Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 10 of 283 FirstFirst ... 8 9 10 11 12 20 60 110 ... LastLast
Results 181 to 200 of 5659

Thread: Ce se intampla cu Altex / Media Galaxy?

  1. #181 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar
    La eMag Disponibil la comanda ce inseamna? Daca il cumpar, ajunge azi/maine?

  2. #182 SP
    Member rockybt18's Avatar
    Nu inteleg un lucru totusi, Altex a furat startul cu Black Friday dar saptamana viitoare cand au majoritatea magazinelor romanesti Black Friday de drept, MG si Altex vor mai fi cu promotii? Nu am gasit nicaieri la ei pe site informatii. Trageam sperante la o reducere de bundle la PS4 sau macar cheala dar au preferat sa scrie ca nu au in stoc bundles. In Iasi cel putin ieri in Altex Iullius Mall aveau vreo 20 de PS4 Bundle DriveClub (pe site scrie stoc zero).

  3. #183 SP
    Member razu's Avatar
    Quote Originally Posted by FishyBon3 View Post
    La eMag Disponibil la comanda ce inseamna? Daca il cumpar, ajunge azi/maine?
    nu i pe stoc la emag, ei fac comanda la distribuitor. nici intr o saptamana nu cred ca to ajunge

  4. #184 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Wow...incredibil. Astia (Altex) au eliminat ORICE metoda de contact referitoare la comenzi.

    Nu mai au nici mail-ul de pana acum [email protected] - "Va informam ca aceasta adresa de e-mail nu este functionala."

    Iar la telefon, 021.9196, daca aleg 3 (pentru statusul comenzii) imi spune doar sa verific mail-ul primit in momentul plasarii comenzii. Dar nu cred ca i-a dus neuronu sa se gandeasca la precomenzi cand au inregistrat acel mesaj.

    Cred ca raman fara GTA V la lansare si fara bonusul de precomanda... In mod clar nu mai cumpar absolut niciun joc la lansare si voi face tot posibilu sa iau toate jocurile de la persoane care le aduc din alte tari, decat sa dau banii magazinelor noastre care, se pare, ca nu vor sa-i primeasca...

  5. #185 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Guys, am si eu o intrebare ca vad ca mi-e imposibil sa dau de ei la telefon. Am dat comanda de un latop si o placa grafica, ambele in acelasi timp (laptopul era la oferta de black friday). La ambele spune comanda finalizata, dar numai la placa imi da si AWB si mail de confirmare. La laptop nu am decat "comanda finalizata", dar nu tu mail, nu tu nimic. Legat de placa m-au si sunat de la Nemo Express sa-mi spuna ca ajunge azi in loc de miercuri (ziua in care trebuiau sa vina ambele produse).

    A trecut ceva timp de cand n-am mai comandat ceva de la ei, dar mi-e ca nu cumva sa nu ma mai aleg cu laptop-ul, pentru ca la 2 zile dupa ce am dat comanda spunea stoc epuizat. Stie cineva ce-as putea face? Stiu ca nu e legat de jocuri, dar poate aveti mai multa experienta cu ei.

  6. #186 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar
    021.91.96 si apesi tasta 5 pentru reclamatii. Vezi sa ai numarul comenzii ca altfel sta spe ani sa-ti caute comanda...

  7. #187 SP
    Member rockybt18's Avatar
    Stie cineva daca Altex va fi prezent vineri cu oferte de Black Friday sau ce a fost weekendul trecut a reprezentat BF de anul acesta la ei? Trageam sperante de o reducere la PS4 totusi.
    Scuze ca revin cu aceeasi intrebare sacaitoare dar raman fara PS4 si anul asta daca nu au promo ceva

  8. #188 SP
    Member bdevil's Avatar
    Va continua Black Friday-ul la ei, doar ce-am vazut reclama in timpul meciului Romania - Danemarca. N-au precizat insa data concreta. Ziceau ca BF continua.

  9. #189 SP
    Member Aliosa's Avatar
    Ca tot am vazut atatea probleme cu precomenzile, vreau sa vin si eu cu mai multe sugestii, poate reusiti sa va schimbati politica.

    - Numiti 1-2 persoane care sa se ocupe exclusiv de partea de Gaming de pe site si implicit de precomenzi. Oameni informati care sa stie in ce data se lanseaza jocurile si sa fie in masura sa dea informatii in legatura cu ele. Operatorii din Call Center nu stiu de multe ori sa ofere detalii in legatura cu jocurile, data de lansare, bonusuri de precomanda etc.

    - Faceti posibila ridicarea produselor dintr-un magazin. Un fel de pick-up place / punct de livrare cum au cei de la Emag. Pt. Bucuresti ar fi excelent sa fie intrunul din magazinele Altex sau Media Galaxy din zona centrala. E destul de frustrant ca jocurile sa zaca prin nu stiu depozit de la marginea Bucurestiului pt nu stiu cate zile, doar ca sa astepte sa fie preluate de catre un curier si apoi returnate de catre cumparator, doar pt simplul fapt ca s-a ratat ziua lansarii jocului respectiv.
    De ex. daca am precomanda la jocul X, sa pot merge la punctul respectiv sa spun numarul comenzii si sa primesc produsul si eventual ceva bonusuri de precomanda (daca exista). Astfel jocurile ar putea fi livrate la timp, clientii ar fi multumiti, iar curieratul ar fi eliminat si implicit refuzul de primire.
    Poate parea o solutie pt. Bucuresti, dar dintr-un asemenea loc (un fel de Gaming Spot), persoanele respective ar putea sa preia precomenzile pt. toata tara si sa faca confirmari telefonice cu cateva zile inainte de data lansarii, sa trimita colete si sa faca o treaba foarte buna cu resurse putine, dar cu personal calificat si care isi da silinta.

    Intre timp, daca veti continua sa comercializati jocurile ca pe niste uscotoare de par, o sa va treziti cu ele retur.

  10. #190 SP
    Junior Member Mallex84's Avatar
    Eu as mai adauga inca un lucru sa spunem ca altex,media galaxy ca tot sunt imprastiati mai prin toate orasele medii si mari, sa aiba un stoc sa spunem de 5 bucati din fiecare produs in toate magazinele din tara.Spre exemplu nu imi place sa fac comanda online pentru ca de multe ori stau sa alerg dupa curier in cazul in care nu ma gaseste acasa.Acum nu-i critic pe curieri pentru ca am prieteni care lucreaza la firme de curierat si stiu ca nu doar mie imi livreaza si au o arie mai extinsa de livrare asa ca nu pot sa oblig eu curierul sa vina la mine cand sunt eu disponibil pentru ca el poate isi stabileste un program,traseu cand se duce dimineata la lucru.

  11. #191 SP
    Member n0madgamer's Avatar
    Am dat si eu comanda la Altex pentru Wach Dogs pentru Wii U. Sunt curios daca ajunge vineri cand apare jocul. Din pacate, aici in Timisoara, e imposibil sa cumperi ceva pentru Wii U din magazin. La Media Galaxy din Mall bate vantul. Nu mai au nimic pentru Wii U. La Altex nu am mai fost de mult. De obicei imi cumpar jocurile din UK, dar de data asta am zis sa incerc un magazin de la noi.

  12. #192 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    Mie inca nu mi-a ajuns precomanda de la GTA V (jocul este pe stoc de 2 zile), daca nu mi-o aduc in cateva zile o sa il cumpar din alta parte si nici nu mai comand nimic de la ei , desi erau furnizorul meu principal de jocuri ps4.

  13. #193 SP
    Member razu's Avatar

    Ce se intampla cu Altex?

    Quote Originally Posted by poiuyt View Post
    Mie inca nu mi-a ajuns precomanda de la GTA V (jocul este pe stoc de 2 zile), daca nu mi-o aduc in cateva zile o sa il cumpar din alta parte si nici nu mai comand nimic de la ei , desi erau furnizorul meu principal de jocuri ps4.
    acum te pune sa bifezi ca accepti livrarea pana in a 7a zi, e din cauza BF. mi am luat azi noapte niste vechituri si nu m a lasat sa mi pun comanda altfel. niste neghiobi.

  14. #194 SP
    Member n0madgamer's Avatar
    Quote Originally Posted by razu View Post
    acum te pune sa bifezi ca accepti livrarea pana in a 7a zi, e din cauza BF. mi am luat azi noapte niste vechituri si nu m a lasat sa mi pun comanda altfel. niste neghiobi.
    Asa a fost si la mine ieri cand am dat precomanda la Watch Dogs. Norocul meu ca am gasit jocul la cineva pe forum, asa ca sa fie sanatosi cei de la Altex.

  15. #195 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    Quote Originally Posted by razu View Post
    acum te pune sa bifezi ca accepti livrarea pana in a 7a zi, e din cauza BF. mi am luat azi noapte niste vechituri si nu m a lasat sa mi pun comanda altfel. niste neghiobi.
    Eu am comanda de acum 2-3 luni , am observat ca daca dai comanda in aceeasi luna o onoreaza ok , daca faci precomanda in adevaratul sens al cuvantului si nu cu 2 saptamani inainte..nu o mai onoreaza

  16. #196 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Mda...Comanda efectuata pe 15, azi si-au adus aminte...
    Attached Images Attached Images uploadfromtaptalk1416566997654.jpg uploadfromtaptalk1416567003652.jpg

  17. #197 SP
    Junior Member Khaos's Avatar
    Și eu sunt în aceeași situație Dant3,comandă efectuată pe 19,și ieri am primit email ca o amână pe 27-28...dacă pe 28 au iară Black Friday, ma aștept sa-o primesc la anu cândva....

  18. #198 SP
    Member razu's Avatar

    Ce se intampla cu Altex?

    nu inteleg de ce... eu am facut joi dimineata comanda, sambata a venit curierul.

  19. #199 SP
    Junior Member Khaos's Avatar
    Quote Originally Posted by razu View Post
    nu inteleg de ce... eu am facut joi dimineata comanda, sambata a venit curierul.
    la mine "Iti multumim ca ai ales produsele Media Galaxy.
    Ca urmare a faptului ca promotia de Black Friday a fost foarte bine primita de clientii nostri, fiind asaltati de foarte multe comenzi, procesul de livrare va fi putin intarziat.
    Te informam pe aceasta cale ca termenul de livrare al comenzii tale se devanseaza pentru intervalul 27-28 noiembrie
    Vei primi in acest sens un SMS de notificare de la firma de curierat, chiar in ziua livrarii produsului comandat ."
    Norocosule! ,acuma sa fie BF si pe 28,si....no comment.

  20. #200 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Incredibil. Am primit SMS acum, cum ca-mi va fi livrat GTA V in cursul zilei de azi, joc precomandat pe 6 octombrie, ce a fost anulat odata telefonic si odata pe mail (inainte de lansarea jocului), ambele dati mi-a fost confirmata anularea si tot au sperat pana in ultima secunda, ca daca-mi vine la usa, o sa le iau, totusi, produsul

    PENIBIL ALTEX !!!! PENIBIL !!! va bateti joc de saracii curieri. Sunteti incapabili de a interactiona cu niste sisteme.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 10 of 283 FirstFirst ... 8 9 10 11 12 20 60 110 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 47 Last Post: 10-03-2015, 23:09
  2. Concurs "Hai la Altex/Media Galaxy" By MonkY in forum Concursuri
    Replies: 108 Last Post: 30-08-2014, 22:12
  3. Replies: 2 Last Post: 17-08-2012, 19:52
  4. Replies: 7 Last Post: 24-05-2012, 14:04

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts