Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 8 of 283 FirstFirst ... 6 7 8 9 10 18 58 108 ... LastLast
Results 141 to 160 of 5655

Thread: Ce se intampla cu Altex / Media Galaxy?

  1. #141 SP
    Member Ramon's Avatar
    Pentru COD am primit mail acum o ora de la emag si acum 5 min telefon de la Altex. Emag face livrarea maine, Altex o face luni.

  2. #142 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar
    Bun. I'll stick with eMag. La Altex cand ai dat precomanda la AW?

  3. #143 SP
    Member Ramon's Avatar
    28 septembrie

  4. #144 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar
    Eu am de pe 16 septembrie la GTA. Acum trebuie doar sa astept. Mi-ar conveni maxim sa primesc jocul de la eMag cu 2 zile inainte

  5. #145 SP
    Senior Member AndyZ's Avatar
    Quote Originally Posted by Ramon View Post
    Eu inca astept shadow of mordor sa ajunga in showroom la emag, de atunci de cand s-a lansat. Iti dai seama deci...
    Sper ca ești elf, o sa ai de așteptat câteva sute de ani.

  6. #146 SP
    Senior Member DeathOfArt's Avatar
    Cred ca oamenii astia nu-si beau cafeaua de dimineata
    Am comandat Rayman Legends am primit Origins. Am sunat sa le zic, si mi-au zis sa completez un formular pe site de unde sa astept un raspuns in 24-48.
    Cum tocmai au primit ALTEX Romania este printre cele mai performante companii din Romania / Blog Altex - Cel mai mic pret din romania | ALTEX eu nu inteleg

  7. #147 SP
    Member legokid220's Avatar
    OMG asta e chiar tare .. probabil aia pusi pe raioanele de gaming n-are nici o treaba cu ce se intampla acolo . Adica n-a putut face diferenta
    Si eu mi-am laut Legends si am primit ce a trebuit.

  8. #148 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar
    Wow...deja mi-e frica cu precomanda la altex ce o sa se intample....mai bine o confirm pe aia de la eMag.

  9. #149 SP
    Member razu's Avatar
    Quote Originally Posted by DeathOfArt View Post
    Cred ca oamenii astia nu-si beau cafeaua de dimineata
    Am comandat Rayman Legends am primit Origins. Am sunat sa le zic, si mi-au zis sa completez un formular pe site de unde sa astept un raspuns in 24-48.
    Cum tocmai au primit ALTEX Romania este printre cele mai performante companii din Romania / Blog Altex - Cel mai mic pret din romania | ALTEX eu nu inteleg
    stii ceva? ai vrut rayman? scrie pe cutie rayman? ce atata panarama si mofturi??

    sincer, imi pare rau.

    cand mi au incurcat platformele, don'soara de la relatii clienti tot era confuza de ce nu i bun jocul de ps in loc de xbox, ca doar se potriveste titlul.

  10. #150 SP
    Member legokid220's Avatar
    Cum am mai zis sunt paraleli . n-au oameni care sa stie cu ce se mananca asa ceva.

  11. #151 SP
    Senior Member DeathOfArt's Avatar
    mda. si-au cerut scuze si imi dau voucher de 30 de lei...

  12. #152 SP
    Member felixxx's Avatar
    M-am lecuit definitiv cu aceste magazine (ALTEX/MG). Au reusit sa rateze ziua de lansare la toate precomenzile pe care le-am avut in ultima vreme (Sunset Overdrive, Halo MCC si PES2015). Ca sa ma comport si eu ca ei, de acum o sa le zic sa trimita toate pachetele si o sa le refuz pe toate. Daca tot facem misto de clienti, macar sa faca si clientii misto de ei.

  13. #153 SP
    Member legokid220's Avatar
    Daca faci asta s-ar putea sa nu mai vezi comenzi la adresa ta
    Credetima ca mai degraba se livreaza comenzile decat precomenzile.. stiu e ciudat.

  14. #154 SP
    Banned asperas's Avatar
    In caz ca sunteti interesati Altex are blocate rezervarile in magazine pana in data de 23 noiembrie..cauza principala fiind promotia cu black friday ( joia ) !

  15. #155 SP
    Member razu's Avatar
    Quote Originally Posted by felixxx View Post
    M-am lecuit definitiv cu aceste magazine (ALTEX/MG). Au reusit sa rateze ziua de lansare la toate precomenzile pe care le-am avut in ultima vreme (Sunset Overdrive, Halo MCC si PES2015). Ca sa ma comport si eu ca ei, de acum o sa le zic sa trimita toate pachetele si o sa le refuz pe toate. Daca tot facem misto de clienti, macar sa faca si clientii misto de ei.
    Asta nu e solutie. Notiunea de precomanda e una extrem de daunatoare pt industrie.

    Singura instanta ar fi in cazul unei editii de colectie - nr limitat justifica asta, la fel si simtul de pseudo-certitudine.

    nu Altex a luat hotararea de a si bate joc, noi (eu pana acum o luna, altii in continuare) le am dat o frumos impachetata sub forma unei optiuni viabile.

  16. #156 SP
    Member felixxx's Avatar
    Nu, in cazul lor e vorba de incompetenta si lipsa de interes. De exemplu in cazul SO, eu am luat jocul din magazin vineri, pe 31.10, cand am vazut ca nu ma suna si ei au reusit sa ma sune luni ,3.11, cu intentia de a face livrarea marti (pe 4.11). La PES2015 au sunat de ieri, mi-au confirmat ca livreaza azi (era oricum ieri pe la pranz) si azi am primit mesaj de la curier ca se livreaza maine. Probabil jocul este deja in magazine de azi, cand este ziua oficiala de lansare.

  17. #157 SP
    Member razu's Avatar
    este intr adevar lipsa de interes. stii de ce? pt ca noi ii ajutam - de acolo si preturile scazute si comportamentul lipsit de respect.

    altex ia bani dintr o luna de vandut cafetiere cat nu si ia dintr un an de vandut jocuri. tie ti ar pasa in locul lor?

  18. #158 SP
    Member felixxx's Avatar
    Daca esti firma serioasa, tratezi la fel clientii, indiferent ca iau baterii de la Altex sau masini de spalat. Pai daca eu maine vreau sa imi iau un televizor si am buget 2500 de euro pentru treaba asta, ce te face sa crezi ca o sa ma intereseze sa il iau de la Altex? Ma gandesc ca daca sunt neseriosi la precomenzi, sunt la fel de neseriosi la garantii sau la livrare (apropo mi-i s-a intamplat sa fac comenzi la ei la produse din stoc si sa nu livreze niciodata).

  19. #159 SP
    Member razu's Avatar
    cand gasesti o firma serioasa cu preturi competitive, te rog da mi un pm

    domo e exclus, am dat 2000 pe tv si tot si au batut joc. poate 2500 e pragul si daca treci de el se poarta frumos. eu nu cred.

    nici o firma mare nu e serioasa, isi permit sa piarda clienti. ce vorbesti tu acolo e utopie.

  20. #160 SP
    Member felixxx's Avatar
    Man, am zeci de comenzi la Emag cu same day delivery (incluzand aici si produse scumpe gen sistem audio de 2500 de lei). De asemenea, nu exista comanda sa o fi dat la Emag fara ca ea sa fie inchisa in vreun fel (chiar si cand au fost probleme cu respectivul produs suna si iti spun care e situatia). La Altex/MG dai o precomanda sau o comanda si daca vine bine, daca nu vine asta e. Am povestit odata aici ce am patit cand am luat PS Vita la lansare din MG, a fost o porcarie maxima. Ca sa nu mai zic ca le-am trimis mail si nu s-a sinchisit nimeni sa raspunda.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 8 of 283 FirstFirst ... 6 7 8 9 10 18 58 108 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 47 Last Post: 10-03-2015, 23:09
  2. Concurs "Hai la Altex/Media Galaxy" By MonkY in forum Concursuri
    Replies: 108 Last Post: 30-08-2014, 22:12
  3. Replies: 2 Last Post: 17-08-2012, 19:52
  4. Replies: 7 Last Post: 24-05-2012, 14:04

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts