoane si nu stiu cate e-mailuri in care i-am injurat si amentintat ca ii reclam. Partea si mai buna?! Am facut precomanda la Fantasy Life, platit integral, iar in ziua lansarii apare cu stoc epuizat. Duduia de la telefon, dupa ce face pe desteapta, imi zice ca o sa faca o notificare. Primesc un e-mail a doua zi ca jocul meu care trebuia sa ajunga in 28 noiembrie la mine, o sa imi fie trimis atunci cand il primesc si ei. Nici macar nu s-au obosit sa imi zica o data aproximative. Deci, il primesc cand il primesc! Posibil, niciodata! Apreciez ca au preturi rezonabile, dar lipsa asta de respect si nesimtirea de care au dat dovada, e inacceptabila. Este ultima data cand mai cumpar de la ei!

  20. #220 SP
    Member clovnusor's Avatar
    Quote Originally Posted by ComaLight View Post
    Oameni buni, va agitati degeaba. Atata timp cat banii ruleaza si marfa se vinde, compania nu isi va schimba politica.
    Un pic ignorant. Nu mai bine iti exprimi opinia si poate se schimba ceva?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 11 of 283 FirstFirst ... 9 10 11 12 13 21 61 111 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 47 Last Post: 10-03-2015, 23:09
  2. Concurs "Hai la Altex/Media Galaxy" By MonkY in forum Concursuri
    Replies: 108 Last Post: 30-08-2014, 22:12
  3. Replies: 2 Last Post: 17-08-2012, 19:52
  4. Replies: 7 Last Post: 24-05-2012, 14:04

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts